Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Дали Машко на 20 год. може да има искрено добра другарка?

мене тоа не да не ми се верува али јбг. Како мозе да имас другарка сто е со тебе нонстоп и да не ти се засфига? Кога тогас ке падне муабет на тоа да се смуваме и такви работи.:uvo:
Замисли и такви работи се можни на денешницава.:icon_mrgr Мене не ми се верува дека вакво прашање поставува некој кој има 20 години,да имаше 15 ај,али....

Како може?Епа ако ти е другарка,вистинска другарка нема да ти се засвиѓа,без оглед колку време поминувате заедно.Еве да речеме со сестра ти да бидеш нон стоп и таа ќе ти се засвиѓа?:uvo:

И зборувам за ДРУГАРКА,не за пријателка,оти понекогаш луѓето ги мешаат овие поими.Барем јас најверниот другар го гледам како брат и секоја поинаква помисла за него ја доживувам како инцестна.
 
Член од
15 мај 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo na site,ke zapocnam od pocetok so nadez deka ke dobijam vistinski soveti:skoro 2 godini sum zaljubena vo edno dete koe ne me poznava:pipi:,jas slucajno go zabelezav i go zasakav ednotavno,ima nekoi raboti poradi koi jas ne mozam da pocnam da mu se priblizuvam,a kako vrvi vremeto se poke cuvstvuvam deka go sakam:nesvest:,ne znam sto da pravam,za ova nikoj ne znae osven edna moja drugarka koja ne mozi mnogu da mi pomogni pozz i odnapred fala na sovetite koi ke gi pisite:helou:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Zdravo na site,ke zapocnam od pocetok so nadez deka ke dobijam vistinski soveti:skoro 2 godini sum zaljubena vo edno dete koe ne me poznava:pipi:,jas slucajno go zabelezav i go zasakav ednotavno,ima nekoi raboti poradi koi jas ne mozam da pocnam da mu se priblizuvam,a kako vrvi vremeto se poke cuvstvuvam deka go sakam:nesvest:,ne znam sto da pravam,za ova nikoj ne znae osven edna moja drugarka koja ne mozi mnogu da mi pomogni pozz i odnapred fala na sovetite koi ke gi pisite:helou:
А советов ти е за?..
Енивеј го сакаш 2 години, а не те познава тој? Епа превземи нешто вака само во место стоиш.
Ако живее во твоја близина уште подобро. А,најдобро е да му дознаеш мсн, па да пишите... па да видиш по реакциите дали е заинтересиран или не.
Не ти требало олку време да чекаш,ама веќе редно е да почнеш нешто...
само не брзај се наеднаш... си чекала 2 год ќе почекаш уште малку...
немој премногу да си нападна и тоа е се:pipi:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Zdravo na site,ke zapocnam od pocetok so nadez deka ke dobijam vistinski soveti:skoro 2 godini sum zaljubena vo edno dete koe ne me poznava:pipi:,jas slucajno go zabelezav i go zasakav ednotavno,ima nekoi raboti poradi koi jas ne mozam da pocnam da mu se priblizuvam,a kako vrvi vremeto se poke cuvstvuvam deka go sakam:nesvest:,ne znam sto da pravam,za ova nikoj ne znae osven edna moja drugarka koja ne mozi mnogu da mi pomogni pozz i odnapred fala na sovetite koi ke gi pisite:helou:
Добро рече дека си заљубена, заљубување значи дека ти всушност си ставила розови наочари моментално и не си во состојба да го видиш реално тоа дете, и јас бев заљубена порано во средно во едно големо дете :icon_lol: така да се изразам околу 1 година мислам и кога добив шанса во меѓувреме се случија некои работи не е важно најважното е дека кога конечно тој почна да ми се пушта и излеговме една вечер прошетавме и кога ме баци мене просто ми се згади од човеков постојано се фалеше, сите реченици што ги кажа почнуваа со зборчето ЈАС :pos2: , значи муабетов ми беше дека кога излегов со него и го запознав подобро магијата исчезна и како некој да ми истури кофа вода и ме протресе :vozbud: да се освестам и да ја согледам реалноста, не велам дека тоа е случај и со тебе но ако ти се допаѓа детето можеш да пробаш преку негови пријатели да излезете во исто друштво па да гледаш да му се доближиш преку муабет, некоја шала итн, за да не биде пренападно или на крај краева дознај му мсн па навали:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Zdravo na site,ke zapocnam od pocetok so nadez deka ke dobijam vistinski soveti:skoro 2 godini sum zaljubena vo edno dete koe ne me poznava:pipi:,jas slucajno go zabelezav i go zasakav ednotavno,ima nekoi raboti poradi koi jas ne mozam da pocnam da mu se priblizuvam,a kako vrvi vremeto se poke cuvstvuvam deka go sakam:nesvest:,ne znam sto da pravam,za ova nikoj ne znae osven edna moja drugarka koja ne mozi mnogu da mi pomogni pozz i odnapred fala na sovetite koi ke gi pisite:helou:
Незнам ако неможеш да му пријдеш како ќе ја решиш ситуацијата :toe: сепак јас мислам дека контактот за почеток е најдобар начин за тоа :helou:
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Девојка ми матурантка е вечер :) Незнам дали е љубов или нешо друго,ама ми е страв да не напраи некоја глупост жив ке се изедам :):):)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Девојка ми матурантка е вечер :) Незнам дали е љубов или нешо друго,ама ми е страв да не напраи некоја глупост жив ке се изедам :):):)
Па ти човече немаш зрно доверба во нејзе.Олади малце и пушти девојчето да си прослави една од поважните вечери во нејзиниот живот.И што сега пошто немаш доверба случајно да не идеш да зиркаш по прозорите на хотелот ?
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Иам доверба,голема... и сигурно нема да идам,чисто си ги кажував проблемите :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Девојка ми матурантка е вечер :) Незнам дали е љубов или нешо друго,ама ми е страв да не напраи некоја глупост жив ке се изедам :):):)
п33р :) Ако те сака и ако нејке да ја изгуби довербата што ја имаш во неа нема да направи глупости. :):):) Ти си знаеш како стојат работите со неа...ама ако се сакате и имате потполна доверба немај гајле. Кулирај со песната шо ти ја пракам :)
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
:))) Знаеш дека никад у животов не сум се замарал девојка ми кај иде шо праи со кој излага,ова првпат :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Zdravo na site,ke zapocnam od pocetok so nadez deka ke dobijam vistinski soveti:skoro 2 godini sum zaljubena vo edno dete koe ne me poznava:pipi:,jas slucajno go zabelezav i go zasakav ednotavno,ima nekoi raboti poradi koi jas ne mozam da pocnam da mu se priblizuvam,a kako vrvi vremeto se poke cuvstvuvam deka go sakam:nesvest:,ne znam sto da pravam,za ova nikoj ne znae osven edna moja drugarka koja ne mozi mnogu da mi pomogni pozz i odnapred fala na sovetite koi ke gi pisite:helou:
Веројатно си тинејџерка и си имаш некоја замислена љубов кон овој дечко. Јас не сметам дека тоа е љубов, бидејќи ти освен на изглед не знаеш ништо за дечкото. Си го замислуваш како совршен. Во почеток на средно и јас си имав еден совршен дечко, мислев којзнае колку дека го сакам, а денес од оваа гледна точка тоа било само една симпатија:)
Aко веќе го симпатизираш толку пробај да исконтактираш со него, избегнувајќи го и само фантазирајќи си и мечтаејќи за него ништо не постигнуваш. Никој не сака таква љубов, на сите нас ни е потребен допир, бакнеж, прегратка ...
Ако не можеш тоа да го направиш, како што кажуваш дека не може да му се приближиш тогаш барај си нов дечко. Вистински дечко. Ќе го заборавиш овој сигурно.

Девојка ми матурантка е вечер :) Незнам дали е љубов или нешо друго,ама ми е страв да не напраи некоја глупост жив ке се изедам :):):)
Не ја мисли до толку де. Ако е матурантка не значи дека мора да се измува со некој. Се е до карактерот на девојката. Сигурно излегувала и порано со другарки без тебе, така да не гледам причина зашто баш вечерва би те изварала ако тоа досега не го направила. Глупи ми се тие мислења дека за матура мора да се измуваш со некој.
Речи и убаво да си помине и не ја замарај со муабети за да пази, никако да не се мува со друг и сл. Ако така и збориш може од инат да те извара :)
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Не ја мисли до толку де. Ако е матурантка не значи дека мора да се измува со некој. Се е до карактерот на девојката. Сигурно излегувала и порано со другарки без тебе, така да не гледам причина зашто баш вечерва би те изварала ако тоа досега не го направила. Глупи ми се тие мислења дека за матура мора да се измуваш со некој.
Речи и убаво да си помине и не ја замарај со муабети за да пази, никако да не се мува со друг и сл. Ако така и збориш може од инат да те извара :)[/quote]



Тоа шо уствари го зборам,не ја замарав со муабети да не ме извара,затоа кажувам тука,чисто за да кажам негде пошо тиња ми е :):)
И реков само,ти верувам,ако ме сакаш и ако сакаш и понатаму да ја имаш мојата доверба памет у глава...:):)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
:))) Знаеш дека никад у животов не сум се замарал девојка ми кај иде шо праи со кој излага,ова првпат :)
Заљубен:pipi:
Знам дека ти трепери срцето.. хаха :) Страв ти е да не оди со некој друг..ама ти кажав во погорниот пост. :) Be Cool :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Девојка ми матурантка е вечер :) Незнам дали е љубов или нешо друго,ама ми е страв да не напраи некоја глупост жив ке се изедам :):):)
Можеби и јас бев како тебе така ама не до толку :) Само што отиде таа на матурска после саат време ми пиша порака и оти и било глупаво додека говореле нешто, многу се изненадив од пораката и вниманието што го стори за мене и после тоа немав никаква дилема оти нешто може да се случи :) Не се секирај, не е ништо страшно.
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
ако не ми пише порака треба да се секирам ?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom