Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ми треба сериозна помош... Не барам помош како што најчесто бараат другите (не навредувам, само да кажам дека не се чуствувам исто како некој што прашал „Како да фатам Женска?“) Туку ми треба стварно вистинска помош..
Значи вака..
Имам Женска и одиме 3 месеци, проблемот е што јас сум премногу љубоморен, и тоа често (неколку пати, озбилно) дејствува на врската... Барав помош од се живо и диво како да се справам со љубомората, дојдов до тој степен што барав помош и на wikihow.com. Значи секаква помош е добродојдена, линкови минкови, совети, сугестии... се.
Тенкс!
Демир Хисар, или Бардовци, да ги средиш чуствата и емоцииите:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ми треба сериозна помош... Не барам помош како што најчесто бараат другите (не навредувам, само да кажам дека не се чуствувам исто како некој што прашал „Како да фатам Женска?“) Туку ми треба стварно вистинска помош..
Значи вака..
Имам Женска и одиме 3 месеци, проблемот е што јас сум премногу љубоморен, и тоа често (неколку пати, озбилно) дејствува на врската... Барав помош од се живо и диво како да се справам со љубомората, дојдов до тој степен што барав помош и на wikihow.com. Значи секаква помош е добродојдена, линкови минкови, совети, сугестии... се.
Тенкс!
Те изневерила? Ја прокоцкала твојата љубов, внимание, почит...?
Не?!

Имај малку повеќе доверба во неа... вака нема далеку да ви оди врската.:smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ми треба сериозна помош... Не барам помош како што најчесто бараат другите (не навредувам, само да кажам дека не се чуствувам исто како некој што прашал „Како да фатам Женска?“) Туку ми треба стварно вистинска помош..
Значи вака..
Имам Женска и одиме 3 месеци, проблемот е што јас сум премногу љубоморен, и тоа често (неколку пати, озбилно) дејствува на врската... Барав помош од се живо и диво како да се справам со љубомората, дојдов до тој степен што барав помош и на wikihow.com. Значи секаква помош е добродојдена, линкови минкови, совети, сугестии... се.
Тенкс!
Е добро де.Таков си. Ништо чудно ,ништо лошо, ама знае да заебе работа.Ок е да се јавува по малку љубомора,не чини без ич,ама па лошо ако е во претерани количини.А и девојкиве намерно даваат причина за љубомора понекад(Не сметам дека е тоа лошо,не ми рипајте одма:) ). Љубоморен си на другари нејзини? На тоа шо искача посебно??( незнам дали е така,само како пример земам). Па секој има право на сопствен живот.Ако сте заедно,ако сте пар, незначи дека треба секоја секунда да ја поминувате заедно.Ако искочи со другар на кафе не значи дека ќе те извара. Ако си до тој степен љубоморен па да го мислиш тоа,значи немаш доверба во неа,а без доверба тешко дека врската ќе успее.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Се мачка на лепче и се јаде

Он топик : љубовта као поим изумрела во времето на Ромео и Јулиа, од тогаш навака, е само пар зборови и некој забрефтани чуства:helou:
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
koj znae neka kaze..stvarno mi treba sovet...iam zenska odime 2 god...mn se sakame..no nema strast megu nas...se drugo praime..fali uste seksot :)..inaku ona e uste nevina...i sea so da praam neznam...se isprobavme i nemame strast...pa treba li nesto da smenime,ili so treba... da napravime za da iame strast....
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Ми треба сериозна помош... Не барам помош како што најчесто бараат другите (не навредувам, само да кажам дека не се чуствувам исто како некој што прашал „Како да фатам Женска?“) Туку ми треба стварно вистинска помош..
Значи вака..
Имам Женска и одиме 3 месеци, проблемот е што јас сум премногу љубоморен, и тоа често (неколку пати, озбилно) дејствува на врската... Барав помош од се живо и диво како да се справам со љубомората, дојдов до тој степен што барав помош и на wikihow.com. Значи секаква помош е добродојдена, линкови минкови, совети, сугестии... се.
Тенкс!
epa...sledniot pat koga ke pocuvstvuvas ljubomora obidi se da se prasas zasto se cuvstvuvas taka,probaj da rzamisluvas so glava ne so cuvstva i da svatis dali e toa racionalno razmisluvanje....probaj da se stavis vo obratna situacija...pr koga devojkati bi bila tolku ljubomorna kako bi ti bilo tebe...dali be se cuvstvuval povreden,navreden(zs taa ne ti veruva),kontroliran itn,itn....
ili zamisli edna takva situacija ama ti da si treta licnost...znaci posmatras par vo koj maskoto e ljubomorno a devojkata dava(ili ne dava) pricina za ljubomora,pa sto bi si pomislel ti za toj tip/tipka...i pred se obidi se da ja kontroliras ljubomorata.pozz se nadevam bar malce ti pomognav
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
koj znae neka kaze..stvarno mi treba sovet...iam zenska odime 2 god...mn se sakame..no nema strast megu nas...se drugo praime..fali uste seksot :)..inaku ona e uste nevina...i sea so da praam neznam...se isprobavme i nemame strast...pa treba li nesto da smenime,ili so treba... da napravime za da iame strast....
Две години одите и уште сте немале секс?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Две години одите и уште сте немале секс?
Е добро де, големо чудо.

Инаку на темата...

Обиди се работите да бидат поспонтани, немој да бидеш пренападен, имај на ум дека нејзе (барем во поголемиот дел од случаите) ќе и биде срам и страв, ништо чудно и да се збуни, така да ти ќе мораш да ја “водиш“ низ целиот тој чин.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Ми треба сериозна помош... Не барам помош како што најчесто бараат другите (не навредувам, само да кажам дека не се чуствувам исто како некој што прашал „Како да фатам Женска?“) Туку ми треба стварно вистинска помош..
Значи вака..
Имам Женска и одиме 3 месеци, проблемот е што јас сум премногу љубоморен, и тоа често (неколку пати, озбилно) дејствува на врската... Барав помош од се живо и диво како да се справам со љубомората, дојдов до тој степен што барав помош и на wikihow.com. Значи секаква помош е добродојдена, линкови минкови, совети, сугестии... се.
Тенкс!
epa koga znaes deka e loso zasto prodolzuvas so toa??? ljubomorata sekogas pobeduva na kraj t.e.ja unistuva vrskata:rituy devojkata da ne saka da bide so tebe,ke ti raskine ili pak da saka da te vara moze i da e izlezena so tebe a dodeka odi do wc da e so drug.i ti pak nema da doznaes i nisto ne mozes da napravis ako taa resila da bide so drug.zatoa dokolku i pokazes deka i veruvas,ne i pravis ljubomorni sceni i i dades "sloboda: samata da odluci sto saka dali saka da bide samo so tebe ili so trista drugi,togas mislam deka taa samata ke bide svesna deka ne treba da ja izgubi tvojata doverba, a ni tebe:uopliuyt

p.s. niedna devojka ili decko ne saka ljubomorata da ja ima negoviot partner i zaradi nea se prekinuva nekoja vrska a ne somnezot deka taa/toj ima drug/druga:ipkkjaghgs
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Демир Хисар, или Бардовци, да ги средиш чуствата и емоцииите:vozbud:
Фала на сарказмот.

Инаку,
таа љубомората е многу посилна од мојов разум, ме убива, чуствувам лутина и страв, и не можам да ја контролирам незе...
Ги знам сите објаснувања за љубомората, само сакам да знам како да ја надминам.
Еве ви пример што drive me crazy:
На Типкава и се пушта повеќе од полу High School. Одиме у кафич и таа неможе да влезе и му ѕвони на еден од менаџерите (што учат во нашето средно) и тие излегуваат и и подаваат рака да влези без око да му трепне дека зад нив сум јас, таа влегува, а јас после 30 минути се туркам во гужва пред врата ...
И потоа иди тоа џекчето и пред мене и носи пијачка и се пушта 500. Таа вика дека нема шанси да направи ништо со него и сл. Ама јас спобудалувам..:toe:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
loll. ... па шо на тоа џекчето не му мавна една пепељара у глава?

Ко прво таа не требало да флезе без тебе. ..друго. .. ако мислиш дека е таква да и шета пашката ке ставиш забрани. ..(не се палете одма, понекогаш делуваат) ако те сака ке проба . ..
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Фала на сарказмот.

Инаку,
таа љубомората е многу посилна од мојов разум, ме убива, чуствувам лутина и страв, и не можам да ја контролирам незе...
Ги знам сите објаснувања за љубомората, само сакам да знам како да ја надминам.
Еве ви пример што drive me crazy:
На Типкава и се пушта повеќе од полу High School. Одиме у кафич и таа неможе да влезе и му ѕвони на еден од менаџерите (што учат во нашето средно) и тие излегуваат и и подаваат рака да влези без око да му трепне дека зад нив сум јас, таа влегува, а јас после 30 минути се туркам во гужва пред врата ...
И потоа иди тоа џекчето и пред мене и носи пијачка и се пушта 500. Таа вика дека нема шанси да направи ништо со него и сл. Ама јас спобудалувам..:toe:
Епа бате, најарно шо можиш да напрајш е да зборниш со неа, да и кажеш "срце, вака и вака" и готово. барем јас така досега сум правел и излегвало секогаш во ред
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Одиме у кафич и таа неможе да влезе и му ѕвони на еден од менаџерите (што учат во нашето средно) и тие излегуваат и и подаваат рака да влези без око да му трепне дека зад нив сум јас, таа влегува, а јас после 30 минути се туркам во гужва пред врата ...
Откачија брате не се замарај, ако му е до тебе и ти ќе влезиш со неа заедно, а не по пола саат
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Сум се обидел 100 пати да зборувам со незе 1000 пати сум и поставил забрани, ама ко криминалец е, ги почитува забраните и пак ме спобудалува со љубомора.
Таа не дава причини за љубомора намерно, таа само си го живее животот нормално, и проблемот не е до незе, јас сум крив, мене ми треба некој пост на кој ќе се потсеќам и сета љубомора ќе исчезне. Свесен сум дека јас сум крив, помислувам и дека стварно треба да одам психолог...:(
Помош...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom