Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од anonimnaa, 13 јануари 2006.

 1. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.393
  Допаѓања:
  10.329
  Али ти живееш во сегашноста, така?
  Иднината се планира, не значи дека тоа ќе тера онака ко што ти си замислил.
  Во сегашноста тебе ти фали девојка, зашто не се гледате. Еднаш во 4 месеци, wtf? Не знам искрено зашто си го трошите времето така, врски на далечина се огромно малтретирање, или сте заедно или не сте.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. storm03m

  storm03m

  Член од:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  10
  Колку години имаш бе батец?
   
 3. MarkoWPH

  MarkoWPH

  Член од:
  30 јуни 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  22 :)
   
 4. hristijan1992

  hristijan1992

  Член од:
  18 септември 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Здраво дечки,

  Пред неколку недели, кај нас на работа се вработи едно доста симпатично девојче. Со мои 23 години, немам многу искуство со жените, па поради тоа имам страв да и пријдам на девојчето. Сепак работното место ми е такво, каде што има премногу “манијаци“ кои се вртат и свиркаат по се што е женско. Ако оставам работите да се движат спонтано (да се запознаваме полека, да муабетиме едно др...), може да помине доста време и да улета некој од позадина и да ми ја гранбе. Но од друга страна, се плашам ако директно ја поканам да излеземе, да не си помисли дека сум само некој напален работник.
  Би сакал да прочитам ваше мислење како би постапиле во ваква ситуација.
   
 5. bobi-skk

  bobi-skk

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  891
  Допаѓања:
  772
  Кој чека може со празни раце да остане. Стапи во акција онака спонтано, но не да се лигавиш...
   
  На BilboBaggins му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pecurka_de

  pecurka_de

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, sakam vase mislenje. So deteto se znaevme 2-3 god. Skoro sekoj den kintaktiravme i gore dolu bevme vo tek se sto ni se slucuva. Mi stana mil i drag i vo eden moment mu priznav deka mi znaci i ne sakam da go izgubam. Ocekuvav odbivanje i sl. No toj pozitivno izreagira. Sepak ne uspeav da ja isteram rabotata do kraj, se isprepletija nekoi raboti, nesigurnist i sl. i po nekoe vreme se skaravme za glupa i banalna rabota. Imase kratki blic muabeti i nisto povekje. Za na kraj da prestaneme da zboruvame. Mu pisav i objasniv moe gledanje na situacijata otvoreno za se. Me blokira.... Znam deka ova znaci ne saka da kontaktira i si prifativ. Sepak mu pisav uste 2-3 pati. Ednas koga imav nekoi losi vesti, ednas pobarav da se vidime da go slusnam negovoto glediste na nestata i pak dobiv molk. Idiot, samo toa mi se vrti vo glavata... Vo meguvreme edna moja drugarka proba da ja smiri situacijata (se znae i so nego, no ne se tolku bliski) inaku celo vreme bese vo tek. I na kraj ne mi kaza ubavo so zborale, nejasno mi e se, osobeno za toa so zborale otkako mu se otvoriv a toj me blokira. Od edna strana i kazal se privrzal od druga strana deka ne sakal nisto so mene, a i da sakal jas ne kje sum sakala (ova mi go kaza po vreme so trista molenja i samo toa go znam) se ispokarav i so nea.. Ostanavme nekoe vreme vo labav kontakt, no sepak ocekuvav deka kje go slusnam celiot nivni muabet... No toa ne se sluci, iako znaese da go spomni za nekoi dr raboti, sto nea ja interesiraa... Na moeto insistiranje, rece go rizikuvam naseto drugarstvo...deka ne kazuva za moe dobro, ne e vinovna i sl. Sakam da go slusnam vaseto mislenje 1. Dali navistina imase cuvstva kaj detevo koi splasnaa ili bese toa samo za recka 2. Odnesuvanjeto na,, drugarka mi" 3.iako pominaa nekolku meseci kako ne zboruvame i poleka mi izbleduvaat cuvstvata seuste mi e teska celava rabota i mi fali. Dali e ova normalno?
   
 7. Panta Rehi

  Panta Rehi Евангелско Протенстантски Христијанин

  Член од:
  8 јули 2018
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  6
  За некого да го љубиш или да провериш дека те љуби треба прво да го запознаеш па потоа ќе видиш дали и он може да те љуби а и ти на вреди само да се заљубиш и да имаш емоции спрема него туку прво трба да го пзнаваш момчето ко може сега само наизглед ти се допаѓа. Запознајсе добор со него па ќе видиш сама. Ако си многу млада личност знај дека љубовта е преодна фаза или минлива или понатаму ќе треба да размислуваш посериозно за одлука

  Исто е ако се работи за машко и женско, морате прво добро да се сапознаете како пријатели за да видите дали си одговарате си карктерите се е во процес на проверка.
   
 8. Dolce ♥♥♥♥

  Dolce ♥♥♥♥

  Член од:
  26 октомври 2011
  Мислења:
  1.587
  Допаѓања:
  1.159
  Да не сака "другарката" да има нешто со него.
   
  На DrasHko123 и bobi-skk им се допаѓа ова.
 9. bobi-skk

  bobi-skk

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  891
  Допаѓања:
  772
  А може веќе и нешто има :)
   
 10. Dolce ♥♥♥♥

  Dolce ♥♥♥♥

  Член од:
  26 октомври 2011
  Мислења:
  1.587
  Допаѓања:
  1.159
  Па сигурно, тоа "другарка" како го пишала, значи дека не е во добри односи. Девојката залудно се бави со оваа работа.
   
 11. pecurka_de

  pecurka_de

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Sigurna sum deka ne e toa. Ne e nejzin tip, plus taa e zafatena. Navistina neznam koja e pricinata sto ne kazuva. Kolku i tesko i da se izrazil, so i da rekol,podobro mi e da ja znam vistinata otkolku vaka, isklucena...
   
 12. Dolce ♥♥♥♥

  Dolce ♥♥♥♥

  Член од:
  26 октомври 2011
  Мислења:
  1.587
  Допаѓања:
  1.159
  Натерај ја да ти каже, ти ништо не губиш со тоа. Само ќе си знаеш на што си со дечкото, мада јас да сум нема ни да му обрнам внимание, ќе биде минато.
   
 13. goceodrabota

  goceodrabota

  Член од:
  18 јули 2018
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  19
  ne ti kazuva zatoa sto ima kazano toj dosta navredlivi raboti za tebe , nema nacin kako da ti gi kaze bez da te navredi.. kolku pokje insistiras tolku mu si ponaporna i zdodevna.
   
  На zelenko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ladybugg

  Ladybugg

  Член од:
  21 август 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  2
  Здраво луѓенца, ве молам за совет, мислење...
  Се се случи мн одамна, бев млада и заљубена. Се до еден ден кога дојде со некоја си глупа причина и ми раскина, сосема неочекувано за мене бидејќи се си беше во ред ( мислам дека мајка му имаше замешано прсти). Тогаш бев скршена, дури размислував за самоубиство.
  Побарав помош од моите другарки, а тие како со радост да го чекаа тој момент. Помош не добив, дури почнаа и да ме избегнуваат као демек немам дечко па сеа ги барам нив. А не е точно, секогаш секаде ги викав, н.г, 1ви мај, секогаш идеа со мене на почетокот. Потоа почнаа да не доагаат ко демек сум ги искористувала за да се видам со него, и само сум ги барала кога ми требало помош. Секако другарки се за тоа да си помогнеме, денес тие утре јас. Беа безобразни постојано се лутеа и ми замеруваа, јас сум ги навредувала. Нормално нема да седам и да ќутам некој постојано да ме обвинува. Се бранев и јас бев безобразна, но секогаш бев и виновна за сите случувања, бидејки бев една сама, а тие повеќе, па НОРМАЛНО Е!
  И, да тиквата пукна, се скаравме, откако јас престанав да викам Здраво, бидејќи сакав да видам дали тие ќе речат. И причина за да се скараме била, дека јас кога сум имАла дечко не сум ги фермала, не ми требале.
  Се друго паѓа во вода...
  Денес седам и размислувам како само јас погрешив, како тие сеуште се заедно, на кого му сметав, што ми фали мене..

  Многу глупаво, осамени и повредено се чуствувам, немам дури апетит за јадење, како да лутам по погрешен пат, скршена сум...

  Кога изгубив Се, се запознав со едно момче. Тој Секогаш беше тука за мене, ме ислушуваше и советуваше. И без да ме види тој ме засака. Потоа си разменивме бројче, се слушавме, па на скајп и конечно после 1год се видовме и се фативме. Тој е прекрасен и предобар, поважна сум му од самиот себе, искрено ме сака, знам. Карактерно ми одговара, но физичкиот изглед баш и не... Ппроблемот е што е низок и се вика исто како бившиот, судбина ли е, проклетие ли е?

  Размуслувам да му раскинам, да почнам нов пат, каде ништо нема да ме поврзува со минатото, но несакам да изгубам еден прекрасен човек, го сакам. Што да мислам? Што да правам?
  ** Извинете за предолгиот текст, ама едноставно морав...
   
 15. Dolce ♥♥♥♥

  Dolce ♥♥♥♥

  Член од:
  26 октомври 2011
  Мислења:
  1.587
  Допаѓања:
  1.159
  Ако го сакаш дечкото и не сакаш да го изгубиш, а ти помогнал да се кренеш на нозе, не вреди да го оставиш зради минатото кое те потсетува на име на бившиот и што уште не друго. Не треба да те загрижува физичкиот изглед тоа не е пресудно за да оставиш некого, не е фер според мене.
   

Сподели преку: