Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
"Не! Туку тоа може да значи дека тебе сака само да те провози и на крај да си се фати со тоа девојче. Гледај ги од друга страна работите, не е се така розово !"

Абе сега немој вака.. за тоа девојче сум сигурна дека нема нитуедна најмала шанса... тоа см сигурна..
Бај д веј... вчера на мсн на топик напишал "(L)ShArP bOy In LoVe(L) UpM nE mI e LeSnO" и му викам ти се падна на предизвик да напишеш дека си заљубен? вика: не бе заљубен сум... а јас ни на крај памет дека он може да се заљуби.. и му викам а зш не ти е лесно? вика: епа не знам дали она ме сака.. викам: епа не треба да ти е тешко .. можеш да дознаеш.. прашај ја.. и он вика: не бе не сакам.. и ок.. и тоа и лелееее ако се заљбил у некоја....:(:(:(:(
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
"Не! Туку тоа може да значи дека тебе сака само да те провози и на крај да си се фати со тоа девојче. Гледај ги од друга страна работите, не е се така розово !"

Абе сега немој вака.. за тоа девојче сум сигурна дека нема нитуедна најмала шанса... тоа см сигурна..
Бај д веј... вчера на мсн на топик напишал "(L)ShArP bOy In LoVe(L) UpM nE mI e LeSnO" и му викам ти се падна на предизвик да напишеш дека си заљубен? вика: не бе заљубен сум... а јас ни на крај памет дека он може да се заљуби.. и му викам а зш не ти е лесно? вика: епа не знам дали она ме сака.. викам: епа не треба да ти е тешко .. можеш да дознаеш.. прашај ја.. и он вика: не бе не сакам.. и ок.. и тоа и лелееее ако се заљбил у некоја....:(:(:(:(
E добро де, ништо страшно.
Се заљубил, се заљубил. И ти ќе се заљубиш во друг.
Веруј ми, во овие години, најубаво ти е така. Да се дружиш, да излагаш, а не да се заљубуваш. И тоа не е ништо повеќе од симпатија.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Help!!!

Имам многу добра другарка, воедно и цимерка, спрема која осеќам нешто, сеуште не знам дали е само физичка привлечност или нешто подлабоко. Таа оди веќе година и нешто со еден мој другар. Од еднса страна, не сакам да направам ништо да не го расипам другарството, а од друга страна сакам, бидејќи мислам дека и таа осеќа нешто према мене.
Некој да ме советува
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Додека е со него не им се мешај во врската- не чинит!
Од кога ќе раскинат... и тогаш не би ти препорачала да си ја мењате девојката со другар ти.
Ако е само физичка привлечност, ондак, кулирај, има мнооооооогу останати.:smir:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Додека е со него не им се мешај во врската- не чинит!
Од кога ќе раскинат... и тогаш не би ти препорачала да си ја мењате девојката со другар ти.
Ако е само физичка привлечност, ондак, кулирај, има мнооооооогу останати.:smir:
Е работата е шо не знам и јас шо осеќам :toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Можеби толку многу ја сакаш за себе поради тоа што “не можеш“
да ја имаш, бидејќи е “забрането“ овошје, а не вреди поради тоа да си уништиш пријателство.:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ќе ти кажам тоа што Никола би ти кажал... Fuck that bitch right there on the spot!

Сине, секс е убава работа, ти си голем момак. Таа го мисли истото само во женски род. Што ако има дечко, немаш ти дечко, таа има. Нека му ја мисли она. А пријателство со девојка е една многу ретка појава, која ако ти се појави во глава бргу ќе ти помине. Така што, после многу алкохол и да се случи нешто што нема да искочи на арно, секогаш можеш да се повикаш на инуитските закони кои велат дека секое злодело освен убиство е оправдано под дејство на алкохол.

Заведи ја, и провери што чувства имаш... :helou:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Можеби толку многу ја сакаш за себе поради тоа што “не можеш“
да ја имаш, бидејќи е “забрането“ овошје, а не вреди поради тоа да си уништиш пријателство.:)
Засега ќе оставам како што е, па по некое време ќе видиме шо ќе биди.

ФАЛА Maweчко :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е работата е шо не знам и јас шо осеќам :toe:
Во тој случај, не преземај ништо.
Не си сигурен што осеќаш, така да остај си сам на себе време да размислиш.
Не е фер да уништиш две пријателства, врска, за нешто за што не си ни сигурен.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Ќе ти кажам тоа што Никола би ти кажал... Fuck that bitch right there on the spot!

Сине, секс е убава работа, ти си голем момак. Таа го мисли истото само во женски род. Што ако има дечко, немаш ти дечко, таа има. Нека му ја мисли она. А пријателство со девојка е една многу ретка појава, која ако ти се појави во глава бргу ќе ти помине. Така што, после многу алкохол и да се случи нешто што нема да искочи на арно, секогаш можеш да се повикаш на инуитските закони кои велат дека секое злодело освен убиство е оправдано под дејство на алкохол.

Заведи ја, и провери што чувства имаш... :helou:
Ќе видиме, можи и то ќе се случи.
10х
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
ej sakam da mi kazete nesho prv pat sum mnogu ozbilen na forumof!!!! neznam kolku sho znaaat bef u luiziana i pominaf super 3 nedeli so edna devojka( ne e vazno koja) arno ama netrebashe se zaljubif mnogu!!! nie u skopje se muvavme dugachko vreme ona znaeshe deka imam devojka i se ama mnoguy me sakashe i sea trkaloto mi se svrte i me udri po nos !!! mnogu se zaljubif ama ja sum od nea 4 saaata so avion se slushame na tel sekoj den ama dzabe ne e toa toa ajde kazete sho da pravam mnogu sum skrshen!!!!!!!!!!!

abe nekoj da mi pomogne ozbilnen sum ...
jas mislam deka i da ja sakas i da odete nisto nema da ti smene sekako dalecinata ke te ubiva sigorno od mislata deka ti e zenska nema da ti bide podobro a i nema da znaes taa so koj e tamu vrska preku zicka nebiva prodolzi si so tvojata zenska i gledaj da si ja spases taa vrska ako ti e bitna devojkata ako imas nekoj cuvstva sprema nea ako ne ne se lazite i dvajcata dodeka biva biva ako ne ima zenski i za tebe ima maski i za nea
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Замислете и кажал на мојата НАЈВЕРНА другарка (знае дека сме неразделни) дека се заљубил во некое девојче и каков идиот испаднал ЗАБОРАВИЛ ДА И ПОБАРА МСН... и тој ден цел ден плачев (идиотка ) ама утре дента... ГО ПРЕБОЛЕВ :D:D:D И сеа си флертувам со други пред него.. и бај д веј фала на сите за советите...:D:D:D
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Ќе видиме, можи и то ќе се случи.
10х
Не би било баш паметно да реагираш како пијаниот френд кој што пробал да ја смува за една вечер.
Освен тоа злато, ако ти е до девојката, ќе ти биде и до фактот дека таа се наоѓа во врска, која можеби и има можности да просперира, ако не биде прекината од погрешните неверства.
Немој да бидеш себичен кон девојката што ја нарекуваш своја пријателка и кон која можеби и имаш посилни чувства.
Ако таа сака да има нешто со тебе, ќе ти даде на знаење, верувај!:wink:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Не би било баш паметно да реагираш како пијаниот френд кој што пробал да ја смува за една вечер.
Освен тоа злато, ако ти е до девојката, ќе ти биде и до фактот дека таа се наоѓа во врска, која можеби и има можности да просперира, ако не биде прекината од погрешните неверства.
Немој да бидеш себичен кон девојката што ја нарекуваш своја пријателка и кон која можеби и имаш посилни чувства.
Ако таа сака да има нешто со тебе, ќе ти даде на знаење, верувај!:wink:
Таа ми дава нешто до знаење, ама не можам да ја сфатам што. Другарско однесување сигурно не е, што точно е, не знам. Пред некој ден почна да се умилкува, да ме гали по рацете...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Таа ми дава нешто до знаење, ама не можам да ја сфатам што. Другарско однесување сигурно не е, што точно е, не знам. Пред некој ден почна да се умилкува, да ме гали по рацете...
Е друже јас би ти препорачал да ја прашаш уште утре што се случува меќу вас. Напрајте си муабет. Деовојкиве се многу комплицирани суштества.Способни се да ти го претворат денот во вистински рај а ноќта во жив пекол.Јас го јадев стапот така потиснувајќи си ги чувствата у себе додека она решаваше сопствени проблеми,несакав да ја оптеретувам и со мои. Ама испадна погрешно. И сега ќе пишувам постови на вакви теми. Најдобронамерно,Напрај си муабет со неа и види на што си. Очи во Очи!!! Никако другше. Ајде поздрав и Good Luck.

Ако таа сака да има нешто со тебе, ќе ти даде на знаење, верувај!:wink:
Аха аха , така. Многу често вие девојките знаете да наведете машко на погрешно мислење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom