Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Да, и после кога ќе ја шутнат од кај дечкото, она на улица нека седи.

Штом има финансиска зависност од родители, ќе ги потрпи уште некое време, па ќе си најде работа, па после нека седи со цимерки. Не мора одма од родители на дечко да се врбува, нека осети малце сама живеење и слобода. Ни прва ни последна што родителите ја замараат, па кај да одела.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Многу такви што на тие години заминаа од дома немој ќе останат без маж и после и од таму им ја опнаа клоцата и си се вратија пак кај родителите, а некои и со 2-3 деца.
Сега нека трпат и сами нека ги чуваат.
И другарки се заебаа. Мислеа тогаш тој ќе ги издржува и никој друг не им треба во животот, а они ќе студираат и додека тој е на работа тие ќе му прават јадење и ќе го чекаат со кафе на масата.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
W

Whatever01

Гостин
Здраво на сите, едно прашање до понежнио пол: Вака вашата најдобра другарка му дава комплименти на вашиот дечко, и тој ја праша што мисли она за него, како го гледа, како другар или би излегувала со него. И он после и потенцира дека ја гледа како другарка. И еден тест за неа и вели да не ви кажува чисто да види колку ви е другарка. Дали ќе му раскинете поради тоа?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Здраво на сите, едно прашање до понежнио пол: Вака вашата најдобра другарка му дава комплименти на вашиот дечко, и тој ја праша што мисли она за него, како го гледа, како другар или би излегувала со него. И он после и потенцира дека ја гледа како другарка. И еден тест за неа и вели да не ви кажува чисто да види колку ви е другарка. Дали ќе му раскинете поради тоа?
Ti si masko a imas decko? Ti da ne si peder be?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Здраво на сите, едно прашање до понежнио пол: Вака вашата најдобра другарка му дава комплименти на вашиот дечко, и тој ја праша што мисли она за него, како го гледа, како другар или би излегувала со него. И он после и потенцира дека ја гледа како другарка. И еден тест за неа и вели да не ви кажува чисто да види колку ви е другарка. Дали ќе му раскинете поради тоа?
a na drugarka ti krivo I e sto ne ja opnal decko ti ili sto ne I bustal ego?

vakvi orasanja obicno na 13 godini postavuvaat lugjeto,dali da mu raskinela na deckoto oti drugarkata go bensisala.
aj ke se testirame ako ne, ko decata mali

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.336
Поени од реакции
3.305
Здраво на сите, едно прашање до понежнио пол: Вака вашата најдобра другарка му дава комплименти на вашиот дечко, и тој ја праша што мисли она за него, како го гледа, како другар или би излегувала со него. И он после и потенцира дека ја гледа како другарка. И еден тест за неа и вели да не ви кажува чисто да види колку ви е другарка. Дали ќе му раскинете поради тоа?
Odjebi go
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Заљубен сум во најдобриот другар. Не знам што да правам, не сакам да го изгубам.. А многу го сакам и ме привлекува и физички, интелектуално и сексуално. Не верувам да он ме сака. Не сакам да го повредам, за мене што ќе бидам ич не ми е гајле!
Готово е, му кажав се и се повлеков.
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
a na drugarka ti krivo I e sto ne ja opnal decko ti ili sto ne I bustal ego?

vakvi orasanja obicno na 13 godini postavuvaat lugjeto,dali da mu raskinela na deckoto oti drugarkata go bensisala.
aj ke se testirame ako ne, ko decata mali

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Ништо нека не те чуди дека вакви работи прават и повозрасни од 13 години. Што имам видено од маж од 30 год и девојка од 25 во шпански серии го нема тоа
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ништо нека не те чуди дека вакви работи прават и повозрасни од 13 години. Што имам видено од маж од 30 год и девојка од 25 во шпански серии го нема тоа
сите гледаме секакви примери, секојдневно.
со гајда да ги жалиш таквите...
 
B

Bubu*

Гостин
И јас имам сличен проблем
Имавме некои караници и се доведе врската после 4 години буквално да не го познавам...
Осеќам како да нема љубов, он тоа го негира. Чувства сеуште имало..така вели. Незнам за што станува збор но ова е ужасно. Се однесува со мене како со обичен познаник барем ја така осеќам. За интимност да не зборам .. хеееллп
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
И јас имам сличен проблем
Имавме некои караници и се доведе врската после 4 години буквално да не го познавам...
Осеќам како да нема љубов, он тоа го негира. Чувства сеуште имало..така вели. Незнам за што станува збор но ова е ужасно. Се однесува со мене како со обичен познаник барем ја така осеќам. За интимност да не зборам .. хеееллп
Има кова друга, раскини му.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom