Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
16 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Значи велиш дека лошо се однесувал кон тебе а сепак мислиш дека е себично од твоја страна што не сакаш да му се вратиш?
Грешиш.
Добро си постапила што не си му се вратила зошто тој нАли се однесувал лошо.
И мислиш дека доколку би му се вратила се ке се смени и ке живееш со него во некој розев свет?
Не.Тој сигурно ке си продолжи по свое(не мора да е точно.)

Не мора да е 5-6 месеци,може и помалку ама може и повеке во зависност колку сте биле блиски.
Велиш за неговата девојка.
Па едноставно сФатил дека живот иде даље макар и без тебе.
Си го живее животот,живеј си го и ти.
Едноставно однесувај се ко да не постои.
Тешко е,но ке успееш.Не е еден и единствен.

Со срека :smir:
Не, туку сакав да кажам дека е можеби себично од моја страна што ем сум одлучила да не му се вратам, а ем се нервирам и ми е тешко што е со друга. Знам дека нема да се смени бидејќи тоа се само празни ветувања, сите викаат дека правилно постапив, но премногу ми е тешко, се надевам дека за некој месец ќе помине, фала на одговорите како и да е сепак ми помага за да се чувствувам подобро :)

--- надополнето ---


Вистинскиот пат до одговорот :)))
listen to your heart... за се што сакаш да направиш, прво види си длабоко во себе како ти вика душата и срцето :))

депресии за љубовта не вредат...
Едно е најважно, секогаш има некој кој ве сака и секогаш има љубов за која не треба да се борите... а таа е мајчината :)))

Free your mind...
фала на песната :) а за депресиите не вредат но сепак се тука... но ќе поминат :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ми треба 1 совет одвас...Вака значи..со Девојчево се муваме скоро месец ипол..убаво ни е ..ко демек воа ноа не чуствувам нишо за неа..а ни она за мене..нема веза тоа..и сеа вчера коа и предложив да бидеме во врска...нели 2 месеца мување..доста се..и ми праи муабети ко демек..не била спремна ,коа била у врска била многу подруга..несакала ништо да и се забрануе ( а до сеа нишо не и забрануев и ме знае ко таков) ...демек многу работи ќе се изменеле...а девојчево додека сме заедно не ме гледа у очи значи редовно погледот и е некаде на друго место....дај кажете...да остануам со неа или да и турам .....колецот :kesa:
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ејј луѓе... Имав дечко околу 3 и пол месеци и на почетокот многу беше внимателен, но потоа под влијание на другари и се околу него се измени многу.. ме остави без причина, а се правда со причината дека јас сум му го загубила ланчето кое му било подарок од татко му за полуматура... при една наша средба бевме блиски и му го изведив ланчето од на него , го понесов со себе и го ставив во ташната... Во тоа време дома имав другарка дојдена од Србија, која навидум изгледаше многу смирена, но не било така ... Се сомневам дека таа е виновникот што ланчето исчезна ... Кога му кажав нему дека ланчето или е изгубено или украдено ми рече да не се грижам и дека се ке се среди. Продолживме со нашата врска како ништо да не било, но по некое време во мојата e-mail пошта имаше порака во која пишуваше дека не сака повеќе да ме види . Се трудев да пробам да разговарам со него но не одеше ... После некое време почна да ми се заканува дека ќе дојде кај и ќе му каже на татко ми за ланчето и за нашата врска , а за да не дојде до тоа ми бараше да му ги вратам парите(5 000)... со заканите се справив некако, но со чуствата кон него не:/ ... и ден денес незнам која е причината за таквата разделба ... Jaс сакам да пробам да разговарам на некој начин со него но незнам како ... HELP :toe:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Не, туку сакав да кажам дека е можеби себично од моја страна што ем сум одлучила да не му се вратам, а ем се нервирам и ми е тешко што е со друга. Знам дека нема да се смени бидејќи тоа се само празни ветувања, сите викаат дека правилно постапив, но премногу ми е тешко, се надевам дека за некој месец ќе помине, фала на одговорите како и да е сепак ми помага за да се чувствувам подобро :)
Па нормално дека ке ти биде тешко бидејки ти го сакаш а тој има друга,сепак ти не мораш да го трпиш сето тоа што ти го правил нели:wink:
Ке помине со тек на време.

Ми треба 1 совет одвас...Вака значи..со Девојчево се муваме скоро месец ипол..убаво ни е ..ко демек воа ноа не чуствувам нишо за неа..а ни она за мене..нема веза тоа..и сеа вчера коа и предложив да бидеме во врска...нели 2 месеца мување..доста се..и ми праи муабети ко демек..не била спремна ,коа била у врска била многу подруга..несакала ништо да и се забрануе ( а до сеа нишо не и забрануев и ме знае ко таков) ...демек многу работи ќе се изменеле...а девојчево додека сме заедно не ме гледа у очи значи редовно погледот и е некаде на друго место....дај кажете...да остануам со неа или да и турам .....колецот :kesa:
Според мене,девојкатa не планирала ништо сериозно со тебе освен сакала да останете на мување и да има слобода и да прави во она што го сака.
Ако не ти се допага тоа,слободно шутни ја и барај други.
Знам сурова сум но не можам да помогнам повеке од ова,сепак ти си знаеш.Ама не вреди да си трошеш времето доколку она не сака на сила убавина не иде.

Ејј луѓе... Имав дечко околу 3 и пол месеци и на почетокот многу беше внимателен, но потоа под влијание на другари и се околу него се измени многу.. ме остави без причина, а се правда со причината дека јас сум му го загубила ланчето кое му било подарок од татко му за полуматура... при една наша средба бевме блиски и му го изведив ланчето од на него , го понесов со себе и го ставив во ташната... Во тоа време дома имав другарка дојдена од Србија, која навидум изгледаше многу смирена, но не било така ... Се сомневам дека таа е виновникот што ланчето исчезна ... Кога му кажав нему дека ланчето или е изгубено или украдено ми рече да не се грижам и дека се ке се среди. Продолживме со нашата врска како ништо да не било, но по некое време во мојата e-mail пошта имаше порака во која пишуваше дека не сака повеќе да ме види . Се трудев да пробам да разговарам со него но не одеше ... После некое време почна да ми се заканува дека ќе дојде кај и ќе му каже на татко ми за ланчето и за нашата врска , а за да не дојде до тоа ми бараше да му ги вратам парите(5 000)... со заканите се справив некако, но со чуствата кон него не:/ ... и ден денес незнам која е причината за таквата разделба ... Jaс сакам да пробам да разговарам на некој начин со него но незнам како ... HELP :toe:
Каков е тој дечко кој ти се заканува за едно глупо ланче макар колку и да е вредно?:uvo:
И не ми е јасно зошто ги слушал своите другари?
Па тие не му се другари,тие сакаат само да му ја уништат врската со тебе.
Како и да е не требало да се однесува така подло со тебе,но и ти не си морала да му го земаш ланчето нели.
Во врска со другарка ти,седни и разговарај со неа,натерај ја да ти каже по секоја цена.
А не се ни труди да разговараш со него штом имал таков пристап.
Почекај да помине некое време и тогаш пак најди некој начин како да стапиш во контакт со него доколку ти е толку тершко.
Доколку се обиде пак да ти се заканува сместа стави крај со него колку и да го сакаш.
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ејј луѓе... Имав дечко околу 3 и пол месеци и на почетокот многу беше внимателен, но потоа под влијание на другари и се околу него се измени многу.. ме остави без причина, а се правда со причината дека јас сум му го загубила ланчето кое му било подарок од татко му за полуматура... при една наша средба бевме блиски и му го изведив ланчето од на него , го понесов со себе и го ставив во ташната... Во тоа време дома имав другарка дојдена од Србија, која навидум изгледаше многу смирена, но не било така ... Се сомневам дека таа е виновникот што ланчето исчезна ... Кога му кажав нему дека ланчето или е изгубено или украдено ми рече да не се грижам и дека се ке се среди. Продолживме со нашата врска како ништо да не било, но по некое време во мојата e-mail пошта имаше порака во која пишуваше дека не сака повеќе да ме види . Се трудев да пробам да разговарам со него но не одеше ... После некое време почна да ми се заканува дека ќе дојде кај и ќе му каже на татко ми за ланчето и за нашата врска , а за да не дојде до тоа ми бараше да му ги вратам парите(5 000)... со заканите се справив некако, но со чуствата кон него не:/ ... и ден денес незнам која е причината за таквата разделба ... Jaс сакам да пробам да разговарам на некој начин со него но незнам како ... HELP :toe:
Значи човек не може да престане да се изненадува колку се поголеми и поглеми идиоти се шетаат по земјава, толкав дебил бил тој уште да се заканува за едно е*ано ланче, јас да сум на твое место ќе ископам од негде пари и у фаца пред сите негови другари ќе му ги фрлам и ќе си отидам, не знам како може толку да се потресуваат луѓето за материјални работи... можеби му значело ланчето или нешто, па да се налути ќе разберам ама да земе па уште да те уценува пари да му дадеш... 3месеци се многу мал период, за твоја среќа уште на почетокот се покажал каков идиот е, подобро веднаш откажи се од него, бидејќи колку повеќе ќе одолговлекуваш, толку потешко ќе ти е, од лично искуство :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Дали е можно да сакате некој кој се однесува лошо према вас? Долго време имав дечко, кој беше премногу љубоморен и посесивен. Направи мн работи кои не требаше да му ги простам, но поради тоа што го сакав бев многу наивна и за се попуштав. Конечно собрав сила да ставам крај, и да не му се вратам, иако ме молеше, ми ветуваше дека ќе се смени и такви глупости но не попуштив. Сега си фати женска, иако пред многу малце време расчистивме. Себично е од моја страна што нејќам да му се вратам, а и се нервирам што е со друга но не знам како да си помогнам. Знам дека вака е подобро за мене, но како и да е премногу ми е тешко, знам викате треба време да помине ова она, но не знам што е ова што го чувствувам, како е можно да сакате некој кој само ве повредува, дали поради тоа што на почетокот било убаво, стварно не знам но не сакам да имам никакви чувства за него.
Можно е и е многу тапа затоа што имаш колизија помеѓу срцето и мозокот а тоа е состојба која колку подолго трае толку повеќе патиш додека си ви врска.

Сепак теши се дека си имала сила да пресечеш пошто знам неколку кои не можат и патат и трпат со години.

Ќе ти биде тешко може и неколку месеци ама гарант ќе помине а ако сретнеш добар тип уште утре, ќе помине и многу побргу, значи искачај и биди активна, не седи само дома во тага :wink:.

Пс. Тоа што си фатил женска те мава во его (пошто треба да не те интересира повеќе) но и тоа ти оди во прилог пошто можел да ти плаче или прави сцени па да ти биде уште потешко. Остај го по негов пат а ти оди си по твојот по кој веќе си тргнала :wink:.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Ми треба 1 совет одвас...Вака значи..со Девојчево се муваме скоро месец ипол..убаво ни е ..ко демек воа ноа не чуствувам нишо за неа..а ни она за мене..нема веза тоа..и сеа вчера коа и предложив да бидеме во врска...нели 2 месеца мување..доста се..и ми праи муабети ко демек..не била спремна ,коа била у врска била многу подруга..несакала ништо да и се забрануе ( а до сеа нишо не и забрануев и ме знае ко таков) ...демек многу работи ќе се изменеле...а девојчево додека сме заедно не ме гледа у очи значи редовно погледот и е некаде на друго место....дај кажете...да остануам со неа или да и турам .....колецот :kesa:
Несака да биде со тебе во врска убаво и е да те има тука покрај тебе да убие досада..прва шанса да и дојде друг ќе биде со него затоа не сака да се врзе со тебе..или паралелно се мува и со други затоа избегава врска или пак трето и се сфиѓа некој си трет па дур не направи ништо со него или го чека тука си ти да убиеш досада...е сега ако ти тука ако сакаш да ја задржиш за себе може и све да напраиш па ништо да не и значи,затоа и ти исто така олади гледај си други можности паралелно дур се мувате значи опуштено па и двајцата ако не најдете ништо подолг период а уште се мувате има некои шанси и да се засаке и врска да имате
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Не се мува со други.. 100% сум сигурен...а за дали се врзуе незнам...битно ќе ја остаам 2 дена не и се јавувам да видам шо ќе биде работава..
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ми треба 1 совет одвас...Вака значи..со Девојчево се муваме скоро месец ипол..убаво ни е ..ко демек воа ноа не чуствувам нишо за неа..а ни она за мене..нема веза тоа..и сеа вчера коа и предложив да бидеме во врска...нели 2 месеца мување..доста се..и ми праи муабети ко демек..не била спремна ,коа била у врска била многу подруга..несакала ништо да и се забрануе ( а до сеа нишо не и забрануев и ме знае ко таков) ...демек многу работи ќе се изменеле...а девојчево додека сме заедно не ме гледа у очи значи редовно погледот и е некаде на друго место....дај кажете...да остануам со неа или да и турам .....колецот :kesa:
Може стварно не е спремна, оти не е исто врска и мување, барем не е истиот тој притисок што се врши врз тебе.
А може и не сака врска, сака слобода за да си оди и со др машки.
Најдобро за тебе е да разговараш со неа, и нека ти каже дали планира неш сериозно или ти да си тераш со животот понатаму....не можеш цел живот да се влечкаш(муваш) со една.
Ејј луѓе... Имав дечко околу 3 и пол месеци и на почетокот многу беше внимателен, но потоа под влијание на другари и се околу него се измени многу.. ме остави без причина, а се правда со причината дека јас сум му го загубила ланчето кое му било подарок од татко му за полуматура... при една наша средба бевме блиски и му го изведив ланчето од на него , го понесов со себе и го ставив во ташната... Во тоа време дома имав другарка дојдена од Србија, која навидум изгледаше многу смирена, но не било така ... Се сомневам дека таа е виновникот што ланчето исчезна ... Кога му кажав нему дека ланчето или е изгубено или украдено ми рече да не се грижам и дека се ке се среди. Продолживме со нашата врска како ништо да не било, но по некое време во мојата e-mail пошта имаше порака во која пишуваше дека не сака повеќе да ме види . Се трудев да пробам да разговарам со него но не одеше ... После некое време почна да ми се заканува дека ќе дојде кај и ќе му каже на татко ми за ланчето и за нашата врска , а за да не дојде до тоа ми бараше да му ги вратам парите(5 000)... со заканите се справив некако, но со чуствата кон него не:/ ... и ден денес незнам која е причината за таквата разделба ... Jaс сакам да пробам да разговарам на некој начин со него но незнам како ... HELP :toe:
Значи има секакви. Нека не ве чуди ништо.
Јас да сум на твое место би го отерала у курац и уш една закана ако добиеш врати му со иста мера. Закани му се и ти дека ке викнеш некој да го натепаат.
Но не верувам дека е тоа причината за разделбата. Сигурно имаат некое влијание другарите. Може му збореле еј брат ваа ти го изгуби ланчето нека ти го врати сеа, или пари нека ти даде и слични срања. И он толку "паметен"
ти се нафрлува тебе :toe:
Барај му објаснување, нека ти каже што точно се случува со вас, дали има некои шанси за да продолжите, без разлика што се случило, или нема. Ако нема живот оди даље и за тебе и за него. :smir:
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Може стварно не е спремна, оти не е исто врска и мување, барем не е истиот тој притисок што се врши врз тебе.
А може и не сака врска, сака слобода за да си оди и со др машки.
Најдобро за тебе е да разговараш со неа, и нека ти каже дали планира неш сериозно или ти да си тераш со животот понатаму....не можеш цел живот да се влечкаш(муваш) со една.


Значи има секакви. Нека не ве чуди ништо.
Јас да сум на твое место би го отерала у курац и уш една закана ако добиеш врати му со иста мера. Закани му се и ти дека ке викнеш некој да го натепаат.
Но не верувам дека е тоа причината за разделбата. Сигурно имаат некое влијание другарите. Може му збореле еј брат ваа ти го изгуби ланчето нека ти го врати сеа, или пари нека ти даде и слични срања. И он толку "паметен"
ти се нафрлува тебе :toe:
Барај му објаснување, нека ти каже што точно се случува со вас, дали има некои шанси за да продолжите, без разлика што се случило, или нема. Ако нема живот оди даље и за тебе и за него. :smir:
znam no nemozam da razberam .... sosema se smeni preku nok dr chovek vekje gi zaboravi site normalno drugari i drugarki shto gi imashe .. sega najdobri drugarki mu se nekoj k**vi pa misli deka e nekoja faca .. tesko deka ke mozam da razgovaram so nego .. :/
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
znam no nemozam da razberam .... sosema se smeni preku nok dr chovek vekje gi zaboravi site normalno drugari i drugarki shto gi imashe .. sega najdobri drugarki mu se nekoj k**vi pa misli deka e nekoja faca .. tesko deka ke mozam da razgovaram so nego .. :/
Не се обидувај да разбереш бидејки објаснување повеке од очигледно е дека нема да добиеш штом имал вакво кретенско однесување.
Знам од лично искуство но не сакам да го кажам пошто личноста не заслужува да му спомнам името а не пак да говорам за него.
Со денови барав објаснување но сФатив дека сум си губила време барајки го.
Каков фраер е?од Фраер нема ни Ф нема штом е ваков.Нека се дружи ако сака и со синот на градоначалникот ама фаца не е.
Он губи,ти не.Биди срекна што не си со него.
Ма подобро сама ке сум отколку да имам таков партнер.Посрекна ке сум.
И верувај животот е прекраток да се замараш со еден тип што не те заслужува.
И запомни го ова:Се се врака се се плака.:wink:
 
A

Auditore

Гостин
Ми треба 1 совет одвас...Вака значи..со Девојчево се муваме скоро месец ипол..убаво ни е ..ко демек воа ноа не чуствувам нишо за неа..а ни она за мене..нема веза тоа..и сеа вчера коа и предложив да бидеме во врска...нели 2 месеца мување..доста се..и ми праи муабети ко демек..не била спремна ,коа била у врска била многу подруга..несакала ништо да и се забрануе ( а до сеа нишо не и забрануев и ме знае ко таков) ...демек многу работи ќе се изменеле...а девојчево додека сме заедно не ме гледа у очи значи редовно погледот и е некаде на друго место....дај кажете...да остануам со неа или да и турам .....колецот :kesa:
Очигледно е дека не ја интересираш, мувај ја ако ти е досадно у меѓувреме барај си друга.Тури и го колецот :)
Тие такви одлично ги знам, играат топло-ладно и на крај ќе се изгорат.

--- надополнето ---

Ејј луѓе... Имав дечко околу 3 и пол месеци и на почетокот многу беше внимателен, но потоа под влијание на другари и се околу него се измени многу.. ме остави без причина, а се правда со причината дека јас сум му го загубила ланчето кое му било подарок од татко му за полуматура... при една наша средба бевме блиски и му го изведив ланчето од на него , го понесов со себе и го ставив во ташната... Во тоа време дома имав другарка дојдена од Србија, која навидум изгледаше многу смирена, но не било така ... Се сомневам дека таа е виновникот што ланчето исчезна ... Кога му кажав нему дека ланчето или е изгубено или украдено ми рече да не се грижам и дека се ке се среди. Продолживме со нашата врска како ништо да не било, но по некое време во мојата e-mail пошта имаше порака во која пишуваше дека не сака повеќе да ме види . Се трудев да пробам да разговарам со него но не одеше ... После некое време почна да ми се заканува дека ќе дојде кај и ќе му каже на татко ми за ланчето и за нашата врска , а за да не дојде до тоа ми бараше да му ги вратам парите(5 000)... со заканите се справив некако, но со чуствата кон него не:/ ... и ден денес незнам која е причината за таквата разделба ... Jaс сакам да пробам да разговарам на некој начин со него но незнам како ... HELP :toe:
Душо, немој да бидеш со такви идиоти, кога така постапил очигледно е дека му е поважно неговото ланче и мислење на другари/ки а не ти.Немој да се ограничуваш со личности кои не заслужуваат твое внимание, едноставно фурај си го животот, времето лечи све и ќе го заборавиш, а ако некој треба да потегне иницијатива за разговор е тој а не ти, така да немој да му се понижуваш.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
4
Поени од реакции
1
ПОМОШ (МИ ТРЕБА ЖЕНСКО МИСЛЕЊЕ)

еве вака одиме со девојка ми 8 и пол месеци, се сакаме премногу, само има еден проблем што е многу сериозен... Сум пробал неколку пати на секаков начин да имаме секс, но таа како да не е многу заинтересирана и ме одбива...
само едно ме мачи како можи со некој да делиш се и да си стално заедно да сте премногу блиски и да не се случи ништо?
МОЖИ И ТРЕБА ВРЕМЕ?
АМА МИСЛАМ ДЕКА НЕ Е ДО ТОА
има 17 години

упорно си ја траскам главата од зид и ја барам причината (имаме зборувано.. упорно ми тврди дека не е многу сигурна во мене, ИАКО Е СИГУРНА ДЕКА НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ОСТАВАМ ИЛИ ОБРАТНО)

МИ НЕМА НИКАКВА ЛОГИКА ВО СЕТО ОВА
 
Член од
29 август 2009
Мислења
33
Поени од реакции
5
ПОМОШ (МИ ТРЕБА ЖЕНСКО МИСЛЕЊЕ)

еве вака одиме со девојка ми 8 и пол месеци, се сакаме премногу, само има еден проблем што е многу сериозен... Сум пробал неколку пати на секаков начин да имаме секс, но таа како да не е многу заинтересирана и ме одбива...
само едно ме мачи како можи со некој да делиш се и да си стално заедно да сте премногу блиски и да не се случи ништо?
МОЖИ И ТРЕБА ВРЕМЕ?
АМА МИСЛАМ ДЕКА НЕ Е ДО ТОА
Тоа не е "одење", тоа е другарување.
Таа не ти е "девојка" таа ти е другарка.

Другарките не се дупат, нив треба да ги шеташ, да ги частиш, да ги занимаваш, да не пуштиш да им биде досадно, да ги смееш, да им пишуваш поезија, да имаш длабоки разговори со нив, да им носиш цвеќе и тако даље. Таа знае дека ти си и другар па затоа секс со тебе не и ни паѓа на памет, за таква работа го има Ристе кошаркарот, или Боби моторџијата...

Штом не си ја дупел после второто искачање... батали ја.

А у твојот случај батали ја и никад повише немој да и прозбориш, затоа што направила магаре од тебе. Се надевам дека си млад, па барем да научиш нешто од ова "другарување".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom