Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
sekogas se naogam vo ljuboven pentagram :D neznam kako ama se vovlekuvam i mnogu sum rastrgnat na site strani pamet veke neostanuva vo mene:(
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Јас дојдов по совет...повторен.Не знам колку е сигурен дека го сакам ама почна да пречуствува.Тоа не е проблемот туку неговиот однос со мене.Некогаш е супер а подоцна почнува да ме игнорирра.Јас тој однос не го заслужувам и стојам на тоа.После се што направив за него тој ми ја касна раката.Се трудам да му помогнам а тој е бетер магаре.Мојата љубов ја заменува со нешто друго.Цело време ми дава надеж а на крај ме заебува.Пред малку се скарав со него и се тресам како на -10 степени.И двајцата ја имаме вината,признавам...Јас го побарав а тој се однесува детски и ми одговара на ладен начин.Го прашав што му е ако му пречам да го оставам а јас ни крива ни должна го јадев.Па го молев да ми каже кој е проблемот ако можам да помогнам добив негативен резултат.
Океј мразам да анализирам.Тоа е тоа накратко.
Сакав да му ја кажам целата вистина,за моите чувства и баш кога решив целосно да му се отворам ја заебавме работата.
Можда јас сум крива де...А цело време се гледам нему да му е добро,јас не сум важна толку.Пуста љубов.
Не знам дали да оставам се,или да продолжам да се борам за неговата љубов.
Колку и да барам решение јас ке си се вртам во круг,ке си молчам пред него само да не го повредам.
Можеби погрешно постапувам.И осудете ме ако сакате,имате право на тоа. :facepalm:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
Јас дојдов по совет...повторен.Не знам колку е сигурен дека го сакам ама почна да пречуствува.Тоа не е проблемот туку неговиот однос со мене.Некогаш е супер а подоцна почнува да ме игнорирра.Јас тој однос не го заслужувам и стојам на тоа.После се што направив за него тој ми ја касна раката.Се трудам да му помогнам а тој е бетер магаре.Мојата љубов ја заменува со нешто друго.Цело време ми дава надеж а на крај ме заебува.Пред малку се скарав со него и се тресам како на -10 степени.И двајцата ја имаме вината,признавам...Јас го побарав а тој се однесува детски и ми одговара на ладен начин.Го прашав што му е ако му пречам да го оставам а јас ни крива ни должна го јадев.Па го молев да ми каже кој е проблемот ако можам да помогнам добив негативен резултат.
Океј мразам да анализирам.Тоа е тоа накратко.
Сакав да му ја кажам целата вистина,за моите чувства и баш кога решив целосно да му се отворам ја заебавме работата.
Можда јас сум крива де...А цело време се гледам нему да му е добро,јас не сум важна толку.Пуста љубов.
Не знам дали да оставам се,или да продолжам да се борам за неговата љубов.
Колку и да барам решение јас ке си се вртам во круг,ке си молчам пред него само да не го повредам.
Можеби погрешно постапувам.И осудете ме ако сакате,имате право на тоа. :facepalm:
Прво не ви ја знам ситуацијата па решение само вие може да пронајдете ако постои такво нешто.
Мој совет е седни го негде на само и кажи му дека треба да направите сериозен муабет.
По муабетот види кај стоите и после по неколку дена со ладна глава донеси одлука.
Најискрено конкретен совет е невозможно да се даде од информацииве што ги имаш презентирано.
П.С Се надевам ќе си го решиш проблемот бидејќи никој друг не може да го реши за тебе дури и да сака..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
sekogas se naogam vo ljuboven pentagram :D neznam kako ama se vovlekuvam i mnogu sum rastrgnat na site strani pamet veke neostanuva vo mene:(
не се секирај се додека тебе не почнат да ти се вовлекуваат
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
ti si si kriva de, ke ti pomine eden den.
Koga ke porasnes.
Да,јас сум крива бидејки се обидувам да го извлечам од депресијата,да му докажам дека може да биде сакан покрај неговите тврдења дека не е така.
Срамота е да се искажуваат чувствата?од кога?
 
T

Tetro

Гостин
Да,јас сум крива бидејки се обидувам да го извлечам од депресијата,да му докажам дека може да биде сакан покрај неговите тврдења дека не е така.
Срамота е да се искажуваат чувствата?од кога?

smihajlo избувнува зошто зборувам со негов другар,од тој ден се се смени.Ме занемарува и со видео игрички.
:rolleyes: ne e sramota toa, sramota e drugo.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
@marama.
избувнува зошто зборувам со негов другар,од тој ден се се смени.Ме занемарува и со видео игрички.
Па сега како што кажав најдобро самата можеш да ја процениш ситуација.
Некој совет од мене :
Размисли да не си направила нешто свесно или несвесно што може да се интерпретира како флертување инаку не знам зошто би му пречело да правиш муабет со негов другар?:confused:
Друго нешто од информацииве дадени ми се чини дека ти си малце позатрескана од него.
Не знам како стоите со години чим играта му е поинтересна од тебе, но најчесто женските побрзо навлегуваат во врската и очекуваат повеќе,а поголемиот дел од машките на тие години(претпоставувам имате негде од 18-23 години) се многу понесериозни во врска со љубовта, за разлика од женските кои очекуваат многу повеќе.
Ако има помалку од 18 години не треба многу да те чуди игрите што го интересираат повеќе, додека ако има повеќе од 23 можеби треба да си ја преиспиташ врската.

П.С Секако зависи за која игра станува збор во одредени исклучителни случаеви треба да му бидеш морална поддршка се додека не победи :D:vozbud:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Деца, ебете се, со кондоми, не размишљајте...или ќе се попедерчите и пролезбејчите односно поболите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom