Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Го прашав, рече дека не е во мене. Се надевам дека ќе добијам месечно у наредни 3 дена. Навистина ми е страв.

Колку години имаш?
Не се секирај мене ми касни по месец и пол, на почетокот по малку ми беше језиво али после се навикнав. А имаме односи без кондом. Така да ти воопшто не се секирај, и да не ти дојде уште подолго време, не си бремена.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Имам 17 години. Но се надевам дека е поради исхраната, бидејќи обично ми доаѓа на време, поретко се случува да ми доцни. Фала MaryJane малку ми е полесно.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Сакам да прашам дали машките стварно имаат фобија од одбивање....или што е тоа што не ги пушта да бидат слободни во женско друштво?
Па точно незнам што се дешава има различни луге различни ставови различни карактери:kesa:Мислам дека на секое маско сеедно му е дали ке му дадат корпа или НЕ. Проблемот е во тоа друштвото како ке реагира со 1000 муабети вака така онака :jaj:

Moj sovet.Ako toj sega toa go pravi i misli,sto bi se slucilo ponataki???
Nisto.Masko ko masko gleda samo da te legni i posle ajt klocite,ako sakas da si ja cukas glata so nekoj a takva budala prodolzi da odis so nego.
ima mn podobri od nego i so ce ti go baknuva pato kaj so ce gazis.:)
Тотално не се согласувам со ова што го написа:tapp: Може ке сака да те легне после одреден период од врската (зависи колку год имаш)
А доколку тој бара и добие тоа што сака:sekss: тоа ке биде темел на вашата врска

Дали Машко на 20 год. може да има искрено добра другарка?
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Дали Машко на 20 год. може да има искрено добра другарка?

мене тоа не да не ми се верува али јбг. Како мозе да имас другарка сто е со тебе нонстоп и да не ти се засфига? Кога тогас ке падне муабет на тоа да се смуваме и такви работи.:uvo:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Дали Машко на 20 год. може да има искрено добра другарка?

мене тоа не да не ми се верува али јбг. Како мозе да имас другарка сто е со тебе нонстоп и да не ти се засфига? Кога тогас ке падне муабет на тоа да се смуваме и такви работи.:uvo:
негледам зашто па да неможе, а на прашањево со мувањето ќе ти одговорам со прашање а тоа би било: што ако веке си има дечко? престанува да ти биде и тогаш добра другарка? или ќе го вара дечкото па ќе се мува со тебе :D
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
HELP
Имам дечко со кои имаме секс, но ми доцни, а во текот на месецот ни се нема случено незгода како на пример пукање на кондом, ниту пак е свршил во мене. Зошто ми доцни? Страв ми е :(
Btw слабо јадев месецов и доста се нервирав, можно ли е да е поради тоа? Ве молам за помош
Моментално ме потсети на моите`помлади` денови...
Секој месец ако ми каснеше некој ден кревав паника-бремена сум!!
Па го тормозев,да мисли да не направил некоја беља...
Секој месец бев бремена:pos2::pos2:
Маж ми уште ме зафркава за ова:kesa:
И после кога планиравме дете,увидов дека не било така лесно да останиш трудна:smir:
Ако ти касни цел месец или два тогаш ке треба да провериш а сега отпушти се и чекај...
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
HELP
Имам дечко со кои имаме секс, но ми доцни, а во текот на месецот ни се нема случено незгода како на пример пукање на кондом, ниту пак е свршил во мене. Зошто ми доцни? Страв ми е :(
Btw слабо јадев месецов и доста се нервирав, можно ли е да е поради тоа? Ве молам за помош
Ништо страшно може да ти касне и ако си настината, проладена, ако се имаш опијането последниве денови и така натаму.
Ако си сигурна дека нема во тебе свршено тогаш се е воред убаво кажуваат другите бебе не се прави баш така лесно.
 
M

marsovka

Гостин
HELP
Имам дечко со кои имаме секс, но ми доцни, а во текот на месецот ни се нема случено незгода како на пример пукање на кондом, ниту пак е свршил во мене. Зошто ми доцни? Страв ми е :(
Btw слабо јадев месецов и доста се нервирав, можно ли е да е поради тоа? Ве молам за помош
девојко ако толку паничиш купуи си тест за бременост евтин е и прецизен со разбирливо упатство за употреба на македонски
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
HELP
Имам дечко со кои имаме секс, но ми доцни, а во текот на месецот ни се нема случено незгода како на пример пукање на кондом, ниту пак е свршил во мене. Зошто ми доцни? Страв ми е :(
Btw слабо јадев месецов и доста се нервирав, можно ли е да е поради тоа? Ве молам за помош
Имаш тестови за бременост де, ни се страшни, ни скапи, ни опасни по здравје... Но освен тоа: стрес, топло време, засилено потење, нагли промени во организмот (меѓу другото самата напомена слабо си се исхранувала последниов месец)... Сето тоа + уште многу други причини можат да бидат причина за доцнење на месечниот циклус... Значи, со студена глава, и без паника предвреме. Се' најубаво!:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Дали Машко на 20 год. може да има искрено добра другарка?

мене тоа не да не ми се верува али јбг. Како мозе да имас другарка сто е со тебе нонстоп и да не ти се засфига? Кога тогас ке падне муабет на тоа да се смуваме и такви работи.:uvo:
Што значи искрено добра другарка? Женска пријателка со која не се муваш?

Мене ми е тотално нејасно како е можно другарките да не се за мување, а недругарките да се. Па и тие имаат потреби, исто како и ти. И тие сакаат да истражуваат, исто како и ти.

Ако ти е искрено добра другарка, ќе има секс со тебе, ако ѝ побараш, и ако и нејзе ѝ се сака. Тоа што се знаете претходно и сте оделе на пиво заедно може да биде само плус за да се развие успешна врска, а не може да биде пречка.



Значи: човек на 20 години може да има искрено добра другарка и е среќен ако ја има. Како ќе се однесува кон таа искрено добра другарка ќе зависи дали истата ќе продолжи да му биде искрено добра другарка и понатаму. Потенцијалното мување, секс, врска, заеднички живот, брак, деца, стан, апарати во домаќинството итн не можат и не смеат да бидат пречка за продлабочување на врската со другарката.

Ако се јавуваат чувства кон другарката, макар биле и чисто сексуални, таа има право да знае, бидејќи тоа е комплимент за неа, а дечкото од 20 години, ако ѝ е искрено добар другар, се грижи како таа се чувствува и со едно такво признание би ѝ угодил нејзе, а тој лично ништо не би изгубил. Од друга страна, напротив, ако дечкото не ѝ го каже тоа лично, тоа е само негова грешка и страшливост.

Нормално, другарката ќе го задржи правото да го одбие сексот и искрено добриот другар не би смеел да се противи на тоа. Од своја страна, ако дечкото е навистина во „зорт“, а девојката му е искрено добра другарка, би требало да му скокне на помош (читај: во кревет).
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Фала на сите за советите
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Дали Машко на 20 год. може да има искрено добра другарка?

мене тоа не да не ми се верува али јбг. Како мозе да имас другарка сто е со тебе нонстоп и да не ти се засфига? Кога тогас ке падне муабет на тоа да се смуваме и такви работи.:uvo:
Незнам дали си сериозен :toe: како не може да има...па добро ти значи сите девојки што ги гледаш по град од 20 години сакаш да ги легнеш? Може се разбира само треба да си разграничиш во мозокот дека таа ти е другарка и ништо повеќе,се разбира дека може да ти се засвиѓа,па ако има одговор и од другата страна зошто да не...но генерално може да постои и само пријателство :smir:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Iskreno ponekogas nemozam da veruvam deka ima drugarstvo megu masko i zensko
bezrazlika na godinite. Zs sekogas barem ednata strana pocnuva da ja gleda drugata strana kako nesto poveke i se zatreskuva.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
абе какво другарство нема такво нешто имав една другарка, се знаевме од пелени ама на крај ја ебавме работата и 30 год другарство отиде во неповрат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom