Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

M

M del Mar

Гостин
добро јас сеуште незнам дали таа чувствува нешто за мене..ама мислам дека нема ништо од нејзина страна..а многу ја сакам..:icon_neut:icon_neut
Епа пријателе...друг пат не се заљубувај толку лесно кога веќе мислиш дека немаш фидбек :)
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
па ти незнаеш точно кога си ја запознал (2-3недели) а од неа очекуваш некаква си љубов..
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Епа пријателе...друг пат не се заљубувај толку лесно кога веќе мислиш дека немаш фидбек :)
мислам има нешто ама мислам дека е онака другарски..се зафркаваме збореме за различни теми..

--- надополнето ---

па ти незнаеш точно кога си ја запознал (2-3недели) а од неа очекуваш некаква си љубов..
хаха..мене тоа не ми е важно ми е таа да ми даде барем некој знак...се би направил тоа да се случи..а зафркавањето и зборувањето мислам дека не се доволни..
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
па дали се гледате насамо,одите на сокче:back:
не..не ја знам толку долго а и срам ме е да ја повикам:kesa:..онака бидејќи сме во исти друштва јас и она се зафркаваме ова она..застанеме еден покрај друг...т.е јас отидам кај неа и то..ама мислам дека кај неа нема некое друго чувство туку само другарско..:(:(
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
не..не ја знам толку долго а и срам ме е да ја повикам:kesa:..онака бидејќи сме во исти друштва јас и она се зафркаваме ова она..застанеме еден покрај друг...т.е јас отидам кај неа и то..ама мислам дека кај неа нема некое друго чувство туку само другарско..:(:(
Абе а она занимава ле се со Кајгана? Да ја имаш таа „среќа“ она да го прочита овоо(добро, мош и да не те познае)....
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
не..не ја знам толку долго а и срам ме е да ја повикам:kesa:..онака бидејќи сме во исти друштва јас и она се зафркаваме ова она..застанеме еден покрај друг...т.е јас отидам кај неа и то..ама мислам дека кај неа нема некое друго чувство туку само другарско..:(:(
за да викнеш на сокче,велиш дека ти е срам а за твоите чуства према неа да и ги искажеш не ти е срам...е сега кој,кого овде дрибла ти нас или ние тебе?
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
за да викнеш на сокче,велиш дека ти е срам а за твоите чуства према неа да и ги искажеш не ти е срам...е сега кој,кого овде дрибла ти нас или ние тебе?
eпа јас мислам дека ене е исто ќе и кажеш само што чувтвуваш и толку..а овде..да седам сам со неа..:$$..
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
eпа јас мислам дека ене е исто ќе и кажеш само што чувтвуваш и толку..а овде..да седам сам со неа..:$$..
ај што мангуп си бил,само кажуваш твоите чуства и таа одма нозете ги раширува:tapp:изгледа време ти е дојдено да спиеш,се гледа дека си многу уморен,лека ноќ...
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
ај што мангуп си бил,само кажуваш твоите чуства и таа одма нозете ги раширува:tapp:изгледа време ти е дојдено да спиеш,се гледа дека си многу уморен,лека ноќ...
а кажи ми што треба да направам после тоа..видов како изреагира..реакцијата нејзина не беше ни добра ни лоша.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
а кажи ми што треба да направам после тоа..видов како изреагира..реакцијата нејзина не беше ни добра ни лоша.
затоа ти викам,повика е на една пијачка,соочија повторно со твоите чуства спрема неа и прашај како таа гледа на сето тоа,какви се шансите за да бидете еден пар...само мора да биде искрена а не да почне,па незнам,па морам да размислам,дај ми малку време итн. значи не да те влече за нос,ако почне така,тогаш ништо не биднува со вас двајца и покушај што побргу да е заборавиш...
 
D

devojcence

Гостин
dobro be gitar men kako mozes da i pisuvas za takvi raboti deka ti se svigja i sl. na net ili na mob. si go rasipal i momentot i se. ajde mal si pa ke svatis. ne se pisuva za toa. ke ja viknes da iskocite na kafe pijacka i ke probas direknto. i ne i pisuvaj na net ni na mob. i nema potreba da se sramis nema od sto. ponasajse najnormalno. i so srekja :) pa ako iskoci i se fatis da castis :) a i sovet : i so ako ti se svigja ne se mavaj od zemja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom