Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
hmmm a be da ama se nerviram koga ke pomislam na toa, kako sto procita 2 dena nemam spieno zaradi toa i imam nekoj oset deka toe ke prodolzi da trae, sea treba da pijam bedoksin deka neso ne sum ok i so niv zaspivam koga me e mnooogu tesko, ama aj so ja lazev, ja lazev, ama deka mi e prva zenska za toa mi e krivo. :tapp:



za prasuvanje taa me prasa, a mene mi bese malce glupo da i recam deka nema da i kazam, a so toa 20+ toa prvo mi tekna i toa i go rekov, i 200% si vo pravo so toa so go pisa deka ke me smetaat za grevce, i deka ke me motaat kako sakam ako im kazam deka taa mi e prva zenska. I za prasuvanje ke ima uste ak osi od skopje, ama koga ke se vratam doma.
брате ти си одлепен на цело...
пиеш апчиња оти си ја излажал..??? цц ц па кај ти е крајот??
фурај си таму и ич к** да не те боли
ќе и правиш филмови со онаа бев,со онаа со таа
со дијана,маријана,петрана ако те праша нешто и готово...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
како прво не е лапање туку е љубење....
...кога станува збор за љубење теориа е за џабе, само тренинг, и таа не пие нафта дека ти на толку години 20 девојки си имал хехе, и ако девојката имала повеќе дечковци ке примети дека ти е она прва девојка...
љубењето за повеќето луѓе доаѓа спонтано, само имај чуства и немој да поставувате рекорди во љубење без да земете здив, полека со јазикот никој неке да го удават, води ја играта, сепак си имал 20 девојки :P
со среќа
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
како прво не е лапање туку е љубење....
...кога станува збор за љубење теориа е за џабе, само тренинг, и таа не пие нафта дека ти на толку години 20 девојки си имал хехе, и ако девојката имала повеќе дечковци ке примети дека ти е она прва девојка...
љубењето за повеќето луѓе доаѓа спонтано, само имај чуства и немој да поставувате рекорди во љубење без да земете здив, полека со јазикот никој неке да го удават, води ја играта, сепак си имал 20 девојки :P
со среќа
шо кажваш по ѓаволите......појма немаш и ти
 
D

devojcence

Гостин
aj sovet.:mi se svigja eden epten.go iam zapoznaeno pred nekoe vreme ko u drustvo pozdraveno i tolku, posle toa u grad go gledav ali ne pravev zdravo poso mi bese glupo i samo so drugarmu se pozdravuvam i si praam maubet.ali mu spomnav na drugarmu ko ej dobar e drugarti i on pa idi druzigo ko i jas aj ne.i tolku posle toa vo disko se vidovme ali onaka muabet pravev ko sto si kako si opsto i tolku poso drugar mu se istreska eve go be drugar mi i mi bese glupo.drugiot vikend go gledam drugarov sam i vikam kaj ti e drugarot i vika nemozese da dodje i ko aj da pravime kafe cetvoricata i jas ne ne i i posle se zezavme za drugar mu i jas na sala mu rekov abe drugarti ko za pocetok neka se javi ko u stilot neznam dali e zaniteresiran. i mi vika da mu go dadam tvojot broj da ti se javi ako sakas i jas ne ne ne go davaj i ovoj mi vika demek zasto i ko so se isplasi i jas ne ne se salev i tolku toa bese.toa bese pred odmorite i sega go gledam na net ima stranica , mu prativ pokana i me dodade i mi ja gledal mojata strana.i sega ?? sto da praam kako da izigram ?dali da mu pisam neso ili ne ? i neznam dali e zainteresiran za mene nekjam da se izbrukam :(i nekjam jas da gi vlecam rabotite prva :)sakam on da pokaze prv :Psovet?a i drugarot sigurno se mu prenesuva i ovoj znae deka sum zainteresirana najverovatno:((
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
aj sovet.:mi se svigja eden epten.go iam zapoznaeno pred nekoe vreme ko u drustvo pozdraveno i tolku, posle toa u grad go gledav ali ne pravev zdravo poso mi bese glupo i samo so drugarmu se pozdravuvam i si praam maubet.ali mu spomnav na drugarmu ko ej dobar e drugarti i on pa idi druzigo ko i jas aj ne.i tolku posle toa vo disko se vidovme ali onaka muabet pravev ko sto si kako si opsto i tolku poso drugar mu se istreska eve go be drugar mi i mi bese glupo.drugiot vikend go gledam drugarov sam i vikam kaj ti e drugarot i vika nemozese da dodje i ko aj da pravime kafe cetvoricata i jas ne ne i i posle se zezavme za drugar mu i jas na sala mu rekov abe drugarti ko za pocetok neka se javi ko u stilot neznam dali e zaniteresiran. i mi vika da mu go dadam tvojot broj da ti se javi ako sakas i jas ne ne ne go davaj i ovoj mi vika demek zasto i ko so se isplasi i jas ne ne se salev i tolku toa bese.toa bese pred odmorite i sega go gledam na net ima stranica , mu prativ pokana i me dodade i mi ja gledal mojata strana.i sega ?? sto da praam kako da izigram ?dali da mu pisam neso ili ne ? i neznam dali e zainteresiran za mene nekjam da se izbrukam :(i nekjam jas da gi vlecam rabotite prva :)sakam on da pokaze prv :Psovet?a i drugarot sigurno se mu prenesuva i ovoj znae deka sum zainteresirana najverovatno:((
Оти се држите до то дека машкото мора да го напрај првиот потег? :tapp: Баго мајката

Ако ти се бендисва дечкото, превземи нешто, оти ќе останиш со прстот в уста. А то со профилите на ХАЈ5, ФЕЈСБУК и не знам ти шо ти е добра идеја, таму можиш да започниш муабет преку порачиња, ова-она. Ќе му дајш до знаење дека го симпатишеш, па ако не е ретардос, можи ќе му светни ламбата, ќе преземи некој чекор, па нема да мораш да се мачиш ти :baeh:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
aj sovet.:mi se svigja eden epten.go iam zapoznaeno pred nekoe vreme ko u drustvo pozdraveno i tolku, posle toa u grad go gledav ali ne pravev zdravo poso mi bese glupo i samo so drugarmu se pozdravuvam i si praam maubet.ali mu spomnav na drugarmu ko ej dobar e drugarti i on pa idi druzigo ko i jas aj ne.i tolku posle toa vo disko se vidovme ali onaka muabet pravev ko sto si kako si opsto i tolku poso drugar mu se istreska eve go be drugar mi i mi bese glupo.drugiot vikend go gledam drugarov sam i vikam kaj ti e drugarot i vika nemozese da dodje i ko aj da pravime kafe cetvoricata i jas ne ne i i posle se zezavme za drugar mu i jas na sala mu rekov abe drugarti ko za pocetok neka se javi ko u stilot neznam dali e zaniteresiran. i mi vika da mu go dadam tvojot broj da ti se javi ako sakas i jas ne ne ne go davaj i ovoj mi vika demek zasto i ko so se isplasi i jas ne ne se salev i tolku toa bese.toa bese pred odmorite i sega go gledam na net ima stranica , mu prativ pokana i me dodade i mi ja gledal mojata strana.i sega ?? sto da praam kako da izigram ?dali da mu pisam neso ili ne ? i neznam dali e zainteresiran za mene nekjam da se izbrukam :(i nekjam jas da gi vlecam rabotite prva :)sakam on da pokaze prv :Psovet?a i drugarot sigurno se mu prenesuva i ovoj znae deka sum zainteresirana najverovatno:((

Маче, смувај го другар му, па кани тројка - не те одбиваат сигурно.
Не, не ме слушај, јас сум накурчена вечерва. Сериозно, доста зависиш од другарчиња и пријателчиња и хајфајвчиња. Оди му на типот, испи чаша вотка ако тоа те опушта и следното гледање во град стај му се поштено... И малку да те свиѓа нема да те одбие. После очекувај втор чекор, ако веќе мора да испадне дека он превзема нешто во свои раце. Плус - да не веруваш на другари на типци кои свиѓаш. Секогаш машкото другарство е поотворено отколку машко-женското. Најверојатно другаров кој ве „мести“ му има све изрецитирано...:)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
aj sovet.:mi se svigja eden epten.go iam zapoznaeno pred nekoe vreme ko u drustvo pozdraveno i tolku, posle toa u grad go gledav ali ne pravev zdravo poso mi bese glupo i samo so drugarmu se pozdravuvam i si praam maubet.ali mu spomnav na drugarmu ko ej dobar e drugarti i on pa idi druzigo ko i jas aj ne.i tolku posle toa vo disko se vidovme ali onaka muabet pravev ko sto si kako si opsto i tolku poso drugar mu se istreska eve go be drugar mi i mi bese glupo.drugiot vikend go gledam drugarov sam i vikam kaj ti e drugarot i vika nemozese da dodje i ko aj da pravime kafe cetvoricata i jas ne ne i i posle se zezavme za drugar mu i jas na sala mu rekov abe drugarti ko za pocetok neka se javi ko u stilot neznam dali e zaniteresiran. i mi vika da mu go dadam tvojot broj da ti se javi ako sakas i jas ne ne ne go davaj i ovoj mi vika demek zasto i ko so se isplasi i jas ne ne se salev i tolku toa bese.toa bese pred odmorite i sega go gledam na net ima stranica , mu prativ pokana i me dodade i mi ja gledal mojata strana.i sega ?? sto da praam kako da izigram ?dali da mu pisam neso ili ne ? i neznam dali e zainteresiran za mene nekjam da se izbrukam :(i nekjam jas da gi vlecam rabotite prva :)sakam on da pokaze prv :Psovet?a i drugarot sigurno se mu prenesuva i ovoj znae deka sum zainteresirana najverovatno:((

Па, штом си покажала интерес и тоа јавно кај другарот, веќе си ја повлекла работата прва.

Сметам дека е тоа вишок, бидејќи го воведуваш другарот во потенцијалната врска меѓу тебе и типот. Најчисто е да му одиш на типот што ти се допаѓа и да го распрашаш што е, каде живее, каде излегува и на крајот да завршиш со нешто од типот „е па ај да се најдеме тогаш-и-тогаш таму-и-таму. Дали си за?“

Ако каже „не“, поздрав. Тоа ќе му биде грешка, зашто ако е сам и бара девојка (а доста веројатно е тоа да биде случајот; не би излегувал инаку), пропушта можност со тебе.
Ако каже „да“ и те извиси, пак прави грешка и тоа катастрофална, зашто веќе ќе можеш да им кажеш на сите дека е сељак и не почитува договори (а тоа е огромен минус)
А ако каже „да“ и се најдете, не мора да се секираш, зашто тоа е неговиот чекор - одговор на предизвикот да биде со тебе. Многу е веројатно дека тој тебе не те поканил прв, зашто дури и не те забележал; премногу луѓе има, каде и да се излегува.

Значи, не можеш да чекаш - ако ти е целта да се запознаеш со типот, бркај го, јавувај му се и тоа на секој можен начин. Само една порака на сајт не е доволна - такви тој прима многу нон-стоп. Треба да му покажеш дека си позаинтересирана за него отколку останатите.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
И не пиј алкохол за да се опуштиш зш ако се начукаш може и нешто повеќе да му дадеш :pipi:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
znaci vaka: mnogu dobra drugarka mi e ama mnogu mi se sviga. ednas me ima odbieno demek ne saka da go rasipe drugarstvoto i ja bev ok so toa. pred skoro vreme bevme vo disko zaedno ama ona bese kamen i 2-3 pati sakase da me zalapa... ja se trgnav zaso znam deka e pijana i ne sakam posle da bide u stilot "pijana bev ne znaev so pravam". sea neznam dali da se obidam pak (na trezno) ili da ne forsiram?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
[acko]®;1589250 напиша:
znaci vaka: mnogu dobra drugarka mi e ama mnogu mi se sviga. ednas me ima odbieno demek ne saka da go rasipe drugarstvoto i ja bev ok so toa. pred skoro vreme bevme vo disko zaedno ama ona bese kamen i 2-3 pati sakase da me zalapa... ja se trgnav zaso znam deka e pijana i ne sakam posle da bide u stilot "pijana bev ne znaev so pravam". sea neznam dali da se obidam pak (na trezno) ili da ne forsiram?
Во виното е вистината. Ако ме сфати ;)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
требаше фино лепо да си се измувате, ова, она... па после ко ќе ти речит пијана бев, ќе и речиш дека веќе и се бројш на листата, па глупаво е да остане само на тоа, и ќе си имаше женска :vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Си требал да ја залапаш! Или па сега може така уз муабет да и кажеш дека сакала да те залапа и прашај што ќе праете за понатаму. Ама не преку мсн да и кажеш ова. Очи во очи за да се долови моментот и ако сака да се фатите, ќе те залапа. :pipi:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
[acko]®;1589250 напиша:
znaci vaka: mnogu dobra drugarka mi e ama mnogu mi se sviga. ednas me ima odbieno demek ne saka da go rasipe drugarstvoto i ja bev ok so toa. pred skoro vreme bevme vo disko zaedno ama ona bese kamen i 2-3 pati sakase da me zalapa... ja se trgnav zaso znam deka e pijana i ne sakam posle da bide u stilot "pijana bev ne znaev so pravam". sea neznam dali da se obidam pak (na trezno) ili da ne forsiram?
па можеш пак да се обидеш,зошто штом девојчето ти се пуштило(со виното може собрала храброст на некој начин да ти каже што чуствува) значи следниот чекор на тебе се чека:back:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
И не пиј алкохол за да се опуштиш зш ако се начукаш може и нешто повеќе да му дадеш :pipi:
И тоа проблем е?:)

А за последниот, со другарката - биди паметен, не си заебувај другарство за мувачица/девојка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom