Љубовни проблеми во време на Корона

Член од
8 ноември 2021
Мислења
7
Поени од реакции
31
Дали би се смириле со партнерка, ако сте биле скарани 3 месеци (претходно сте оделе 3ипол години) и во тој период од 3 месеци имала повеќе пати сексуални односи со друг?
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Дали би се смириле со партнерка, ако сте биле скарани 3 месеци (претходно сте оделе 3ипол години) и во тој период од 3 месеци имала повеќе пати сексуални односи со друг?
Ti i raskina ili ona na tebe? I dali ti si imal drugi partneri vo tie tri meseci? I zavisi za sto sw se skarale. mozebi ljubovta ke pobedi
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.046
Со тоа што вметнал КОРОНА во насловот, си бара оправдување за тоа што се штракала настрана.
Нешто во стил ''Короната не скара, во депресии бевме, слабо се гледавме''. Имав еден ваков познаник.
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
7
Поени од реакции
31
Ti i raskina ili ona na tebe? I dali ti si imal drugi partneri vo tie tri meseci? I zavisi za sto sw se skarale. mozebi ljubovta ke pobedi
Таа ми раскина оти врската и беше досадна и монотона. Таа ми се јави по 3 месеци. Јас немав други партнерки во периодот. Очекував дека ќе сака да се вратиме пак, само не очекував дека во тој период ќе се гледа со друг и ќе има односи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Друже, сериозен си со муабетов? таа се пердашела со пола град и ти прашуваш дали назад да ја прибираш? Успат ти кажала дека си досаден.

Имаш ли некакво его или како оние на порничине кои гледаат како црнец некој ја растура женаму додека он го тинка тулето?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.112
Поени од реакции
824
Дали би се смириле со партнерка, ако сте биле скарани 3 месеци (претходно сте оделе 3ипол години) и во тој период од 3 месеци имала повеќе пати сексуални односи со друг?
А зашто сака да се смирите?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.150
Таа ми раскина оти врската и беше досадна и монотона. Таа ми се јави по 3 месеци. Јас немав други партнерки во периодот. Очекував дека ќе сака да се вратиме пак, само не очекував дека во тој период ќе се гледа со друг и ќе има односи.
Аааааа и било досадно да скока на твојот па сменила пар други ама откако и досадило и тоа (или ја истресиле па шутнале) сеа као пу пу не важи.

Смирете се. Следна тема очекувам да биде дали е подобро да се бесам со сино или црно јаже.

п.с. сигурно и ова ти вика...


 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Се е*ала со кого стигне, а сигурно се повеќе ти прашуваш дали да и простиш? Чим прашуваш јасно е дека ќе го направиш тоа, иначе нема логика некој толку да е глуп.
 
Последно уредено:

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Дали би се смириле со партнерка, ако сте биле скарани 3 месеци (претходно сте оделе 3ипол години) и во тој период од 3 месеци имала повеќе пати сексуални односи со друг?
Таа ми раскина оти врската и беше досадна и монотона. Таа ми се јави по 3 месеци. Јас немав други партнерки во периодот. Очекував дека ќе сака да се вратиме пак, само не очекував дека во тој период ќе се гледа со друг и ќе има односи.
Друже, сериозен си со муабетов? таа се пердашела со пола град и ти прашуваш дали назад да ја прибираш? Успат ти кажала дека си досаден.

Имаш ли некакво его или како оние на порничине кои гледаат како црнец некој ја растура женаму додека он го тинка тулето?
Аааааа и било досадно да скока на твојот па сменила пар други ама откако и досадило и тоа (или ја истресиле па шутнале) сеа као пу пу не важи.

Смирете се. Следна тема очекувам да биде дали е подобро да се бесам со сино или црно јаже.
Се пердашела со тројца (што ги знаеш), а сигурно се повеќе ти прашуваш дали да и простиш? Чим прашуваш јасно е дека ќе го направиш тоа, иначе нема логика некој толку да е глуп.
Каков совет очекуваш од луѓе кои прво ни прашањето не го прочитале до крај?

А ако ти смета само имањето односи со друг во време кога сте биле раскинати, тогаш не, не и се смирувај. Подобро за неа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Sto majka barala da ti kazuva :D I za dvajcata kje bese polesno.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Дали би се смириле со партнерка, ако сте биле скарани 3 месеци (претходно сте оделе 3ипол години) и во тој период од 3 месеци имала повеќе пати сексуални односи со друг?
Ни под разно.

Ти раскинала со изговор дека врската и била досадна и монотона и тука завршува секоја приказна. Нема понатаму. Крај, финито.
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
7
Поени од реакции
31
А зашто сака да се смирите?
Криво и било што ми раскина. Се каела за одлуките што ги направила во тие 3 месеци. Сватила колку сум и значел дури не бевме заедно.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Криво и било што ми раскина. Се каела за одлуките што ги направила во тие 3 месеци. Сватила колку сум и значел дури не бевме заедно.
По колку години имате двајцата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom