Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Е да,имаш шраво.Друго е кога си дома,ама гледаш дека слаби ти се шансите да се деси кај тебе.Кога нејзините ќе излетам одма ти цртај се,ама тука треба и нејзина попош малце,да ти каже кога ќе излагаат за да знаеш да идеш.
за тоа сепак ќе треба да свртам некој муабет :D
 

Thug

Ebam-Begam
Член од
8 октомври 2009
Мислења
0
Поени од реакции
0
Drugar, pa koga tolku si zapnal, dali si razmisluval za nekoj hotel vo blizina, nekoj petok-sabota.... namesto izlevanje da ja odneses na pica nesto ovo ono... malku muabetisuvanje pa gore vo hotelska soba.. Koga ke se najdete vo vakva situacija, ona znae drugar za sto e pokaneta... i veruvaj ke se oseka poslobodno. razmisli ;)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Абе имаш право до негде,ама знаеш колку ќе го фати сето тоа???Многу,али еве не е се во парите.Друго е кога си на домашна атмосфера.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
да у право си не е исто, мене повеќе би ми се допаѓало дома .. ама ете има некој проблеми тука :D
 
?

..........

Гостин
епа глеј сеа тоа е проблемот што многу малце време сум сам дома :S нонстоп има некој дома, а плус она се срами од моите ххх летово се деси еднаш тоа кај мене дома гледавме филм и онака нешто и здосади од филмот и наеднаш ми се фрли знаеш само дома беа моите па ми беше малце страв да не влезат и прекинавме.. од тогаш се нема поозбилно нешто случено..
се мислам онака да и зборам да и речам сакам да идеме понатака дали си спремна да имаме ова она ама па глупо би изгледало тоа кога е нешто планирано по напната е ситуацијата.. едноставно сакам да се деси тоа ненадејно ама немам место каде што можам да го реализирам тоа..
Немаш ли своја просторија.?
и ако имаш стајси клуч на врата...:helou:
јас имав сличен проблем ..во соба кај мене сум сам редко влева некој од домашните а и ретко се дома до душа ...и сеа коа се работиме кај мене ми е некако шубе бидејки самата помисла дека во другата соба ми се родителите ствара непријатно чуство....али јебеш не јебеш време курац пролази така да се изборив против таквите грди филмови....
е сега се разбира дека кога нема никој дома пага најлудиот секс или кога сме на викендица или некаде настрана но т6оа е што да се прави...
:toe:
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
A da im kazes na tvoite da ne ti vleguvaat vo soba koga si so nea?
ќе биде некако многу приметливо, моите не пијат нафта сигурно, ја сепак мислам дека треба да направам муабет со татко ми.. да му кажам како стојат работите :) мислам дека тоа е најпаметно ама некако ми е срам да праам муабет во врска со тоа :D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
ќе биде некако многу приметливо, моите не пијат нафта сигурно, ја сепак мислам дека треба да направам муабет со татко ми.. да му кажам како стојат работите :) мислам дека тоа е најпаметно ама некако ми е срам да праам муабет во врска со тоа :D
Најдобро, ама верувај ми, најдобро е да им каеш на твоите!
-Мамо, тато, ја носам вечер цурава дома да се бенгаме, по можност шетнете негде у ресторанче, ако не, не ме дирајте уопште, ко да не сте тука, вред? За возврат ќе купуем секое сабајле леб у наредниве недела дена.

И си немаш гајле пријателе..
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Аман бе другарче воа не, тоа не, на крај во паркот на клупите, на ладното.
Не се заебавај бе друже, голем си, ако за тоа не најдеш простор, за шо ќе најдеш?
И зошто мислиш дека ќе ти влезе некој од твоите на сред работа? Ти влегуваат ли така без причина.
ќе биде некако многу приметливо, моите не пијат нафта сигурно, ја сепак мислам дека треба да направам муабет со татко ми.. да му кажам како стојат работите :) мислам дека тоа е најпаметно ама некако ми е срам да праам муабет во врска со тоа :D
Не сакаш да има кажеш да не влеваат а ќе му објасниш на татко ти како стојат работите. :)
Другар едноставно речи им дека е срамежливо девојчето и нека не влеваат. Крај краева па и време ти е.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Аман бе другарче воа не, тоа не, на крај во паркот на клупите, на ладното.
Не се заебавај бе друже, голем си, ако за тоа не најдеш простор, за шо ќе најдеш?
И зошто мислиш дека ќе ти влезе некој од твоите на сред работа? Ти влегуваат ли така без причина.
ќе биде некако многу приметливо, моите не пијат нафта сигурно, ја сепак мислам дека треба да направам муабет со татко ми.. да му кажам како стојат работите мислам дека тоа е најпаметно ама некако ми е срам да праам муабет во врска со тоа :D
Не сакаш да има кажеш да не влеваат а ќе му објасниш на татко ти како стојат работите. :)
Другар едноставно речи им дека е срамежливо девојчето и нека не влеваат. Крај краева па и време ти е.


Да не се повторувам!
Истото и ја го мислам, поарно кажи им да не влегуваат дека на девојчето и е срам, а чим велиш дека не пиеле нафта, ке си сватат и ке знаае за шо е, така да решен проблем, ем ти нема да црвенееш ти пред таткоти ем тиа ке знаат дека Џанго пуца први влегол во собата и дека не смее никој да влезе!:toe:
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
ќе биде некако многу приметливо, моите не пијат нафта сигурно, ја сепак мислам дека треба да направам муабет со татко ми.. да му кажам како стојат работите :) мислам дека тоа е најпаметно ама некако ми е срам да праам муабет во врска со тоа :D
Па нека биде приметливо. Што има врска? Баш тоа е поентата. Па машко си, нормално е да ти дојде дома девојката и уште понормално е да си имаш приватност. Ваљда нема да те караат твоите ако претпостават дека сакаш нешто, ова, она :)
А чекај колку години имаш уствари ти? пошто ако си нешто помал можно е и твоите да се плашат да ти дадат малку приватност (на пример они се чесна куќа, таму не се прават такви работи), па да не и направиш некои дете, па леле муабети, не знам што. Има родители со секакво мислење.
Ако не се такви биди срекен и едноставно речи им кога е таа кај тебе да не ти влегуваат во соба.
 
D

devojcence

Гостин
ajde sovet : od edna strana ima mnogu vrakjanja , razlicnosti, nesoglasuvanja ne iskrenost ne veruvanje i kazuvam prijatno a od druga strana ako kazam prijatno mi e krivo poso sakam da bidam so nego i go sakam. sto da pravam ??? i so nego i bez nego nemozam da ziveam :(( sovet
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
devojcence: Јас не можам со тебе, а и не можам сама а?

Зависи во случајот кој како се понаша, дали ти си таа што се оддалечуваш од него, или пак тој не те *** ни 2 %. Мислам дека најдобро решение е да седнете и да разговарате.
Ако проблемот е во тоа што тој сака како и секое машко да оди со другарите да се дружи со нив, да гледа фудбал, да оди со нив некогаш во клубови, ти тоа за изневерување го сметаш? Тогаш што да речат оние коишто нивните мажи работат во Америка, патуваат со камиони? Не можеш за тоа да му судиш, можеш само да му речиш дека сакаш повеќе внимание, а на машките толку и му треба, да му каже некој дека нешто не е во ред, па ќе се управи...

Седни разговарај! :smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.657
Поени од реакции
70.693
ajde sovet : od edna strana ima mnogu vrakjanja , razlicnosti, nesoglasuvanja ne iskrenost ne veruvanje i kazuvam prijatno a od druga strana ako kazam prijatno mi e krivo poso sakam da bidam so nego i go sakam. sto da pravam ??? i so nego i bez nego nemozam da ziveam :(( sovet
Оф леле ова е најтешко :(:( Епа или ќе се осемелиш да му кажеш све по што можеби ќе се осеќаш понижено, т.е да земеш да го освестиш малце, да му кажеш дека ако му е до тебе да се промени накај подобро, зашто неможеш да му кажеш крај дека и така ќе ти биде најтешко. Ризикот ти е, ако те одјебе гадно, кај ќе останеш со празни раце, туку и ќе се осеќаш лошо што си му признала се. Од друга страна можеш да ставиш ти крај. Па да видиш дали ќе трча после он по тебе, ако не биде така, јебига ќе помине време, ќе го прежалиш:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom