Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Значи се дешава, ја се пореметив апсолутно ко ми се деси. Не ми е што се десило, ај тоа, туку дека првпат стигнавме до таму, онака спонтано и од што се фокусирав да ја задоволам неа долу, тотално изгубив фокус и напаленост кај мене :/ А она баш се навлажмо убаво само да влезам, ја ко некој старец. Среќа што ми е девојка, инаку да беше one night stand бруки живи ќе беа. Ама сепак бе, прват дојдов до таму да му ебам мајката..:pos: Сеа ми е страв пак да не се деси..
Добро е што си се фокусирал на неа. И да, ако се фокусираш на неа, ќе ти падне, бидејќи ќе мислиш на тоа како таа да се задоволи. Со други зборови, ќе мислиш. Со трети зборови, крвта ќе ти оди во мозокот наместо во патлакот, што ќе резултира со омлитавување. Чиста природа, никакви проблеми тука нема ниту нешто патолошко.

Добрата вест: ако доволно се фокусираш на неа и ја задоволиш, тогаш таа ќе биде задоволена. Ако види дека ти е паднат, ќе можеш да побараш таа да те задоволи тебе на соодветен начин, т.е. да те орализира. Во тој случај ти ќе бидеш опуштениот, а таа ќе „заработи“ навлегување од тебе. ;)

Со лесно. (y)
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
Ти'бам среќата моја девојчето на одмор отиде на вториот ден кога бев кај брачед ми и братучетка ми и само ја испратив ме на 5 мин (n)
Ништо кога ќе се врати од одмор може ќе отидам кај брачед ми
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Три месеци бевме во врска со врсник. Многу ме сакаше, и јас него. Се додека при третиот месец не сфатив дека е многу молчалив и некако монотоно ми стана со него и му реков да се смени, плачеше, незнаеше што не е во ред. Не сме имале интимни односи. Веднаш после тоа ме заведе многу постар од него, со тој постариот одев некое време. Раскинав. Сфатив негде после два месеца дека сум го сакала врсникот. Сега сакам да го вратам. Ми рече дека имам шанса, но некако на секс ми врти муабет,се плашам да не сака само да ме легне. На братучетка ми, онаа што не запозна и велел да не се меша она, дека ради неа што испитувала многу сме раскинале,сега да не оставила на мира, да не прашувала многу . Како да постапам на средбата ко ќе се видиме после толку време. Уште го сакам, се радувам што ќе го видам. Но повреден е што ме гледаше секаде низ градот со другиот,патеше многу. Се плашам дека сега нон стоп истото ќе ми го вели секој ден, дека сум го оставила и ќе се караме секој ден. Сакам да разговараме во врска со се. Но сега врската да ја зацврстиме, да помине преку се , ако се може. Мислам дека можам да го освојам пак, мој да биде и само мој. Совет, а да не испаднам повредена и јас на крајот , да не се одмаздува, што мислите? Иначе си пишеме редовно и ќе се видиме наскоро...

Глупа бев што одев со постар, никогаш нема да си простам. Додека не изгубиме нешто не знаеме да го цениме.
:-(
очајна сум, помош..
Знам ќе кажете ако си го сакала немало да го оставиш, но така се погоди, јас ко ми дојде тешко не размислувам многу. А се запозна и со моите, и дома ми идеше, на слава... :-(
Мој совет ти е да исклучиш интернет некое време и да си го средиш животот. Една од работите кои под итно треба да ги направиш е да престанеш да се глупираш на форуми, јутјуб и каде веќе не. Не ми е целата да те навредам, навистина го мислам тоа.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Дечки се посрамив на големо. Дур имавме предигра се фокусирав премногу на неа и ми падна. После никако да добијам пак ерекција, ептен се изнервирав, се разочарав и од себе, и од све, не знам што да правам, нормално ли е ова? Не е дека имав премногу трема или слично..најтрагично е што првпат дојдовме до тој дел, и таман да ги земам кондомите, што да видам................
Се случува... преголема возбуда може лесно да направи контраефект... ништо страшно, не мисли на тоа, само опуштено... се ќе си дојде на свое место...[DOUBLEPOST=1406410407][/DOUBLEPOST]
Муабетов ти држи место. Само се плашам врсников да не си ајде осбилна девојка до тогаш и толку да биде од нас. Барем да сме во контакт не би било на одмет.
Женска... јас пак онака нај добронамерно:
Заврти нова страница во животот, не живеј од спомени, не живеј во минатото... било што било - веќе поминало!
Ако требало да биде нешто било со едниот, било со другиот, ќе било, ама не...
Не било тоа тоа...
Живеј, не мисли на никој, ќе дојде некој сосем трет, цел живот е пред тебе.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
5
Поени од реакции
1
толку повеќе.. ме заборави два дена се немаме слушнато цело време е онлајн ни еден збор не сака да ми напиши.. неќна демек многу сакада ме види ми пишал ноќта во 3h ајде на скајп , па не гледа дека не сумовде?.. и утредента му пишувам гледаш дека сум исклучена и мн сакашда ме видиш а? и ми вика ПА ШТО ДА ПРАВАМ и разговорот ни заврши.. И ете никако да ми пиши сеа...... да почнам нешо ја разговор ?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
толку повеќе.. ме заборави два дена се немаме слушнато цело време е онлајн ни еден збор не сака да ми напиши.. неќна демек многу сакада ме види ми пишал ноќта во 3h ајде на скајп , па не гледа дека не сумовде?.. и утредента му пишувам гледаш дека сум исклучена и мн сакашда ме видиш а? и ми вика ПА ШТО ДА ПРАВАМ и разговорот ни заврши.. И ете никако да ми пиши сеа...... да почнам нешо ја разговор ?
Да.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
толку повеќе.. ме заборави два дена се немаме слушнато цело време е онлајн ни еден збор не сака да ми напиши.. неќна демек многу сакада ме види ми пишал ноќта во 3h ајде на скајп , па не гледа дека не сумовде?.. и утредента му пишувам гледаш дека сум исклучена и мн сакашда ме видиш а? и ми вика ПА ШТО ДА ПРАВАМ и разговорот ни заврши.. И ете никако да ми пиши сеа...... да почнам нешо ја разговор ?
Прашај го дали знае кој е главен град на Конго
 
Член од
29 јули 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Пред два месеца запознав еден дечко, случајно. Во клуб. Тој ми пријде прв, си почнавме муабетче. Забавно арно ама не ми остави некој посебен впечаток. Дојде време да си бегаме со другарката, и не успеав со дечкото да си разменам бројче ова она. Само заминавме, не успеав ни чао да му кажам оти баш тогаш тој разговараше со некого. Небитно.
Наредниот викенд се сретнуваме случајно пред еден кафич. Се поздравуваше со некои рандом фаци, ме здогледува. Му мафтам рака, ми мафта рака и иде накај нас (бев со другарка). Е како си. Ми вика те видов уште преѓе ама глупо ми беше да те застанам. Кај ќе одите, му викам еве се мислиме со другарката дали да продолжуваме во друг локал. Ми вика епа ајде со нас, јас сум со уште еден другар. И ајде, се согласивме. Стигнавме во локалот, си порачуваме пијачки, пак истото, муабет смеи. Се нај нај. Не знам како паднавме на муабет за патување и типот ми вика, еј абе како се чувствуваш да запалиме колата и да одиме некаде на викенд, ете ако не денес, во понеделник. :LOL: U crazy bro?
Излеговме после тоа на воздух и тука пааѓа бакнеж ама бргу ситуацијата излегува од контрола. Ми вика да одиме на некое по приватно место, нормално го одбив. И океј, се вративме на масата, таму другарот и другарката исто им тргнува муабетот и се договараме 4цата да направеме едно кругче низ градот, на никој не му се бегаше дома. До 6ипол сабајле се маавме со колата. На крај ме врати дома и уствари испадна дека на мојата улица му живеел најдобриот другар (за жал не го познавам дечкото, слабо јас и комшиите). Ми побара бројче, му го дадов, и толку. Влегувам дома, и по 5 мин ми звони. Му кревам, само да ме слушнел, си легнувал. И толку беше. По една недела ми стигнува порака (во пристојно време!) (до тогаш не се јави и не пиша) и јас не вратив. По неколку дена се шетам низ град и го гледам случајно поминува со колата, си мавнавме рака и по саат време ми стигнува порака од типот, се надевам дека сега ќе вратиш, те видов дека скоро си замина дома. Му вратив на таа порака, па тој ми врати и толку. Го среќавам наредниот викенд, се поздравивме и ми вика дека ги прашувал другарите т.е тие што живеат во мое маало дали ме познаават. И океј. Толку.
Од тогаш ништо. Го немам видено. Во меѓувреме и јас се распрашав за него, сите ми рекоа дека дечкото е многу добар и фин, не го бие лоша репутација. Ама јас сум некако во дилема, дали е заинтересиран за one night stand или сака нешто повеќе. Си мислам дека и јас не покажав некои којзнае какви знаци на заинтересираност па сега за тоа го нема, или па можеби откако сфатил дека не си има работа со лесна цура па решил да батали. Да превземам иницијатива на следно видување?

Знам дека постот е предолг ама би ви била бескрајно благодарна доколку имате време да ми кажете мислење. :pipi:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Пред два месеца запознав еден дечко, случајно. Во клуб. Тој ми пријде прв, си почнавме муабетче. Забавно арно ама не ми остави некој посебен впечаток. Дојде време да си бегаме со другарката, и не успеав со дечкото да си разменам бројче ова она. Само заминавме, не успеав ни чао да му кажам оти баш тогаш тој разговараше со некого. Небитно.
Наредниот викенд се сретнуваме случајно пред еден кафич. Се поздравуваше со некои рандом фаци, ме здогледува. Му мафтам рака, ми мафта рака и иде накај нас (бев со другарка). Е како си. Ми вика те видов уште преѓе ама глупо ми беше да те застанам. Кај ќе одите, му викам еве се мислиме со другарката дали да продолжуваме во друг локал. Ми вика епа ајде со нас, јас сум со уште еден другар. И ајде, се согласивме. Стигнавме во локалот, си порачуваме пијачки, пак истото, муабет смеи. Се нај нај. Не знам како паднавме на муабет за патување и типот ми вика, еј абе како се чувствуваш да запалиме колата и да одиме некаде на викенд, ете ако не денес, во понеделник. :LOL: U crazy bro?
Излеговме после тоа на воздух и тука пааѓа бакнеж ама бргу ситуацијата излегува од контрола. Ми вика да одиме на некое по приватно место, нормално го одбив. И океј, се вративме на масата, таму другарот и другарката исто им тргнува муабетот и се договараме 4цата да направеме едно кругче низ градот, на никој не му се бегаше дома. До 6ипол сабајле се маавме со колата. На крај ме врати дома и уствари испадна дека на мојата улица му живеел најдобриот другар (за жал не го познавам дечкото, слабо јас и комшиите). Ми побара бројче, му го дадов, и толку. Влегувам дома, и по 5 мин ми звони. Му кревам, само да ме слушнел, си легнувал. И толку беше. По една недела ми стигнува порака (во пристојно време!) (до тогаш не се јави и не пиша) и јас не вратив. По неколку дена се шетам низ град и го гледам случајно поминува со колата, си мавнавме рака и по саат време ми стигнува порака од типот, се надевам дека сега ќе вратиш, те видов дека скоро си замина дома. Му вратив на таа порака, па тој ми врати и толку. Го среќавам наредниот викенд, се поздравивме и ми вика дека ги прашувал другарите т.е тие што живеат во мое маало дали ме познаават. И океј. Толку.
Од тогаш ништо. Го немам видено. Во меѓувреме и јас се распрашав за него, сите ми рекоа дека дечкото е многу добар и фин, не го бие лоша репутација. Ама јас сум некако во дилема, дали е заинтересиран за one night stand или сака нешто повеќе. Си мислам дека и јас не покажав некои којзнае какви знаци на заинтересираност па сега за тоа го нема, или па можеби откако сфатил дека не си има работа со лесна цура па решил да батали. Да превземам иницијатива на следно видување?

Знам дека постот е предолг ама би ви била бескрајно благодарна доколку имате време да ми кажете мислење. :pipi:
Залапај го пак и кога ќе ти каже да идете на друго место не глуми невина.IИзвини за краткото мислење ама реално он само сака да ти го натопори.Со лесно(y)
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
Залапај го пак и кога ќе ти каже да идете на друго место не глуми невина.IИзвини за краткото мислење ама реално он само сака да ти го натопори.Со лесно(y)
Според постапките негови и јас би рекла дека е само за секс забава. Пошто имам две такви слични искуства кога бев понеискусна. И се испостави дека само забавата им беше битна. Но фала богу човек учи додека е жив, сега ако до некого ми е дојдено и покажува интерес за мене го мотам некое време по кафичи и разговори, не пишувам прва, не одвраќам одма и така натаму додека неколку месеци не увидам до што му е дојдено. Да го прашаш директно никој нема да каже искрено е за една вечер сум јас. Или ќе каже за врска сум ама после ќе се испостави дека не си доволно добра за него и икс други причини. Затоа гази внимателно. Не трчи ти прва
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Пред два месеца запознав еден дечко, случајно. Во клуб. Тој ми пријде прв, си почнавме муабетче. Забавно арно ама не ми остави некој посебен впечаток. Дојде време да си бегаме со другарката, и не успеав со дечкото да си разменам бројче ова она. Само заминавме, не успеав ни чао да му кажам оти баш тогаш тој разговараше со некого. Небитно.
Наредниот викенд се сретнуваме случајно пред еден кафич. Се поздравуваше со некои рандом фаци, ме здогледува. Му мафтам рака, ми мафта рака и иде накај нас (бев со другарка). Е како си. Ми вика те видов уште преѓе ама глупо ми беше да те застанам. Кај ќе одите, му викам еве се мислиме со другарката дали да продолжуваме во друг локал. Ми вика епа ајде со нас, јас сум со уште еден другар. И ајде, се согласивме. Стигнавме во локалот, си порачуваме пијачки, пак истото, муабет смеи. Се нај нај. Не знам како паднавме на муабет за патување и типот ми вика, еј абе како се чувствуваш да запалиме колата и да одиме некаде на викенд, ете ако не денес, во понеделник. :LOL: U crazy bro?
Излеговме после тоа на воздух и тука [1]пааѓа бакнеж ама бргу ситуацијата излегува од контрола. Ми вика да одиме на некое по приватно место, нормално го одбив. И океј, се вративме на масата, таму другарот и другарката исто им тргнува муабетот и се договараме 4цата да направеме едно кругче низ градот, на никој не му се бегаше дома. До 6ипол сабајле се маавме со колата. На крај ме врати дома и уствари испадна дека на мојата улица му живеел најдобриот другар (за жал не го познавам дечкото, слабо јас и комшиите). Ми побара бројче, му го дадов, и толку. Влегувам дома, и по 5 мин ми звони. Му кревам, само да ме слушнел, си легнувал. И толку беше. По една недела ми стигнува порака (во пристојно време!) (до тогаш не се јави и не пиша) и јас не вратив. По неколку дена се шетам низ град и го гледам случајно поминува со колата, си мавнавме рака и по саат време ми стигнува порака од типот, се надевам дека сега ќе вратиш, те видов дека скоро си замина дома. Му вратив на таа порака, па тој ми врати и толку. Го среќавам наредниот викенд, се поздравивме и ми вика дека ги прашувал другарите т.е тие што живеат во мое маало дали ме познаават. И океј. Толку.
Од тогаш ништо. Го немам видено. Во меѓувреме и јас [3]се распрашав за него, сите ми рекоа дека дечкото е многу добар и фин, не го бие лоша репутација. Ама [4]јас сум некако во дилема, дали е заинтересиран за one night stand или сака нешто повеќе. Си мислам дека и јас [2]не покажав некои којзнае какви знаци на заинтересираност па сега за тоа го нема, или па можеби откако сфатил дека не си има работа со лесна цура па решил да батали. Да превземам иницијатива на следно видување?

Знам дека постот е предолг ама би ви била бескрајно благодарна доколку имате време да ми кажете мислење. :pipi:
По ред:

[1] Те залапал кога требало. Не си се побунила за тоа. Се обидел и повеќе, ама си го одбила. Но твоето тело запомнило фино лапање и не се побунило на тоа. И нема да се побуни пак ако дојде до тоа, иако...

[2] не си покажала знаци на заинтересираност - свесно. Но твоето тело знае што сака. И си бара, бидејќи...

[3] сега ти се распрашуваш за него (што значи тоа „не го бие лоша репутација“, инаку?). Ти одговара соодветно: колку што ти комуницираш со него, толку и тој комуницира со тебе. Мозокот ти вели сè е во ред, но телото ти бара повеќе и сега...

[4] се прашуваш дали пак ќе си го добие тоа што го сака.

Типот е цар - те завел полека, суптилно, чекор по чекор; баш како што ти одговарало. Се обидел да оди веднаш до крај (т.е. да те одведе на друго место) и откако не му успеало забавил и ти праќал пораки малку по малку. А се чудиш како „случајно“ го среќаваш секаде - ниту е случајно, ниту го среќаваш: тој доаѓа по тебе, а ти бараш да го видиш, т.е. телото ти бара да го видиш.

Ти си веќе негова, бидејќи твоето тело го бара него. Еве две сценарија за тоа како ќе се одвива вашиот однос понатаму:

1. Ќе му се јавиш на кој и да е начин (телефон, фејсбук итн). Ќе сфати дека сакаш да се гледаш со него (што е вистина) и ќе ти се приближнува сè повеќе. Ќе одите на уште некои авантури (други излегувања, други возења, можеби одење на планина и слично) и после некое време неговиот пенис ќе заврши во твојата вагина; или

2. Нема да му се јавиш и тој ќе сфати дека не си воопшто заинтересирана за него. Тој потоа ќе се фокусира на други девојки и ќе освои некоја друга (бидејќи всушност и не се труди; тој се однесува онака каков што е и девојките се привлечени од таа спонтаност и отвореност). И ти, кога ќе го видиш со некоја друга, ќе осетиш голема болка, бидејќи твоето тело ќе сфати дека веќе нема да го има. И ќе осети огромна празнина и потреба, при што ќе се фатиш со првиот следен којшто ќе покаже макар и најмал интерес, а ако многу осетиш потреба може да завршиш и со one night stand со некој друг - и на крај пак ќе добиеш пенис во својата вагина, само не неговиот.

Моја препорака: оди со сценариото 1., бидејќи сценариото 2. не е убаво (знам од лично искуство).


Со лесно и со кондоми.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Пред два месеца запознав еден дечко, случајно. Во клуб. Тој ми пријде прв, си почнавме муабетче. Забавно арно ама не ми остави некој посебен впечаток. Дојде време да си бегаме со другарката, и не успеав со дечкото да си разменам бројче ова она. Само заминавме, не успеав ни чао да му кажам оти баш тогаш тој разговараше со некого. Небитно.
Наредниот викенд се сретнуваме случајно пред еден кафич. Се поздравуваше со некои рандом фаци, ме здогледува. Му мафтам рака, ми мафта рака и иде накај нас (бев со другарка). Е како си. Ми вика те видов уште преѓе ама глупо ми беше да те застанам. Кај ќе одите, му викам еве се мислиме со другарката дали да продолжуваме во друг локал. Ми вика епа ајде со нас, јас сум со уште еден другар. И ајде, се согласивме. Стигнавме во локалот, си порачуваме пијачки, пак истото, муабет смеи. Се нај нај. Не знам како паднавме на муабет за патување и типот ми вика, еј абе како се чувствуваш да запалиме колата и да одиме некаде на викенд, ете ако не денес, во понеделник. :LOL: U crazy bro?
Излеговме после тоа на воздух и тука пааѓа бакнеж ама бргу ситуацијата излегува од контрола. Ми вика да одиме на некое по приватно место, нормално го одбив. И океј, се вративме на масата, таму другарот и другарката исто им тргнува муабетот и се договараме 4цата да направеме едно кругче низ градот, на никој не му се бегаше дома. До 6ипол сабајле се маавме со колата. На крај ме врати дома и уствари испадна дека на мојата улица му живеел најдобриот другар (за жал не го познавам дечкото, слабо јас и комшиите). Ми побара бројче, му го дадов, и толку. Влегувам дома, и по 5 мин ми звони. Му кревам, само да ме слушнел, си легнувал. И толку беше. По една недела ми стигнува порака (во пристојно време!) (до тогаш не се јави и не пиша) и јас не вратив. По неколку дена се шетам низ град и го гледам случајно поминува со колата, си мавнавме рака и по саат време ми стигнува порака од типот, се надевам дека сега ќе вратиш, те видов дека скоро си замина дома. Му вратив на таа порака, па тој ми врати и толку. Го среќавам наредниот викенд, се поздравивме и ми вика дека ги прашувал другарите т.е тие што живеат во мое маало дали ме познаават. И океј. Толку.
Од тогаш ништо. Го немам видено. Во меѓувреме и јас се распрашав за него, сите ми рекоа дека дечкото е многу добар и фин, не го бие лоша репутација. Ама јас сум некако во дилема, дали е заинтересиран за one night stand или сака нешто повеќе. Си мислам дека и јас не покажав некои којзнае какви знаци на заинтересираност па сега за тоа го нема, или па можеби откако сфатил дека не си има работа со лесна цура па решил да батали. Да превземам иницијатива на следно видување?

Знам дека постот е предолг ама би ви била бескрајно благодарна доколку имате време да ми кажете мислење. :pipi:
Можеби и ти сакаш нешто не сериозно со него,ама се правиш строга себеси, не баш one night stand ама авантури со него да, типчето има кола ова она, ти нуди патувања,авантури,a башка како го опишуваш сигурно дечкото е фаца е и магнет за женски,забавен мислам секоја цура се пали на тоа само не признаваат.Ама по некое време некои попуштат, некои не и завршуваат играјќи и замислувајќи го него.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Пред два месеца запознав еден дечко, случајно. Во клуб. Тој ми пријде прв, си почнавме муабетче. Забавно арно ама не ми остави некој посебен впечаток. Дојде време да си бегаме со другарката, и не успеав со дечкото да си разменам бројче ова она. Само заминавме, не успеав ни чао да му кажам оти баш тогаш тој разговараше со некого. Небитно.
Наредниот викенд се сретнуваме случајно пред еден кафич. Се поздравуваше со некои рандом фаци, ме здогледува. Му мафтам рака, ми мафта рака и иде накај нас (бев со другарка). Е како си. Ми вика те видов уште преѓе ама глупо ми беше да те застанам. Кај ќе одите, му викам еве се мислиме со другарката дали да продолжуваме во друг локал. Ми вика епа ајде со нас, јас сум со уште еден другар. И ајде, се согласивме. Стигнавме во локалот, си порачуваме пијачки, пак истото, муабет смеи. Се нај нај. Не знам како паднавме на муабет за патување и типот ми вика, еј абе како се чувствуваш да запалиме колата и да одиме некаде на викенд, ете ако не денес, во понеделник. :LOL: U crazy bro?
Излеговме после тоа на воздух и тука пааѓа бакнеж ама бргу ситуацијата излегува од контрола. Ми вика да одиме на некое по приватно место, нормално го одбив. И океј, се вративме на масата, таму другарот и другарката исто им тргнува муабетот и се договараме 4цата да направеме едно кругче низ градот, на никој не му се бегаше дома. До 6ипол сабајле се маавме со колата. На крај ме врати дома и уствари испадна дека на мојата улица му живеел најдобриот другар (за жал не го познавам дечкото, слабо јас и комшиите). Ми побара бројче, му го дадов, и толку. Влегувам дома, и по 5 мин ми звони. Му кревам, само да ме слушнел, си легнувал. И толку беше. По една недела ми стигнува порака (во пристојно време!) (до тогаш не се јави и не пиша) и јас не вратив. По неколку дена се шетам низ град и го гледам случајно поминува со колата, си мавнавме рака и по саат време ми стигнува порака од типот, се надевам дека сега ќе вратиш, те видов дека скоро си замина дома. Му вратив на таа порака, па тој ми врати и толку. Го среќавам наредниот викенд, се поздравивме и ми вика дека ги прашувал другарите т.е тие што живеат во мое маало дали ме познаават. И океј. Толку.
Од тогаш ништо. Го немам видено. Во меѓувреме и јас се распрашав за него, сите ми рекоа дека дечкото е многу добар и фин, не го бие лоша репутација. Ама јас сум некако во дилема, дали е заинтересиран за one night stand или сака нешто повеќе. Си мислам дека и јас не покажав некои којзнае какви знаци на заинтересираност па сега за тоа го нема, или па можеби откако сфатил дека не си има работа со лесна цура па решил да батали. Да превземам иницијатива на следно видување?

Знам дека постот е предолг ама би ви била бескрајно благодарна доколку имате време да ми кажете мислење. :pipi:
Доказ дека и машкиве се комплицирани, не ти даваат јасни знаци, па мора ти да си развиваш триста сценарија, што мислат, како мислат, па дали вака, така, онака ... Али ваквото однесување значи секако само едно, а тоа е дека дечкото сака секс, првенствено.
Затоа и не се труди скоро па ич, со други зборови - му е гајле за тебе, зошто сигурно во неговата игра има уште бар 2-3 кои ги врти на ист начин.

Твое е дали сакаш да се секснеш неколку пати со дечково, па он тебе или ти него да го ногираш, или да престанеш да се замараш со него, што тој мисли, прави и каков е и што е.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Доказ дека и машкиве се комплицирани, не ти даваат јасни знаци, па мора ти да си развиваш триста сценарија, што мислат, како мислат, па дали вака, така, онака ... Али ваквото однесување значи секако само едно, а тоа е дека дечкото сака секс, првенствено.
Затоа и не се труди скоро па ич, со други зборови - му е гајле за тебе, зошто сигурно во неговата игра има уште бар 2-3 кои ги врти на ист начин.

Твое е дали сакаш да се секснеш неколку пати со дечково, па он тебе или ти него да го ногираш, или да престанеш да се замараш со него, што тој мисли, прави и каков е и што е.
Мислам дека и двајцата сакат да се секснат,да имат авантури само... ама знаеш кај нас во Македонија секогаш треба да изиграш невина тоа е како закон кај нас, и секогаш работите треба да се земат сериозно.. како дологрочна врска, брак, а самата знаеш дека вопшто не сакаш нешто такво туку сакаш само слатки авантури со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom