Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ја нишо не разбрав од последново, ама не е ни релевантно последново. Нека праи така како што ти реков по пп и нека не бере гајле. Игнорирањето е мајка на трчањето. :pipi:
... но не нужно во саканата насока. :smir:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
epa vaka znaci drugarkata zborela so toj drugarot i toj pocnal da mumnja ali ne razbirlivo pa devojceto uste povekje neznae so sakal da kaze. poso ne idel direknto nedo pocnal u stilot ako na nekoj mu odgovara filmot so go furas ke go prifati i ke bide ako na nekoj ne mu odgovara filmot so go furas nema. i masko ko masko kolku i da e sigruno sekad ima mala doza na nesigrunost da ne go odbie. i drugarov i se uklucil na net dvat rti pati nedelava a prethodno ne i se uklucuval. ko ej so pravis dobara si . bog da cuva se site ej :)))
Јас мислам дека му и интересно повеке на нет,отколку во живо.
Сака да флертува ама преку монитор.
А другарката јасно му кажала дека сака нешто со него,па изгледа он не сака така,т.е не сака да започне ништо.
Нека флертуваат на мсн,да не го прашува кога на кафе или кога ке се видиме...
 
D

devojcence

Гостин
abe daj citajte go i prethodniot post ,ne e istit decko :) ovoj i e drugar so ja zapozna so deckoto i drugarot go pravi toj muaebt nerazbirliv i se uklucuva na net so muabet so pravis dobra ? a ne simpatijata. so e rabotata ?? zborel nessto so simpatijata na drugarkava kazal nesto? nekje da otkriva ne svakja so e rabotata ?? pusten e da ispita ?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
abe daj citajte go i prethodniot post ,ne e istit decko :) ovoj i e drugar so ja zapozna so deckoto i drugarot go pravi toj muaebt nerazbirliv i se uklucuva na net so muabet so pravis dobra ? a ne simpatijata. so e rabotata ?? zborel nessto so simpatijata na drugarkava kazal nesto? nekje da otkriva ne svakja so e rabotata ?? pusten e da ispita ?
Абе полека со пишувањето. Човек неможе да разбери што сакаш да кажиш. Стави се ти дека ништо не знаеш од прикаската за другарка ти и прочитај нагоре што имаш напишано. Да не имаш нешто со тој што е пратен да провери што прави другаркати? Пошо исто неразбирливо делувате :smir: па човек треба да прочта 2-3 пати за да го разбери авторот :)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
abe daj citajte go i prethodniot post ,ne e istit decko :) ovoj i e drugar so ja zapozna so deckoto i drugarot go pravi toj muaebt nerazbirliv i se uklucuva na net so muabet so pravis dobra ? a ne simpatijata. so e rabotata ?? zborel nessto so simpatijata na drugarkava kazal nesto? nekje da otkriva ne svakja so e rabotata ?? pusten e da ispita ?
Абе ај и јас ке ти пишам латиница да видиш колку убаво се чита...
Сигурно и очигледно е дека сака да се повлече тој дечкото,па му кажал и на другарот и овој не знае што да прави муабет,можда знае дека ке го праша за него.

Како што кажа Новинарка не се моли на машко!
Млади сте ке најде друг,уште поубав.
Ке ви стане јасно,со текот на времето:smir:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Значи со мене се случува следното...

Го сакам еден период од денот, во другиот не сакам да го видам повеќе..
Имаме еден милион проблеми и речиси никогаш не наоѓаме начин да ги решиме, можеби затоа што јас или тој бараме изговор да раскиниме, (јас само го имам направено тој чекор, иако беше без резултат)секогаш се смируваме, а незнам ни која е точната причина зошто го правам тоa.
Сега проблемот ми е дали јас го сакам ...или ??? Незнам како ќе се чувствувам ако раскинеме, дали ке ми недостига :toe:
Help ! :smir:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
И нема да знаеш како ќе се чувствуваш додека не го направиш тоа.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Значи со мене се случува следното...

Го сакам еден период од денот, во другиот не сакам да го видам повеќе..
Имаме еден милион проблеми и речиси никогаш не наоѓаме начин да ги решиме, можеби затоа што јас или тој бараме изговор да раскиниме, (јас само го имам направено тој чекор, иако беше без резултат)секогаш се смируваме, а незнам ни која е точната причина зошто го правам тоa.
Сега проблемот ми е дали јас го сакам ...или ??? Незнам како ќе се чувствувам ако раскинеме, дали ке ми недостига :toe:
Help ! :smir:
како може ние да знаеме дали ти го сакаш????
тоа ти треба да го препознаеш, а според мене во еден миг го сакам друг не тоа не е љубоф мислам дека додека е посовреме трееба да раскрстите...
 
B

bLiZanaCi

Гостин
Значи со мене се случува следното...

Го сакам еден период од денот, во другиот не сакам да го видам повеќе..
Имаме еден милион проблеми и речиси никогаш не наоѓаме начин да ги решиме, можеби затоа што јас или тој бараме изговор да раскиниме, (јас само го имам направено тој чекор, иако беше без резултат)секогаш се смируваме, а незнам ни која е точната причина зошто го правам тоa.
Сега проблемот ми е дали јас го сакам ...или ??? Незнам како ќе се чувствувам ако раскинеме, дали ке ми недостига :toe:
Help ! :smir:
па мислам...според мене....и ќе ти недостига,и нема да ти недостига:smir:....и сама велиш го сакам,па не го сакам....да си вљубена,не си се гледа дека не си,ама сепак на некој начин,тој прави да не си осамена.А можи и премногу да ти посветува внимание,па затоа си таква спрема него:smir:Ако сакаш да му раскинеш,а после ако мислиш дека ќе ти е криво,отворено разговарај со него и кажи му што е проблемот.....
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Значи со мене се случува следното...

Го сакам еден период од денот, во другиот не сакам да го видам повеќе..
Имаме еден милион проблеми и речиси никогаш не наоѓаме начин да ги решиме, можеби затоа што јас или тој бараме изговор да раскиниме, (јас само го имам направено тој чекор, иако беше без резултат)секогаш се смируваме, а незнам ни која е точната причина зошто го правам тоa.
Сега проблемот ми е дали јас го сакам ...или ??? Незнам како ќе се чувствувам ако раскинеме, дали ке ми недостига :toe:
Help ! :smir:
Ова има име-страв од напуштње и осаменост.
Не се секирај,ги има многу.
Мој совет е побрзо да се ослободиш од сето ова,бидекји непотребно се замараш и трошиш време,а можеш вистински да се заљубиш и да си срекна:smir:
 
Член од
29 август 2009
Мислења
30
Поени од реакции
4
и чекај... ќе идеш со него ради сожалување...јбг не е ни прв ни последен...послушај ги старешиниве тука и ти пожелувам успешно да заврши се ова.поздравче
 
Член од
31 август 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Еве го и мојот проблем: Има едно девојче од мојот град. Многу е убава. Јас порано може да се каже дека ја имав. бидејки си пишувавме смс пораки на мсн, јас ја засакав , она мене. Но потоа еден ме излажа дека не ме сака и јас мислев дека е стварно така и и кажав да ми ја мести нејзината другарка.:uvo: И од тогажш таа ме гледа со други очи. сега пак ја сакам и незнам што да правам.:toe: ве молам за помош
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Еве го и мојот проблем: Има едно девојче од мојот град. Многу е убава. Јас порано може да се каже дека ја имав. бидејки си пишувавме смс пораки на мсн, јас ја засакав , она мене. Но потоа еден ме излажа дека не ме сака и јас мислев дека е стварно така и и кажав да ми ја мести нејзината другарка.:uvo: И од тогажш таа ме гледа со други очи. сега пак ја сакам и незнам што да правам.:toe: ве молам за помош
Кажи и дека си и рекол така бидејќи те изнервирала кога ти рекла дека не те сака,дека не си мислел озбилно туку само колку да и вратиш.
As simple as that.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom