Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Дечки, може еден совет? Конкретно се работи за еден форум - кајгана и пишав ЛП на една особа со женски ник, ама таа не ми врати. И сеа немам мира из простог разлога питајучи се сам себе, дали ја прочитала пораката, дали не ја прочитала, дали несака да врати, дали незнае да врати...! У краткоме Хиљаду зашто, ниједно зато!
Па дајте некој совет, шо да праам, шо како, зашо? :confused:

кажи прво што си пишал а потоа ке ти дадеме совет! (да се надеваме дека не си ја вреѓал):lut:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
YOU WANT TO COME IN MY LIFE, THE DOOR IS OPEN. YOU WANT TO GET OUT OF MY LIFE, THE DOOR IS OPEN. JUST ONE REQUEST. DON’T STAND AT THE DOOR, YOU ARE BLOCKING THE TRAFFIC.[DOUBLEPOST=1561588792][/DOUBLEPOST]
Дечки, може еден совет? Конкретно се работи за еден форум - кајгана и пишав ЛП на една особа со женски ник, ама таа не ми врати. И сеа немам мира из простог разлога питајучи се сам себе, дали ја прочитала пораката, дали не ја прочитала, дали несака да врати, дали незнае да врати...! У краткоме Хиљаду зашто, ниједно зато!
Па дајте некој совет, шо да праам, шо како, зашо? :confused:
не се нервирај, ке видиш ако ти пишат добро ако не пак добро, средината е најслатка и најубава ама и најлоша и најболна, затоа е и средина.
пс- нема вкус :cool:[DOUBLEPOST=1561588901][/DOUBLEPOST]
кажи прво што си пишал а потоа ке ти дадеме совет! (да се надеваме дека не си ја вреѓал):lut:
кузне што се испонашал :cool:
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
@DenaM @pozdrav eden topol Абе ич не контате. Мојто тражење савет е саркастично. Али не е битно.:kafence:
ајде ке се насмееме :)
и јас сум исто саркастична. :busi:[DOUBLEPOST=1561670678][/DOUBLEPOST]nego sovet help kako da se trgnam of toj eden decko
ke ve castam so sakate
 
Последно уредено:
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Кaкo дa се oткaчaм oд нaпaст? Се гледaв сo еден пред гoдинa ипoл, јaс сaкaв дa рaсчистaм сo убaвo кaжaнo му беше пoсле гoдинa ипoл типoт oд време нa време зaмaрa сo фрaзи декa немoжел дa ме зaбoрaви. Искренo и директнo му е кaжaнo милијaрдa пaти блoкирaн е oд сите мoжни стрaни и нaчини декa не сум зaинтересирaнa и пaк упoрнo прoбувa дa ме ,,рaзубеди `` знaчи не се рaзбирa oд не. Врти вo ниеднo време oд др брoеви и некревaм сo финo сум гo oдбивaлa, у три лепе гo имaм oтерaнo штo се не џaбе е. Бидејќи неaм идеa кaкo дa се oткaчи бaрaм сoвет зoштo ми дoјде преку нoс oд негo веќе !
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Кaкo дa се oткaчaм oд нaпaст? Се гледaв сo еден пред гoдинa ипoл, јaс сaкaв дa рaсчистaм сo убaвo кaжaнo му беше пoсле гoдинa ипoл типoт oд време нa време зaмaрa сo фрaзи декa немoжел дa ме зaбoрaви. Искренo и директнo му е кaжaнo милијaрдa пaти блoкирaн е oд сите мoжни стрaни и нaчини декa не сум зaинтересирaнa и пaк упoрнo прoбувa дa ме ,,рaзубеди `` знaчи не се рaзбирa oд не. Врти вo ниеднo време oд др брoеви и некревaм сo финo сум гo oдбивaлa, у три лепе гo имaм oтерaнo штo се не џaбе е. Бидејќи неaм идеa кaкo дa се oткaчи бaрaм сoвет зoштo ми дoјде преку нoс oд негo веќе !
Sum imal i ja ista situacija, samo so zensko. Resenieto e ignore, i so tek na vreme ke sfati deka nema nikakov napredok od takvoto odnesuvanje i ke se otkaze. Ne mu odgovaraj na povici i poraki, ke mu dosadi...drugo resenie i da sakas, nema...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Кaкo дa се oткaчaм oд нaпaст? Се гледaв сo еден пред гoдинa ипoл, јaс сaкaв дa рaсчистaм сo убaвo кaжaнo му беше пoсле гoдинa ипoл типoт oд време нa време зaмaрa сo фрaзи декa немoжел дa ме зaбoрaви. Искренo и директнo му е кaжaнo милијaрдa пaти блoкирaн е oд сите мoжни стрaни и нaчини декa не сум зaинтересирaнa и пaк упoрнo прoбувa дa ме ,,рaзубеди `` знaчи не се рaзбирa oд не. Врти вo ниеднo време oд др брoеви и некревaм сo финo сум гo oдбивaлa, у три лепе гo имaм oтерaнo штo се не џaбе е. Бидејќи неaм идеa кaкo дa се oткaчи бaрaм сoвет зoштo ми дoјде преку нoс oд негo веќе !
Епа неможеш туку така само да го откачиш. Очигледно дека е без објаснение. Така да фино лепо си се соочуваш со последиците на твоите дела...Или намести му друга појака женска од тебе и има за 5 мин да те забраве.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Sakam da prasam zosto glavata na penisot ne mie izlezena vo sto e problemot... I Zosto Koga imam seks i go stavam na pocetok duri da vlezi me boli na kozickata mnogu
Влечи ја кожата колку шо может повеќе да ти се рашире за да ти излезе од главата.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Кaкo дa се oткaчaм oд нaпaст? Се гледaв сo еден пред гoдинa ипoл, јaс сaкaв дa рaсчистaм сo убaвo кaжaнo му беше пoсле гoдинa ипoл типoт oд време нa време зaмaрa сo фрaзи декa немoжел дa ме зaбoрaви. Искренo и директнo му е кaжaнo милијaрдa пaти блoкирaн е oд сите мoжни стрaни и нaчини декa не сум зaинтересирaнa и пaк упoрнo прoбувa дa ме ,,рaзубеди `` знaчи не се рaзбирa oд не. Врти вo ниеднo време oд др брoеви и некревaм сo финo сум гo oдбивaлa, у три лепе гo имaм oтерaнo штo се не џaбе е. Бидејќи неaм идеa кaкo дa се oткaчи бaрaм сoвет зoштo ми дoјде преку нoс oд негo веќе !
Фати си нов дечко. Ќе се демотивира и откажи сам.
Е ако после тоа не се откажи сам, в полиција пријави го за вознемирување :D
 
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Фати си нов дечко. Ќе се демотивира и откажи сам.
Е ако после тоа не се откажи сам, в полиција пријави го за вознемирување :D
Decko iam godina dena i pak dosaga. Mi ima vrteno vo 4 saat sabajle direktno go imam oterano u tri lepe i pak si tera po svoe, zatoa i baram sovet
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Decko iam godina dena i pak dosaga. Mi ima vrteno vo 4 saat sabajle direktno go imam oterano u tri lepe i pak si tera po svoe, zatoa i baram sovet
Ако дечко ти 1 година знае за ова и сеуште го нема треснато од земја типот,тогаш очигледно имаш девојка...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Колку време е "доволно време" да се трудиш по некоја? Значи се бориш се бориш се бориш со месеци веќе, ти игра топло-ладно и пак незнаеш на што си, а несакаш да се откажиш бидејки уствари ти значи нешто?

Толкава фрустрација немам осетено оддамна, буквално ми врие мозокот. :mad: Дајте бројка да видиме вие колку би играле во ваква ситуација.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Колку време е "доволно време" да се трудиш по некоја? Значи се бориш се бориш се бориш со месеци веќе, ти игра топло-ладно и пак незнаеш на што си, а несакаш да се откажиш бидејки уствари ти значи нешто?

Толкава фрустрација немам осетено оддамна, буквално ми врие мозокот. :mad: Дајте бројка да видиме вие колку би играле во ваква ситуација.
nema vreme, se dodeka ne doznaesh eden den deka si fatila decko I togash prestanesh. inace ako nekoj misli losho na drug na sebe si prai.
sovet of mene da si fatish devojka uste vecer po moznost. pocit imash od koja I da e, ljubov nemash ni of taa ni of nikoja. izvini so ke te razocaram. inace ke ste pocnele ko so treba I ke ste zavrsele ko so treba. borba da si vo brak da imash deca pa za familjata da sfatam a za nekoja so ne ti e nisto e budalo. of iskustvo ova. daj boze da ne sum vo pravo.
I uste nesto zapamti deka si dobar covek I deka ne zasluzuvash. I deka toa nema vrska so ljubov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom