Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.727
Поени од реакции
40.821
каде ли го прочита тој податок :pos::pos:
па он рече дека била у странство и два пати доаѓала само. Стави ги наочарите тетке, или појачај тоа диоптерот, слабо гледаш некако.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.604
Поени од реакции
10.004
па он рече дека била у странство и два пати доаѓала само. Стави ги наочарите тетке, или појачај тоа диоптерот, слабо гледаш некако.
ај ѕирни погоре и види кој е ќорав....:pos::pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.727
Поени од реакции
40.821
Сестрами живее во странство и доаѓа два псти годишно.
па не ти го сфаќам тогаш проблемот друже, ти живиш на ланец цела година, тоа треба да ти е навика, а не да се вознемируваш што ти забранила.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.695
Поени од реакции
13.333
Здраво дечки нов сум на форумов.
Со девојка ми идам 1 ипол година и ми забранува да искачам со сетра ми.
Она живее во странство и доаѓа два пати годишно, и се почна кога и кажав дека кога ќе дојде ќе има
некој ден кога ќе сакам да се видам со нејзе. И она на тоа се наљути демек јас сум ја запоставувал, одбивал ислично,
(на еден ден) што и да и кажам она тоа не го прифаќа и се кара со мене дека е во право она за се.
За мене тоа не е нормално да ми забранува со сестра ми не идам со други. Јас за ништо и немам кажано све и е дозволено.
И секогас се дере ми кажува све и сважта и на крај ќе ми рече далинема да искачаж со сестра ти ќе и речам да, и све е нормално после тоа се до следно видување.
И псоле карањето ме сака ми кажува убави работи ама ако се спомне сестра ми (се руши светот). А никогаш ја неам послушано за тоа.
Ве молам за совет.
Кој совет сакаш да го слушнеш кога:
- Имаш лик кој ти диктира буквално целосен timetable за попунување на нејзините лични каприци
- Ѝ дозволуваш буквално да те гази со селско понашање и евтина треќеразредна манипулација.
- Мислиш дека те сака после сите овие драмулетки.
Имаш ли јебено достоинство да стаиш крај на шарадава наречена врска? Година ипол сте терале, сте се испробале, се истрошило човечното меѓу вас (кај неа) и тука нема никаков јебен компромис кој може да ве среди у нормала. Ја викаш, даваш до знаење дека не иде веќе, пробуваш да бидеш целосно имун на нејзини плачки (евтина манипулација пак за да го добие оное што највеќе ѝ одговара - супериорност над тебе), ја отеруваш у три лепе ако почнува пак караница, бришеш контакт од сегде и тоа е тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.968
Поени од реакции
36.751
Сестрами живее во странство и доаѓа два псти годишно.
...а што мора да кажеш дека излегуваш со сестра ти? :toe: „утре имам работа нема да се видиме, задутре ќе излеземе“ чао! :boksix:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.232
Поени од реакции
5.442
...а што мора да кажеш дека излегуваш со сестра ти? :toe: „утре имам работа нема да се видиме, задутре ќе излеземе“ чао! :boksix:
Не е никако решение, денес ова утре ќе му рече дека мора веган да стане иначе на кауч ќе спие
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.968
Поени од реакции
36.751
Не е никако решение, денес ова утре ќе му рече дека мора веган да стане иначе на кауч ќе спие
... воспитна мерка може обострано, многу мажи сменија нарав поради некоја жена и обратно, само треба да се работи на тој проблем, ако навистина го сака ќе се смени, но мора тој да пресече со зборови, а не што да прави туф туф на страна, а таа да царува разгалена!
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.692
Поени од реакции
8.150
остај што ти дава пичка два пати у годината па и ќе те малтретира уште. :icon_lol:
По муабетов и еднаш дали му дава. Ако си ги обавуваше детево "дужностите" у врската ќе немаше вакви глупи барања.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.534
Поени од реакции
7.086
Па затоа што сум ја одбивал за искачање за мене тоа не е прифатливо и цело време го прави тоа затоа што до сега јас тоа го неам напрсвено нит ќе го направам.

Kratko i jasno,
I se javuvash na tel, so "Ej srcka vecer sum so Sestra mi i ne racunaj na mene.
Cao sem moram da odam "

Zoshto, Kako ostvi vetrot da gi odnesi i ne gi ni slushaj.

Strogo disciplinski i teraj kurot.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.514
Поени од реакции
29.979
Како може да ти забрани да се гледаш со сестра ти, посебно ако доаѓа само неколку пати годишно, баш тогаш се треба да одјебеш и да си поминеш времето со неа ама немора сам ќе си ја викнеш и девојката па нека се упознаваат.
Фамилијата секогаш е на прво место.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.121
Поени од реакции
1.004
Таа никогаш нема да те сака и цени штом так почнува. Еден коњ ако ритне еднаш секогаш ќе те рита.
Друго ,јас неможам да ве разберам бе деца ,За сестра ти прави проблем?
Како ни е било на нас и девојката и швалерката и бившата сите три заедно да ги извадиш на маса у една вечер. И да се чудеш со кој ќе завршиш и свршиш а да не те сетат двете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom