Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
libra напиша:
odnosno vrskite shto gi imash na internet:tv: se virtuelni .
епа либра кратка ќе бидам пошто од твојата висока интелигенција и многу искуство ти се поматило очигледно и не си прочитала убаво.
Ја реков дека ми предложиле виртуелна врска арно ама ЛИЧНО не ми се свиѓа идејата за такви врски па си кажав што се десило понатаму. Не сум имала таква врска ако не си разбрала добро од моите постови туку сум имала ПОЗНАНСТВО што го дефинирав како лошо искуство (направи малку разлика) и тоа не го сметам како некоја грешка бидејќи секогаш ќе има такви непријатни личности во нашите животи. Ако ти имаш некои грешки за кои жалиш твој проблем, а за твоите искуства бравос, честитки, повозрасна си па секако си доживеала повеќе од мене...




libra напиша:
Na internet komunicirash so razni kulturi(po tvoe "свашта)
секако дека комуницирам со разни КУЛТУРИ, но не ми ставај зборови во уста бидејќи не омаловажувам никој и не ги нарекувам ''свашта'' ако не си разбрала што сакам да кажам тогаш твој проблем...
chill (!)
и ако не ме знаеш тогаш не збори за мене океј ??
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Lubov preku kompjuter

Vaka me interesira vase mislena za ovaa tema.
Na primer na chat ste se zapoznale so nekoj/a i so tek na vreme se zalubuvate eden vo drug..I po nekoe vreme pisuvane ste razmenile sliki znaete veke kako izgledate.Sto togas?Me interesira sto ke napravite vo toj slucaj i dali e mozna takva lubov?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
хммм..сведок сум на таква "љубов"...ја ставам под наводници затоа што тоа едноставно не може да биде љубов...едно е преку компјутер друго е во живо...колку и да сте се запознале не можете да кажете дека сте се заљубиле еден во друг...се додека не се реализира средба во живо таа "љубов" не е љубов...а ако средбата е невозможна (еден од нив е во странство и неможе да дојде или било како) треба да се прекине таквата "врска"...нема смисла...
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Sum imal takvi vrski jas mnogu:) mislam preku net ide samo ljubov na prv pogled najveke.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Sega si vo zabluda i zmetash deka tvojov slucaj se razlikuva od mnogute koi padnale vo voda na bash vakov nacin...
Ako mozes sretnise i bidi nacisto so emociite, ako odbiva batali:toe:
 

Miss_Destroy

DarkGirl_
Член од
10 јули 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
... Mi se ima slucheno 2 pati, makar sho za vtoriot pat se kaam... MNi se sluchva po tret pat... Aman... Samo sho koa e vo drug grad ima ljubomora, po malku nedoverba... Za da imash vrska preku net, t. e. zapochata so net, pa zapoznavanje, pa odenje... A toj da e od drug grad... Treba navistina da se saka i da se verva... A den denes... Retko nekoj koj saka... Alal da im e na takvite....
A koga sme kaj mene, od vtorata vrska bev navistina razocarana... Ovaa tretata ne e vrska, sushte ne... :pipi:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Hmmm...ne mi se desilo uste da se zapoznaam u zivo ama kaj i da e...ke vidime sto ke izleze:) za toa dali ke uspee od razlicni gradovi, ne zavisi samo od oddalecenosta, zavisi i od niv kolku ke sakaat toa se da uspee...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ne mi se desilo da imam vrska preku net mozda zatoa sto ne sum gledala od taa strana. Nekako ne veruvam vo takva vrska ako ostane samo na toa, ama ako veruvaat u sebe i vo taa vrska mozat da opstanat zaedno.
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Значи, се познавате преку некоја од многуте чат програми, доаѓа моментот на вашата средба која е прилично интересна и почнувате врска. Двајцата сте во различни градови се гледате повремено, и што мислите дали врската би успеала?
Имате ли можеби некакво искуство...?
Може да успее зашто да не. btw другар се ожени преку messenger.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Jas nemam vakvo iskustvo, a i ne veruvam deka moze da se zaljubis vo nekoj preku messenger, moze da najdes srodna dusa, po karakter, no da se zaljubis .... neznam , neveruvam ...
Koga bi se sretnale i ako ima nekoja privlecnost eden kon drug , mozebi ama vaka na zborovi... neznam , tesko
Imam vakov stav zato sto obicno lugeto se razocaruvaat koga ke se sretnat posto go zamisluvale na drug nacin, a realnosta e druga...
Moze i da gresam, nemam vakvo iskustvo ... samo stav ...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Може да успее зашто да не. btw другар се ожени преку messenger.
Исто и една моја познаничка. Она македонка во Америка, он македонец ѓевѓеличанец. :) Се нашле на мирц, продолжиле на мсн, се заљубиле еден во друг (ако е тоа воопшто можно кога со некого се знаеш само од букви:toe:), летово дојде таа назад во Македонија и се земаа. pst:
Што знам... Веројатно може и да успее, штом еве вака имаме и примери. :) Мене не ми се случило.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не сум имала такво искуство,но да,имам чуено за многу случаеви каде што тоа виртуелно познанство завршува со сериозна врска или брак.
Иако некако тоа ми е малце чудно,љубов преку компјутер,ама ете како што кажа Псај штом сме чуле или лично сме виделе такви примери,веројатно може.:)
 
M

MIL

Гостин
Таквата љубов е најискрена,ја доживеав верувам дека тоа никогаш повторно не би доживеал :(
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Таквата љубов е најискрена,ја доживеав но, ....
Но излезе и другиот машко?
Толку од искреноста, а?

Такви врски се повеќе од површни и немаат абсолутно никакви шанси.
Нема философија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom