Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Р

~~РубинРед~~

Гостин
Штом велиш дека сте другари очигледно она не сака да си го расипе пријателството со тебе,не сака да ризикува.Ама затоа ти оди на уште еден ризик.Па што биде биде.Ни си прв ни си последен ако добиеш корпа.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
а кажи ми што треба да направам после тоа..видов како изреагира..реакцијата нејзина не беше ни добра ни лоша.
dokolu si zabelezal deka ne se SRAMI devojceto znaci deka ne i se dopagas,za toa deka ne i bil mobilniot do raka ili ne ja prictala porakata na FB nema sansi i dvete da ne gi zabelezala plus i sam znaes deka celo vreme go nosela so sebe mobilniot.
ili pak ako si sarmer golem pa probaj zaveduvaj ja,trudi se veruvam ke go cene toa barem ednas izlizi ja,veruvam utre denta ona prva ce te pobara
 
Член од
24 август 2008
Мислења
238
Поени од реакции
133
Размисли малце , не ја гледаш како другарка значи ако добиеш корпа немаш шо да изгубаш:toe:. А ако не го победаш срамот ќе ја гледаш со друк :drk:.
Среќно !
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
каде може да се обрати девојче што имала несигурен сексуален однос, мислам на гинеколог, што е анонимен и што не бара полнолетност.. а да и да биде во скопје? ај ве молам одговорете ми само побрзо. фала поздрав
 
T

Tetro

Гостин
каде може да се обрати девојче што имала несигурен сексуален однос, мислам на гинеколог, што е анонимен и што не бара полнолетност.. а да и да биде во скопје? ај ве молам одговорете ми само побрзо. фала поздрав
немојте со такви, одете кај докажан гинеколог, а не кај некој кој работи во гаража со нестерилизирани апарати :uvo:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
каде може да се обрати девојче што имала несигурен сексуален однос, мислам на гинеколог, што е анонимен и што не бара полнолетност.. а да и да биде во скопје? ај ве молам одговорете ми само побрзо. фала поздрав
Aнонимец?Немој со такви испади.Ке се надоврзам на mettalhammer дека е опасно да се оди кај недокажан гинеколог зошто недај боже ке се случат несакани последици.
Ако сакаш да ризикуваш само повели.Толку имам да кажам.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
каде може да се обрати девојче што имала несигурен сексуален однос, мислам на гинеколог, што е анонимен и што не бара полнолетност.. а да и да биде во скопје? ај ве молам одговорете ми само побрзо. фала поздрав
Вака, има многу приватни во Скопје: Гинекомедика (Капиштец), Гинеко-Билјана (Дебар-маало), Ремедика (Железара), Болницата за гинекологија и акушерство Св. Лазар (Ѓорче Петров)...има могу други, види на огласник. Од искуство знам дека ДИСКРЕЦИЈАТА е гарантирана. Бидејќи се работи за малолетно лице, мислам дека докторот е обврзан да контактира со родителите (но за ова не сум сигурна), бидејќи по некоја логика можно е да се работи за силување на пример или друг вид на сексуална злоупотреба. Во секој случај, не боли да се праша на лице место или по телефон. Луѓето се стручни, а бидејќи услугата (прегледот, а не муабетот) се плаќа, исто така се и доста љубезни.
"Државно" искуство немам.

Значи: телефон+список прашања+парички+посета на гинеколог = :) !

ПоздравЧе, и следниот пат ПАМЕТ У ГЛАВА!
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
а дали и по 2 дена од тоа на гинеколог може да откријат ако има нешто??
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
а дали и по 2 дена од тоа на гинеколог може да откријат ако има нешто??
Ти не си го кажал целиот проблем...Најдобро е да се иде на време и да се провери што има да не биде доцна.Секако дека може да се открие ако оди на разни испитувања и ако е на време.Има ли девојчето болки ?
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Ти не си го кажал целиот проблем...Најдобро е да се иде на време и да се провери што има да не биде доцна.Секако дека може да се открие ако оди на разни испитувања и ако е на време.Има ли девојчето болки ?
не, нема болки, тоа беше несигурен сексуален однос, каде што се скина презервативот, но немав свршено внатре..
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
не, нема болки, тоа беше несигурен сексуален однос, каде што се скина презервативот, но немав свршено внатре..
Сеедно,и да не си свршил нека отиде на гинеколог,што е сигурно сигурно е :wink:
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Сеедно,и да не си свршил нека отиде на гинеколог,што е сигурно сигурно е :wink:
работата е што незнаат ни моите ни нејзините.. а она нема отидено на гинеколог сеуште.. треба да добие за 10 дена па ќе почекаме да видиме, ако бидне нешто недај боже тогаш да пробаме со родители да збориме
 
H

HITCH

Гостин
работата е што незнаат ни моите ни нејзините.. а она нема отидено на гинеколог сеуште.. треба да добие за 10 дена па ќе почекаме да видиме, ако бидне нешто недај боже тогаш да пробаме со родители да збориме
Колку години имате?
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
dobro be gitar men kako mozes da i pisuvas za takvi raboti deka ti se svigja i sl. na net ili na mob. si go rasipal i momentot i se. ajde mal si pa ke svatis. ne se pisuva za toa. ke ja viknes da iskocite na kafe pijacka i ke probas direknto. i ne i pisuvaj na net ni na mob. i nema potreba da se sramis nema od sto. ponasajse najnormalno. i so srekja :) pa ako iskoci i se fatis da castis :) a i sovet : i so ako ti se svigja ne se mavaj od zemja.
Девојченце свака ти част. Абе гитармен, она можда се прави незаинтересирана, ама не верувам дека не е. Пробај на сокче стварно. И речи и у лице и не се занасај.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
не, нема болки, тоа беше несигурен сексуален однос, каде што се скина презервативот, но немав свршено внатре..
Не е трудна, не биди параноичен.
Друг пат малце со ум и со повеќе кондоми оти има сифилис, сида и најлошо да ја оставиш трудна !

Сега оти е вознемирена може да и касни 1 - 2 недели, ама ништо страшно.
Нека направи тест за бременост (ги има во секоја апотека) и ако не е напиј се некое пивце ако е бремена испиј цела гајба ако не планирате абортус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom