Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Кај стигна младинава еј ... на 13 :)
Девојче, според мене, постојат многу веројатности и непредвидливости ... постои веројатност да те зафркава оти е под казна, а може и стварно така да е ... Ако во училиштето е ладен со тебе, веројатност е дека е срамежлив, а веројатност е и да се срами од тебе ... Според мене, најдобро е да си размислиш убаво, да го погледнеш во очи и да му кажеш што чуствуваш ...


Да знам дека е срамежлив... во неговото машко друштво е најголем фраер и така лош безобразен ученик.. а пред девојчиња мн. се срами... баш пред некој ден еден мој другар од одд. што не се дружи со него многу ми кажа дека бил срамежлив пред девојчиња... а да му кажам у очи дека го сакам.. ..
1. ке умрам од срам
2. он не е таков тип... повеке е за врска безврска
3. ако добијам корпа????


Mari4e не те потсека типот на мене у основно? :pos:

теман си е 13/14 год за дечко/девојка, ем се знаат децава.. од исто одд се. .. и како шо читам девојчето е напреднато за разлика од некои си 13 годишни . ..само тоа кажување у очи. .. чекајте си, тоа иде спонтано :smir: нема сигурно да ти даде корпа, мислам ти треба тоа да го осекаш, дали има хемија мегу вас или не :)

poz
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Да знам дека е срамежлив... во неговото машко друштво е најголем фраер и така лош безобразен ученик.. а пред девојчиња мн. се срами... баш пред некој ден еден мој другар од одд. што не се дружи со него многу ми кажа дека бил срамежлив пред девојчиња... а да му кажам у очи дека го сакам.. ..
1. ке умрам од срам
2. он не е таков тип... повеке е за врска безврска
3. ако добијам корпа????
Па мислам нормално е за момче од 13 години да е фраер во друштвото а кога станува збор за девојчиња да е срамежлив и сето тоа поради неискуство што со текот на времето поминува.
А како прво мислам дека тебе ти се допаѓа само и си правиш филмови дека тоа е некоја љубов, па дури и да му кажеш дека го сакаш детето ќе го извадиш од памет :) па може и корпа да добиеш.
Најдобар совет е да оставиш времето да си покаже што ќе биде од тоа, остави му простор на детето да размисли зашто очигледно тоа знае дека ти се допаѓа на тебе. И на крај не да се замарај за љубовни проблеми уште на 13 години.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Mari4e не те потсека типот на мене у основно? :pos:

теман си е 13/14 год за дечко/девојка, ем се знаат децава.. од исто одд се. .. и како шо читам девојчето е напреднато за разлика од некои си 13 годишни . ..само тоа кажување у очи. .. чекајте си, тоа иде спонтано :smir: нема сигурно да ти даде корпа, мислам ти треба тоа да го осекаш, дали има хемија мегу вас или не :)

poz
Да бе и ти беше мнооооооооооогу страмежлив..ај дај и совет на девојчето бидејки има исти проблем како ти со имаше кога бевме основно :)

п.с. кажи и дека ако не сега понатаму ке биде нешто..знаеш ти тie работи :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
благодариме ! уште некој совет!? ! само побрзо дека во 10 излегвам ! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:! btw ке се наклукам со 2-3 смирноф пред да излезам :D! фала и чекам адвајс
ај со среќа и пази да не претераш со смирнофот па да заборавиш како се викаш а не нешто друго:pos2:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
"теман си е 13/14 год за дечко/девојка, ем се знаат децава.. од исто одд се. .. и како шо читам девојчето е напреднато за разлика од некои си 13 годишни . ..само тоа кажување у очи. .. чекајте си, тоа иде спонтано :smir: нема сигурно да ти даде корпа, мислам ти треба тоа да го осекаш, дали има хемија мегу вас или не :)

poz"

"Па мислам нормално е за момче од 13 години да е фраер во друштвото а кога станува збор за девојчиња да е срамежлив и сето тоа поради неискуство што со текот на времето поминува.
А како прво мислам дека тебе ти се допаѓа само и си правиш филмови дека тоа е некоја љубов, па дури и да му кажеш дека го сакаш детето ќе го извадиш од памет :) па може и корпа да добиеш.
Најдобар совет е да оставиш времето да си покаже што ќе биде од тоа, остави му простор на детето да размисли зашто очигледно тоа знае дека ти се допаѓа на тебе. И на крај не да се замарај за љубовни проблеми уште на 13 години."

ФАЛА МНОГУ на двајцата... ама сепак незз шо да праам.. ке го оставам малце да размисли и он да ми дојде... нејќам ни на ркај памет да мисли дека сум очајна по него...
иначе стварно 1000% сум тотално заљубена во него...
Бај д веј.. има едно девојче у наш клас и го сака малиот од 1во одд.. и уште мн го сака ама сеа најискрено сите знаеме дека она нема шанси кај него.. а јас дојдов лани у ова одд.. нејќам да испаднам кучка пред неа... и он знае дека она го сака.. и коа се договаравме за мувањето се договоривме она да не дознае... :Д
Нели е слатко тоа од негова страна? :D:D:D
 
Г

Гоццццце

Гостин
Не! Туку тоа може да значи дека тебе сака само да те провози и на крај да си се фати со тоа девојче. Гледај ги од друга страна работите, не е се така розово !
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Многу е тешко да раскинеш врска.

Уште потешко е ако не го правиш тоа редовно.

Фак.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
е вака... појдов јас таму и кај нејзе одма (со полно срце)! и одам шо прајш како си ! ептен си уба едно друго ! и имаше гужва... и ми викат ептен место имат а? (финтава е дека немаше) ! и и викам еве сеа ке донесам ќебе од дома за да легнам од шо има место ! таја вика хехе јас перница! и викам... епа супер заедно ке спиеме ! ти перница јас ќебе и готово :) ! излгеда смирноф си ја сфрши работата! се отупуштив! и ја викнав надвор! и после по советите ! ти студит? и секако дека стуедеше( овдека во струга беше -7)! и ја прегрнав ! и ни 5 ни 6 ја смував ! и после внатре се журкавме до пред едно пола сат... ! и финтата е шо сеа пред малце ке го тепаја на брачед ми и се смававме сите ! хаоси! дојде полиција ! јас одма ја попратив и ми даде уште еден бакнеж и сеа незнам шо прајт домаи :):vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:! MISSION ACCOMPLISHED !!!!!! YEA
Зашто мислам дека лажеш ? :toe: :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
што знам "пер" ! прочитај пак... можда нешо не сфати а и шо се праиш паметен со твоите ГООООООООООООООООЛЕМИ 14 години ! и згора на то разочаран си од љубовта( го имаше како подиме) ! така да ! :) No hard feelings but i g2g :):smir:
Јас ? паметен ? Не бе ...

Голем со 14 години ? Не бе ... А ти го голем со 16 ? Никако. :tapp:

Подиме ? Не ... Тајтл да не беше тоа ? Колку што знам тоа беше пред месец дена, и нема врска со твоето лажење на темава ...

g2g ? Народе, не се чудете ако утре пише на темава дека отишол да се онади со таа ...

Е, нее ...! .. Секакви лажговци има во денешно време ?

Само едно да те прашам дедо мразу ! Мислиш дека фраер испадна со постот што го пиша ? :uvo:

Форумџиките повеќе ќе те сакаат или што ? :jaj:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Доста се расправате. Имате МСН и ПП. Таму докажувајте се дали некој лажел или не!
А ти над мене припази на речник!
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
epa vaka

se zaljubiv vo tipot mislam zaljubena sum cel zivot vo nego, radi nego raskinav so deckoto so koj idev 2ipol godini, tipot isto saka da e so mene t.e sakase ali sega neso glumi ludilio i se fura demek ima cura nekoja i so ti ja znam a non stop mi se javuva i vika da se vidime i neznam so da pravam plssssssssssss HELP:cry:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
se zaljubiv vo tipot mislam zaljubena sum cel zivot vo nego, radi nego raskinav so deckoto so koj idev 2ipol godini, tipot isto saka da e so mene t.e sakase ali sega neso glumi ludilio i se fura demek ima cura nekoja i so ti ja znam a non stop mi se javuva i vika da se vidime i neznam so da pravam plssssssssssss HELP:cry:
Тури му пепел, стара мушка финта, сака сака сака, па наеднаш или има ’’’ девојка ’’’ мувачица и сл, и Да ке се подадеш да го молиш , бркаш, освојуваш, ке те има, сега, ке те откачи понатака, и пак си со празни раце, а он секој пат ке ти се јавува да се гледате, и слушај го разумот, срцето ти е заљубено и збунето.

* не дозволувај да бидеш искористена и етикетирана, за се после касно е :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom