Љубовни текстови, изреки, писма, смс...

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Во соработка со Јаневска Марија :) Интересно видео со интересен текст погледнете.
 
M

MIL

Гостин
Odamna mi se nemase sluceno toa , tolku slucajno da ispadne se da te zapoznaam i da ja gledame zaedno prekrasnata dalecna mesecina ... da si kazuvame zaednicki raboti za izminatiot zivot a da se pronajdeme vo segasnosta i mozebi da uzivame vo idninata .... dali premnogu daleku otidov ili ne ke kaze vremeto ... mene mi bese ubavo iznenadniot baknez po prvo viduvanje kaza mnogu raboti ... skrisnoto mesto kao daleku sme od site go krena adrenaliot i nasite strasti ... jas bev voooduseven koga tvoeto uste se doblizi do moeto i "te zafrknav" te baknav na celo ... nasmevot ne mozam da ti go zaboravam koga go napraviv toa i koga mi rece znam so znaci toa ... me stopi zalsuzeno gi spoivme usnite tie meki usni ... se izgubivme za moment so baknezite ... sakam pak lalalala ubavo mi dojde se cuvstvuvam kako srednoskolec :noze: mmm pocnuvas da mi znacis , da me impresioniras :rolleyes: kako ke spijam vecerva :love: tvoeto imence mi se vrti u glava
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Еден ден кога ке се сетиш на мене не се сеќавај на спомените тие се минато, а минатото е заборав, туку сеќавај се на љубовта, зошто таа е вечна!

Секако одговара и оваа песна

♥ За мене ти си зрак светлина во ноќта, почеток на самиот крај, глас во сета тишина, мисла во безнадежноста. Ти си ми моето најсакано нешто. ♥



♥ Јас и ти. Двајца млади кои имаат заеднички соништа, но ние сме робови на суровата реалност која ни го уништува сонот. Јас и ти. Принц и принцеза од една бајка со тажен крај. Јас и ти. Копнееме за страст,љубов. Две сонца кои светат едно за друго сплотени во мрежа од надежи и соништа. Ние сме топол ветер кои ги гали лицата на оние кои знаат дека сме пар полни со љубов искрена и бескрајни заеднички насмевки ♥

извор
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Ме фасцинираше само првата мисла и планирам да ја искористам натаму :P

Фала ти Дивајн

- You know you are in love when you see the world in her eyes ...
and her eyes everywhere in the world.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
А требаше да биде љубов, љубов во првата вечер...
само што ми заврши свадбата,ги испративме сватовите,чекам да си легнам со невестата, а мајка вели:
- Сега товари ја колата со дрва и јаглен,со што има и да купиш жито. Да продадеш и да купиш.Се се дојаде, вели, се дограба за свадбата.
- Ами невестата, ами прва вечер.
- Има време за невестата, вели мајка, цел живот ќе бидеш со неа, а и таа сака да јаде, вели.
- е добро и велам на мајка, и ја товарам колата,ги впрегнувам воловите,мора да ја слушам мајка и тргнувам порано за да изутрината стасам на пазар...
( е така беше првата вечер некогаш)
------------------- е не е прва вечер од В.М.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Деновите веќе се пократки, ноќта подолга, времето е се постудено од ден во ден. Сонцето се помалку и помалку го гледаме. Многумина есента не ја сакаат, но, според мене не е се толку трагично. Бидејќи есента поседува изворедни убавини, искрено според мене незнам кое повеќе годишно време го има приматот на најромантично годишно време, дали тоа е Пролетта или пак Есента? Есента ви нуди одлични романтични прошетки низ парковите кои со својата палета на бои ќе ви допринесат да се чуствувате се поубаво. Исто така есента ви нуди и одлични романтични прошетки на дожд по патеките постелени со жолти листови, во прегратка на вашата сакана личност. Прекрасно, зар не? Следува едно одлично видео кое ќе ја разбуди романтика во вас. Уживајте...

 
Z

Zoza

Гостин
Dajte mi viski, nocas nisam za vino
ubio me kao nijedan prije
malo teturam, al' bas mi je fino
i nista, nista mi nije.

Idem kuci tako sretna i sama
leci cu opet u nas krevet straha
kraj covjeka kog zvala sam svojim
a sad ga se bojim.

Ne, duso, meni ne treba maneken za ljubav
ko se sebi svidja dok mene grli
meni treba neko da voli kad voli
da me zagrli prvi.

Ljepoti mojoj prvi si se klanjao
pa si je prvi u blato bacio
ti sto si prvi na ljubav se kleo
prvi si me izdao.
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Биди мој само уште оваа вечер. Прегрни ме за последен пат. Онака силно, но нежно. За последен пат да бидеш толку блиску до мене. Да можам да го почувствувам ритамот на двете срца кои досега беа едно. Дозволи ми да си ја нахранам душата со мирисот твој. Да одиме уште малку по патеката која од утре ќе стане две. Ајде овие час – два да ги претвориме во кратка вечност. Дозволи ми да те сакам како никогаш досега. Дозволи ми и да бидам сакана. Сакај ме. За последен пат. А потоа замини. Остави се’ онаму каде почна и заврши се’. Утре… јас ќе бидам јас. Ти ќе бидеш ти. Но јас и ти нема да бидеме НИЕ. Кому му е гајле ? Ја имаме вечерта. Доволно е. Затоа биди мој само уште сега. И никогаш повеќе.
 
M

MIL

Гостин
Sakam da si moja cela vecnost ... te gledam kako devojka stvorena za mene ... zarasnata na srce ... tvojata dobrina me hrani , tvojata ubavina me gordeee .... me vrati vo zivot ,mi napravi da se raduvam na denot na nokta .... zapomni ova koga i da pomislis na mene znaj deka jas sum toj vistinskiot za tebe ,onoj koj znae da te razbere ,sfati , so vozdiska da znae sto sakas da kazis ,da te zamolci koga gresis ,da te kacam na nebo da te tresnam i pak da sum tvoeto gomce .... edno znam te nauciv da ljubis , galis , mazis so mene ,luduvas ... prepusti de na mene i dozvoli da imame se sto nikogas sme nemale ... dosta se prepreki opustenoo jas sum toj so te saka ljubi i nema da doVoli da te izgubi ..... T.s
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Само помислата е доволна за мене, само што мислам на ... ТЕБЕ ...
Тоа што мислиш на мене, треба да ти е убаво, тоа што го сакаш од мене, треба да ти е убаво, тоа што го имаш со мене, треба да ти е убаво, а најубаво треба да ти биде тоа што јас мислам на тебе секоја, секунда, стотинка, десетинка ... СЕКОГАШ ...
Ти си мојот сон, Ти си мојата илузија, Ти си мојата реалност, Ти си мојата вистина, Ти си мојата иднина, и сакам само да знаеш дека после тебе, нема после ... ТЕБЕ ...
Секогаш кога сме заедно, воздухот е за мене допир од тебе. Тоа било така отсекогаш, и тоа ќе остане така ... ЗАСЕКОГАШ ...
Каде и да си, ти си мојот копнеж, сон, илузија, реалност ... ВЕЧНОСТ ...
Секогаш ќе ти бидам тој што ти дава надеж, да се чувствуваш сигурна, секогаш заштитена, и да бидеш своја во своите одлуки, без разлика колку би биле, и се болни тие за ... НЕКОГО ...
За мене времето стои, и врви само кога ќе те слушнам, видам, допрам !!!
Додека постои место во твојот живот за мене, ќе бидам среќен, кога ќе посакаш да ме слушнеш, ќе бидам посреќен, а најсреќен, најсреќен сум секогаш, секогаш кога ќе те видам, само да те ... ВИДАМ ...
Сакам да уживаш во секој миг од животот, и пресреќен сум секогаш кога тој миг, сум јас !!!
Ако мојата близина те прави посреќна, ќе ја имаш секогаш кога ќе ја ... ПОСАКАШ ...
Секоја моја мисла, секој мој збор, секој мој сон, секоја моја илузија, мојата реалност, моето срце, мојата душа, во сите нешта си Ти, и само Ти !!!

large (40).jpg
--- надополнето: 11 декември 2013 во 05:14 ---
Никој не верува дека ќе успее, дали веруваат они? Не! Само што ви ја опишавме секоја супер успешна приказна. Вистинската љубов никогаш не умира.. Таа од ден на ден станува се поголема и појака ♥

Само ти да бидеш крај мене друго ништо не ми е важно... ♥

♥ Постојано може да сретнеш луѓе кои те прават среќен за миг, но најважно е да сретнеш еден што ќе те направи среќен цел живот. ♥

Да бидеш верен не значи да бидеш глупа личност , туку значи дека си зрел и дека ја сакаш искрено личноста по крај тебе и знаеш да ја цениш тоа што го имаш по крај себе си ... ♥

Секогаш бидете насмеани, затоа што животот е нешто прекрасно и има толку многу работи за кои можете да се смеете



Љубовта не е само едно ТЕ САКАМ.. Покажи ги своите чуства, докажи ги.. докажи дека се дел од една вистинска искрена љубов. Се што треба да направите е да ги затворите очите и да се впуштите во прегратката на саканата личност. И се ќе е повеќе од јасно.. Чувствата, погледот, допирите, бакнежите се зборовите на љубовта, тие го градат говорот меѓу двете срца.

Тоа се викаше љубов, нешто постаро од луѓето и од самата пустина, а кое сепак секогаш со иста сила избликнува кога ќе се сретнат два погледи кога и да е. И кога ќе се сретнат тие личности и ќе се вкрстат нивните погледи, сето минато и сета иднина го губат секое значење и постои само тој миг и таа неверојатна сигурност дека сите нешта под сонцето ги има испишано една иста рака. Рака која ја буди љубовта и која создала една душа близнак за секоја личност што работи, што се одмора и што бара богатство под сонцето зошто без тоа ниту еден ден на човечката раса нема да има смисла.

Вистинската љубов никогаш не умира.. Таа од ден на ден станува се поголема и појака ♥

Оние кои љубат созреваат во еден ден.

Никој не верува дека ќе успее, дали веруваат они? Не! Само што ви ја опишавме секоја супер успешна приказна.

Сметам дека човек може сета своја љубов да и ја даде само на една единствена личност. Можно е да се сака толку силно што не останува ниту трошка љубов за некој друг.

--- надополнето: 11 декември 2013 во 05:15 ---
1)Штом ноќта се спушти на прозорот твој низ небесната површина ти праќам бакнеж мој, нека стигне таму каде што не можам јас и нека ти каже те сакам најмила!

2)Ако погледнеш во сонцето ќе ја видиш светлината. Ако погледнеш во срцето ќе ја видиш љубовта. Ако ја слушаш поракава ќе слушнеш кој цело време мисли на тебе!

3)Понекогаш зборовите се премногу сиромашни за да го кажат сето она што се крие во срцето. Но во моето има две мали зборчиња. Те сакам!

4)Дали е грев што те сакам секој ден се повеќе и што ми е погледот заљубен. Ако е тоа грев, Господ нема му прости на срцето што цел живот чекаше некоја како тебе!

5)Никогаш не верував дека ќе те најдам, но кога те сретнав повторно почнав да живеам!

6)Некаде некој сонува за твојата насмевка и знае дека само со твоето присуство животот има вредност. Затоа, ако се почувствуваш осамено знај дека некој мисли на тебе!

7)Ако срцево и душава не се доволни за да ти докажам дека сум целосно твој, тогаш зароби ме засекогаш покрај тебе затоа што засекогаш ќе те сакам повеќе од себе!

8)Утрово разбуди се со бисерна солза која ќе ми покаже дека плачеш од среќа што си со мене, а јас ќе ти докажам дека животот не е ист без тебе!

9)Не би сакал да сум роза што венее во нечиј двор, не би сакал да сум капка роса што се суши на нечиј длан. Само сакам да сум мал дел од срцето твое!

10)Постојат зборови кои не се кажани, постојат усни кои не се излажани, постои болка која жешко пече и постои љубов која кон тебе ме влече!

 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Моето ново видео со тема: Среќа е...

Среќа е да сме заедно на Св. Валентин :love:
 
L

loveisallaround

Гостин
sto e ljubov? da sakate edna licnost na milion nacini i koga nemate nitu edna pricina poveke...da gi sakate duru i nejzinite maani...koga ke ve povredi da ne znaete da cuvstvuvate gnev tuku silno da ja sakate do beskraj i da i prostite se..i koga ja nema do vas go osekate nejzinoto prisustvo...samo ednas se saka taka...i nikogas poveke...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Секогаш ќе ти бидам тој што ти дава надеж, да се чувствуваш сигурна, секогаш заштитена, и да бидеш своја во своите одлуки, без разлика колку би биле, и се болни тие за некого !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom