Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
ne on mene ne me ni vide oti jas bev podaleku od nego a ako me vide sigurno ke me poznae oti veke ima 100 sliki od mene.A muabetot so si go pravime e so razgovor i slusalki.
Епа убаво викаат ако веќе нема што покани го на кафе,разликата во години мислам дека нема да претставува проблем :toe: доколку се разбирате нека ви е со среќа :smir:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
абе колку е добро да го викнеш на кафе толку и не е добро.може да е манијак,шизофреничар... и што уште не...затоа биди претпазлива.и уште еден совет најди си дечко од посигурни извори (другари) преку мсн и не е баш добра идеја..поз:smir:
 

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
мене уште не ми е јасно како може да се заљубувате во ’роботи’ ама тоа е друг муабет .
Кајганџии добар совет ти дале.Кога ке го видиш претстави му се.Тоа до негде е подобра идеја од одење на кафе зашто секогаш претстои опасност од непознатото.
Јас мислам дека треба сериозно да ги преиспиташ твоите врски со реалноста :toe:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
абе колку е добро да го викнеш на кафе толку и не е добро.може да е манијак,шизофреничар... и што уште не...затоа биди претпазлива.и уште еден совет најди си дечко од посигурни извори (другари) преку мсн и не е баш добра идеја..поз:smir:
znam deka ne e takov bidejki jas se rasprasav za nego i site mi kazaa dobro za nego.A on mi e od sigurni izvori oti negoviot msn mi go dade eden negov drugar.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
znam deka ne e takov bidejki jas se rasprasav za nego i site mi kazaa dobro za nego.A on mi e od sigurni izvori oti negoviot msn mi go dade eden negov drugar.
Се убедуваш сама како да се втурнеш во проблеми. Убаво ти кажаа погоре може е манијак, шизофреничар или нешто слично.
Тоа што ти кажале се најдобро за него не значи ништо, може е добар со своите другари ама со тебе ќе биде лош.
Неможеш да кажеш дека си вљубена во некој што си го видела 2-3 пати и со кого комуницираш преку мсн. Почекај некое време, може ќе испадне случајно да се запознаете, ќе го запознаеш убаво па ќе видиш што е добро, а што е лошо кај него.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
mi dojde i mene redot da prasam za sovet
pred nedela-dve edna skolska drugarka me zapozna so nejzina dolgogodisna prijatelka koja e mn ubava..taka si se zapoznavme sednavme na kafe taa si otide, vecerta na msn skolskata dR me prasuva dali imam devojka i mi go dade e-mailot na nejzinata dR e sega taa odednas pocna da me prasuva dali sum sakaL da imam devojka i takvi stvari i rekov da se srtneme negde samo jas i ona no eve veke 3 dena ja cekam da mi se javi.
sega problemot e dali jas da i se javam pak da se dogovorime ili da ja cekam nea
bas me interesiraat vasite soveti oti mn mi se sviga devojceto....
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
mi dojde i mene redot da prasam za sovet
pred nedela-dve edna skolska drugarka me zapozna so nejzina dolgogodisna prijatelka koja e mn ubava..taka si se zapoznavme sednavme na kafe taa si otide, vecerta na msn skolskata dR me prasuva dali imam devojka i mi go dade e-mailot na nejzinata dR e sega taa odednas pocna da me prasuva dali sum sakaL da imam devojka i takvi stvari i rekov da se srtneme negde samo jas i ona no eve veke 3 dena ja cekam da mi se javi.
sega problemot e dali jas da i se javam pak da se dogovorime ili da ja cekam nea
bas me interesiraat vasite soveti oti mn mi se sviga devojceto....
Вака сега. Мое лично согледување е фактот дека и ти и се допаѓаш на неа, а и таа на тебе. Ти веќе го имаш направено првиот чекор. Си ја поканил да се видите само вие двајца. Меѓутоа несигурноста си го прави своето. Можам да претпоставам дека девојката е малку несигурна и не сака да избрзува. Совет од мене ти е да и дадеш простор и време таа да подразмисли, за да не биде одма гушење од твоја страна. Ако нема реакции од неа, следен пат кога случајно ќе се најдете во муабет спомни и дека имате вие и една многу интересна тема за која треба да зборувате.:smir:
Само внимавај, не дозволувај ти да бидеш оној кој ќе ги влече работите во свои раце. Дозволи и’ и на неа да направи нешто како што она сака. А по се’ изгледа сака малку да бидеш во исчекување:)
Од каде знаеш, можеби неколкудневното чекање на крај многу ќе се исплати.:smir:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
mi dojde i mene redot da prasam za sovet
pred nedela-dve edna skolska drugarka me zapozna so nejzina dolgogodisna prijatelka koja e mn ubava..taka si se zapoznavme sednavme na kafe taa si otide, vecerta na msn skolskata dR me prasuva dali imam devojka i mi go dade e-mailot na nejzinata dR e sega taa odednas pocna da me prasuva dali sum sakaL da imam devojka i takvi stvari i rekov da se srtneme negde samo jas i ona no eve veke 3 dena ja cekam da mi se javi.
sega problemot e dali jas da i se javam pak da se dogovorime ili da ja cekam nea
bas me interesiraat vasite soveti oti mn mi se sviga devojceto....
Одма да и се јавиш.Ова што го прави она,што не ти се јавува, е честа финта .Ти моментално имаш зицер,и тоа знаеш каков ,на голот нема голман
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Одма да и се јавиш.Ова што го прави она,што не ти се јавува, е честа финта .Ти моментално имаш зицер,и тоа знаеш каков ,на голот нема голман
И што треба после? Ќе испадне дека он трча по неа, а она како женско ќе го искористи тоа...
онтопик: Почекај некое време. Играј ја нејзината игра. Прва ќе ти се јави:smir:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
И што треба после? Ќе испадне дека он трча по неа, а она како женско ќе го искористи тоа...
онтопик: Почекај некое време. Играј ја нејзината игра. Прва ќе ти се јави:smir:
thnxx za sovetot ke cekam so imam da izgubam...
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
JAVI I SE. Ne mislam deka ako nekoj me pokanil pred tri dena sega da mu se javam i da mu recam ajde. Mozebi se srami devojceto ili samo e kako sekoe drugo pa saka da se pravi nedostizna.
Najdobro e ako se najdete pak na msn da i go spomnes toa uste ednas
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
JAVI I SE. Ne mislam deka ako nekoj me pokanil pred tri dena sega da mu se javam i da mu recam ajde. Mozebi se srami devojceto ili samo e kako sekoe drugo pa saka da se pravi nedostizna.
Najdobro e ako se najdete pak na msn da i go spomnes toa uste ednas
aj ako vlaga u msn ke i go spomenam... ako ne care...>?
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
thnxx za sovetot ke cekam so imam da izgubam...
Ова твоето испаѓа како оној вицон со некој што изгубил клуч,па го барал таму кај што е посветло.Ги прифаќаш оние совети кои ти се полесни за исполнување.Ќе ти ја ќари некој,ти дур се мислиш и играш игри:pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
aj ako vlaga u msn ke i go spomenam... ako ne care...>?
Eпа целта ти е да ја начекаш на мсн и да направиш муабет. Ако ја нема, јави и се, прати и смс (дојди на мсн да позборуваме ако можеш) и тн.

Немој се да оставаш на неа, јави и се ти прв, па договарајтесе за понатака. Мислам дека ке те бара потоа и таа, само некој треба да го скрши мразот (како по обичај машкото :toe: секоја чест на исклучоците).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom