Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
SAMO DA PRASAM NESTO......... DALI VREDI DA SE SAMOUBIES ZA DEVOKJA KOJA JA SAKAS MNOGU....... ?
Пробај да гледаш на работите вака:
Еден ден, сигурно ќе си ја пронајдеш својата вистинска љубов, која може да биде остварена, единствено ако е возвратена. Вистинската љубов не повредува, не се воздигнува, не мрази, ништо не осветува, над се` се воздигнува, се` простува. Прости и` на девојката што можеби ете, не те сака (за тоа не може да му се наредува на срцето) и продолжи си со животот. Дури и - радувај се што не си го губиш времето за неа и што имаш простор за некој друг од 6 - те милијарди луѓе на земјата. :) Ти посакувам среќа.
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
SAMO DA PRASAM NESTO......... DALI VREDI DA SE SAMOUBIES ZA DEVOKJA KOJA JA SAKAS MNOGU....... ?
dobro decko site sme ocajni ama ti ja preminuvas granicata... i sto mislis nekoj ke ti kaze idi ubij se? Sekako deka ne vredi :)

--- надополнето ---

Дали е можно да сакате некој кој се однесува лошо према вас? Долго време имав дечко, кој беше премногу љубоморен и посесивен. Направи мн работи кои не требаше да му ги простам, но поради тоа што го сакав бев многу наивна и за се попуштав. Конечно собрав сила да ставам крај, и да не му се вратам, иако ме молеше, ми ветуваше дека ќе се смени и такви глупости но не попуштив. Сега си фати женска, иако пред многу малце време расчистивме. Себично е од моја страна што нејќам да му се вратам, а и се нервирам што е со друга но не знам како да си помогнам. Знам дека вака е подобро за мене, но како и да е премногу ми е тешко, знам викате треба време да помине ова она, но не знам што е ова што го чувствувам, како е можно да сакате некој кој само ве повредува, дали поради тоа што на почетокот било убаво, стварно не знам но не сакам да имам никакви чувства за него.


 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
[/COLOR]Дали е можно да сакате некој кој се однесува лошо према вас? Долго време имав дечко, кој беше премногу љубоморен и посесивен. Направи мн работи кои не требаше да му ги простам, но поради тоа што го сакав бев многу наивна и за се попуштав. Конечно собрав сила да ставам крај, и да не му се вратам, иако ме молеше, ми ветуваше дека ќе се смени и такви глупости но не попуштив. Сега си фати женска, иако пред многу малце време расчистивме. Себично е од моја страна што нејќам да му се вратам, а и се нервирам што е со друга но не знам како да си помогнам. Знам дека вака е подобро за мене, но како и да е премногу ми е тешко, знам викате треба време да помине ова она, но не знам што е ова што го чувствувам, како е можно да сакате некој кој само ве повредува, дали поради тоа што на почетокот било убаво, стварно не знам но не сакам да имам никакви чувства за него.


Јас мислам дека тоа е обсесија а не љубов, и мислам дека нема потреба да си пак со него бидејќи те повредувал, а ако сакаш некого ќе правиш се за да го задоволиш, да го направиш среќен, а тој не се ни трудел, а значи и можел толку бргу да те заборави и да замине со друга. Не вреди да тагуваш по таков, ќе најдеш можеби подобар кој ќе те цени и кој ќе те направи среќна. Што побргу заборави го! Се најдобро!
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Треба да го заборавам знам, но премногу боли помислата дека е со друга, како да се помирам дека е со друга и да направам да не ми е тешко...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Знам дека ти е тешко ама не е единствено машко, ќе се заљубиш во друг, а овој прави се за да го заборавиш и замразиш. Јас да бев на твое место немаше толку да се нервирам, туку ќе бев задоволна што повеќе не го трошам времето со таков слепец.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Треба да го заборавам знам, но премногу боли помислата дека е со друга, како да се помирам дека е со друга и да направам да не ми е тешко...
Па не мисли де... ако беше сам како ќе го заборавеше?

Дечкото сватил дека “живот иде даље, живот брзо пролази“ (шо би рекле Плави Оркестар), свати си и ти и барај си го чарето и решението.

А дека нема да ти биди тешко... особено ако сте биле заедно подолг период, кој што и да ти каже или напише на форумот нема да ти олесни. Ќе ти биди тешко, ама ќе ти помини. Ко ќе го читаш ова по 5-6 месеци, ќе ти стани јасно шо сакал Џиш да ти кажи.

Дотогаш, излези со другарки, шетај забавувај се... животот е краток.
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
:nesvest: 5-6 месеци?! а него неколку недели му требаа за да најде друга... иначе фала на одговорите :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
:nesvest: 5-6 месеци?! а него неколку недели му требаа за да најде друга... иначе фала на одговорите :)
Абе секој си има начин на олеснување.... некој/а пие да заборави, некој пие одсабајле. Некој/а си наоѓа друг/а, некој/а плачи по цели деној... се пронајде во муабетот?

Како и да е, времето си врви полека полека. Ќе видиш како брзо ќе ти помини година на форумов. Ко вчера да се регистрирав, а веќе 3 и кусур помина...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.693
Поени од реакции
13.328
:nesvest: 5-6 месеци?! а него неколку недели му требаа за да најде друга... иначе фала на одговорите :)
E, pa po se izgleda deka na tipot nikogas ne si mu znacela. Za problemov, nema nekoe resenie sto mozeme da ti go dademe. Eve konkretno jas bi te sovetuval slicno so onoa na Dish, pa sepak toa e kako jas bi postapil. Na krajot izborot e tvoj, imas nacini na preboluvanje (od pienje, preku iskacanje so drustvo i zezanje, do koristenje na taktikata klin so klin se izbiva) Afterall you have choices. So srekja
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
pothitno nov decko i toa nekoj sto saka da bide so tebe ne baraj sega vo momentov ti koj sakash tuku bidi so nekoj sto te saka samo vaka ke uspees definitivno MWA

--- надополнето ---

bozeeeeee probaj da mu objasnish dokolku ne saka da susa .... ne ti treba srce
 
A

Auditore

Гостин
SAMO DA PRASAM NESTO......... DALI VREDI DA SE SAMOUBIES ZA DEVOKJA KOJA JA SAKAS MNOGU....... ?
Друже, многу ти е рано да се замараш со сериозни врски уште повеќе со сериозни девојки од твоја генерација.Те молам остави тоа на страна.
Сега си во период кога треба да стекнуваш познанства, да стекнуваш искуство со другари, да видиш кој е кој, животот да ти биде исполнет со другарска љубов.
Можеби си идел 5 месеци, можда си идел 15 месеци, можда 5 години али било што било секогаш постои друго решение, не очајувај не е последна на свет.

--- надополнето ---

:nesvest: 5-6 месеци?! а него неколку недели му требаа за да најде друга... иначе фала на одговорите :)
Откачи се од него, најди си и ти друг, не се замарај било што било..
Хехе, претпоставувам како реагира мојата екс, и ја раскинав пред 2 месеци, и од тогаш до сега си сменив 2-3, али тоа не значи дека не сум ја сакал или сл.Едноставно живот иде даље, ќе иде како ќе решиш ти да иде, ако се одлучиш да плачеш по бивша/бивши - плачи, али размисли дали е корисно тоа и дали е здраво за тебе?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Дали е можно да сакате некој кој се однесува лошо према вас? Долго време имав дечко, кој беше премногу љубоморен и посесивен. Направи мн работи кои не требаше да му ги простам, но поради тоа што го сакав бев многу наивна и за се попуштав. Конечно собрав сила да ставам крај, и да не му се вратам, иако ме молеше, ми ветуваше дека ќе се смени и такви глупости но не попуштив. Сега си фати женска, иако пред многу малце време расчистивме. Себично е од моја страна што нејќам да му се вратам, а и се нервирам што е со друга но не знам како да си помогнам. Знам дека вака е подобро за мене, но како и да е премногу ми е тешко, знам викате треба време да помине ова она, но не знам што е ова што го чувствувам, како е можно да сакате некој кој само ве повредува, дали поради тоа што на почетокот било убаво, стварно не знам но не сакам да имам никакви чувства за него.


Значи велиш дека лошо се однесувал кон тебе а сепак мислиш дека е себично од твоја страна што не сакаш да му се вратиш?
Грешиш.
Добро си постапила што не си му се вратила зошто тој нАли се однесувал лошо.
И мислиш дека доколку би му се вратила се ке се смени и ке живееш со него во некој розев свет?
Не.Тој сигурно ке си продолжи по свое(не мора да е точно.)
:nesvest: 5-6 месеци?! а него неколку недели му требаа за да најде друга...
Не мора да е 5-6 месеци,може и помалку ама може и повеке во зависност колку сте биле блиски.
Велиш за неговата девојка.
Па едноставно сФатил дека живот иде даље макар и без тебе.
Си го живее животот,живеј си го и ти.
Едноставно однесувај се ко да не постои.
Тешко е,но ке успееш.Не е еден и единствен.

Со срека :smir:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154

Вистинскиот пат до одговорот :)))
listen to your heart... за се што сакаш да направиш, прво види си длабоко во себе како ти вика душата и срцето :))

депресии за љубовта не вредат...
Едно е најважно, секогаш има некој кој ве сака и секогаш има љубов за која не треба да се борите... а таа е мајчината :)))

Free your mind...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom