Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
i jas mojot segasen decko so koj idam tri i pol god,se zapoznav preku mirc,dva meseci zboruvavme samo preku kompjuter ili mob i posto uvidovme deka imame mn zaednicki nesta resivme vo zivo da se zapoznaeme.taka i napravivme,si se bendisavme,se za sakavme i eve ne uste sme zaedno.koj veli deka nestata nemozat da uspeat.za onie koj se od razlicni gradovi tocno e deka e malce potesko,ama ako takvata vrska ne uspeela moze bas i ljubovta ne bila vistinska:toe:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
rich_bitch1 напиша:
i jas mojot segasen decko so koj idam tri i pol god,se zapoznav preku mirc,dva meseci zboruvavme samo preku kompjuter ili mob i posto uvidovme deka imame mn zaednicki nesta resivme vo zivo da se zapoznaeme.
хаха... ова мирцов кој знае колку бракови склопил.
Иначе јас и бившата напротив видовме дека немаме ништи заедничко, дека не се вклопуваме еден со друг и решивме да се фатиме! :pos2:
ок, исклучок се тука идеологијата и музиката што ја слушавме... (барем она што ја слушаше во тоа време).
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Necrophilia напиша:
Врска преку интернет нема шанси. Не би издржал да идам со некоја а да се гледаме еднаш неделно или пак еднаш месечно...
Јас мојата бивша девојка ја запознав преку мирц, си се дружевме извесно време (отприлика година ипол) и после тоа некако испадна да се фатиме. Интересно беше што мирцот не спои а исто времено додека идевме мирцот беше и најголема причина за почнување кавги.
:eek:ftopic:
Пер, ти да не ја видиш Анастазија еден ден „Во врска со љубовта сакам да ти кажам..” ќе го преплавиш... Не верувам дека повеќе од ова ќе издржиш.
:helou:

Конкретно за темава.. можно е се' само треба да се сака. Односно двајцата да сакаат.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
so bivsiot se zapoznavme preku net.. i me fati inaet pos nesto me zezna.. i si rekov moram da vidam koj e ovoj zaebaniov...
inaku sega ima edno detence od bt so koe se imame zapoznaeno na net .. pred nekoe vreme se zapoznavme i u zivo i epten mi se bendisuva./... yes da prikaznata so ovoj e malku podugacka i isscenirana... ali jbt.. toa e .. nekad mora i zenskite da porabotata na sucajot
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
The`bItCh напиша:
Значи, се познавате преку некоја од многуте чат програми, доаѓа моментот на вашата средба која е прилично интересна и почнувате врска. Двајцата сте во различни градови се гледате повремено, и што мислите дали врската би успеала?
Имате ли можеби некакво искуство...?
Врска меѓу двајца виртуелни познаници ?????????
Mislam deka temava e pogreshno definirana.

Toa ne se virtuelni poznanici toa se realni osobi koj go koristat internet kako sredstvo za komunikacija.
Virtuelni karakteri ne se stvarni tie ne postojat vo realnosta tie se kreirani so pomosh na software.Toa e slednata faza koga ke vodime ljubov:drk: so niv.Vo ovoj moment se seushte vo razvoj:zlo: .
Taka da mislam deka pomesha zabi i babi.
Inaku zapoznavanje i comuniciranje na internet e edna faza vo vrskata koja ne gledam prichina da ne se dopolni so fizichki kontakti i razvie vo dobra vrska.:smir:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
леле луѓе...еден си тип од Јамајка или шо знам од каде пред малку си правевме муабет и имаме заедничко бла бла и ми бара број ми го даде неговиот да сме имале long distance relationship а му реков дека си имам дечко ^o) се изнервирав и се стаив авеј и толку...двапати не се изгорувам од истиот оган...имав малку непријатно искуство со еден преварант со кој се запознавме по тие хи5 мајспејс таквите страни и мн ме нервираат такви личности пошто на интернет може да се претставиш како секаква личност!!!да мотиш какви ти филмови доаѓаат на ум и слично...така да додека не се запознаам во живо со таквата виртуелна личност не му верувам во неговите думи!!! и ги советувам сите кајганџии да не веруват секому кој ќе сретнат на интернет...свашта има верувајте!
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
*OSS* напиша:
леле луѓе...еден си тип од Јамајка или шо знам од каде пред малку си правевме муабет и имаме заедничко бла бла и ми бара број ми го даде неговиот да сме имале long distance relationship а му реков дека си имам дечко ^o) се изнервирав и се стаив авеј и толку...двапати не се изгорувам од истиот оган...имав малку непријатно искуство со еден преварант со кој се запознавме по тие хи5 мајспејс таквите страни и мн ме нервираат такви личности пошто на интернет може да се претставиш како секаква личност!!!да мотиш какви ти филмови доаѓаат на ум и слично...така да додека не се запознаам во живо со таквата виртуелна личност не му верувам во неговите думи!!! и ги советувам сите кајганџии да не веруват секому кој ќе сретнат на интернет...свашта има верувајте!
:pos2: Nema nikakva razlika ti mozes sekade, vo club,na ulica, vo teatar, kino, biblioteka da zapoznaes prevarant, manijak,....koj moze da se pretstavi kako saka i da imash neprijatno iskustvo toa ne e do nego tuku do tvojata sposobnost da procenish i selektirash a toa zavisi od tvoeto iskustvo i kapacitet. Jas mislam deka duri e po bezbedno na iternet da zapochnesh vrska zatoa shto toj nema fizichki pristap do tebe.:uvo:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Од различни градови...многу тешко.Тоа е измачување.Од ист град,да,така јас почнав со мојата сегашна љубов,па заедно сме скоро 7 месеци.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
libra напиша:
:pos2: Nema nikakva razlika ti mozes sekade, vo club,na ulica, vo teatar, kino, biblioteka da zapoznaes prevarant, manijak,....koj moze da se pretstavi kako saka i da imash neprijatno iskustvo toa ne e do nego tuku do tvojata sposobnost da procenish i selektirash a toa zavisi od tvoeto iskustvo i kapacitet. Jas mislam deka duri e po bezbedno na iternet da zapochnesh vrska zatoa shto toj nema fizichki pristap do tebe.:uvo:
И јас мислам вака...Има секакви типови кои се претставуваат погрешно и немора да значи дека таквите можеш да ги најдеш само на интернет, ги има сегде. За да започнеш врска со некој барем според мене треба да го запознаеш во живо, а не само да го имаш видено на камера или на слики.Каква би била таа врска?!?!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
CuCeNcE напиша:
И јас мислам вака...Има секакви типови кои се претставуваат погрешно и немора да значи дека таквите можеш да ги најдеш само на интернет, ги има сегде. За да започнеш врска со некој барем според мене треба да го запознаеш во живо, а не само да го имаш видено на камера или на слики.Каква би била таа врска?!?!
А чекајте, вие цело време правите муабет за врска, а двајцата не се запознале? Каква е таа врска? Си се договараат на мирц или на мсн дека од денес си се во врска?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
cekajte vaka i jas ne sfakam
aj nekoj neka ja poobjasni temata...
jas si mislev ona se zapoznale na net .. muabet ova ona.. se zapoznale podocna u zivo i ete bidnalo...
a kaj mene mislam deka mnogu skoro ke bide...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
леле луѓе...еден си тип од Јамајка или шо знам од каде пред малку си правевме муабет и имаме заедничко бла бла и ми бара број ми го даде неговиот да сме имале long distance relationship
Форчн ја ова така го сфатив па затоа искоментирав зашто ни мене не ми е јасно како може тоа уопште да исфункционира без да се имаат видено...

aj nekoj neka ja poobjasni temata...
jas si mislev ona se zapoznale na net .. muabet ova ona.. se zapoznale podocna u zivo i ete bidnalo...
a kaj mene mislam deka mnogu skoro ke bide...
Па да де да и јас мислам дека за тоа е темата:)
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
па луѓе ја ви кажувам што ми предложи типот, поентата ми беше дека има свашта на интернет, а за реалноста тоа е друга тема бај д веј (!!!) збориме за врска/љубов помеѓу виртуелни познаници...а за искуството де раправај ми за тоа (либра) му звучиш многу искусен/на. Пошто не знаев дека ме знаеш мене и моето искуство и дека типот го знаев една година хммм ја коа велам дека има свашта на интернет..... ЛОЛ:helou:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
*OSS* напиша:
па луѓе ја ви кажувам што ми предложи типот, поентата ми беше дека има свашта на интернет, а за реалноста тоа е друга тема бај д веј (!!!) збориме за врска/љубов помеѓу виртуелни познаници...а за искуството де раправај ми за тоа (либра) му звучиш многу искусен/на. Пошто не знаев дека ме знаеш мене и моето искуство и дека типот го знаев една година хммм ја коа велам дека има свашта на интернет..... ЛОЛ:helou:
Ne znam od kade zakluci deka te znam. Ne sum vo Mk. Po diplomiranje zaminav na postiplomski na zapad. Se vrakam narednata godina.Ja od Sk ti od St.Znam samo dve strumicanki.Top devojki. Ti ne si edna od niv.
Malku sum postara i mozda poiskusna ne e lesno da se trkash so mladive Imash eden problem shto mislish deka lugeto odnosno vrskite shto gi imash na internet:tv: se virtuelni .Tie se virtuelni kolku shto si ti virtuelna :nesum: Da si go imala ova vo glava mislam deka nema da si go imala toa losho iskustvo. Na greshki se ucime ama ne i ti. Ne e problem na toj od Jamajka sto ti predlozil vrska zatoa shto toj znae deka si ti realna. Problemot e vo tebe shto mislish deka toj e virtuelen. Na internet komunicirash so razni kulturi(po tvoe "svashta").Bidi sigurna deka veke si kontaktirala so nekoj "eskimo" na severen pol koj rekol za tebe "има свашта на интернет":pos2: .Mi licish deka si interesna devojka shto saka da experimentira i jas sum takva.Sum bila na Jamajka na odmor.Ne mi se dopaga Sex droga i rock turistichka destinacija za povozrasni GB zeni i devojki.Ne se srami ako ti se dopaga crn na poveketo im se dopaga Makedonki se multikulturni po priroda.Samo Jamajka imaat visok procent na AIDS. Jamajka e pod zapaden chador mora da ti kaze tochno dali e pozitiven ili moze da go butnesh u zatvor ako ne ti kazal pred vrskata deka e pozitiven.Ako go prashash na internet mora da ti kaze.Ako rece neznam otkaci go. Kutonot e tvojot najdobar prijatel. Ti go stavash ti go vadish ne mashkoto.Dobro e da experimentirash ama sme odgovorni Makedonija da ja drzime chista.:back: Pazi iskusni(sharmantni) se so beli devojki i droga.....Ova ti e ako napreduva vrskata hehe
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
Fortune напиша:
А чекајте, вие цело време правите муабет за врска, а двајцата не се запознале? Каква е таа врска? Си се договараат на мирц или на мсн дека од денес си се во врска?
Neznam dali si slushnala za "strojnici". Toa se luge posrednici pomegu momce i devojka koj nikogas ne se videle nitu zboruvale. I ke se vidat prv pat na sopstvenata veridba ili svadba.Prashaj gi tvoite roditeli ili baba/dedo dali taka stapile vo brak:pos2: Seushte funkcionira.

rich_bitch1 veli: jas mojot segasen decko so koj idam tri i pol god,se zapoznav preku mirc,dva meseci zboruvavme samo preku kompjuter

oss veli: типот го знаев една година

tie ne se dogovaraat od deneska sme vo vrska tie se osvestuvaat deka se dlaboko vo vrska:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom