Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.824
Поени од реакции
8.950
Путката како путка со самото нејно постоење никојпат нема да биде ваша приватна сопственост. Така да уживајте кога некоја госпоѓица ќе реши да ви ја даде да си играте, и не му ја мислете многу. И така не е ништо толку битно, сите ќе умреме некој после некој сега.
Кога станува збор за играње, од кур за жените нема поголема играчка :LOL:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
1.008
Поени од реакции
4.036
Види сељанче едно што даваш примери од селото од кое немаш излезено да ти кажам јас што точно се случило. Кога овој дознал за тоа каква била оваа се исплашил дека он нема искуство како неа, а и дека курот му е сигурно помал од тие претходните и оп му исчезнала машкоста и и раскинал како педерче некое.
Од збор до збор точно, сите овие што се занимаваат со body count сите патат од истата болест, а таа се вика мало куре.
До каде ќе се оди со мизогинијата? Како батково подоле одма со ghosting и блокирање, а девојката ни 100 кура не пробала... Женомрзец пар екселанс.
Што е следно? Нема да сакаат да ги женат овие што работеле во јавна куќа?
 

Attachments

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Од збор до збор точно, сите овие што се занимаваат со body count сите патат од истата болест, а таа се вика мало куре.
До каде ќе се оди со мизогинијата? Како батково подоле одма со ghosting и блокирање, а девојката ни 100 кура не пробала... Женомрзец пар екселанс.
Што е следно? Нема да сакаат да ги женат овие што работеле во јавна куќа?
А ти шом овакво курато мажиште, Миа Калифа бара сопруг, трк да ја жениш.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
Кога станува збор за играње, од кур за жените нема поголема играчка :LOL:
Затоа секоја модерна жена во спалната држи арсенал од вибратори. Не е до користење на неговото држале за играње, друго нешто негово се користи.
 
Член од
10 јануари 2023
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво дечки нов сум на форумов.
Со девојка ми идам 1 ипол година и ми забранува да искачам со сетра ми.
Она живее во странство и доаѓа два пати годишно, и се почна кога и кажав дека кога ќе дојде ќе има
некој ден кога ќе сакам да се видам со нејзе. И она на тоа се наљути демек јас сум ја запоставувал, одбивал ислично,
(на еден ден) што и да и кажам она тоа не го прифаќа и се кара со мене дека е во право она за се.
За мене тоа не е нормално да ми забранува со сестра ми не идам со други. Јас за ништо и немам кажано све и е дозволено.
И секогас се дере ми кажува све и сважта и на крај ќе ми рече далинема да искачаж со сестра ти ќе и речам да, и све е нормално после тоа се до следно видување.
И псоле карањето ме сака ми кажува убави работи ама ако се спомне сестра ми (се руши светот). А никогаш ја неам послушано за тоа.
Ве молам за совет.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Здраво дечки нов сум на форумов.
Со девојка ми идам 1 ипол година и ми забранува да искачам со сетра ми.
Она живее во странство и доаѓа два пати годишно, и се почна кога и кажав дека кога ќе дојде ќе има
некој ден кога ќе сакам да се видам со нејзе. И она на тоа се наљути демек јас сум ја запоставувал, одбивал ислично,
(на еден ден) што и да и кажам она тоа не го прифаќа и се кара со мене дека е во право она за се.
За мене тоа не е нормално да ми забранува со сестра ми не идам со други. Јас за ништо и немам кажано све и е дозволено.
И секогас се дере ми кажува све и сважта и на крај ќе ми рече далинема да искачаж со сестра ти ќе и речам да, и све е нормално после тоа се до следно видување.
И псоле карањето ме сака ми кажува убави работи ама ако се спомне сестра ми (се руши светот). А никогаш ја неам послушано за тоа.
Ве молам за совет.


Ова е советот. Бегај подалеку пошто подобро нема да станува, само полошо.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.604
Поени од реакции
10.004
Здраво дечки нов сум на форумов.
Со девојка ми идам 1 ипол година и ми забранува да искачам со сетра ми.
Она живее во странство и доаѓа два пати годишно, и се почна кога и кажав дека кога ќе дојде ќе има
некој ден кога ќе сакам да се видам со нејзе. И она на тоа се наљути демек јас сум ја запоставувал, одбивал ислично,
(на еден ден) што и да и кажам она тоа не го прифаќа и се кара со мене дека е во право она за се.
За мене тоа не е нормално да ми забранува со сестра ми не идам со други. Јас за ништо и немам кажано све и е дозволено.
И секогас се дере ми кажува све и сважта и на крај ќе ми рече далинема да искачаж со сестра ти ќе и речам да, и све е нормално после тоа се до следно видување.
И псоле карањето ме сака ми кажува убави работи ама ако се спомне сестра ми (се руши светот). А никогаш ја неам послушано за тоа.
Ве молам за совет.
Значи сестрати дошла досега само три пати откако сте вие во врска...и навистина ме занима поради која причина твојава девојка не ја сака..(кога успеала само да ја запознае)???
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Скарани се тие две нешто меѓусебно :pos:
Се шалам, ама може да има и нешто такво.
 
Член од
10 јануари 2023
Мислења
3
Поени од реакции
3
Па затоа што сум ја одбивал за искачање за мене тоа не е прифатливо и цело време го прави тоа затоа што до сега јас тоа го неам напрсвено нит ќе го направам.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Сестра е за цел живот, скво е најверојатно привремена. Немој да дозволиш да ти спроведура дресури. Кажи и дека со сестра ти едноставно се гледаш, ако и чини ок ако не може да си оди. Ова е класична примитивна женска тактика со која се наметнува како алфа селска мома. Не наседнувај!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom