Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Kako da mi zakrepne skrsenoto srce, seriozni odgovori molam bidejki ne mi e bas najnaj..
Срцето не е кршлив орган само разумот и егото ти се повредени...ќе ти пројде што и да е, само трпение, спасение:)
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
10
Поени од реакции
5
Срцето не е кршлив орган само разумот и егото ти се повредени...ќе ти пројде што и да е, само трпение, спасение:)
Hmm.. a moze li vaka. Rabotata e sto toa "povreduvanje" na razumot i egoto se' uste trae, nemam hrabrost da ja otkacam iako sum svesen deka mi steti i deka me povreduva. Od edna strana se plasam da ne ja izgubam zasto nikogas do sea ne sum osetil nesto vakvo kako sto imam oseteno so nea, i mislam deka i taa na nekoj nacin.. pff dolga prikazna, ednostavno ne znam sto da pravam, nemam hrabrost za da kazam dosta e iako mi steti.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Hmm.. a moze li vaka. Rabotata e sto toa "povreduvanje" na razumot i egoto se' uste trae, nemam hrabrost da ja otkacam iako sum svesen deka mi steti i deka me povreduva. Od edna strana se plasam da ne ja izgubam zasto nikogas do sea ne sum osetil nesto vakvo kako sto imam oseteno so nea, i mislam deka i taa na nekoj nacin.. pff dolga prikazna, ednostavno ne znam sto da pravam, nemam hrabrost za da kazam dosta e iako mi steti.
извини, но не разбирам како тоа ти штети?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Некој човек седел во соба и имало промаја и го дувала, арно ама го мрзело да стане да ја затворе вратата и покрај тоа шо му сметала. У себе си викал: Е да има некој да ја затворе вратата.
Нареднио ден пак си седел така и пак го шибало промаја, ама го мрзело и си мислел како нема некој да ја затворе вратата да не го шиба промајата. И така 3-4 дена го шибала и кога почнало да го боле се живо едноставно станал и ја затворил вратата.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Hmm.. a moze li vaka. Rabotata e sto toa "povreduvanje" na razumot i egoto se' uste trae, nemam hrabrost da ja otkacam iako sum svesen deka mi steti i deka me povreduva. Od edna strana se plasam da ne ja izgubam zasto nikogas do sea ne sum osetil nesto vakvo kako sto imam oseteno so nea, i mislam deka i taa na nekoj nacin.. pff dolga prikazna, ednostavno ne znam sto da pravam, nemam hrabrost za da kazam dosta e iako mi steti.
Добро напиша овој Говинда. Уште немаш доста. И да се разделите и најдеш некоја друга и немаш сеуште доста од драми пак ќе дозволуваш некој да те повредува или влечи за нос и ќе мислиш дека само со него си се осетил некако посебно, некоја љубов толку силна, а нема врска. Ако си паметан некогаш стварно ќе ја затвориш таа врата и ќе дојдеш до некој за кој си велиш е нема шанси јас со ваква личност. Ќе се прашуваш нови прашања како е возможно да е се ок и ќе се сомневаш така испечен од претходните врски. И верувај тоа е поокеј варијанта. Полоша можност е постојано да бараш нешто со си имал со некого, некакво чуство на неизвесност и ќе налетуваш на такви енергетски вампири и или ќе се затвориш скроз или пак од лоша во полоша врска ќе одиш.
Ама изгледа дека треба да те издува уште малку.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
mnogu e losho koga znaesh deka ne go biva ama sepak go sakash zaljuben si. moj sovet kolku mozesh pobrzo soberi sili i begaj dodeka ne si skros unisten. greshki se slucuvaat smetaj go taka i begaj. upravo se clenovite pogore sto ti kazaa deka si mrzliv i deka ke se unistish psihicki i fizicki. pamet vo glava i cuvaj se.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Hmm.. a moze li vaka. Rabotata e sto toa "povreduvanje" na razumot i egoto se' uste trae, nemam hrabrost da ja otkacam iako sum svesen deka mi steti i deka me povreduva. Od edna strana se plasam da ne ja izgubam zasto nikogas do sea ne sum osetil nesto vakvo kako sto imam oseteno so nea, i mislam deka i taa na nekoj nacin.. pff dolga prikazna, ednostavno ne znam sto da pravam, nemam hrabrost za da kazam dosta e iako mi steti.
Буразеру, прво колку години имаш?
И второ бирај или си кур@ц или пичк@, или имаш храброст или немаш. Храброста и иницијативата се двете главни улоги кои ти го креираат животот понатаму.

П.с Запомни никој не е незаменлив.:anco:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Некој човек седел во соба и имало промаја и го дувала, арно ама го мрзело да стане да ја затворе вратата и покрај тоа шо му сметала. У себе си викал: Е да има некој да ја затворе вратата.
Нареднио ден пак си седел така и пак го шибало промаја, ама го мрзело и си мислел како нема некој да ја затворе вратата да не го шиба промајата. И така 3-4 дена го шибала и кога почнало да го боле се живо едноставно станал и ја затворил вратата.
odakle si ti?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Kako da mi zakrepne skrsenoto srce, seriozni odgovori molam bidejki ne mi e bas najnaj..
Не е ниту лесно ниту брзо... Важно е да не се повлечеш, да бидеш со луѓе, да шеташ... Имај активности, времето ќе си го направи своето.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ете дечко за тебе.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Дечки, може еден совет? Конкретно се работи за еден форум - кајгана и пишав ЛП на една особа со женски ник, ама таа не ми врати. И сеа немам мира из простог разлога питајучи се сам себе, дали ја прочитала пораката, дали не ја прочитала, дали несака да врати, дали незнае да врати...! У краткоме Хиљаду зашто, ниједно зато!
Па дајте некој совет, шо да праам, шо како, зашо? :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom