Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
dzamto напиша:
da znaete kolku sakam da sum so edna
znam deka i se svigam
a pojma neam zs nejkit da e so mene
pomal sum edna godina ama nemat vrska to vo ljubovta ne se vazi godinite daj te mi reakcija filip i maja
Па прашај ја зошто не сака да е со тебе, кога веќе и` се допаѓаш.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
dzamto напиша:
da znaete kolku sakam da sum so edna
znam deka i se svigam
a pojma neam zs nejkit da e so mene
pomal sum edna godina ama nemat vrska to vo ljubovta ne se vazi godinite daj te mi reakcija filip i maja
маја не е зачленета. од мене еве
Тебе те бијат репутација на „женкар“ кој немат подолга врска од 7 сати (читај една недела). Така изглеа и маја помисли...
Јас знам дек не си таков, ама ела докажи им на женскиве :toe:
 
N

NeMiRnA

Гостин
wooow poiskreno nemozese da bide.Pa ako nesakas da ja vidis so drug fati si ja pobrzo,ma poljubi ja se prai tipka i pol samo hehhehee
 
D

Delux

Гостин
dzamoto drugarce,bidi siguren deka ako malku mu svrtis grb ke trca po tebe...nokogas nemoj da mu se ligavis pred nea
 
Член од
9 август 2006
Мислења
12
Поени од реакции
1
Mislam deka nikako ne treba da pagas na kolena ( nema nisto da dobies so toa) Bidi ednostavno iskren i na nekoj nacin daj i do znaenje deka bi sakal da bides so nea. Nemoj nikako da flertuvas so drugi pred nea.
Pa ako ona navistina go cuvstvuva istoto za tebe, se ke si dojde na mesto.
SO SREKA
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Сакам што побрзо да заборам некој кој не ја заслужува мојата љубов ни налмалце ама некако не ми оди таа работа. Ај кажете ми како ве молам.
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Епа Вале види сега ти нема повеќе да го спомнуваш типот и ќе се трудиш да не мислиш векќе на него. Имаш другари кои многу те ценат и сакаат и на кои можеш секогаш да сметаш. Времето лечи се ама во меѓувреме замарај се со нешто друго за да не ти летаат мислите накај него и се разбира најди си нов симпатија.
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
И кај мене исто како џамто, вели ми се бендисва детето убо е има добар карактер ама некам да се фатам..... не знам со е реботата....
п.с. мене не ме бијат такви репутации :)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Mu$tRiK:P напиша:
И кај мене исто како џамто, вели ми се бендисва детето убо е има добар карактер ама некам да се фатам..... не знам со е реботата....
п.с. мене не ме бијат такви репутации :)
епа добро де, може таков и е преиодот, сака да одмори малце од дечковци и да биде слободна.почекај малце, а во меѓувреме подготви и неколку пријатни и слатки изнанадувања, да види дека ти навистина сакаш и заслужуваш да имаш нешо со нејзе!

Тоа е првиот случај..втората варијанта е дека девојчето е многу лицемерно, па нејќе да каже дека не и се свиѓаш, туку ара други глупави причини да те откачи..ама ај, да не мислиме на втората!
 
N

NeMiRnA

Гостин
abe valenceeee posveti se na sebe,sakaj si se i odma ke go zaboravis,setaj si so drugarkite,slusaj si muzicee,odlepuvaj i se e polesno,od iskustvo ti kazuvam,maaaa prosetaj ke najdes nekoj sto ja zasluzuva tvojata ljuboov
 
Член од
10 август 2006
Мислења
14
Поени од реакции
0
Dzamto da ti kazi mama edna finta- bidi cool i napraj se deka ti e seedno.Snimi reakcija pa reagiraj .ja mislam deka nema vrska sto si pomalecko.A ako pak seuste leta-ostaj ja uste kolku ,Maji cekaat na tebe samo znajs.

Vale ako ne vredi ,ako ne zasluzuva ,zas mu posvetuvas prostor i ovdeka. A i da te prasam ti si nacisto so samata sebe, sto tolku loso storil coekot kazi i na mama?????
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
*vale* напиша:
Сакам што побрзо да заборам некој кој не ја заслужува мојата љубов ни налмалце ама некако не ми оди таа работа. Ај кажете ми како ве молам.
Ете ја имаш најдобрата причина за да заборавиш некого. Не ја заслужува твојата љубов и фрли се во потрага по некој што ќе ја заслужи.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Mama напиша:
Vale ako ne vredi ,ako ne zasluzuva ,zas mu posvetuvas prostor i ovdeka. A i da te prasam ti si nacisto so samata sebe, sto tolku loso storil coekot kazi i na mama?????
Ме прашуваш што лошо сторил човекот? Па.........едноставно СЕ`! А зошто му посветувам и овде простор? Бидејки ГО САКАМ и неможам да го заборавам, да го преболам а морам во најскоро време пошо не можам да издржам повеќе вака...ме боли секоја помисла на него, ме боли секој спомен на ноќите поминати со него, ме боли кога ќе ја чујам песната ТАМУ НЕКАДЕ која ја слушавме кога бевме заедно......и затоа морам да го заборавам МОРАМ!

ПП фала ви Fortune и NeMiRnA
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
*vale* напиша:
Ме прашуваш што лошо сторил човекот? Па.........едноставно СЕ`! А зошто му посветувам и овде простор? Бидејки ГО САКАМ и неможам да го заборавам, да го преболам а морам во најскоро време пошо не можам да издржам повеќе вака...ме боли секоја помисла на него, ме боли секој спомен на ноќите поминати со него, ме боли кога ќе ја чујам песната ТАМУ НЕКАДЕ која ја слушавме кога бевме заедно......и затоа морам да го заборавам МОРАМ!

ПП фала ви Fortune и NeMiRnA
Јас ти предлагам да си најдиш некоја работа или некое хоби кое би ти го одвлечкало вниманието кон него, се надевам дека ќе успее да не мислиш на него....И помислувај почесто на лошите работи што ти ги има направено па можи ќе можиш да го заборавиш или да го замразиш..
 
Член од
10 август 2006
Мислења
14
Поени од реакции
0
*vale* напиша:
Ме прашуваш што лошо сторил човекот? Па.........едноставно СЕ`! А зошто му посветувам и овде простор? Бидејки ГО САКАМ и неможам да го заборавам, да го преболам а морам во најскоро време пошо не можам да издржам повеќе вака...ме боли секоја помисла на него, ме боли секој спомен на ноќите поминати со него, ме боли кога ќе ја чујам песната ТАМУ НЕКАДЕ која ја слушавме кога бевме заедно......и затоа морам да го заборавам МОРАМ!

ПП фала ви Fortune и NeMiRnA
Ti i ne go sakas tolku nego kolku so ti se bendisuva idejata da sakas nekogo. Ocigledno patis i se kaznuvas sebesi bezpricina.Mazohisticki -bi rekla.Pogledni okolu sebe -denes e soncevo i bez nego,a nekoj nedaleku od tebe ceka mozda bas na tvojata ljubov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom