Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
mnogu sum vljubena vo eden decko sto go zapoznav na net go vidov samo ednas na slika i tolku mi trebase da go zasakam.I sega ne mozam bez nego so nestrplenie cekam da se ukluci na net za da si napravam muabet so nego.No toj e postar 10 god od mene.Pa zatoa ve molam da mi dadete sovet dali da go zaboravam ili da mu kazam deka go sakam.
Прво, колку години си?

Тоа не е љубов! Неможеш да се заљубиш во некого со кого ти се нема десено нешто:nenene:
И мене ми се случувало,ама тоа било само занес по претставата што сум ја изградила за него, факт е дека преку нет не можеш вистински да запознаеш некого.
Не викај така, јас се заљубив на прв поглед, не ни знаев како се вика довојчето, дури после 3-4 месеци дознав, поминаа околу 2 ипол години и уште ја сакам, иако многу ретко ја гледам, а и не контактирам со неа...:(:(
Али ај, др пат ќе ве прашам за совет, поопширно ќе ви раскажам...;)
 
D

devojcence

Гостин
kolku se lazes deka si zaljubena.ne si ni malce.nemozes vo slika ili vo muabet. si stvori slika deka e nesto deckoto i zatoa ti e taka.treba da iskacas nekolku pati najmalce ida go vidis kakov e .razlicno e vo zivo.moze da se razocaras koga ke go zapoznaes a moze i nema:).nemoj da go bataluvas vikni go da go zapoznaes.nemoj samo muaebti da pravis beter ke ti bide i nemas nikakva poenta vo toa.se najdobro :smir:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
pa jas ako ne sum zaljubena nema da mislam na nego sekoj den.A i dovolno vreme go znam za da mozma da kazam deka go sakam.Inaku jas sum 20 god a atoj iako e postar 10 god voopsto ne se poznava deka e tolku god izgleda kako 25.
a so vikate deka toa e samo zanes greska mislete.Jas sum sakala i drugi ama ne kako nego.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
pa jas ako ne sum zaljubena nema da mislam na nego sekoj den.A i dovolno vreme go znam za da mozma da kazam deka go sakam.a inaku jas sum 20 god a atoj iako e postar 10 god voopsto ne se poznava deka e tolku god izgleda kako 25
А во твоите 20 години си слушнала за поимот занес?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
pa jas ako ne sum zaljubena nema da mislam na nego sekoj den.A i dovolno vreme go znam za da mozma da kazam deka go sakam.Inaku jas sum 20 god a atoj iako e postar 10 god voopsto ne se poznava deka e tolku god izgleda kako 25.
a so vikate deka toa e samo zanes greska mislete.Jas sum sakala i drugi ama ne kako nego.
Де бе 20 години имаш се заљубуваш во слики :nesvest: дај те молам,ќе ти помине за недела дена...излези малце,отиде во диско,најди некој реален што можеш и да го допреш и да го пољубиш...со среќа :smir:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
mnogu sum vljubena vo eden decko sto go zapoznav na net go vidov samo ednas na slika i tolku mi trebase da go zasakam.I sega ne mozam bez nego so nestrplenie cekam da se ukluci na net za da si napravam muabet so nego.No toj e postar 10 god od mene.Pa zatoa ve molam da mi dadete sovet dali da go zaboravam ili da mu kazam deka go sakam.
Леле и мене ми се случи истово, да се заљубам преку нет, и слика м ипрати и се човекот убав што да ти кажам како глумец, арно ама дојде време на кафе у живо да го запознаам и :vozbud::vozbud::vozbud: која разлика па јас у несвест паднав:nesvest: истиот човек како на сликата се гледа дека истиот арно ама 100000000 пати погрд и некако изгледа фотогеничен бил типот па затоа испагаше така на слики како глумец у живо беше грдд како незнам со што да споредам, е сеа за муабет беше фин мене тоа и ме бендиса на прво место уште и слика коа прати готово се зацапав до колена ама да не ти бил тој човек у живо затоа поарно не се залетувај, запознај го ама на кафе преку ден и тоа и глеј на јавно некое место, за да бидеш посигурна:helou:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Де бе 20 години имаш се заљубуваш во слики :nesvest: дај те молам,ќе ти помине за недела дена...излези малце,отиде во диско,најди некој реален што можеш и да го допреш и да го пољубиш...со среќа :smir:
pa i da otidam nekade vo disko ili bilo kade na drugo mesto pa nema da go zaboravam i tamu ke mislam na nego i mislam deka nema da pomine za edna nedela kako sto vikas :nenene: i taka imam probano
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Вие во слика се заљубувате или во човекот и тоа каква личност е тој?
Свашта
Изгледал како да има 25! Па големо чудо битно е дека има 30 години, сеедно за колку години изгледа.

А има голема разлика во познанство преку интернет и обично познанство. Преку интернет може и да глумиме и да се претставуваме како совршени, а реалноста да е сосема поинаква.

Но не мора секогаш да е така, има во денешно време многу врски кои започнале од познанство на интернет.

НО, сепак 10 години се за мене голема разлика.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
mnogu sum vljubena vo eden decko sto go zapoznav na net go vidov samo ednas na slika i tolku mi trebase da go zasakam.I sega ne mozam bez nego so nestrplenie cekam da se ukluci na net za da si napravam muabet so nego.No toj e postar 10 god od mene.Pa zatoa ve molam da mi dadete sovet dali da go zaboravam ili da mu kazam deka go sakam.
Јас мислам дека треба да се видите прво ,па после да тврдиш дека си заљубена,бидејќи сегашната претстава за него сама си ја имаш искреирано.А за годините немај гајле.
 
Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Јас мислам дека треба да се видите прво ,па после да тврдиш дека си заљубена,бидејќи сегашната претстава за него сама си ја имаш искреирано.А за годините немај гајле.
jas go znam mnogu ubavo kakov e po karakter,znam se sto saka bidejki so nego po 5 casa vo den si pravime muabet na skype i msn.I go imam videno mnogu pati vo carsija ama ne mu se kazav deka sum jas taa sto ja zapoznal preku net.A on mene ne me znae samo onaka preku net sto mu ispartiv slika.
 
I

InF3cTeD

Гостин
jas go znam mnogu ubavo kakov e po karakter,znam se sto saka bidejki so nego po 5 casa vo den si pravime muabet na skype i msn.I go imam videno mnogu pati vo carsija
ехаа едно ќе ти кажам многу машки ѕвезди симнуваат преку нет за да се доближат до некоја особа...а во живо се многу поразлични...така да додека не седнеш на маса со него во ништо да не си сигурна....
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
jas go znam mnogu ubavo kakov e po karakter,znam se sto saka bidejki so nego po 5 casa vo den si pravime muabet na skype i msn.I go imam videno mnogu pati vo carsija ama ne mu se kazav deka sum jas taa sto ja zapoznal preku net.A on mene ne me znae samo onaka preku net sto mu ispartiv slika.
епа наредниот пат ко ќе го видиш в чаршија зборни му кажи му која си, ма да не ми се верва тој ако те видел да не те познал, пошо нели рече дека има слика од тебе ? и муабетите на скајп и мсн ги прајте со пишење или разговор со слушалки ? то е мн битно мн голема е разликата да пишиш и да зборваш со некој ... според мене мора еднаш физички да се „соочиш„ со него па после размисли си самата шо како :smir:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
епа наредниот пат ко ќе го видиш в чаршија зборни му кажи му која си, ма да не ми се верва тој ако те видел да не те познал, пошо нели рече дека има слика од тебе ? и муабетите на скајп и мсн ги прајте со пишење или разговор со слушалки ? то е мн битно мн голема е разликата да пишиш и да зборваш со некој ... според мене мора еднаш физички да се „соочиш„ со него па после размисли си самата шо како :smir:
ne on mene ne me ni vide oti jas bev podaleku od nego a ako me vide sigurno ke me poznae oti veke ima 100 sliki od mene.A muabetot so si go pravime e so razgovor i slusalki.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
ne on mene ne me ni vide oti jas bev podaleku od nego a ako me vide sigurno ke me poznae oti veke ima 100 sliki od mene.A muabetot so si go pravime e so razgovor i slusalki.
Е па сеа земи стегни заби и ако сакаш да се запознаеш подобро со него, потегни чекор. Не се води по она староно правило дека машките први треба да пријдат оти така може да се изнавежбал самиот тој што и како да збори со тебе (иако можеш да прочиташ човек кој глуми). Значи следен пат кога ќе го здогледаш во чаршија, кажи му која си. Нормално немој да искочиш како федералец со значката. Најнормално ако видиш дека ситуацијата е поволна кажи која си и види ја неговата прва реакција. После тоа, почни некој неврзан муабет ако типот не се брза нешто) па понатаму се` со себе ќе си дојде. Со среќа.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Znaci nedoverba e svarno strasna rabota:nenene::nenene::nenene: ili pa koj si ja imas muvata na kapata uste poloso
 

Kajgana Shop

На врв Bottom