Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
vaka sega... ima edna devojka mnogu mi se dopaga.. pomala e edna godina od mene.. imame pishano na fb nekolku pati.. se znaeme no ne pravime muabet koga ke se vidime.. mislam deka i se dopagam barem malku bidejki skoro se mi lajkova na fb.. nemame pishano na fb nekolku dena.. kazete mislenje ve molam kako da zapocnam razgovor so nea povtorno za shto da zboruvame... kako da napravam da me zasaka bidejki navistina ja sakam premnogu :/ ve molam za soveti :unsure:
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
vaka sega... ima edna devojka mnogu mi se dopaga.. pomala e edna godina od mene.. imame pishano na fb nekolku pati.. se znaeme no ne pravime muabet koga ke se vidime.. mislam deka i se dopagam barem malku bidejki skoro se mi lajkova na fb.. nemame pishano na fb nekolku dena.. kazete mislenje ve molam kako da zapocnam razgovor so nea povtorno za shto da zboruvame... kako da napravam da me zasaka bidejki navistina ja sakam premnogu :/ ve molam za soveti :unsure:
Ако ти е тешко да почнеш муабет со неа на фб... тогаш како мислиш во живо да комуницираш со неа? Или мислиш преку фб да ја шармираш? со зборови? со смајлиња? .. ај да не биде дека ти попувам..
ама ако толку многу ти значи таа девојка.. тогаш пробај покани ја на кафе ако веќе се знаете.. само така можеш некого да освоиш и да те свати сериозно. А преку фб може до утре сабајле да си лајкнувате статуси и песнички и пак ништо да не направите.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Imam Problem koj seushte ne mi e rechen , imam odnos so dechko mi no toj za vreme na sex nemozi da svrshi mora toa ad go napravi nastrana sam , go prashav dali toa e samo so mene ili od sekogash toj mi odgvori deka toa mu se deshvalo od stalno , pa sakam da prasham na shto se dolzi toa ?
Тоа може да се должи на недоволна опуштеност. Најверојатно не е целосно опуштен и сеуште има доза на напнатост и трема. Исто така ако мисли дека мора да се покаже во одредено "светло" и ако мисли дека имаш некој очекувања од него за време на односот, фокусот ќе му биде само на тоа дали, кога и како ќе сврши, а тоа само ќе биде контрапродуктивно.
Колку поопуштен секс, толку поспонтан оргазам.:)
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ama ova vejke trae eden mesec ... zato me buni da e edna dva ... edna nedela razbiram ama da nemozi da se opushti cel mesec ? :(
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ama ova vejke trae eden mesec ... zato me buni da e edna dva ... edna nedela razbiram ama da nemozi da se opushti cel mesec ? :(
Ако нема комуникација меѓу вас, може да трае и со години.
Можеби тоа што него го возбудува, мисли дека е перверзно и несака да го сподели со тебе. Можеби сака некоја посебна поза....причини може да има безброј, но ако нема комуникација, ќе нема ни решение.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ако ти е тешко да почнеш муабет со неа на фб... тогаш како мислиш во живо да комуницираш со неа? Или мислиш преку фб да ја шармираш? со зборови? со смајлиња? .. ај да не биде дека ти попувам..
ама ако толку многу ти значи таа девојка.. тогаш пробај покани ја на кафе ако веќе се знаете.. само така можеш некого да освоиш и да те свати сериозно. А преку фб може до утре сабајле да си лајкнувате статуси и песнички и пак ништо да не направите.
Ако ти е тешко да почнеш муабет со неа на фб... тогаш како мислиш во живо да комуницираш со неа? Или мислиш преку фб да ја шармираш? со зборови? со смајлиња? .. ај да не биде дека ти попувам..
ама ако толку многу ти значи таа девојка.. тогаш пробај покани ја на кафе ако веќе се знаете.. само така можеш некого да освоиш и да те свати сериозно. А преку фб може до утре сабајле да си лајкнувате статуси и песнички и пак ништо да не направите.
vo pravo si za toa deka treba da ja viknam na kafe... no mislam deka e prerano bidejki vo zivo nemame napraveno muabet a na fb imame pisano nekolku pati.. zatoa sakam ako mozi da mi dadete sovet za shto da zboruvame na fb .. barem 1 nedela da pisuvame da vidam dali e zainteresirana za mene.. inaku fala mnogu sto odgovori na moeto prasanje :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
vo pravo si za toa deka treba da ja viknam na kafe... no mislam deka e prerano bidejki vo zivo nemame napraveno muabet a na fb imame pisano nekolku pati.. zatoa sakam ako mozi da mi dadete sovet za shto da zboruvame na fb .. barem 1 nedela da pisuvame da vidam dali e zainteresirana za mene.. inaku fala mnogu sto odgovori na moeto prasanje :)
Ти всушност бараш совет како да бидеш фраер и да ја изманипулираш за да пие кафе со тебе. :D За тоа ни треба барем малце повеќе информации за девојката. Дали е повлечена, срамежлива, отворена... Што сака, каква музика, филмови, кој бенд и е омилен.. Која серија ја гледа... :D
Досега за што сте правеле муабет кога сте на фб?
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ти всушност бараш совет како да бидеш фраер и да ја изманипулираш за да пие кафе со тебе. :D За тоа ни треба барем малце повеќе информации за девојката. Дали е повлечена, срамежлива, отворена... Што сака, каква музика, филмови, кој бенд и е омилен.. Која серија ја гледа... :D
Досега за што сте правеле муабет кога сте на фб?
epa vaka sega.. ne e mn sramezliva.. onaka normalno kako da vi kazam.. omilen peac i e enrique iglesias, za filmovi ne znam.. ima staveno sliki na fb od twilight pa mislam deka toj i e omilen .. inaku imame praveno muabet za toa kako si pomina koga izleze.. za uciliste imame zboruvano i i dadov pesna od enrique i mi kaza deka i e omilen pejac.. dobredojdeni se soveti..:D
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
epa vaka sega.. ne e mn sramezliva.. onaka normalno kako da vi kazam.. omilen peac i e enrique iglesias, za filmovi ne znam.. ima staveno sliki na fb od twilight pa mislam deka toj i e omilen .. inaku imame praveno muabet za toa kako si pomina koga izleze.. za uciliste imame zboruvano i i dadov pesna od enrique i mi kaza deka i e omilen pejac.. dobredojdeni se soveti..:D
Прашај ја каде излегува и наредниот пат кога ќе излезеш оди и ти таму.. Биди мангуп кажи дека заради неа си отишол да ја видиш, почасти ја пијачка.. Зборете малце и после кажи и ајде си пишеме на фб. Не седи многу кај неа, колку да ја заинтересираш :D Наредниот пат кога ќе си пишете на фб, кажи и дека многу убаво си поминал со неа. Само не оди сам, викни другари. :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Imam Problem koj seushte ne mi e rechen , imam odnos so dechko mi no toj za vreme na sex nemozi da svrshi mora toa ad go napravi nastrana sam , go prashav dali toa e samo so mene ili od sekogash toj mi odgvori deka toa mu se deshvalo od stalno , pa sakam da prasham na shto se dolzi toa ?
Во ред е. Не е опуштен, тоа е.

Идниот пат кога ќе посака да сврши надвор, кажи му да ти сврши во уста. Уште повеќе, тој нека си се решава, ама нека му биде пенисот во твојата уста. На тој начин ќе знае дека со тебе нема ограничувања и дека не е само класичен секс она што може да го правите, туку и дека си отворена за други видови на секс. Дај му до знаење дека *сè* му е дозволено со тебе и ќе му помогне да се опушти.

Јасно, истото ова може и да му го кажеш со зборови, но многу е поефективно ако го изведете во реалноста.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Прашај ја каде излегува и наредниот пат кога ќе излезеш оди и ти таму.. Биди мангуп кажи дека заради неа си отишол да ја видиш, почасти ја пијачка.. Зборете малце и после кажи и ајде си пишеме на фб. Не седи многу кај неа, колку да ја заинтересираш :D Наредниот пат кога ќе си пишете на фб, кажи и дека многу убаво си поминал со неа. Само не оди сам, викни другари. :)
fala za sovetot... znam kaj odi odime vo istiot kafic i narednio pat ke napravam kako sto rece fala premnogu :D uste ako mozis da mi dades sovet na fb kako da go pocnam razgovot ke bide super :D
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
66
Поени од реакции
30
fala za sovetot... znam kaj odi odime vo istiot kafic i narednio pat ke napravam kako sto rece fala premnogu :D uste ako mozis da mi dades sovet na fb kako da go pocnam razgovot ke bide super :D
Едно "Hi" ке заврши работа верувај.Како и да е за да го прашаш ова , дека и до тебе е малце , односно ти си срамежлив и не си опуштен .Еден совет: направи друг профил на фб , аднувај рандом женски и едноставно вежбај комуникација со нив simple as that , ако те прашаат за идентитет , излажи било шо.
Поздрав(y)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
fala za sovetot... znam kaj odi odime vo istiot kafic i narednio pat ke napravam kako sto rece fala premnogu :D uste ako mozis da mi dades sovet na fb kako da go pocnam razgovot ke bide super :D
Ќе и напишиш "Hi", ќе почекаш пола сат, ако не ти врати за тоа време, напиши и "ej virus bese ova". И ќе се извадиш од ситуацијата. Ако ти врати пак, уште подобро.
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Како да ја напраиш врската да не биде досадна без да бидеш потикнат од нејзе .
И како да и докажеш на партнерката дека ја сакаш а да не биде некој убав гест порака изненадување?
И како да ја направиш среќна без она да се труди да те направи и тебе среќен?
?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom