Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
поклон може да биде и некоја мала ситница, а најдобро е да ја однесеш на некоја романтична вечера, свеќици ово оно, и да кога ќе ја зимаш од дома подари и букет ружи колку прекрасно би било тоа..само да знаеш колку само таа би била среќна од твоето посветено внимание...
 
D

devojcence

Гостин
ajde covet da mi kazete sto da pravam : znaci kako da se svati toa koga nekoj kjuti? koga na nekoj mu vikate kazi mi da ili ne i kjuti>>??? a prethodno imalo sakam nekjam od moja strana. i sega zasto kjuti??? kako da postapam ?? toa e ne>> i zosoto ne mi go kaze toa ne>>??? so milsite sovet sto da pravam??
 
M

M del Mar

Гостин
ajde covet da mi kazete sto da pravam : znaci kako da se svati toa koga nekoj kjuti? koga na nekoj mu vikate kazi mi da ili ne i kjuti>>??? a prethodno imalo sakam nekjam od moja strana. i sega zasto kjuti??? kako da postapam ?? toa e ne>> i zosoto ne mi go kaze toa ne>>??? so milsite sovet sto da pravam??
јас па сум нашла да те советувам...
вака...ако не го сакаш, и ако можеш да не се замараш со него ма ич не му обрнувај внимание најпаметно...да ќути ко теле и ти уште да го тинтраш да се нервираш не бива.
а ако не е така...ондак кажи му во смисла демек знам дека е не само потврди ми да бидам 100% сигурна и да знам на што сум и крај...
а ако сака супер, решен проблем
:helou:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
ajde covet da mi kazete sto da pravam : znaci kako da se svati toa koga nekoj kjuti? koga na nekoj mu vikate kazi mi da ili ne i kjuti>>??? a prethodno imalo sakam nekjam od moja strana. i sega zasto kjuti??? kako da postapam ?? toa e ne>> i zosoto ne mi go kaze toa ne>>??? so milsite sovet sto da pravam??
Lele se pronajdov vo ova, imav ljuboven topik i ne prekinuvase da prasuva za koj i vika: aaa da ne e za mene a u... i se nakurciv i vikam: da i on :| zbunet takov cel i ne rece niso i se si bese ko porano sezanje, flertovi ova ona...-.-
Ja mislam deka toa znaci NE ali pa zaso ednostavno ne kaze a me ostava vo neizvesnost?:S t.e ne ostavaat vo neizvesnost :/
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Што да правам?

Што да правам, кога идам скоро година дена со женска, и по толку време само сваќам колку нејзината најдобра другарка ми се свиѓа повеќе од самата нејзе?
P.S. Раскинав со женската, но сега што да правам? И раскинувањето следеше по тоа дека не ја сакав, нема везе со другарка и, но сега сум ептен попален и незнам што да правам! Помагајте луѓе!
So desperate!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Што да правам, кога идам скоро година дена со женска, и по толку време само сваќам колку нејзината најдобра другарка ми се свиѓа повеќе од самата нејзе?
P.S. Раскинав со женската, но сега што да правам? И раскинувањето следеше по тоа дека не ја сакав, нема везе со другарка и, но сега сум ептен попален и незнам што да правам! Помагајте луѓе!
So desperate!
Изгаси компјутерот и enter the real world.....yeah, it sucks balls but thats the truth
Прв совет ти е тоа, за понатаму ќе си сватиш
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Што да правам, кога идам скоро година дена со женска, и по толку време само сваќам колку нејзината најдобра другарка ми се свиѓа повеќе од самата нејзе?
P.S. Раскинав со женската, но сега што да правам? И раскинувањето следеше по тоа дека не ја сакав, нема везе со другарка и, но сега сум ептен попален и незнам што да правам! Помагајте луѓе!
So desperate!
направи нов јузер за да го пишеш ова ? пиши со правилниот јузер не се срами... :helou: совет... redtube.com ... ако си попален тоа му е мајката :D

ajde covet da mi kazete sto da pravam : znaci kako da se svati toa koga nekoj kjuti? koga na nekoj mu vikate kazi mi da ili ne i kjuti>>??? a prethodno imalo sakam nekjam od moja strana. i sega zasto kjuti??? kako da postapam ?? toa e ne>> i zosoto ne mi go kaze toa ne>>??? so milsite sovet sto da pravam??
Не ми е јасно што го прашуваш за даа кути ? али како и да е... ако почнеш да ќутиш и ти он ке прозбори дур го молиш ке ќути .. за да го МОЛИШ
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Што да правам, кога идам скоро година дена со женска, и по толку време само сваќам колку нејзината најдобра другарка ми се свиѓа повеќе од самата нејзе?
P.S. Раскинав со женската, но сега што да правам? И раскинувањето следеше по тоа дека не ја сакав, нема везе со другарка и, но сега сум ептен попален и незнам што да правам! Помагајте луѓе!
So desperate!
Мој совет е да пишеш у Тин Шема списанието....таму имаат одговор за твоето прашање!
Мој совет...не очајувај....земи ги работите у свои раце и дркај!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Што да правам, кога идам скоро година дена со женска, и по толку време само сваќам колку нејзината најдобра другарка ми се свиѓа повеќе од самата нејзе?
P.S. Раскинав со женската, но сега што да правам? И раскинувањето следеше по тоа дека не ја сакав, нема везе со другарка и, но сега сум ептен попален и незнам што да правам! Помагајте луѓе!
So desperate!
Не те сфаќаат баш сериозно момциве над мене а? :)

Види, не значи дека ова кое ќе ти го напишам е исправно, ама е мое мислење.
Од старт, мора да се договориш со себе, дали ти значи девојката со која си бил како човек, и побитно, дали имаш срце, гс, и дали немаш доволно памет да ја фатиш нејзината другарка. Откако ќе мислиш, треба да си речеш, “ме заболе дали и е другарка“ или “не бе, греота е девојчето“.

Ако е второто, добредојде на форум, ќе ти најдеме гарант цура овде да те излечи од депресивни мисли.
Ако е првото, тогаш прво што ќе ти кажам е дека не треба да се секираш околу тоа дали другката на твојата бивша ќе се мисли дали да биде со тебе. Пријателството меѓу девојките е многу полабаво од оноа кај момците. Со добра тактика ќе ја ќариш и нејзе.
Прво биди сигурен у себе и убедија дека нема шанси никој да дознае за вашиот муабет по мсн, скајп, фејс, смс, фиксен телефон, све. Откако ќе биде сигурна во тебе, после е лесно. Чим до таму сте ја довеле комуникацијата, сака да има нешто со тебе, ако не сте стигнале до муабетење, не ја привлекуваш. Ништо страшно, идеш даље, те чекаат уште едно 20 илјади девојки во твојот круг на интерес во Скопје. Ако си од Скопје, ако не си, дојди. :)
Поздрав. :helou:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Ako se stv dobri drugarki iskreno ne veruvam deka drugata bi bila vo skoro vreme so tebe, ili ke se iznacekas ili nisto. Jas na pr ne bi mozela da bidam so bifsiot na drugarka mi, bi ni bilo neprijatno na dvete, ali dobro sekoj razlicno...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.657
Поени од реакции
70.692
Што да правам, кога идам скоро година дена со женска, и по толку време само сваќам колку нејзината најдобра другарка ми се свиѓа повеќе од самата нејзе?
P.S. Раскинав со женската, но сега што да правам? И раскинувањето следеше по тоа дека не ја сакав, нема везе со другарка и, но сега сум ептен попален и незнам што да правам! Помагајте луѓе!
So desperate!
Брат тоа ти е невозможна комбинација :pipi:
Ако таа е супер другарка со бившата твоја ондак можеш слободно да заборавиш дека ќе имаш нешто со неа во брзо време. Једини спас ти е твојата бивша да си фати некој друг што ќе го сака многу и тек тогаш полесно ше и биде и нема толку да и смета што ти ќе идеш со другарка и. Али за тоа треба да помине малце повеќе време. Секое друго сценарио не ти оди во корист, зборам ако стварно се толку добри другарки. Со среќа сепак, немора секогаш да проработи другарскиот кодекс во вакви случаеви:back:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Што да правам, кога идам скоро година дена со женска, и по толку време само сваќам колку нејзината најдобра другарка ми се свиѓа повеќе од самата нејзе?
P.S. Раскинав со женската, но сега што да правам? И раскинувањето следеше по тоа дека не ја сакав, нема везе со другарка и, но сега сум ептен попален и незнам што да правам! Помагајте луѓе!
So desperate!
Ако си ептен попален, начекај ја другарката некаде на само, залапај ја и кажи ѝ дека си попален по неа. И прими го нејзиниот шамар, ако си маж, и ако сака да ти го даде.

Ако си ултра-маж, направи го тоа пред твојата бивша. И пиј два шамари, ако треба.

Тоа е единствениот начин да го смириш твојот пожар. Колку си попопален, толку поголемо нешто направи. На тој начин можеби и ќе им докажеш и на двете дека сакаш да си со згодната другарка, а бившата твоја ќе сфати дека си одговарате со неа.

Во секој случај - лудост му е мајката во оваа ситуација.

Со среќа. :helou: Ќе ти треба.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Не те сфаќаат баш сериозно момциве над мене а? :)

Види, не значи дека ова кое ќе ти го напишам е исправно, ама е мое мислење.
Од старт, мора да се договориш со себе, дали ти значи девојката со која си бил како човек, и побитно, дали имаш срце, гс, и дали немаш доволно памет да ја фатиш нејзината другарка. Откако ќе мислиш, треба да си речеш, “ме заболе дали и е другарка“ или “не бе, греота е девојчето“.

Ако е второто, добредојде на форум, ќе ти најдеме гарант цура овде да те излечи од депресивни мисли.
Ако е првото, тогаш прво што ќе ти кажам е дека не треба да се секираш околу тоа дали другката на твојата бивша ќе се мисли дали да биде со тебе. Пријателството меѓу девојките е многу полабаво од оноа кај момците. Со добра тактика ќе ја ќариш и нејзе.
Прво биди сигурен у себе и убедија дека нема шанси никој да дознае за вашиот муабет по мсн, скајп, фејс, смс, фиксен телефон, све. Откако ќе биде сигурна во тебе, после е лесно. Чим до таму сте ја довеле комуникацијата, сака да има нешто со тебе, ако не сте стигнале до муабетење, не ја привлекуваш. Ништо страшно, идеш даље, те чекаат уште едно 20 илјади девојки во твојот круг на интерес во Скопје. Ако си од Скопје, ако не си, дојди. :)
Поздрав. :helou:
До UncleParty-не читај нишо друго, него само повторувај си ја реченицава цело време, док не ја научиш на памет! Викторгг е тоооолку во право, што дури боли! Да, чудна е женската природа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom