Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

C

CoolIris

Гостин
Zdravo sakam da slusnam mislenje od vas. imam 21godina vo brak sum 3 godini. No ovie nekolku meseci maz mi voopsto ne me privlekuva. Ni seksot ne e kako sto bese, koga imame nisto ne osekjam, a i ne ni pomisluvam sega na seks iskreno. Ne znam vo koj e problemot dali vo mene ili vo nego. Isto ovie meseci mnogu mislam na edno momce so koe se imam samo smuvano i nisto drugo. Od glava ne mi izleguva toj, ne znam sto da pravam....
Да седнеш и да разговараш со маж ти. Сето тоа што го имаш пишано овде, кажи му го и нему. Кога веќе си погледнала друг маж, биди човек, седни и кажи му го тоа на маж ти, а не да правиш будала од него.
 
Член од
24 јуни 2020
Мислења
8
Поени од реакции
4
Да седнеш и да разговараш со маж ти. Сето тоа што го имаш пишано овде, кажи му го и нему. Кога веќе си погледнала друг маж, биди човек, седни и кажи му го тоа на маж ти, а не да правиш будала од него.
I sledniot cekor ke bidi razvod. A jas baram izlez od celata ovaa prikazna. Kako da ne mislam povekje na ovoj drugiot, kako da gi imam istite cuvstva kon maz mi kako porano.....
 
C

CoolIris

Гостин
I sledniot cekor ke bidi razvod. A jas baram izlez od celata ovaa prikazna. Kako da ne mislam povekje na ovoj drugiot, kako da gi imam istite cuvstva kon maz mi kako porano.....
И како би се носела со грижата на совест? Или така ноншалантно ќе си живееш среќно до крајот на животот со него?

Дали ќе биде развод или не, не може да знаеш. За тоа требало да размислуваш пред да го изневериш маж ти. Постојат и луѓе кои се спремни да простат неверство, можеби маж ти е еден од нив.
Друго не знам што да ти кажам.
 
Член од
24 јуни 2020
Мислења
8
Поени од реакции
4
И како би се носела со грижата на совест? Или така ноншалантно ќе си живееш среќно до крајот на животот со него?

Дали ќе биде развод или не, не може да знаеш. За тоа требало да размислуваш пред да го изневериш маж ти. Постојат и луѓе кои се спремни да простат неверство, можеби маж ти е еден од нив.
Друго не знам што да ти кажам.
Ne sum go izneverila, psihicki da i toa e eden vid neverstvo, no fizicki nikogas.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Ne sum go izneverila, psihicki da i toa e eden vid neverstvo, no fizicki nikogas.
Само одење во црква и молитва, исповест исто така не е лоша опција, да излезеш со бело лице пред бога.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Zdravo sakam da slusnam mislenje od vas. imam 21godina vo brak sum 3 godini. No ovie nekolku meseci maz mi voopsto ne me privlekuva. Ni seksot ne e kako sto bese, koga imame nisto ne osekjam, a i ne ni pomisluvam sega na seks iskreno. Ne znam vo koj e problemot dali vo mene ili vo nego. Isto ovie meseci mnogu mislam na edno momce so koe se imam samo smuvano i nisto drugo. Od glava ne mi izleguva toj, ne znam sto da pravam....
Требало малку порано да се омажиш, си задоцнила.
 
Член од
24 јуни 2020
Мислења
8
Поени од реакции
4
Требало малку порано да се омажиш, си задоцнила.
Znam. No ete dete, se izlazav i sega sto da pravam a? Da se obesam poradi toa? sega da mi e ovoj pamet ne bi se omazila tolku mala, ama ete se sluci.
Автоматски споено мислење:

Како да имаш чувства?! :cool:
U smisla kako da me privlekuva kako porano, kako da imam zelba za seks so nego. Ne znam ..
Автоматски споено мислење:

Само одење во црква и молитва, исповест исто така не е лоша опција, да излезеш со бело лице пред бога.
Sum bila vo crkva, se molev. No ne sum se ispovedala da sega, a moze..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
i sega sto da pravam a? Da se obesam poradi toa?
Таман работа, какво бесење. Твојата животна цел сеуште не е исполнета, има многу мажи кои треба допрва да бидат зезнати од тебе.
Сега, додека ваљда уште немаш деца, за да не патат, треба да се разведеш и да си продужиш со промискуитетност.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Zdravo sakam da slusnam mislenje od vas. imam 21godina vo brak sum 3 godini. No ovie nekolku meseci maz mi voopsto ne me privlekuva. Ni seksot ne e kako sto bese, koga imame nisto ne osekjam, a i ne ni pomisluvam sega na seks iskreno. Ne znam vo koj e problemot dali vo mene ili vo nego. Isto ovie meseci mnogu mislam na edno momce so koe se imam samo smuvano i nisto drugo. Od glava ne mi izleguva toj, ne znam sto da pravam....
Секоја врска или брак има ваква криза, особено на помлади години. Затоа, најчесто не се стапува во брак, ако сметаш дека не си видел доволно од слободниот живот. Штом гледаш по други, значи се променило нешто и во вашата врска. Имате проблем и разговарајте за тоа, решете го. Не те привлекува веќе, немаш желба за секс со него, тоа е проблем кој не зависи од другиот тип. Ако нема решение, бујрум развод и секој си оди по свој пат.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Секоја врска или брак има ваква криза, особено на помлади години. Затоа, најчесто не се стапува во брак, ако сметаш дека не си видел доволно од слободниот живот. Штом гледаш по други, значи се променило нешто и во вашата врска. Имате проблем и разговарајте за тоа, решете го. Не те привлекува веќе, немаш желба за секс со него, тоа е проблем кој не зависи од другиот тип. Ако нема решение, бујрум развод и секој си оди по свој пат.
Млади сте, имате еден тон можности да си го збогатите секојдневието. Можеби е период на меланхолија со сите случувања и изолации... Шетајте, дружете се, можеби повторно ќе излезат неговите позитивни страни кои те привлекувале. Не се откажувај веднаш тоа е најлесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom