Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Девојченце свака ти част. Абе гитармен, она можда се прави незаинтересирана, ама не верувам дека не е. Пробај на сокче стварно. И речи и у лице и не се занасај.
а вие повторно да го прочитате мојот пост...никаде не напишав дека на нет сум и кажал дека ми се свиѓа..:smir:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
не, нема болки, тоа беше несигурен сексуален однос, каде што се скина презервативот, но немав свршено внатре..
Не е толку едноставно да забремени девојка ем што треба да свршиш внатре ем треба да и се погодат плодните денови е сега пошто не си свршил внатре нема потреба да кревате паники, а за друг пат ако ти се случи нешто вакво има... е сега не знам дали беа таблети или капсули Nor levo околу 700 денари беа во времето, првата се пие во рок од 24 часа од настанувањето на конфликтот а втората 24 часа после првата
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Ve molam za pomos! :(
Vaka, sum vo mesana vrska, toj musliman (ateista), jas makedonka! Ne sme mali, nasata vrska ja sfakame mnogu ozbilno! Ne odam so nego radi pari, ili pak radi ocaj, ednostavno se sluci..ljubov!
Problemot e sto, toj ima golema zelba da zamine vo stranstvo da zivee! No nema pari :toe:! Negov prijatel ponudil se da mu pomogne okolu toa..i mu kazal deka ke mu srede da se zeni za dokumenti so zena postara od nego 15 godini! Toj mi kaza za seto ova, i me prasa dali se soglasuvam da on ode tamo vo stranstvo za dokumenti, i dali mozam da go cekam (bidejki procedurata e 3,4godini)(normalno ke se gledame, zatoa sto ako on ode tamo, i jas ke go posetuvam turisticki), i toa zaviselo samo od mojata odluka! Isto taka mi kaza deka se raboti isklucivo za da dobie pasos,(on togas se razveduva) za potoa on me zema mene, i da oforme familija so mene (zatoa sto ovde u makedonija toa ne e mozno, i ne mozel da mi ovozmoze pristoen zivot)! Jas odluciv on toa da go prifate, bidejki znam deka niti on nitu jas, bi bile srekni ovde (normalno bidejki se nema pari za pristoen zivot, i toa sto nasata vrska ke bide osudena od okolinata)!
Dali postapiv ispravno? Ke ve molam da mi dadete iskreni mislenja! Vo ovoj moment mi treba iskrena pomos i sovet!
Vi blagodaram i se izvinuvam ako postov e premn dolg!
Pozdrav
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ve molam za pomos! :(
Vaka, sum vo mesana vrska, toj musliman (ateista), jas makedonka! Ne sme mali, nasata vrska ja sfakame mnogu ozbilno! Ne odam so nego radi pari, ili pak radi ocaj, ednostavno se sluci..ljubov!
Problemot e sto, toj ima golema zelba da zamine vo stranstvo da zivee! No nema pari :toe:! Negov prijatel ponudil se da mu pomogne okolu toa..i mu kazal deka ke mu srede da se zeni za dokumenti so zena postara od nego 15 godini! Toj mi kaza za seto ova, i me prasa dali se soglasuvam da on ode tamo vo stranstvo za dokumenti, i dali mozam da go cekam (bidejki procedurata e 3,4godini)(normalno ke se gledame, zatoa sto ako on ode tamo, i jas ke go posetuvam turisticki), i toa zaviselo samo od mojata odluka! Isto taka mi kaza deka se raboti isklucivo za da dobie pasos,(on togas se razveduva) za potoa on me zema mene, i da oforme familija so mene (zatoa sto ovde u makedonija toa ne e mozno, i ne mozel da mi ovozmoze pristoen zivot)! Jas odluciv on toa da go prifate, bidejki znam deka niti on nitu jas, bi bile srekni ovde (normalno bidejki se nema pari za pristoen zivot, i toa sto nasata vrska ke bide osudena od okolinata)!
Dali postapiv ispravno? Ke ve molam da mi dadete iskreni mislenja! Vo ovoj moment mi treba iskrena pomos i sovet!
Vi blagodaram i se izvinuvam ako postov e premn dolg!
Pozdrav
Најлесно е да се рече дека не може да се има пристоен живот. Со малку труд и работа и тоа како може убаво да се живее тука.
А да чекам некого 3 - 4 години, да живее во странство во брак и да чекам да се разведат за да ме земат мене, тоа се глупости.

Мој совет, батали го типот ако веќе толку решил да оди во странство и да жени некоја таму.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Ve molam za pomos! :(
Vaka, sum vo mesana vrska, toj musliman (ateista), jas makedonka! Ne sme mali, nasata vrska ja sfakame mnogu ozbilno! Ne odam so nego radi pari, ili pak radi ocaj, ednostavno se sluci..ljubov!
Problemot e sto, toj ima golema zelba da zamine vo stranstvo da zivee! No nema pari :toe:! Negov prijatel ponudil se da mu pomogne okolu toa..i mu kazal deka ke mu srede da se zeni za dokumenti so zena postara od nego 15 godini! Toj mi kaza za seto ova, i me prasa dali se soglasuvam da on ode tamo vo stranstvo za dokumenti, i dali mozam da go cekam (bidejki procedurata e 3,4godini)(normalno ke se gledame, zatoa sto ako on ode tamo, i jas ke go posetuvam turisticki), i toa zaviselo samo od mojata odluka! Isto taka mi kaza deka se raboti isklucivo za da dobie pasos,(on togas se razveduva) za potoa on me zema mene, i da oforme familija so mene (zatoa sto ovde u makedonija toa ne e mozno, i ne mozel da mi ovozmoze pristoen zivot)! Jas odluciv on toa da go prifate, bidejki znam deka niti on nitu jas, bi bile srekni ovde (normalno bidejki se nema pari za pristoen zivot, i toa sto nasata vrska ke bide osudena od okolinata)!
Dali postapiv ispravno? Ke ve molam da mi dadete iskreni mislenja! Vo ovoj moment mi treba iskrena pomos i sovet!
Vi blagodaram i se izvinuvam ako postov e premn dolg!
Pozdrav
Освен тоа што ти го кажа Mummy, стави се за кратко на место на твоите родители кои сигурно не знаат за се ова, и размисли кога ти би имала ќерка дали би го одобрила ова.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Освен тоа што ти го кажа Mummy, стави се за кратко на место на твоите родители кои сигурно не знаат за се ова, и размисли кога ти би имала ќерка дали би го одобрила ова.
Mislam deka ne ja razbiras sustinata na problemot, ne e rabotata toa sto imam mesana vrska, tuku problemot E ONA sto go navedov pogore!:raz:
 
H

HITCH

Гостин
Mislam deka ne ja razbiras sustinata na problemot, ne e rabotata toa sto imam mesana vrska, tuku problemot E ONA sto go navedov pogore!:raz:
А твоите како реагираат на вашата врска? Претпоставувам дека немаат поим. Не е важно дали некој има пари или нема. Факт дека во животот од пари никогаш доста, АМА џабе е се` ако нема љубов и разбирање. Јас искрено не сакаш да знаеш што се` сакам да ти кажам за таа мешана врска, ама ептен ќе се воздржам. Прво тој бил муслиман (атеист)? Не знаев дека постои такво нешто! Или си верник или си атеист (неверник) друго нема. Нема јас сум пола, пола (јас верувам во Бога и одам в Црква, ама не верувам во поповие, тоа не е пола пола). Како ја замислувате вашата иднина? Мислиш дека овде никој не те разбира, а во странство некој ќе те разбере? Никому не му е гајле за тебе, ОСВЕН на твоето семејство. Рече дека не сте деца, па јас да те прашам: штом планирате брак, значи планирате и деца. Како ќе ги крстите децата или не знам муслиманските обичаи како се. Како ќе ги воспитувате? Пример: дечки мама е Рисјанка, тато Муслим, ама бидејќи нашите религии се малку различни ние ви оставаме на вас да си решите што ќе бидете ХАХА. Не ме зезај те молам! Не можеш да бидеш единка, мора да припаѓаш некаде, не можеш сама да опстојуваш. Во животот секогаш бираш страна! Не е проблем да го чекаш некого, ама проблем е што ќе се изначекаш за џабе. ВЕРУВАЈ МИ! Знам куп вакви примери, не мешани врски туку меѓу Христијани. Дечкото отишол така и назад не се враќа. Таму си се оженил, си зел документи и си нашол друга.
Дечкиве убаво ти кажаа погоре: сеедно е колку години имаш, со твоите треба да си направиш муабет. Ова се работи кои ти го менуваат животот, а кога се работи за твојата иднина не може да ти помогне никој од страна. Како може да ми веруваш мене, а немаш поим која сум, а да не и веруваш на мајка ти? Мене ова ми нема логика, искрено! Прво седни направи муабет со твоите па после барај совет од други.

Дечки, родителите слободно можете да си ги прашате за совет и да знаете никогаш нема да ве зезнат, ниту да ви се насмеат. Факт, ќе ви повикаат малку, ќе мислите дека вашиот живот е уништен, ќе драматизирате, ама се` ќе помине. Кога ќе помине, ќе сфатите дека не сте погрешиле.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Jas odluciv on toa da go prifate, bidejki znam deka niti on nitu jas, bi bile srekni ovde (normalno bidejki se nema pari za pristoen zivot, i toa sto nasata vrska ke bide osudena od okolinata)!
Dali postapiv ispravno? Ke ve molam da mi dadete iskreni mislenja! Vo ovoj moment mi treba iskrena pomos i sovet!
Vi blagodaram i se izvinuvam ako postov e premn dolg!
Pozdrav
Види вака... си слушнала за народната после јебење нема каење? Си се фатила на оро, си донесла некаква одлука. Сега пу пу неважи?? Девојко, ја топкаш топката на твојот живот, и многу лесно можиш да дозволиш животот да ти се претвори во шпанско/турска серија во 45432432687687 епизоди. Колку тоа го сакаш, и дали размисли со ладна глава пред да ја донесеш одлуката е прашање...

А ниту еден форумџија нема доволно моќ да ти одцени дали си постапила правилно... ќе слушниш еден тон совети, и пак нема да знаеш што да правиш од прости причини што се пишманиш... застани на една страна, небиди пишман аџија и држи се до неа, тоа е мојот совет.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Toa sto sum vo mesana vrska, e sporedna rabota! Za nas dvajca, toa ne pretstavuva nikakva precka ili problem! No za toa si ima posebna tema, zatoa ovoj problem go napisav ovde! Plus ne gi mesam roditelite vo ova! Samo da razgraniceme nekoi raboti! Vo sekoj slucaj fala na iskreniot odgovor!
 
H

HITCH

Гостин
Toa sto sum vo mesana vrska, e sporedna rabota! Za nas dvajca, toa ne pretstavuva nikakva precka ili problem! No za toa si ima posebna tema, zatoa ovoj problem go napisav ovde! Plus ne gi mesam roditelite vo ova! Samo da razgraniceme nekoi raboti! Vo sekoj slucaj fala na iskreniot odgovor!
Па како не ги мешаш родителите, а ме мешаш мене? Зарем мислиш дека ќе ти дадам подобар совет? Мене ми е многу лесно да ти кажам што да правиш, АМА јас нема да живеам со последиците од тоа. Јас не сум ниту малку дел од твојот живот! Мене твојот проблем не ме засега, јас сум човек од надвор. Затоа ти велам најискрено зборувај со твоите, најдобро ќе ти биде!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ve molam za pomos! :(
Vaka, sum vo mesana vrska, toj musliman (ateista), jas makedonka! Ne sme mali, nasata vrska ja sfakame mnogu ozbilno! Ne odam so nego radi pari, ili pak radi ocaj, ednostavno se sluci..ljubov!
Problemot e sto, toj ima golema zelba da zamine vo stranstvo da zivee! No nema pari :toe:! Negov prijatel ponudil se da mu pomogne okolu toa..i mu kazal deka ke mu srede da se zeni za dokumenti so zena postara od nego 15 godini! Toj mi kaza za seto ova, i me prasa dali se soglasuvam da on ode tamo vo stranstvo za dokumenti, i dali mozam da go cekam (bidejki procedurata e 3,4godini)(normalno ke se gledame, zatoa sto ako on ode tamo, i jas ke go posetuvam turisticki), i toa zaviselo samo od mojata odluka! Isto taka mi kaza deka se raboti isklucivo za da dobie pasos,(on togas se razveduva) za potoa on me zema mene, i da oforme familija so mene (zatoa sto ovde u makedonija toa ne e mozno, i ne mozel da mi ovozmoze pristoen zivot)! Jas odluciv on toa da go prifate, bidejki znam deka niti on nitu jas, bi bile srekni ovde (normalno bidejki se nema pari za pristoen zivot, i toa sto nasata vrska ke bide osudena od okolinata)!
Dali postapiv ispravno? Ke ve molam da mi dadete iskreni mislenja! Vo ovoj moment mi treba iskrena pomos i sovet!
Vi blagodaram i se izvinuvam ako postov e premn dolg!
Pozdrav
Дечкото ти е најверојатно Албанец чим ти е така незгодно да кажеш иако ме чуди толкав страв небаре ќе ве каменуваат ако сте заедно ама ок тоа си е ваше.

Воопшто не зависи од твојата одлука туку од неговата (прв болд)! Он веќе решил а ти треба само да аминуваш, така да тоа е малку фалшливо демек ти решаваш. И да му речеш не оди, најверојатно пак ќе отиде чим решил.

И второто ти е погрешно (втор болд). Ти ништо не си одлучила, он одлучил а ти се слагаш. Впрочем не ти е дете па ти да одлучиш место него.

Дали ќе го чекаш и дали ќе ви опстане врската зависи и од други фактори ама у овој случај не гледам што можеш друго да направиш. Он веќе решил да иде.

Како и да е, со среќа.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
marijanamk види девојче,бракот не е толку едноставна работа како што претпоставуваш.I mean после е*ење нема каење.Мој совет е да разговараш со родителите зошто тие ке ти дадат покорисен совет од нас за да не се каеш подоцна.Пушти го,нека оде...времето ке покаже дали сте еден за друг.Но најпрвин разговарај со твоите родители зошто тие ти мислат најдобро.

Поздрав и со срека:smir:
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Fala na iskrenite soveti!
Moram da zboruvam so moite roditeli! No prvo sto moram da napravam e da resam sama sto ponataka! Toa samo od mene zavisi,a ako se e vo red, koga ke dojde vreme ke razgovaram so roditelite za moite odluki! Samo neznam dali postapiv dobro so toa sto mu rekov da odi i da si go srede zivotot! Ako toa go pravi sreken, da zivee tamo kade odsekogas sakal da zivee - Ne sakam da go sprecuvam vo toa!....Ne se soglasuvam so eden post pogore, deka ne e tocno - od mene zavisi - toa e tocno! I samiot mi kaza deka nema da odi ako jas nesakam, i deka ako treba ovde ke zivee so mene! No toj misli deka jas ne sakam da ziveam ovde (zatoa sto i jas rabotam vo stranstvo - i normalno e pri muabet deka ja sporeduvam nasata zemja so zemjata vo koja povremeno rabotam),odtamu e ideata da se odluci na vakov cekor a plus e i toa sto ima ogromna zelba da zivee tamu ( no toa ne mu e prioritet, tuku se cuvstvuva zatvoren vo ovaa okolina kade sto zivee, a isto i jas! A jas nemam sili, da mu kazam deka i ovde i ne e taka loso za ziveenje, tuku samata si se opravduvam deka ako zaminam vo tugina, ke pobegnam od site tie osuduvanja, zboruvanja, od site.......(sto e krajno sebicno od moja strana, toa go znam :( ) A toj koga bi zaminal tamu, ne saka da odi na crno, ili da bide tovar na nekoj negov rodnina, i predlogot za zenackata bese od negov blizok koj istoto go napravil koga bil mlad!.....Neodamna gledav eden film, nasa produkcija, mladi luge sobrani od prostorot na ex yu, vo avstrija...kako pokusavaat da se zenat za dokumenti, a pritoa plajkaat odredena suma na pari na izbranickata!...I nikogas ne sum pomislila deka jas bi se nasla vo vakva situacija......ednostavno, potonav......neznam sto da pravam...samo znam deka mn e tesko da se otkazeme od ljubovta....ne e taka lesno kako sto velite pogore, raskini ova, ona...se raboti za cuvstva .neznam, neznam veke.......izgubena sum.......
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Незнам дали овде да прашам или да го барам чарето на друга Тема ама Темава ми гледат некако разработена па да се обидам ЧД
Вчера имав секс со женсками и првиот пат со кондом и океј свршив се го истадов кондомот се измив (исплакнав и алатот) е арно ама си легнав , и пак му се присака на девојката . Вториот пат без кондом ама секако не Завршив внатре . Е сега прашањето е , Дали е можно пенисот да испушти сперма што останала од првиот секс и колкави се веројатностите да остане трудна женсками...ке напоменам пак вториот пат не Свршив внатре ..фала многу
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Не мора да свршиш внатре за да стигне некој сперматозоид внатре. По првиот однос останал некој сперматозоид во каналот, и при тоа тури-вади втора партија, можно е да премине во вагината. Е сеа шансите за оплодување така се мали, ама реални. Најубаво да се провери на гинеколог.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom