Љубовни текстови, изреки, писма, смс...

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Помош . Сакам да и испратам добар текст на девојката па ако може убав текст не многу долг нешто за љубовта за нас двајца убаво среден фала ви однапред супер ви се на сите пораките :)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Што би сакаја да кажеш,да спомнеш можда можу да ти помогну?
Ова сакам да и го пратам бидејќи се ближи денот кога почнавме да одиме затоа ми е . Било каков текст нешто поврзано со тоа дека ми е битна во животот , дека ја сакам , сакам да е среќна бла бла знаеш жените какви се :D
--- надополнето: 4 септември 2012 во 23:45 ---
Не бараш помош за ништо, бараш некој да ти најде готов текст да и го пратиш на женска ти да се израдува :D
Помачи се малце, ајде..
:D
<3
Епа даде ме влечеш за јазик сигурно и твојот дечко можеби на некој друг форум барал помош од некоја си 3та да му дадат текст за да ти го прати тебе а ти можеби сеуште незнаеш :) уствари знаеш дека се мачел ама веќе било copy + paste :D Не свати ли што е поентава сакам да и пишам нешто како писменце било што затоа сакам да е убаво
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Оваа тема е за да напишете некоја љубовна порака или честитка а ако сакате можете и да ја посветите на некого ;)

еве јас да започнам :

-Бев само минута во твоите часови. Бев само капка вода во океанот на твоите страсти. Бев сосема незначајна планета во твоето соѕвездие, само момент на сјај во твоите очи. Бев само еден трендафил во многуте цветови и капка вода во преполнетата чаша. Бев само чекор во аргентинското танго и тоа оној последниот. Бев само мало интермецо, но сепак те сакам, иако бев само сосема мал дел од твојот живот!

-Штом ноќта се спушти на прозорот твој низ небесната површина ти праќам бакнеж мој, нека стигне таму каде што не можам јас и нека ти каже те сакам најмила!

-Некогаш толку многу ми фалиш и се обидувам сè да ставам во пределот на заборавот. Се она што се вика спомени, а тоа се река од убави моменти што живеат во мене!

-Нездраво, несватливо, тотално, незамисливо, невозможмо, ненормално, лудо, волшебно, крајно, неодоливо, фамозно, искрено ТЕ САКАМ.

-Никогаш не вели “те сакам„ ако не ти значам. Никогаш не зборувај за чувства ако не постојат. Никогаш не ме допирај ако имаш намера да ми го скршиш срцето. Никогаш не вели “ке биде со време„ ако не мислиш да почнеш. Никогаш не ме гледај во очи ако се што правиш е лага. Никогаш не вели здраво ако мислиш збогум. Никогаш н...е вели никогаш затоа што тоа “никогаш„ ме тера да плачам..Те сакам.. ама џабе е!
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Има толку многу убави љубовни пораки, изреки... Но некогаш немаш на кого да ги пратиш :(

- If I breathe you in and you breathe me out, I swear we can breathe forever. I swear I'll find summer in your winter and spring in your autumn and always, hands at the ends of your fingers, arms at the ends of your shoulders and I swear, when we run out of forever, when we run out of air, your name will be the last word that my lungs make air for.

- I no longer believe in the idea of soul mates, or love at first sight. But I was beginning to believe that a very few times in your life, if you were lucky, you might meet someone who was exactly right for you. Not because he was perfect, or because you were, but because your combined flaws were arranged in a way that allowed two separate beings to hinge together.
 
L

.Lost Angel.

Гостин

Интересно видео кое го направив неодмна се надевам дека ќе ви се допадне ... :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Може да те смири или да те побудали. Може да те направи да се чувствуваш гол дури и кога си наоблечен. Дава сигурност и во моменти кога сè околу тебе е распаднато. Прекорува кога грешиш. Поттикнува кога бараш надеж. Маѓепсува кога се заљубуваш. Уништува кога забораваш да бидеш човек. Те грее со топлината на срцето кога гледаш во вистинските очи.

Барајте очи кои даваат сигурност, прекоруваат, поттикнуваат, маѓепсуваат, уништуваат, смируваат и побудалуваат. Барајте поглед кој ќе направи секое влакно на телото да ви се наежи.
Сакајте.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Низ морската шир над бесните таласи
во виорот на невремето те барав каде си
во момент на очај и слики тажни
го прелетав морето со своите крилја снажни
барав утеха во воздухот кој го дишев
и уште повеќе во височините се вишев
но има една работа која заборавив да ја кажам
јас те носам во себе и не можам да лажам

(2 пораки во една, нема гајле) пред некоја година произлезе нештово
 
Член од
6 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
6
Смислата на тоа како да го поминам денот избледува,се трудам да се сведам на максимум и се да направам за да бидам среќна и исполнета...Но неможам,ти си тој што ме правиш исполнета и среќна.
Животот без тебе ставен ми е на Пауза,а кога сме заедно повторно стискам Плеј.Посакувам да ви вратам сеќавањата што будат љубов и среќа,и да ги премотам моментите што допрва ќе дојдат.
Живеам за среќата и рајот што допрва доаѓа,ги истрпувам сите работи што ми се случиваат само за да уживам потоа со тебе. Кога сум со тебе,ништо не е важно.Тогаш ниту птиците ги слушам како пеат,ниту ветрот како дува...ниту реката како жубори.Душата ми е исполнета и полна со среќа и радост. Важни ми се само твоите зборови и твојте слатки бакнежи и сите твои допири.
Кога сум со тебе...нема сум за сите што нешто ќе ме прашаат,глува за сите што нешто ќе ми кажат,слепа сум за сите работи што ме опкружуваат.
За тебе вреди да се живее и да се труди.За тебе вреди и во оган да се фрли,за тебе вреди и живот да се даде.За тебе би направила се,за тебе би оставила се.За твоите бакнежи полни со страст,сите невозможни работи ќе направам да станат реални.За твојата прегратка би отишла и на другиот крај на светот.За твоите слатки зборови би живеала и на друга планета.
Едно писмо и пет-шест вредни збора,другото е рима или нешто слично.Но не барај во пишаното...тоа ќе избелди. Барај во срцето мое...тоа е извор на сите овие чувства и е моции... Барај во разумот...тој е извор на сите овие зборови и мисли.
Не барај го сјајот во ѕвездите те молам,тие не ја опишуваат мојата радост...Барај ја во моите очи кои ја опишуваат и мојата тага кога не си покрај мене.
Не барај ја мојата топлина во сонцето,тоа нема да те стопли како што ќе те стоплам јас....Барај ја во мојата прегратка.
Не ја барај љубовта во другите...безнадежно е !Никој не те сака од мене повеќе.Те сакам на безброј начини,Те посакувам на уште толку повеќе...
Нашата љубов е посилна од се,нашата љубов е толку искрена и чиста.Во нашите зборови нема ниту лага,ниту срам.Колку ме сакаш,јас добро знам.Непобедливи сме во секоја смисла на зборот,нераздвојливи и непоколебливи.
Ова е се што можам да ти подарам,не е ништо по вредност.Не ме чинеше ништо споредено со пари.Но дали некогаш парите се важни?Можеби се...но за нас не се.Тоа што јас и ти го чувствуваме е бесценото.
Те сакам и ќе те сакам ЗАСЕКОГАШ !:love:
--- надополнето: 16 април 2013 во 19:28 ---
Смислата на тоа како да го поминам денот избледува,се трудам да се сведам на максимум и се да направам за да бидам среќна и исполнета...Но неможам,ти си тој што ме правиш исполнета и среќна.
Животот без тебе ставен ми е на Пауза,а кога сме заедно повторно стискам Плеј.Посакувам да ви вратам сеќавањата што будат љубов и среќа,и да ги премотам моментите што допрва ќе дојдат.
Живеам за среќата и рајот што допрва доаѓа,ги истрпувам сите работи што ми се случиваат само за да уживам потоа со тебе. Кога сум со тебе,ништо не е важно.Тогаш ниту птиците ги слушам како пеат,ниту ветрот како дува...ниту реката како жубори.Душата ми е исполнета и полна со среќа и радост. Важни ми се само твоите зборови и твојте слатки бакнежи и сите твои допири.
Кога сум со тебе...нема сум за сите што нешто ќе ме прашаат,глува за сите што нешто ќе ми кажат,слепа сум за сите работи што ме опкружуваат.
За тебе вреди да се живее и да се труди.За тебе вреди и во оган да се фрли,за тебе вреди и живот да се даде.За тебе би направила се,за тебе би оставила се.За твоите бакнежи полни со страст,сите невозможни работи ќе направам да станат реални.За твојата прегратка би отишла и на другиот крај на светот.За твоите слатки зборови би живеала и на друга планета.
Едно писмо и пет-шест вредни збора,другото е рима или нешто слично.Но не барај во пишаното...тоа ќе избелди. Барај во срцето мое...тоа е извор на сите овие чувства и емоции... Барај во разумот...тој е извор на сите овие зборови и мисли.
Не барај го сјајот во ѕвездите те молам,тие не ја опишуваат мојата радост...Барај ја во моите очи кои ја опишуваат и мојата тага кога не си покрај мене.
Не барај ја мојата топлина во сонцето,тоа нема да те стопли како што ќе те стоплам јас....Барај ја во мојата прегратка.
Не ја барај љубовта во другите...безнадежно е !Никој не те сака од мене повеќе.Те сакам на безброј начини,Те посакувам на уште толку повеќе...
Нашата љубов е посилна од се,нашата љубов е толку искрена и чиста.Во нашите зборови нема ниту лага,ниту срам.Колку ме сакаш,јас добро знам.Непобедливи сме во секоја смисла на зборот,нераздвојливи и непоколебливи.
Ова е се што можам да ти подарам,не е ништо по вредност.Не ме чинеше ништо споредено со пари.Но дали некогаш парите се важни?Можеби се...но за нас не се.Тоа што јас и ти го чувствуваме е бесценото.
Те сакам и ќе те сакам ЗАСЕКОГАШ !
--- надополнето: 16 април 2013 во 19:29 ---
Смислата на тоа како да го поминам денот избледува,се трудам да се сведам на максимум и се да направам за да бидам среќна и исполнета...Но неможам,ти си тој што ме правиш исполнета и среќна.
Животот без тебе ставен ми е на Пауза,а кога сме заедно повторно стискам Плеј.Посакувам да ви вратам сеќавањата што будат љубов и среќа,и да ги премотам моментите што допрва ќе дојдат.
Живеам за среќата и рајот што допрва доаѓа,ги истрпувам сите работи што ми се случиваат само за да уживам потоа со тебе. Кога сум со тебе,ништо не е важно.Тогаш ниту птиците ги слушам како пеат,ниту ветрот како дува...ниту реката како жубори.Душата ми е исполнета и полна со среќа и радост. Важни ми се само твоите зборови и твојте слатки бакнежи и сите твои допири.
Кога сум со тебе...нема сум за сите што нешто ќе ме прашаат,глува за сите што нешто ќе ми кажат,слепа сум за сите работи што ме опкружуваат.
За тебе вреди да се живее и да се труди.За тебе вреди и во оган да се фрли,за тебе вреди и живот да се даде.За тебе би направила се,за тебе би оставила се.За твоите бакнежи полни со страст,сите невозможни работи ќе направам да станат реални.За твојата прегратка би отишла и на другиот крај на светот.За твоите слатки зборови би живеала и на друга планета.
Едно писмо и пет-шест вредни збора,другото е рима или нешто слично.Но не барај во пишаното...тоа ќе избелди. Барај во срцето мое...тоа е извор на сите овие чувства и емоции... Барај во разумот...тој е извор на сите овие зборови и мисли.
Не барај го сјајот во ѕвездите те молам,тие не ја опишуваат мојата радост...Барај ја во моите очи кои ја опишуваат и мојата тага кога не си покрај мене.
Не барај ја мојата топлина во сонцето,тоа нема да те стопли како што ќе те стоплам јас....Барај ја во мојата прегратка.
Не ја барај љубовта во другите...безнадежно е !Никој не те сака од мене повеќе.Те сакам на безброј начини,Те посакувам на уште толку повеќе...
Нашата љубов е посилна од се,нашата љубов е толку искрена и чиста.Во нашите зборови нема ниту лага,ниту срам.Колку ме сакаш,јас добро знам.Непобедливи сме во секоја смисла на зборот,нераздвојливи и непоколебливи.
Ова е се што можам да ти подарам,не е ништо по вредност.Не ме чинеше ништо споредено со пари.Но дали некогаш парите се важни?Можеби се...но за нас не се.Тоа што јас и ти го чувствуваме е бесценото.
Те сакам и ќе те сакам ЗАСЕКОГАШ !
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Jа убивше со своето нејавување, некако сакаше да трча по него. Беше сигурен дека никогаш нема да и здосади. Но се случи тоа.И здосади да си игра со нејзините чувства.
Му недостигаа нејзините пораки, повици, деновите му беа празни без неа.
И тогаш тој несвесно почна да го прави тоа што таа го правеше претходно. И праќаше пораки на кои таа не одговараше. Не одговараше ни на повиците.
Тој го мразеше тоа нејзино однесување кое што таа го виде и научи од него, но не се откажуваше.
По неколку недели и прати порака и ја праша како е, таа веднаш му одговори :"Одлично сум, прекрасно е чувството да престанеш да бидеш будала"
Тогаш сфати дека веќе не е истата. Таа беше покрај него когатој тоа не го знаеше и ценеше.
Не сфати колку љубов таа му посвети. Се потсетуваше на се и му беше жал што ја пушти да си оди. Таа едноставно се замори од неговата негрижа. Се грижеше за него, а тој тоа не го сфаќаше. Кога му велеше дека еден ден ќе погледне назад во минатото и ќе ги види сите свои грешки, тој не и веруваше.
Но сега сфати дека го пушти најдоброто што го има да си оди.............ама предоцна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom