Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
1 јули 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Abe vidi cuce neka ne te lazat zlobnite cickovci :) znaci za da potece krv treba malku da go ima potpiknato prstenceto inace ne veruvam da e krv od himenot, a ako drugarceto na drugarkati go potpiknal malce prsteto paposle pak imalo krv ne e niso cudno,ako bese prasanjeto dali ja skinal prviot ili vtoriot pat se desava po nekogas da tece i vtoriot pat krv. A za bremenosta ne e tolku lesno da se zabremeni kako so se misli, ama za maler bas koga nesakas se desava da fati nekoe ludo spermatozoidce pa da zabremeni curata. Neznam so praele drugarot i drugarkata ama sepak najdobro e da odi momiceto da odi na ginekolog nema da ja kara tamu nikoj taa tetkata/cickoto tamu najubo ke i kaze dali e bremena ili ne ;)
Но таа ќе забремени ако тој веќе ја скинал па потоа ако истече спермата во неа..иначе со тоа што ја фаќал и што потечело малку крв мислам дека нема врска,хименот не вервам ни јас дека и е скинат според кажаното...:wink:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Но таа ќе забремени ако тој веќе ја скинал па потоа ако истече спермата во неа..иначе со тоа што ја фаќал и што потечело малку крв мислам дека нема врска,хименот не вервам ни јас дека и е скинат според кажаното...:wink:
Дева Марија забременила без скинување на хименот.

За 9 месеци обавезно да ни кажеш дали другарка ти е очигледно посебна :pipi:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Ме мрзеше да ја барам таа темата за секс проблеми па ај тука...

Колку и тече на типката при прв сексуален однос?

малце или МНОГУ?
ја знаеш онаа песнана од Васил Хаџиманов: како Вардар ќе дотечам...
е тоа исто ти е... значи вардар ко го глеаш исто така тече
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Do pred dve nedeli imav zenska dve godini. Za dve-godisninata bevme Ohrid na vikend. Od koga se vrativme se stana banalno i dosadno i ednostavno po nejzina inicijativa ne se skaravme tuku se razdelivme. Sega mi e mnogu tesko se slusame i taa saka da ostaneme samo drugari a u stvari ne saka da popusti-mi kaza nejzinata sestra. Moze li nekoj da mi pise sovet po moznos da bide zenska.
Odnapred blagodaram!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Do pred dve nedeli imav zenska dve godini. Za dve-godisninata bevme Ohrid na vikend. Od koga se vrativme se stana banalno i dosadno i ednostavno po nejzina inicijativa ne se skaravme tuku se razdelivme. Sega mi e mnogu tesko se slusame i taa saka da ostaneme samo drugari a u stvari ne saka da popusti-mi kaza nejzinata sestra. Moze li nekoj da mi pise sovet po moznos da bide zenska.
Odnapred blagodaram!
Појасни го делот и објави дека прифаќаш совет и од машко, во спротивно игнорирај ме.
 
E

elence*$

Гостин
Do pred dve nedeli imav zenska dve godini. Za dve-godisninata bevme Ohrid na vikend. Od koga se vrativme se stana banalno i dosadno i ednostavno po nejzina inicijativa ne se skaravme tuku se razdelivme. Sega mi e mnogu tesko se slusame i taa saka da ostaneme samo drugari a u stvari ne saka da popusti-mi kaza nejzinata sestra. Moze li nekoj da mi pise sovet po moznos da bide zenska.
Odnapred blagodaram!
очигледно и треба малце рефреш на врската.... не верувам дека престанала љубовта и сл. туку едноставно се случува во такви подолги врски малце да „заладат“ односите... направете нешто ново, што ќе ве крене и двајцата, затоа што ова оддалечување најверојатно е поради привремената монотонија што со себе ја носат долгите врски..

би ти предложила да и кажеш дека ја разбираш, но исто така дека не е во ред да ги фрлите во вода 2 години поминати заедно, и двајцата да се потрудите за да се чувствувате пријатно еден покрај друг..
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Do pred dve nedeli imav zenska dve godini. Za dve-godisninata bevme Ohrid na vikend. Od koga se vrativme se stana banalno i dosadno i ednostavno po nejzina inicijativa ne se skaravme tuku se razdelivme. Sega mi e mnogu tesko se slusame i taa saka da ostaneme samo drugari a u stvari ne saka da popusti-mi kaza nejzinata sestra. Moze li nekoj da mi pise sovet po moznos da bide zenska.
Odnapred blagodaram!
за што не сакала да попушти?? разговарај за тоа со неа или кога ке дознаеш кажи ни па тогаш ке може полесно да ти помогнеме
:helou:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Luge be, so eden drugar imav sex (znam deka mu se svigam, a i on mene). A ottogas se sretnavme samo ednas (za da razgovarame okolu toa), no neplanirano bevme prekinati od del od drustvoto. Posle onoj den veke ne razgovarame kako porano i nekako sme zblizeni a oddaleceni, cudno e... Dotogas na sekakvi temi razgovaravme, a otkako imavme sex samo si sedime i si pivkame kafe i kjutime. Vredi li da se razgovara ponatamu. Ako na pr. prestanam da komuniciram na nekoe vreme so nego, znam deka toa ke bide zasekogas i sama ke si se macam sebe. Imate li nekoj sovet, dali povtorno da se obideme so razgovor i dali ima smisla da prodolzime so sex, a moze i so vrska... napomenuvam deka za simpatiite megu nas si znaeme jas i toj samo. Inaku i jas i toj imame (demek imame) luge sto ni se dopagaat...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Luge be, so eden drugar imav sex (znam deka mu se svigam, a i on mene). A ottogas se sretnavme samo ednas (za da razgovarame okolu toa), no neplanirano bevme prekinati od del od drustvoto. Posle onoj den veke ne razgovarame kako porano i nekako sme zblizeni a oddaleceni, cudno e... Dotogas na sekakvi temi razgovaravme, a otkako imavme sex samo si sedime i si pivkame kafe i kjutime. Vredi li da se razgovara ponatamu. Ako na pr. prestanam da komuniciram na nekoe vreme so nego, znam deka toa ke bide zasekogas i sama ke si se macam sebe. Imate li nekoj sovet, dali povtorno da se obideme so razgovor i dali ima smisla da prodolzime so sex, a moze i so vrska... napomenuvam deka za simpatiite megu nas si znaeme jas i toj samo. Inaku i jas i toj imame (demek imame) luge sto ni se dopagaat...
епа ако си имате симпатии еден према друг зашто да не пробате врска?? тоа ви е убава опција.како и да е ке морате да седнете и да поразговарате околу тоа ако планирате повторно да се дружите:back: без разлика дали ке одлучите да останете во врска или не:smir:
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
109
Поени од реакции
1
Koj e raspolozen da mi dava soveti....neka se javi,stvarno mi trebaat nekolku:)pisete mi,ako nekoj e raspolozen:)
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Во право е Нане, пиши шо те мачи може и ќе можеме да те посоветуваме:smir:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Напишете што ви е проблемот и за што сакате совет и да не видам уште еден пост, -може ли-, -да, кажи-, -Тука сме ајде-. Не спамирајте.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
Luge be, so eden drugar imav sex (znam deka mu se svigam, a i on mene). A ottogas se sretnavme samo ednas (za da razgovarame okolu toa), no neplanirano bevme prekinati od del od drustvoto. Posle onoj den veke ne razgovarame kako porano i nekako sme zblizeni a oddaleceni, cudno e... Dotogas na sekakvi temi razgovaravme, a otkako imavme sex samo si sedime i si pivkame kafe i kjutime. Vredi li da se razgovara ponatamu. Ako na pr. prestanam da komuniciram na nekoe vreme so nego, znam deka toa ke bide zasekogas i sama ke si se macam sebe. Imate li nekoj sovet, dali povtorno da se obideme so razgovor i dali ima smisla da prodolzime so sex, a moze i so vrska... napomenuvam deka za simpatiite megu nas si znaeme jas i toj samo. Inaku i jas i toj imame (demek imame) luge sto ni se dopagaat...

hmm...pa mozesh da ostavish da pomine nekoe vreme pa da vidish shto ke se desi...ako se e isto...mozesh da pravish pak muabet so nego pa da vidite na shto ste kako ste itn.. ama razmisli i od taa strana deka toj ti bil drugar(ti e..), isto drushtvo, zaedno iskachate i red drugi raboti koi ne vredi da se izgubat ako sfe e dobro megu vas ama samo ako toa shto ste go imale bilo kako nekoj vid na greshka ama poshto i dvajcata si se sfigate...togash bi trebalo prvo da napravite eden asalen muabet pa posle ke znaesh shto da pravish...:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom