Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

C

Castiel

Гостин
Eпа бачко дур се мачиш прашај ја директно дали сака да имате нешто или не. Ако рече не одалечи се од нејзе и немај никаков контакт побрзо ќе ја преболиш.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
12
Поени од реакции
16
I jas takov bev vo 4 vrski, veruj ne vredit. Site cupina se isti (da ne me svatat pogreshno tie od sprotivniot pol) in this world there's no true love anymore.
hehe - fala na iskrenosta - ama ke prodolzam da baram - sepak - I da Umram sam - Ic ne mi e gajle - samo da ja najdam - vistinskata , pa neka e i vo naredniot zivot ... mozebi sum gresel premnogu vo prosliot i karmata ne mi dozvoluva da najdam i naojobicna vrska so devojka koja mi se dopaga - a ljubov - posle tie 2 pati - - 3 iot pat - ke bidam siguren deka e vistinskata... Me narekuvaat glupav - idiot , budala , mrdnat , otkacen , i taka natamui - koga mi ponudi devojka pari za da imam seks so nea - a ednostavno ne bese moj vkus --- hahaha , ova doaga od moi najbliski prijateli - koi ne mi se veruvase deka - posle tolku godini - seuste ne me poznavaat - barem vo vrska so devojki i principi ... inaku - i 1000 godini da bidat so mene - pak nema da me poznavaat vistinski i definitivno ne moze nikoj da me definira ;)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
hehe - fala na iskrenosta - ama ke prodolzam da baram - sepak - I da Umram sam - Ic ne mi e gajle - samo da ja najdam - vistinskata , pa neka e i vo naredniot zivot ... mozebi sum gresel premnogu vo prosliot i karmata ne mi dozvoluva da najdam i naojobicna vrska so devojka koja mi se dopaga - a ljubov - posle tie 2 pati - - 3 iot pat - ke bidam siguren deka e vistinskata... Me narekuvaat glupav - idiot , budala , mrdnat , otkacen , i taka natamui - koga mi ponudi devojka pari za da imam seks so nea - a ednostavno ne bese moj vkus --- hahaha , ova doaga od moi najbliski prijateli - koi ne mi se veruvase deka - posle tolku godini - seuste ne me poznavaat - barem vo vrska so devojki i principi ... inaku - i 1000 godini da bidat so mene - pak nema da me poznavaat vistinski i definitivno ne moze nikoj da me definira ;)
ako ta vidit deka ustvari ti si za nejze vistinskiot (a i ta da ne e ona vistinskata za tebe srodnata dusha) mozhit da ti glumit deka ustvari ne samo sho ja pronajde srodnata dusha, tuku pronajde angel, ama eden den ke svatish deka ustvari se to bilo gluma i ke se mnogu razocarash - ova e moj stav (inache vervi i jas ist ko tebe bev se do pred 1 mesec) . Mozda imat uste takvi koj se davaat za ljubovta, ama se mnoguuuuuu mnoguuuuuuuuu retki. So srekja bracko samo nekjam da se razocarash, vervi nemat polosho neshto od toj feeling.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
хм, совет за понатаму за да не влезам во оваа глупост? :unsure:
Не им оди нонстоп по газ на жените. :D
Посветувај и доволно внимание за да знае дека ти значи, но не толку за да мисли дека секогаш ќе бидеш тука за неа. Ако сам не се поставиш како другар, тешко дека ќе може да те френдзонира. Едноставно, даваш до знаење дека нејќеш да бидеш другар, ако сака нешто повеќе океј, ако нејќе - више срече други пут.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.129
ПОМОШ! Friend zone...
Girl`s got a pathetic excuse that you are ugly :D

Заебанција на страна, прочитај го постот на Џинџер и man up повеќе.
И можеш да искочиш од зоната, особено ако неколку пати ја треснеш девојката од земја со твоето променето его. А тоа значи да не и` идеш под опаш цело време. И уште побитно, да не паѓаш на лепе очи и нејзина слаткоречивост.
 
Член од
30 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
kolko move da prodolzi tajna vrzka?jas imam takva dve godini ,ama veke zagubiv nadez ce moze da bidne nesto po ozbilnoo?kakvo izkustvo imate?
 
Член од
23 август 2015
Мислења
43
Поени од реакции
10
ta
kolko move da prodolzi tajna vrzka?jas imam takva dve godini ,ama veke zagubiv nadez ce moze da bidne nesto po ozbilnoo?kakvo izkustvo imate?
tajna vrska sekogas vodi na izgubeno vreme ako e do tebe nemoj tajna vrska ako e do nea nesto skriva I napravigo TI prviot cekor ako ne sekoj po svojot pat I SREKNO
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Дали може на некој да му пишам во инбокс, ми треба мислење... ?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
хм, совет за понатаму за да не влезам во оваа глупост? :unsure:
Уште од почетокот покажи дека сакаш да бидете повеќе од пријатели. Ако почне да ти изведува, кажи и дека не бива: или дечко и девојка или нека си врви по патот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom