Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
...Абе сфе убо, и сама сум сведок како ради мене одбива топ цури, негови врснички шо се факат позрели од мене, бивши, и си викам глеј го будала шо ли му напраив...
Али мене самата понекогаш ми се јавува некое мизерно чувство што ми светка како потсетник дека сум помала и понеискусна(3-4 год разлика) и ме разочарува на некој начин, а можам да кажам дека најверојатно ми смета што поради тоа неможам јас да бидам у контрола, ми треба многу труд...:S :))) :( не сакам делење улоги во врската! како да го спречам тоа.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Нејќиш делење улоги, а сакаш да контролираш. Сакаш ти да ги делиш улогите, признај!!! You never let it FLOW, Марч.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Па, рачунај дека доколку прифаќа контрола, е пасивен учесник. Тоа не би го сакале во врска, do we?:)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Еј па, зш да се имат воопшто контрола?
Па, зашто некои сакаат да имаат контрола, тоа е индивидуално. Доколку другиот прифати, значи му е сеедно (или неспособен). Следствено, доколку и на двајцата им значи врската нема да има еден што ќе го контролира другиот.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Nemas nikakvi poseriozni problemi , vo ljubovta ja imas devojka sto ja sakas mnogu i ona tebe te saka , no sepak se osekas nesreken koga e vo prasanje ljubovta :S zosto ?
И јас се имам чувствувано вака и сум си го оправдувала тоа чувство со тоа дека можеби таа љубов не е доволна за да ме исполни. Сеа малце не` збунуваш со тоа што си пишал дека ја сакаш многу и дека она те сака, да го немаше пишано тоа ќе ти пишев да си најдеш друга, ама очигледно не е до девојката. Можда е затоа што сеуште си под импресии од некоја мината врска...Од друга страна можда тука е она чувство дека покрај доброто има и подобро...

...Абе сфе убо, и сама сум сведок како ради мене одбива топ цури, негови врснички шо се факат позрели од мене, бивши, и си викам глеј го будала шо ли му напраив...
Али мене самата понекогаш ми се јавува некое мизерно чувство што ми светка како потсетник дека сум помала и понеискусна(3-4 год разлика) и ме разочарува на некој начин, а можам да кажам дека најверојатно ми смета што поради тоа неможам јас да бидам у контрола, ми треба многу труд...:S :))) :( не сакам делење улоги во врската! како да го спречам тоа.
Марија немај гајле. Види вака, по мое мислење, не смее да има инфериорен во врска. Ако ти се чувствуваш така, пробај да го потиснеш тоа чувство. Добро е се` додека и он не почне да те гледа како инфериорна.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Психологија чиста.
Ја иам инфериорно чувство поради фактите, а он не ме глеа така.
Проблем решен :nesvest: .
:back:до сфи!
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите,ако може да ми помогнете...Ми треба помош за една момичка,ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас и се допаѓам по тоа како ме гледа (иако има дечко :().Сеуште не сум запознаен со неа па затоа барам ваша помош.Не сакам да и кажам одма дека ми се допаѓа бидејки не сакам да ризикувам.Ако може некој да ми даде совет би му бил многу благодарен.Фала однапред!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
Здраво на сите,ако може да ми помогнете...Ми треба помош за една момичка,ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас и се допаѓам по тоа како ме гледа (иако има дечко :().Сеуште не сум запознаен со неа па затоа барам ваша помош.Не сакам да и кажам одма дека ми се допаѓа бидејки не сакам да ризикувам.Ако може некој да ми даде совет би му бил многу благодарен.Фала однапред!
Брат се наоѓаш на почетокот на љубовен триаголник. Има дечко викаш??? Па вака... И да и` се допаѓаш само стави се во ситуација на дечкото... Но еве ти еден совет. Испитај го теренот, преку разговор со неа дали таа е среќна кога е со дечкото. Ако ти го потенцира ова брат не навлагај во територија каде сигурно ќе изгубиш.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
со типкава се мував пред месец дена еднаш и толку беше, постара една година од мене во угостителско(тапа)
и дадов мој мсн кога гледам другиот ден моја слика кај неа на мсн и се извадив од памет дека и онака нејќев да правам со типкава а оваа веќе се запалила по мене...онака ја блокирав и кога дозна за тоа ми се ставаше од секакви мсни кај мене и се претставуваше како некоја друга(а знаев дека е таа), дури и еднаш ми се закануваше...

ШТО ДА ПРАВАМ ДА ЈА ОТАРАСАМ ТИПКАВА
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
со типкава се мував пред месец дена еднаш и толку беше, постара една година од мене во угостителско(тапа)
и дадов мој мсн кога гледам другиот ден моја слика кај неа на мсн и се извадив од памет дека и онака нејќев да правам со типкава а оваа веќе се запалила по мене...онака ја блокирав и кога дозна за тоа ми се ставаше од секакви мсни кај мене и се претставуваше како некоја друга(а знаев дека е таа), дури и еднаш ми се закануваше...

ШТО ДА ПРАВАМ ДА ЈА ОТАРАСАМ ТИПКАВА
Заљуби се во неа.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ШТО ДА ПРАВАМ ДА ЈА ОТАРАСАМ ТИПКАВА
Прво, смени го аватарот за да успее магијата... а магијата за да успее исто така мора да и ја кажеш следнава реченица.

“Многу ми се допаѓаш, ама болен сум од една ретка полова болест (или смисли нешто, нека не биде полова), и не би сакал да те заразам бидејќи се пренесува со интимен контакт. А ако продолжам да куминицирам со тебе, ќе се заљубам и ќе заебам работа.“ Good luck.

Сите side effects кои не се спомнати, ќе бидат споменати во пп.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
со типкава се мував пред месец дена еднаш и толку беше, постара една година од мене во угостителско(тапа)
и дадов мој мсн кога гледам другиот ден моја слика кај неа на мсн и се извадив од памет дека и онака нејќев да правам со типкава а оваа веќе се запалила по мене...онака ја блокирав и кога дозна за тоа ми се ставаше од секакви мсни кај мене и се претставуваше како некоја друга(а знаев дека е таа), дури и еднаш ми се закануваше...

ШТО ДА ПРАВАМ ДА ЈА ОТАРАСАМ ТИПКАВА
kazi i deka imas dolga vrska ili jaka finta e i so toa da i kazes deka imas bolest ili pak probaj so devojceto ne znaes sto moze da ispadne:gretewq:gretewq:gretewq
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Момичката те влечит за нос ..... да не и станиш навика ??? Свашта еј
 

Kajgana Shop

На врв Bottom