Љубовни проблеми во време на Корона

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
...не знам, кој ќе се пронајде, зашто се спомнува погоре специјални мои некои кругови, па си реков еве други кругови :ROFLMAO:
Jas knigi slabo. Vo moite krugovi poadekvatno bi bilo, kakvo vince najdov staro, lezano, zaboraeno vo vizba, da go dojsam da go probame :P.
P. S pod krugovi mislev 70+ godisni pa i zatoa problemi so erekcija, potencija itn itn.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
Jas knigi slabo. Vo moite krugovi poadekvatno bi bilo, kakvo vince najdov staro, lezano, zaboraeno vo vizba, da go dojsam da go probame :P.
P. S pod krugovi mislev 70+ godisni pa i zatoa problemi so erekcija, potencija itn itn.
...ќе продолжев, ама падни стани муабет што ги мешаш постарите, па каде јас меѓу тие кругови, не работам на геријатрија, ниско, ниско многу мкдвладе, не ти требаше ова П.С., арно си беше само претходниот текст!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
...ќе продолжев, ама падни стани муабет што ги мешаш постарите, па каде јас меѓу тие кругови, не работам на геријатрија, ниско, ниско многу мкдвладе, не ти требаше ова П.С., арно си беше само претходниот текст!
Jas pocustvuvav potreba da pojasnam oti dobiv vpecatok deka ne me sfati, a kaj sakam jas taka.
A postarite Ti gi smesa. Ne e nekoja tajna deka najcesto tie imaat problemi so potencija i erekcija, a cim prvo toa tebe ti padna na pamet zosto nekoj bi te odbil, soznam logicno mi bese deka se dvizis vo takvi krugovi na mazi :toe:.
Prostevaj ako pogresiv, ama maz od 20+ retko skoro nikogas nema problem so erekcija, taka da epten nelogicno bi bilo sa e toa makata zosto bi te odbil :toe:.
P. S nisko nisko, a ne bese nisko koga me napagjaa zenistata na forumot, a ti si go trgna gazot na strana.
Bog prasta, Vlade Ne :sneaky:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Jas knigi slabo. Vo moite krugovi poadekvatno bi bilo, kakvo vince najdov staro, lezano, zaboraeno vo vizba, da go dojsam da go probame :P.
P. S pod krugovi mislev 70+ godisni pa i zatoa problemi so erekcija, potencija itn itn.
Ај не ја влечкај со муабетот, разменете контакт и однеси и од винцето за проба :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.729
...зависи од ситуација, ако има проблем со потенција и ерекција неговото одбивање не значи дека немал желба од горната глава, туку му откажала долната глава, па ете сега ќе удриме четки победнички понижил одбивајќи секс од екс девојка, а во моментот истиот немал друга за да ја одбие! пишуваме за конкретни маж и жена кои се познаваат, а не рандом некои непознати, па мажот понижил некоја икс фуфа одбивајќи ја!

...зарем не се јавуваат што мислиш ти? дури и од носталгија ќе се јават, па гледај од друга страна поинаку перцепирај, па ќе биде како ,,чест,, што се јавува, значи незаменлива во секс, секој сака тоа што е добро, било машко било женско,

...компарацијата ти е за ,,дечко,, тие врски се поинакви од ,,брачни врски,,, тогаш можеш да си дозволиш поинакво однесување, па и прифаќање на секс иако има женска друга во кревет, а па од каде знаеш дека и ,,верниот дечко,, нема тајни прошетки во туѓ кревет, женската мислам била во предбрачни води,

...и да ти одговорам, доколку е задоволувачки неговиот секс, па ми недостасува, па зависи и од мое расположение зошто не би прифатила негов предлог за потсетување на сексуалниот контакт со екс љубов, но искрено тоа е мое мислење, зашто еднаш пуштено, враќање нема или кај ќе плукнам, веќе не лижам, а најмалку да испушам! :P
Значи според тебе доколку маж одбие жена, тоа е затоа што има проблем со потенција и ерекција?
Да, зборуваме за конкретни маж и жена кои се познаваат, а не рандом непознати.


Лично не гледам никаква „чест“ во тоа бивши да те бара само затоа што си била незаменлива во секс. Самиот збор „бивши“ убаво си е објаснет, ако бил добар немало да биде бивши. Не би прифатила, па макар бил и Rocco Siffredi :icon_mrgr:
на Хитлер, во почетокот на кариерата, кога беше борба за врвот во пертијата, додека не беше дома , му подметнаа гола жена во спалната , со намера да дојдат на врата новинари и да му напраат афера...ама Адолф штом отклуча и ја виде одма ја ИЗМАРШИРА :cool:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
на Хитлер, во почетокот на кариерата, кога беше борба за врвот во пертијата, додека не беше дома , му подметнаа гола жена во спалната , со намера да дојдат на врата новинари и да му напраат афера...ама Адолф штом отклуча и ја виде одма ја ИЗМАРШИРА
Ете според некои мислења, ако маж одбиел жена за секс, не значело дека немал желба од горната глава, туку му откажала долната глава . Или заменето во случајов, Хитлер страдал од потенција и имал проблем со ерекција :icon_mrgr:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Sussaro напиша:
Ја знаев многу добро причината зошто сака да се види со мене,

Точно ја знаев нејзината цел,

дека жените биле комплицирани, нема ништо попровидно и попредвидливо од жена,

Ама кај жените е друго, притаено.

Женската способност за глума и злоба е вон сите категории на Оскар.

За разлика од мажите кај којшто се е на виделина, жените се крајно подмукли створења

Затоа и ми се јави.

За да си ја нахрани душичката.

Почна да ја фаќа нервоза.

Знаев дека ситуацијата е во моја контрола.

Те интересира ли за новиот дечко-ме праша не баш задоволно

и Моја беше.
Требаше само да се зададе завршниот удар.

Зошто не сум и сипал пијалок, порано тоа сум правел

************************************************
...иако постот ти е стар, интересен е што ти е вистинит, а уште поинтересно што си живееш во заблуда за настанот, па уште други советуваш со твоја утка! :P

...идеме од почеток,

-првите реченици кои ти се контрадикторни, еднаш жената е провидна, друг пат притаена,

- вооошто не си ја знаел нејзината цел,

- жената може глуми, но не послабо од мажот, кај него е све на виделина, оти е ај да речам понезрел од жената и слабо глуми, а не дека има чисти намери,

-не се јави за тоа, ниту да ја нахрани душичката,

- се знае кога ја фаќа жената нервоза, како беше во ,,америчка пита,, ,ќе правиме нешто вечерва, зошто станувам нервозна,, а се знае зошто, па следи секс,

- полоша контрола никад не си имал, затоа што погрешно ја толкуваш нејзината желба да те види,

- спомнувајќи го дечкото, работел то и то, па имал то и то, за да на крај требаше да сфатиш дека само добар секс немала со него,

-и Да, тој момент беше твоја ама за секс, а не за одмазда твоја,

- да дадеш краен удар во одбивање на жена која сакала да се изе_бе со тебе во тој момент, плус екс женска, не знам колку победник испаѓаш,

- и за крај, знаеш што значи гестот да и сипаш пијалок во чаша, а таа да прифати? знаеш кога женско ќе врти со два прста шишето од пијалокот лево десно!? тоа се вика кога гестикулацијата зборува, ај има време ќе научиш, :P

- таа вечер ти пропадна само една добра еб_ачка со бившата девојка која си изгриза гордоста и те покани за секс уште еднаш да биде твоја, разочарана од сексот на моменталниот дечко,:cool:
Грешиш, не ги перцепираш деталите од средбата. Најверојатно греши и @Sussaro за тоа зошто бил повикан. Девојката е значи во нова врска, има нов дечко. Се јавува кај бившиот (Сусаро) и сака да се видат. Ако намерата и била само секс со Сусаро (оти не била задоволна од сексот со новиот) тогаш средбата секако немало да биде во некој таму угостителски објект. Таа е во нова врска па сигурно нема да сака да биде видена со бившиот како дивани во некое кафуле.... Што ке му каже на новиот дечко? Ете со бившиот си се слушаме, си пиеме, си муабетиме два саата, ти ич да немаш гајле оти тој ми е само бивш... Дефинитивно не. Ако сакала само да се изебе уште еднаш со Сусаро тогаш дефинитивно таа средба немало да биде во јавен објект туку ке била дома ка неа или кај Сусаро, некаде во кола или друго место каде нама да биде видена... Во право си дека девојките често по раскинувањето (ако раскинувањето било коректно) сакаат уште некој пат да се треснат со бившиот но овде случајот не е таков. Овде таа не дошла ниту да се пофали со новиот дечко и да виде дали Сусаро страда па да се сити. Ако сакала такво нешто тогаш тоа како женско ке го изведела на многу по заситувачки начин за неа... на пример ке отиде со новиот дечко таму каде што знае дека излегува Сусаро, ке се дотера и нашминка најубаво во животот, ке глуми голема љубов и ке фантазира како Сусаро страда гледајќи ја (некогаш им успева). Овдека имаме случај да таа бара средба со бившиот оти е пишман аџија. Си фатила нов дечко ама вишла дека тој не е тоа што таа мислела и сега сака назад. Таа го вика на средба оти сака пак да биде со него и тука воопшто не е исклучена и можноста за секс, но тој секс не и е целта туку тој секс првенствено и е средство, алатка за да се врати, да добие шанса да се сврти муабетот за повторно да бидат заедно.... Но Суси овде игра добро, ладен, и прави муабет за се што неа во моментот не ја интересира, ја заболе нејзе за тоа што прават другарките, како се по дома, како е на работа.... таа сака Сусаро да почне муабет за нив, да и каже дека ја сака, дека сака пак да бидат заедно, да каже дека новиот дечко и е шупак.... па на крај таа со ,,тешко срце,, на Сусаро таа вечер ке му даде путка заливена со солзи, а утревечер ке биде новина тоа што таа раскинала со новиот дечко. Ама не и оди по планот... на другата страна удира во зидот на куроболието на Сусаро, и затоа се нервира, врие, наоѓа мани во работи како ,,зошто не ми сипа пијалок,, и на крајот за да го зачува мизерниот остаток од достоинството таа самата си почнува муабет и се фали како со новиот дечко и е многу убаво.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Ете според некои мислења, ако маж одбиел жена за секс, не значело дека немал желба од горната глава, туку му откажала долната глава . Или заменето во случајов, Хитлер страдал од потенција и имал проблем со ерекција :icon_mrgr:
Нема потенција, има само ружна жена и затоа нема ерекција:D
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Нема потенција, има само ружна жена и затоа нема ерекција:D
Чекај сега да разјасниме.

Значи според тебе проблемот со потенцијата и ерективната дисфункционалност настануваат заради ружната жена?

П.С. Мажи, не се грижете, до жените било :pos:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Чекај сега да разјасниме.

Значи според тебе проблемот со потенцијата и ерективната дисфункционалност настануваат заради ружната жена?

П.С. Мажи, не се грижете, до жените било :pos:
една од причините :P понекогаш и поред презгодна жена,мажот може да има проблем со ерек.дисфункција.....или да сврши за три секунди......бууууум

:pos::pos::pos::pos:што ме рчкаш сега мене:P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom