Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
28 август 2013
Мислења
4.155
Поени од реакции
12.642
Да и тој така вели, и плус се сликал насмеан со нејзиното кучеo_O ама тоа куче ми го покажува уште од пред месец дена на слика, а мене сега тек ми текна да прашам чие е.:tapp: значи којзнае колку пати каферишел со неа, делат кујна во смештај голема зграда е тоа, има мажи и жени таму. Не е Германија во друга држава.
Вака цел живот ќе бидеш во несигурност(те имам читано и претходно)?
Барем по форумов шо те читам изгледаш за нормална личност. Што мајка си барала да завршиш со таков лик. Па си се довела до ситуација да зависиш од таков човек?
Кој што дробел тоа ќе си срка...
Мој совет е да гледаш колку што можеш да бидеш понезависна пред да ескалираш(и сама кажа дека во моментов немаш друга опција).
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
Може само си мислиш дека не се знаете.. Сепак ти најдобро си знаеш, се надевам ќе биде се во ред.
Добро де и да се знаеме не сум споделила број од сметка и лична карта. Хехе
@DenaM за жал изгледа така е, маживе се како кучиња во касапница кога се работи за жени неможеш да имаш доверба во маж, сега тек сфаќам.
Вака цел живот ќе бидеш во несигурност(те имам читано и претходно)?
Барем по форумов шо те читам изгледаш за нормална личност. Што мајка си барала да завршиш со таков лик. Па си се довела до ситуација да зависиш од таков човек?
Кој што дробел тоа ќе си срка...
Мој совет е да гледаш колку што можеш да бидеш понезависна пред да ескалираш(и сама кажа дека во моментов немаш друга опција).
Не бе не сум зависна од него, детево ме кочи не можам да работам моментално ама и покрај тоа пак не сум зависна од него. Здравје времето ќе покаже.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.713
Поени од реакции
4.197
Не бе не сум зависна од него, детево ме кочи не можам да работам моментално ама и покрај тоа пак не сум зависна од него. Здравје времето ќе покаже.
А да му вратиш со некој од форумов? Онака рандом пик, откостете се па ако треба сликај се со кучето на форумџијата.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
А да му вратиш со некој од форумов? Онака рандом пик, откостете се па ако треба сликај се со кучето на форумџијата.
После можам д се збогувам со странција :pos:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
После можам д се збогувам со странција :pos:
Се ми се чини дека ти уствари немаш проблем што он таму кеца некоја, туку проблемот ти е да не почне да троши пари на неа или да се заљуби па ти да останеш без странција... мислам дека проблемот не ти е за темата љубовни проблеми него за таму некаде во економија.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
Се ми се чини дека ти уствари немаш проблем што он таму кеца некоја, туку проблемот ти е да не почне да троши пари на неа или да се заљуби па ти да останеш без странција... мислам дека проблемот не ти е за темата љубовни проблеми него за таму некаде во економија.
Бракот е економска не само емотивна, заедница меѓу другото.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Бракот е економска не само емотивна, заедница меѓу другото.
Tokmu taka.
Zatoa sekoe mashko treba da go ima ova vo glava ako e zaljuben do ushi,deka ekonomski e gledan, pa tek posle idat kuchinja i ljubovi.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
Tokmu taka.
Zatoa sekoe mashko treba da go ima ova vo glava ako e zaljuben do ushi,deka ekonomski e gledan, pa tek posle idat kuchinja i ljubovi.
Ти знаеш колку пари имам јас вложено во него? Не. Значи под економска заедница се рачуна двострано вложување, и јас давам и тој дава.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
432
Поени од реакции
1.743
Се ми се чини дека ти уствари немаш проблем што он таму кеца некоја, туку проблемот ти е да не почне да троши пари на неа или да се заљуби па ти да останеш без странција... мислам дека проблемот не ти е за темата љубовни проблеми него за таму некаде во економија.
and bingo was her name-o, men are in love, women are in business
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.830
Ocajna povekje soveti za maski rod deli otkako samite nie sto mozeme da si pomogneme.
Ne e problem sto me vara, problem e sto ke ostanam bez strancija.
Momci, women at their finest.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
and bingo was her name-o, men are in love, women are in business
Ако само едниот дава тогаш да. Ако даваш треба и да земаш. Ако само даваш без да земеш тоа е користење. Мажите не се глупи, можам да речам на денешно време повеќе мажите користат од жените, јас на мојот му имам над 50к еура дадено, да се извади од долгови од фирма и да оди таму кај што е, не можеш само да земаш.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.781
Поени од реакции
18.393
Ако само едниот дава тогаш да. Ако даваш треба и да земаш. Ако само даваш без да земеш тоа е користење. Мажите не се глупи, можам да речам на денешно време повеќе мажите користат од жените, јас на мојот му имам над 50к еура дадено, да се извади од долгови од фирма и да оди таму кај што е, не можеш само да земаш.
Како е тоа можно? Да имаш над 50.000 евра дадено, а немаш ден работно искуство до сега?

Тоа што ти ја земал социјалната помош од Дојчланд пошто ти си била невработена мајка е друг проблем.

И кога ми пишуваше по приватни пораки пред скоро година дена и ме прашуваше за совет, ти реков дека е многу глуп потег да се враќаш тука, иако ти имаше ирационални стравови дека ќе ти го одземат детето.

Прво земи научи јазик, после полесно ќе ти биде во Дојчландот за се, и работа ќе најдеш и се што ти треба, и нема да зависиш од никој и нема да трпиш насилство од никој нормално. А малиот е веќе сериозно зрел за во градинка. Дај не ме зафркавај, 3-4 години има детето? Имам познанички што од година ги праќаат децата во градинка, пошто мораат да работат иако се во брачна заедница, плус е многу подобро за социјализација на детето место по цел ден да дреме со тебе, плус и јазик ќе научи.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom