Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
И јас мислам дека е подобро да не јадеш.
Во суштина и ништо не кажа со твојот пост.
И баш ме интересира како дојде до заклучок дека девојката или дечкото се лигави?
Или битно е да се постира нешто, па колку држи вода мање битно е.
Во една врска секогаш треба да има компромиси, каква е таа врска без компромиси?
Знаеш што значи зборот "компромис"?
Дефинирај го молимте!
Кенкање...кенкање..кенкање..кенкање...кенкање...кенкање..кенкање..кенкање...кенкање
Да, темава е за кенкање!
И што побогу значи последната реченица?
Tebe i na najednostaven jazik da ti definiram sto e kompromis - nema da razberes...
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Tebe i na najednostaven jazik da ti definiram sto e kompromis - nema da razberes...
Заклучоков ти е сигурно врз база на она "ima luge drugacie mislat od tebe".
Пак носиш прерано заклучоци. Наместо ова што го напиша, зошто на најпрост начин не ми го дефинира терминот.
Или еве кажи како изгледа една врска без компромиси?
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
Sto mislite na kolku vreme od vrska e normalno da se zapocne so seks? Mi treba sovet mislenje? ...o_O.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
@Кип_Дачејнџ
Јас не сум нешто добар во совети давање, ама можам да ти го кажам следново.

Типот очигледно сака да го молиш и очигледно знае што прави. Ова што го правиш ти е исто како играње покер, само што он ти го прочитал блефот.
Си требала ти уште одма да престанеш со секаква комуникација. Верувај ми сум бил на твое место, и еве поминаа 2 години од тогаш, и сега девојката ме гледа со други очи, и други ми имаат кажано дека сака нешто со мене, ама никогаш повторно по тој пат.
Ти толку многу си се истрошила, со што си заборавила како да си го живееш својот живот.
Јас како машко никогаш немам направено такво нешто, нема ни да направам, зошто едно е да бидеш момче, друго е да бидеш маж, а овој уште не е созреан. Имам 21 година, немам големо искуство, но знам дека ваква девојка како тебе секој созреан маж би посакал, зошто денеска ретко се наоѓа некој што ти кажува те сакам, а навистина да го мисли тоа.

Мојот совет до тебе е, да си продолжиш со животот, главата горе, ништо ама баш ништо не си изгубила ти. Чувствата секогаш ќе ги има, секогаш ќе бидат во тебе, но кога ќе најдеш некое машко кое ќе те смее, наместо да плачеш, е тогаш ќе сфатиш дека всушност тие машки вредат да се чуваат.
А верувај има уште такви.

Со среќа
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
6
Sto mislite na kolku vreme od vrska e normalno da se zapocne so seks? Mi treba sovet mislenje? ...o_O.
Кога ќе бидеш сигурна дека го имаш вистинскиот за таа работа. Не е целта да рашириш нозе, треба да уживаш во односот, да стекнувате искуства, да експериментирате. Ако го немаш правиот за тоа, подобро почекај, него да почнеш да ги менуваш како чорапи а сеуште да не знаеш што е секс, или ако веќе си искусна, само да ти се множат партнери. Сексот е добар ако е со вистинска личност или има силна хемија или емоции... Се друго е задоволување на потребите а и не ветува некое којзнае какво задоволство
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
ajde pomagajtee... so decko mi sme vo vrska edna godina, i se e vo najdobar red no pomine nekoe vreme so drugarite vo tek na denot i odma se custvuva promena i celo vreme se raspravame samo radi toa???? so miislite :D :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
ajde pomagajtee... so decko mi sme vo vrska edna godina, i se e vo najdobar red no pomine nekoe vreme so drugarite vo tek na denot i odma se custvuva promena i celo vreme se raspravame samo radi toa???? so miislite :D :D
Или си љубоморна или се карактеризираш со посесивност.

Од толкаво објаснување на проблемот, ова мислам јас. Ако пообјасниш мож друго че мислам, али пак мислам дека точен сум и со првото мислење.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Или си љубоморна или се карактеризираш со посесивност.

Од толкаво објаснување на проблемот, ова мислам јас. Ако пообјасниш мож друго че мислам, али пак мислам дека точен сум и со првото мислење.
Или можеби само се зафркава со нас. На мене така ми изгледа нејзиниот пост.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Или си љубоморна или се карактеризираш со посесивност.

Од толкаво објаснување на проблемот, ова мислам јас. Ако пообјасниш мож друго че мислам, али пак мислам дека точен сум и со првото мислење.
Или си љубоморна или се карактеризираш со посесивност.
ne ne ne sum posesivna...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.772
Поени од реакции
1.529
ajde pomagajtee... so decko mi sme vo vrska edna godina, i se e vo najdobar red no pomine nekoe vreme so drugarite vo tek na denot i odma se custvuva promena i celo vreme se raspravame samo radi toa???? so miislite :D :D
Колку време во денот разговараш ти со него на разни теми? Плус факт е дека никогаш ама баш никогаш нема да може да збориш со него за се си бара човекот друштво. Клучната работа е во што е таа толкава промена се враќа расположен и одма на испрашување го ставаш?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Или можеби само се зафркава со нас. На мене така ми изгледа нејзиниот пост.
To е нејзин проблем ако се зафркава :) некоја внатрешна потреба шо ја задоволува. Наше е да кажиме шо мислиме и то.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Колку време во денот разговараш ти со него на разни теми? Плус факт е дека никогаш ама баш никогаш нема да може да збориш со него за се си бара човекот друштво. Клучната работа е во што е таа толкава промена се враќа расположен и одма на испрашување го ставаш?
i koga sme zaedno e raspolozen ama koga se vrati e nekako drugo nastroen :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom