Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
д..цел ден него викав пак да прајме муабет зосшто е навреден ако тоа не е вистина како што вели тој...на нипто не ми одговара ....
ОК,ако е така тогаш со сила нема убавина,не можеш да го присилиш да разговарате и да се разјасни работата.Веројатно сте и во години кога е нормално вакво незрело однесување,а очигледно е дека тој одбегнува да се соочи со тебе и да кажи во што е проблемот.

Оваа фејсбук генерација стварно ми е интересна:nesvest:,престани да се замараш со топици,статуси и такви глупости.Нека пишува што сака,не битно ич...битно е како ќе реагира кога ќе се видите.

Мое мислење е дека сепак треба да престанеш да го прашуваш дали се лути,дали е навреден итн,ако имал малку храброст ќе си кажел сам.Фер би било да даде било какво образложение или изговор нека смислел нешто,вака постапкава му е.....

Најдобро е да не му пишуваш пораки,на мсн,фејсбук итн,едноставно не вреди да се замараш со него на било кој начин.Излегувај си,дружи се,и сама ќе се изненадиш за колку брзо време ќе го заборавиш и ќе си најдеш друг.:smir:
 
Член од
8 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
moze onaka da mi kazete me interesira primer koga se muvas so nekoe masko, ne se znaete mn mn ama hemija ova ona...i sea so bi sakal da slusne vo smisla 6o muabet bi go zainteresiral bi mu ostavil vpecatok...znam malku glupo deka e koga se raboti za muvanje ali bi sakala da znam...mislenje?
 
Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Bi sakala edno prasanje do zenskite:

Dali ste se nasle vo situacija koga maskoto ima problem so impotencija,ednostavno nema erekcija,kako ste izreagirale?:drk:

moze onaka da mi kazete me interesira primer koga se muvas so nekoe masko, ne se znaete mn mn ama hemija ova ona...i sea so bi sakal da slusne vo smisla 6o muabet bi go zainteresiral bi mu ostavil vpecatok...znam malku glupo deka e koga se raboti za muvanje ali bi sakala da znam...mislenje?
Pa kako mislis so muabet? Za da dojdete do toa muvanje sigurno prethodel nekoj muabet! Ednostavno ke si teras muabet,neznam kakva licnost si, prepusti se na situacijata,,,,,analiziraj go,pa i sto se zamaras be tolku zosto toj tebe ne te impresionira so nekoj muabet,sto znam,,,,moras da go zapoznaes kako licnost bez razlika sto se muvate od kaj znaes sto moze da ispadne posle to,bidi si prirodna,opustena,tie sakaat devojki so samodoverba,ona sto ke go kaze stoi zad toa i toa e toa!

Bi sakala edno prasanje do zenskite:

Dali ste se nasle vo situacija koga maskoto ima problem so impotencija,ednostavno nema erekcija,kako ste izreagirale?:drk:
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Вака редно беше и ја да имам проблем..Имам девојка идевме 2 недели и ми призна дека многу сум бил добар со неа но неможела да ме засака..и ми кажа искрено не сакаше да ме лаже..и некако раскинавме и почнавме да се муваме али прекинавме затоа што не сакав и си помислив дека нема надеж...за да успеам со неа има ли некој совет да ми каже некој кој има доживеано слично нешто како јас сега.благодарам..:(
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Вака редно беше и ја да имам проблем..Имам девојка идевме 2 недели и ми призна дека многу сум бил добар со неа но неможела да ме засака.
Летото заврши, со него и летната авантура.
Dali ste se nasle vo situacija koga maskoto ima problem so impotencija,ednostavno nema erekcija,kako ste izreagirale?:drk:
Да не е бил премогу пијан пријателот?
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Bi sakala edno prasanje do zenskite:

Dali ste se nasle vo situacija koga maskoto ima problem so impotencija,ednostavno nema erekcija,kako ste izreagirale?:drk:
Уф не треба да се реагира никако.Верувај доволно му е тоа што не може па и уште реакција му фали.Според мое мислење треба да се покаже разбирање во таква ситуација,па не е тоа и толкав проблем (освен ако не се случува редовно).Колку пати девојките не можеле да се запалат па се вадат дека ги боли глава.Само кај нас тоа не се познава:baeh:
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
ми се допаѓа една девојка доста. се имаме смувано неколку пати, ама толку. тоа беше пред две-три недели. од тогаш јас имам смувано друга а и она има смувано друг. е сега проблемот е што почнува да ми се сфиѓа таа девојка доста. ама незнам до каде е со мувачи, а скоро и да не е можно да се видиме во текот на денот за да видиме до кај сме. тоа трае неколку недели. сега прашање до девојките: дали да и кажам дека ми се сфиѓа, или е подобро да оставам времето да среди. да спомнам, немам никаков проблем да и кажам како се осеќам, ама незнам што е подобро.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
ми се допаѓа една девојка доста. се имаме смувано неколку пати, ама толку. тоа беше пред две-три недели. од тогаш јас имам смувано друга а и она има смувано друг. е сега проблемот е што почнува да ми се сфиѓа таа девојка доста.
Прашај ја дали сака да има нешто повеќе со тебе, ако каже не, кажи исто и јас, ми олекна сега, ако каже да.. ти си знаеш ; )
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
ми се допаѓа една девојка доста. се имаме смувано неколку пати, ама толку. тоа беше пред две-три недели. од тогаш јас имам смувано друга а и она има смувано друг. е сега проблемот е што почнува да ми се сфиѓа таа девојка доста. ама незнам до каде е со мувачи, а скоро и да не е можно да се видиме во текот на денот за да видиме до кај сме. тоа трае неколку недели. сега прашање до девојките: дали да и кажам дека ми се сфиѓа, или е подобро да оставам времето да среди. да спомнам, немам никаков проблем да и кажам како се осеќам, ама незнам што е подобро.
Брат, па реално гледано, она веќе знае дека ја сфиѓаш, пошто нели не би се мувал со девојка што не ти се сфиѓа. :jaj:

Е сега, чим сте се мувале веќе неколку пати, значи дека и ти на нејзе во најмала рака си и симпатичен, но бидејќи ти си машкото ти треба да го превземеш првиот потег. Викни ја да излезете и кажи и што мислиш (секако не се залетувај со љубовни изјави, не пали тоа :) ) и пробај да дознаеш што мисли она.

Со среќа :vozbud:
 
D

devojcence

Гостин
da ja pecnes so dve tri recenici samo devokata i da se povleces pa ona ke si razmiluva so kako i ke ti dojde ako te svigja za ponatamu.da ne se istreskuvas skros. pozz i so srekja :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
ми се допаѓа една девојка доста. се имаме смувано неколку пати, ама толку. тоа беше пред две-три недели. од тогаш јас имам смувано друга а и она има смувано друг. е сега проблемот е што почнува да ми се сфиѓа таа девојка доста. ама незнам до каде е со мувачи, а скоро и да не е можно да се видиме во текот на денот за да видиме до кај сме. тоа трае неколку недели. сега прашање до девојките: дали да и кажам дека ми се сфиѓа, или е подобро да оставам времето да среди. да спомнам, немам никаков проблем да и кажам како се осеќам, ама незнам што е подобро.
брат ако оставаш на време можит и да остариш вака фани си ја работата со време ем да не се зацапаш повеќе ем ако не бива одма на друга идеме..
е сега ти немој одма директно да и кажеш дека ти повторно сакаш со неа испитај ситуација терен прво позле нападни направите муабет покани ја на кафе барем со таа покана таа отприлика ќе знае што сакаш. ако ја прифати можеби сака нешто но можеби и сака да расчистите на што сте. биди отворен и биди свој ако ен сака не сака здравје боже она губи... не губиш ти...
 
Член од
8 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
aj edno prasanje do maskite so mislite za vrska so drugar na bivsiot decko? pretpostavuvam odgovorot bi bil ne ali onaka so mislat maskite vo vrska so toa...i zosto?
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
ми се допаѓа една девојка доста. се имаме смувано неколку пати, ама толку. тоа беше пред две-три недели. од тогаш јас имам смувано друга а и она има смувано друг. е сега проблемот е што почнува да ми се сфиѓа таа девојка доста. ама незнам до каде е со мувачи, а скоро и да не е можно да се видиме во текот на денот за да видиме до кај сме. тоа трае неколку недели. сега прашање до девојките: дали да и кажам дека ми се сфиѓа, или е подобро да оставам времето да среди. да спомнам, немам никаков проблем да и кажам како се осеќам, ама незнам што е подобро.
ке и се јавиш да се видите.. ке видиш како се понаша.. ке ја пољубиш и ако е се ок до крајот на вечерта ке и кажеш дека ти е убаво со неа и би сакал да биде нешто повеке:smir:
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
aj edno prasanje do maskite so mislite za vrska so drugar na bivsiot decko? pretpostavuvam odgovorot bi bil ne ali onaka so mislat maskite vo vrska so toa...i zosto?
Зависи од врската со првиот дечко, ако била онака нема везе, ама ако била нешто сериозно НЕМА ШАНСИ. Одма би заладил однос со него, ама ќе си останеме другари зошто него го знам пред неа. Ама би се смениле работите скроз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom