Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Врска меѓу двајца виртуелни познаници

Значи, се познавате преку некоја од многуте чат програми, доаѓа моментот на вашата средба која е прилично интересна и почнувате врска. Двајцата сте во различни градови се гледате повремено, и што мислите дали врската би успеала?
Имате ли можеби некакво искуство...?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Од два различни градови, тешко, а од ист град паа последните неколку врски ми се такви. Последната беше со девојка со која се муабетеф 5 години. Во меѓувреме се имафме видено 2 пати. Летово и се пуштив и си поминафме убаво лето. После тоа ради мн обврски и на двајцата падна интензитетот на врската...
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Se dodeka e neshto "virtuelno" na kraj taka i ostanuva... dokolku ima fizicki kontakt... togash veke i ne e tolku virtuelno neli?.... Pa na kraj pak ke dojde muabetot do taa stara tema "Daleku od oci, daleku od srce, ili...?"
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ништо страшно, несекојдневно и непознато. Лично јас сум имала и таква врска, но нема да имам пак сигурно. А за општо, не мислам дека е неизводливо. И да се од различни градови нема проблем со тоа што да се барем поблиску. Ако се работи за поголема далечина што не е изводлива да се поминува кога ќе се посака ... тури пепел ... ќе остане виртуелна таа врска засекогаш :icon_lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сајбер врски за мене се глупост, за разлика од сајбер пријателства кои ги ценам. Но, и кај двете може да дојде до огромни разочарувања кога ќе ја запознаете личноста, што и не е така страшно доколку ни текне дека и најдобрите пријатели во реалниот живот можат да не разочараат често.
 
Член од
3 декември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
1
Virtual love

Дали ви се случило? Што мислите за оваа љубов? За некои е несфатлива виртуелна љубов, за некои е вистинска љубов.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Мислам дека имаше ваква тема...
Иначе да ама никогаш нејќам да зборувам за тоа.
Не е вистинска љубов додека не се запознаете.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Далеку од очи Далеку од срце неверувам дека би успеала ваква врска
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Goddess of Chaos напиша:
Не е вистинска љубов додека не се запознаете.
А се запознавате и се дешава она љубов на прв поглед, секој се враќа дома и што се дешава после?:( Барате начин да ги поправите грешките или не признавате што чувствувате еден за друг? ( општо ова за сите )
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
jas najdov sea virtuelna ljubov i ke probam da ja odrzam dur ne se vratam zimi se
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Кога ќе ја видиш пушти и се не чекај! Од искуство ова.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The`bItCh напиша:
А се запознавате и се дешава она љубов на прв поглед, секој се враќа дома и што се дешава после?:( Барате начин да ги поправите грешките или не признавате што чувствувате еден за друг? ( општо ова за сите )
Не...Ако има хемија уште од првиот поглед...почнувате врска...но откриваш дека личноста што си ја запознала пред компјутерот е скроз различна со оваа пред тебе...ненадминливо :(
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Да не ми дадеш црвено за бивис и батхед ќе си добиеше зелено од мене, ама сега не можам да ти дадам.:(
Goddess of Chaos напиша:
Не...Ако има хемија уште од првиот поглед...почнувате врска...но откриваш дека личноста што си ја запознала пред компјутерот е скроз различна со оваа пред тебе...ненадминливо :(
Сите сме различни во живо. Може да има хемија и првиот пат кога ќе се видит(м)е и пак ништо да не се деси. Тоа може да не е резултат на тоа што личност пред компјутер е различна во живо, туку на недоразбирањето сме или не сме на иста фрекфенција? Ако јас сакам а таа не? Ако јас сакам а тој не? Ако добијам корпа? Ако после ме озборува и ми се смее со пола форум ( на пример )??
Ауууууу, НЕ!:(
 
Член од
7 април 2005
Мислења
174
Поени од реакции
0
И јас би го рекол ова. Почетното прашање се сведува на врска на далечина, а дали почнала преку интернет или со запознавање во автобус и нема баш многу разлика.

А за врска на далечина многу е битна времеската перспектива, уште колку време би била врска на далечина, што би требало да се случи за да не биде веќе на далечина, итн...

Eko1 напиша:
Se dodeka e neshto "virtuelno" na kraj taka i ostanuva... dokolku ima fizicki kontakt... togash veke i ne e tolku virtuelno neli?.... Pa na kraj pak ke dojde muabetot do taa stara tema "Daleku od oci, daleku od srce, ili...?"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom