Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
луѓе ми треба совет ... си се дружев со едно чупе некое време ми се бендисваше се ова она. како врвеше времето ми се чини се појќе и појќе ја засаквав. и ете кога сватив на шо сум дека сакам стварно да ми биди женска ми вика таја нејќам да бидам нишо појќе со тебе од другар :cry:. има некој начин да ја освојам ? да почекам малце па да пробам пак ? да продолжам да се дружам со неа да бидам уште приврзан со неа ? не знам шо да прам, единствено шо знам е дека осекам гоолема тага :(, која шо ке мора на некој начин да ја истерам оти осекам дека ме уништува. ај ако има некој некаков предлог ве молам пишетее ...
Почекај само времето да покаже што и како да биде. Остани со неа како другар, притоа обиди се да не ја ледаш како девојка која те привлекува (знам дека е тешко но можеш да успееш). А ако она со тек на време сфати дека можеби треба да биде со тебе, тогаш немој одма да прифатиш. ПОдразмисли малку, во каква состојба си во тој период. Тагата ќе помине. Но, најбитно е да останете другари, затоа што за да има љубов, претходно мора да има и пријателство:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Еве неколку дена демек ја игнорирам нешо не му пишам на мсн не ја барам за излегвање, ама не знам уште колку ќе издржам вака едноставно сакам да ја видам премногу навикнав на неа :(... ќе видиме шо ќе биди :toe:
Судејки од моето искуство во таа игра не можеш да испаднеш победник. Она знае дека се ке напраиш за нејзе и мислам дека колку и да звучи сурово ке го користи тоа.
Може ако те види со др девојче ке побуди чувства во нејзе. :wink:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
можи нишо не се знај ... само сакам се да има убав крај. дали таја ке свати по некое време колку ја сакам и ке биди со мене или јас ќе успејам некако да ја заборам и да си бидиме супер другари ко досега, шо било нека е. само ме интересира и женско мислење доколку некое чупе било во ваква ситуација или ситуацијата му е позната ...
 
P

Psy

Гостин
можи нишо не се знај ... само сакам се да има убав крај. дали таја ке свати по некое време колку ја сакам и ке биди со мене или јас ќе успејам некако да ја заборам и да си бидиме супер другари ко досега, шо било нека е. само ме интересира и женско мислење доколку некое чупе било во ваква ситуација или ситуацијата му е позната ...
женско мислење...
биди со друга девојка пред неа... (лошо звучело или не), нас женските, не привлекува кога треба да ги освоиме машките, кога треба да се потрудиме околу нив, а не кога ни се сервирани на послужавник... Ко што е кажано, таа знае дека те има тебе во секое време, и дека се би направил за неа (што всушност е така), затоа потруди се да го направиш спротивното...врувај ке успее...зошто колку бедно и да звучи тоа "кругот се врти" сепак ЧИСТА ВИСТИНА Е!!!, е сеа да се надеваме дека за тоа време ти нема да се оладиш за неа :S Затоа риакт фест!!!!

гуд лак!!!
очекуваме резултати, какви и да се!:smir:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
женско мислење...
биди со друга девојка пред неа... (лошо звучело или не), нас женските, не привлекува кога треба да ги освоиме машките, кога треба да се потрудиме околу нив, а не кога ни се сервирани на послужавник... Ко што е кажано, таа знае дека те има тебе во секое време, и дека се би направил за неа (што всушност е така), затоа потруди се да го направиш спротивното...врувај ке успее...зошто колку бедно и да звучи тоа "кругот се врти" сепак ЧИСТА ВИСТИНА Е!!!, е сеа да се надеваме дека за тоа време ти нема да се оладиш за неа :S Затоа риакт фест!!!!

гуд лак!!!
очекуваме резултати, какви и да се!:smir:
In other words be hard to get малце. Toa женските стално го прават.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
eve me mene povtorno so moite problemi. se druzam so edno devojce so mnoogu mnoogu mi se sviga. dosta vreme pominuvame zaedno, zabelezuvam deka i nea i e ubavo so mene. e sega mojot problem e toa sto ne mozam da soberam sili i da i kazam ili da ja baknam ili bilo sto za ednas veke da mi bidi devojka. bi sakal mn da mi kazete ako ste imale vakvi iskustva ili nesto slicno kakva i da e pomos. odnapred vi blagodaram
а сигурен ли си дека таа те сака тебе???
ако одговорот е да... тогаш збери храброст, дрмни 2-3 коњака(или било каков алкохол, само не претеруј и гушни ја и бакни ја... ЕНД ОФ СТОРИ!!!
ако одговорот е не... тогаш бегај настрана, така подзаборави ја, излегувај си со другарите, и некои другарки кои можда не ти значат како неа... и ке видиш со тек на време ке се среди ситуацијата...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
женско мислење...
биди со друга девојка пред неа... (лошо звучело или не), нас женските, не привлекува кога треба да ги освоиме машките, кога треба да се потрудиме околу нив, а не кога ни се сервирани на послужавник... Ко што е кажано, таа знае дека те има тебе во секое време, и дека се би направил за неа (што всушност е така), затоа потруди се да го направиш спротивното...врувај ке успее...зошто колку бедно и да звучи тоа "кругот се врти" сепак ЧИСТА ВИСТИНА Е!!!, е сеа да се надеваме дека за тоа време ти нема да се оладиш за неа :S Затоа риакт фест!!!!

гуд лак!!!
очекуваме резултати, какви и да се!:smir:
само ко ќе сакаш малце потешко мислиш на некоја друга. ај да се соземам прво па после ќе пробам нешто. во секој случај фала за постот
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
луѓе ми треба совет ... си се дружев со едно чупе некое време ми се бендисваше се ова она. како врвеше времето ми се чини се појќе и појќе ја засаквав. и ете кога сватив на шо сум дека сакам стварно да ми биди женска ми вика таја нејќам да бидам нишо појќе со тебе од другар :cry:. има некој начин да ја освојам ? да почекам малце па да пробам пак ? да продолжам да се дружам со неа да бидам уште приврзан со неа ? не знам шо да прам, единствено шо знам е дека осекам гоолема тага :(, која шо ке мора на некој начин да ја истерам оти осекам дека ме уништува. ај ако има некој некаков предлог ве молам пишетее ...
Најголемиот проблем е да се вљубиш во другарка :toe: тоа е ќе помине,доколку можеш друќи се со неа повторно но сепак љубовта побарај ја на друго место...со среќа :smir:
 
P

Psy

Гостин
In other words be hard to get малце. Toa женските стално го прават.
Па добро...не сите, ама поголемиот дел од женските, во поголемиот дел од времето :toe: ама кога ќе видиш на некој начин и машките го прават истото...
така да ни едната ни другата страна не се невини...:toe:
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Епа :aplauz::aplauz: за тебе...
Па чупе ти мислиш тој Фраерот излегува со тебе пошто му се бендисуваш или е заинтересиран за тебе? =) па се знае што сака он да си има Ебачица:smir:, што мислиш какво мислење има фраерот за тебе ? знаејќи дека ти имаш дечко а одиш и со него па се разбира не позитивно така? =) сега не знам дали он знае дека ти имаш дечко али ако знае дека си во врска а одиш со него биди сигурна дека он нејќе ништо повеќе од тебе освен секс..мое мислење, можда и не сум во право...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
луѓе ми треба совет ... си се дружев со едно чупе некое време ми се бендисваше се ова она. како врвеше времето ми се чини се појќе и појќе ја засаквав. и ете кога сватив на шо сум дека сакам стварно да ми биди женска ми вика таја нејќам да бидам нишо појќе со тебе од другар :cry:. има некој начин да ја освојам ? да почекам малце па да пробам пак ? да продолжам да се дружам со неа да бидам уште приврзан со неа ? не знам шо да прам, единствено шо знам е дека осекам гоолема тага :(, која шо ке мора на некој начин да ја истерам оти осекам дека ме уништува. ај ако има некој некаков предлог ве молам пишетее ...
Во моментов не треба да продолжиш да се дружиш со неа. Оддалечи се малку, дај и простор и време да размисли за се. Глуми незаинтересиран, најди друга девојка. Ако она чувствува нешто за тебе нема да и биде сеедно што си со друга. Ако не се замара, онда ќе треба да ја заборавиш и да се задоволиш само со другарство, барем за сега.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Ако малку го почитуваш дечко ти рскини му. Размисли малце дали заслужил така да се однесуваш спрема него. Ти си не изградена личност без карактер и без свое размислување.:kesa::kesa::kesa:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Точно е ова. На два К*ра не се седи.
Точно е ова,со други зборови Не се оди со две лубеници под мишка,ќе останиш без ниедна!
Прво,викаш.. типот те бара кога што ќе посака тој...знаеш зошто?
затоа што знае дека имаш сериозна врска и мнооогууууу многууууу не те сфаќа сериозно,мислењето за тебе му е ама ич НЕсериозно.
друго... до кога мислиш така да одиш ? уште месец,два,три..година? Ќе те дознае дечко ти,еве и да е толку глуп и незамешан со луѓе и да не те дознае,типов шо одиш тајно ќе му се здосадиш и ќе ти ги мавне клоците,шансите да се заљуби во тебе се 0,02 % и да сака да имате нешто посериозно,си вика:Шо барам јас со ова да одам,и мене да ме прај на будала како сега дечко е ?
Така да...свести се шо правиш.Од една друга страна,те сфаќам како ти е.Но,ако сакаш толку да продолжиш со типов барем раскини му на дечко ти.Не мора да му набиваш уште рогови.Пробај со другиот,ориентирај се само кон него.
поздрав и пиши шо ќе напрајш,не мора тука...пиши ми на пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom