Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 февруари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
4
Од мое лично искуство преку запишување на активности не се стакнува другари како што му требаат него. Таму претежно познанства се шири. Него му требаат другари, а такви работи во школо, факс, работа, мало, таму најголемиот дел од животот го поминуваме и поради тоа тие луѓе ти остануваат.

Имаш 18год, ептен си млад. Во овој период претежно се менуваат друштвата, се запишувааш на факс и тука можеш да се зближиш со некој. Послем тоа почнуваш на работа, тука повторно можеш да се зблишиж со некој. Само не биди намќор и се ќе си дојде.
Заебано е стекнвување ново друштво во 30тите години ако останеш сам. Помалце луѓе запознаваш оти не студираш, заглавен со исти луѓе на работа и се помалце време имаш за дружба. Луѓе што си ги знаел бегаат странство и станува се потешко за дружба.
Од мое искуство само познаници сум направил од активности. А дури на некој активности сум бил само со луѓе што ги знам од клас каде нема нови луѓе. Имав 2 подобри другари едниот отиде странство со другиот престанавме да се дружиме за глупости... и јас си планирам странство не вреди да седам овде ако не најдам стабилна работа.

Ама ајде ќе останам упорен ќе пробам да најдам некој нови активности, сменив школо лани сега сум у нов клас не знам ни со кого учам ради коронава, а луѓево без желба за запознавање вака не сум сакал да почне школо никогаш...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Нов сум на форумов може сум го згрешил местото на постирање каде би било повеќе соодветно?

Може си у право али не ми е баш гајле како некоја на форум лечи комплекси и се лаже дека не е битна физичката форма, ме напраи све мускул без памет иако не ме знае. Допрев точка изгледа.
Не, ти немаш мускули, затоа ќе идеш во теретана.
Пробај да читаш убаво кога некој ти пишува/зборува нешто, тоа е прва работа ако сакаш да имаш луѓе околу себе.
Ако нејќеш мислења, ни форумов ти треба, ни луѓе да ти попречуваат во твоето размислување.
 
Член од
26 февруари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
4
Не, ти немаш мускули, затоа ќе идеш во теретана.
Пробај да читаш убаво кога некој ти пишува/зборува нешто, тоа е прва работа ако сакаш да имаш луѓе околу себе.
Ако нејќеш мислења, ни форумов ти треба, ни луѓе да ти попречуваат во твоето размислување.
Ако немаш паметно нешо да кажеш не си троши време не ми треба мислење на малициозни луѓе како тебе, буквално ме напаѓаш у коментар а не ме знаеш лично. Ја тука ќе преќинам со ова а ти ако сакаш лечи си комплекси на темава глеам оддамна си на сајтов јас сум 10 години помлад од тебе можеби, срам ми е за тебе.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Ако немаш паметно нешо да кажеш не си троши време не ми треба мислење на малициозни луѓе како тебе, буквално ме напаѓаш у коментар а не ме знаеш лично. Ја тука ќе преќинам со ова а ти ако сакаш лечи си комплекси на темава глеам оддамна си на сајтов јас сум 10 години помлад од тебе можеби, срам ми е за тебе.
Isto vazi i za tebe zoso ne go procita i odgovori na mojot komentar?! Sramota e za dvajcata so nemate nikakov problem i pishuvate kolku da napishete nesto.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.145
Поени од реакции
25.573
Ако немаш паметно нешо да кажеш не си троши време не ми треба мислење на малициозни луѓе како тебе, буквално ме напаѓаш у коментар а не ме знаеш лично. Ја тука ќе преќинам со ова а ти ако сакаш лечи си комплекси на темава глеам оддамна си на сајтов јас сум 10 години помлад од тебе можеби, срам ми е за тебе.
Бре ама ниска точка на вриење. :D Тоа го објаснува проблемот со социјализација.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.104
Вака делуеш дека имаш изгубено мотив за нова ресоцијализација па се надеваш дека тука некој ќе ти го врати истиот. Прерано ти е да дигаш сидро и да се трансформиташ у uber намќориште па колку сакаш и да имаш друштвено искуство. Ако нешто животот нуди е динамика која или ја прифаќаме или целосно ја отфрламе и стануваме енергетски вампири подоцна. А таквите немаат просперитет во личниот живот. Дали сакаш ти да завршиш како нив е твое лично право на избор. Некои тука ти дадоа одредени скретници што и како се постигнува па мислам дека можеш да пробаш (пак). Вечното негирање и имање одговор за се`, нема да ти го реши проблемот. Само ќе го усложни.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.184
Здраво верувам дека многу вакви прашања имало овдека. Последнава година со ситуацијата стварно ми стана депресивна и досадна, времето ми е не исполнето и го изгубив друштвото на другари(долга приказна) останатите ми се само пријатели онака ги гледам ретко во ситуацијава, осамен сум на 18 години. Седам пред компјутер секој ден на онлајн часови како дебил и стварно попуштив. Пред пандемијава бев доста затворена личност (не постирам по социјални мрежи многу и не креирам некаков имиџ за мене, не пратам трендови) затоа не сум имал девојка ни другари многу, не сум најубав но не сум грд, атрактивен просечен културен дечко од добра фамилија. Не знам од каде да почнам сакам да запознаам нови луѓе другари, да влезам во нови кругови и да си најдам девојка. Искрено ви ја претставив ситуацијата се надевам ќе добијам искрени одговори.
Не ти е страшна ситуацијата, не си прв ниту пак единствен.
Гледај само да се зближиш некако со тие што ти се пријатели, да можеш да излезеш некаде, муабет да направиш.

Ако се ова сакаш да го направиш, само за да фатиш девојка како крајна цел... ќе се разочараш и после побетер ќе ти е.
 
Член од
26 февруари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
4
Вака делуеш дека имаш изгубено мотив за нова ресоцијализација па се надеваш дека тука некој ќе ти го врати истиот. Прерано ти е да дигаш сидро и да се трансформиташ у uber намќориште па колку сакаш и да имаш друштвено искуство. Ако нешто животот нуди е динамика која или ја прифаќаме или целосно ја отфрламе и стануваме енергетски вампири подоцна. А таквите немаат просперитет во личниот живот. Дали сакаш ти да завршиш како нив е твое лично право на избор. Некои тука ти дадоа одредени скретници што и како се постигнува па мислам дека можеш да пробаш (пак). Вечното негирање и имање одговор за се`, нема да ти го реши проблемот. Само ќе го усложни.
Дефинитивно не сум се откажал од социјализација и не го мислев тоа, прашањето на почеток ми беше каде во Скопјево сега е добро да запознаеш луѓе? Настани, групи, места... Потоа муабетов забега...

Не ти е страшна ситуацијата, не си прв ниту пак единствен.
Гледај само да се зближиш некако со тие што ти се пријатели, да можеш да излезеш некаде, муабет да направиш.

Ако се ова сакаш да го направиш, само за да фатиш девојка како крајна цел... ќе се разочараш и после побетер ќе ти е.
Не ми е само за девојка сакам да најдам нова средина на луѓе.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Бре ама ниска точка на вриење. :D Тоа го објаснува проблемот со социјализација.
Нов член е, сигурно ги нема сретнато есејските мислења на @bijons во темите за здравје и експертизите на @cholismo во темите за фудбал.

Кога ќе почне редовно да ги чита нивните мислења, тогаш ќе стане потрпелив и точката на вриење ќе му е на многу повисоко ниво. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.344
Јас кога бев во слична ситуација ми дадоа совет да сум ја насочил енергијата кон нешто друго, некое хоби или да изучувам странски јазик. Одлучив да учам програмирање.

После првиот час почнав да пијам, засилив на кладилница и фатив женска. И пред тоа имав бивши али таа беше првата со која имав обостран орален секс.

Ми пропаднаа 1400 денари месечна претплата за неполни 45 минути. До ден денес не ми е јасно шо зборуваше батето на часот.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
46
Поени од реакции
4
Девојки ми треба ваш совет, имав долга врска и прекина, и сеа имам неколку девојчиња што ги знам онака од град, се лајкаме на инста, стори тоа тоа све, ама пошо немам прилика да се сретнам во живо незнам како да започнам мубет на инста а да не биде нешто бош, замарање.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Девојки ми треба ваш совет, имав долга врска и прекина, и сеа имам неколку девојчиња што ги знам онака од град, се лајкаме на инста, стори тоа тоа све, ама пошо немам прилика да се сретнам во живо незнам како да започнам мубет на инста а да не биде нешто бош, замарање.
Дјевојка се тражи преко менаџера, не на инстаграму.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
814
Поени од реакции
1.295
Девојки ми треба ваш совет, имав долга врска и прекина, и сеа имам неколку девојчиња што ги знам онака од град, се лајкаме на инста, стори тоа тоа све, ама пошо немам прилика да се сретнам во живо незнам како да започнам мубет на инста а да не биде нешто бош, замарање.
прати и одма дик пик
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Девојки ми треба ваш совет, имав долга врска и прекина, и сеа имам неколку девојчиња што ги знам онака од град, се лајкаме на инста, стори тоа тоа све, ама пошо немам прилика да се сретнам во живо незнам како да започнам мубет на инста а да не биде нешто бош, замарање.
на погрешно место се обраќаш, требаше од батковците да побараш помош, ич тие не го вадат од пичка, поготово зимава кога е ладно
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
на погрешно место се обраќаш, требаше од батковците да побараш помош, ич тие не го вадат од пичка, поготово зимава кога е ладно
топло држи пичката а? Парно има унутра :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom