Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

E

Epsilon

Гостин
Jas imav drugar, vaka izleguvame carsija 5 dushi, kolbasari, i toj so tie zapadni fori, pocna da im se pusta na devojcinata, prvite 10tina pati bese interesno ko ce go korposaa, posle vejce stana alarmantno i prekina.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Не само што не знае како да се искаже дечкото, него и пристапот му е лош и со овакво размислување постара од 9 одд во скоро време нема да види. :D Со таков директен и арогантен пристап во живо, корпата му е загарантирана. Не знам како може на рандом девојка, на сред бел ден да и се упикате со мислата дека треба за 15 минути да ја ебете. Никогаш тоа нема да се деси во Македонија. НИКОГАШ! Американскиве фејк pick up видеа, ни во Америка не палат, режирани се.

Ама доколку пристапите пријателски со мислата да сврзите два реда муабет, па да се запознаете, и ако кликнете да извлечете контакт, нема подобра земја од Македонија. Оваков топол, пријателски настроен и отворен народ нема на север. Па кај нас било каде, кога се ствара гужва, на рандом шалтер, на лекар, на каса во маркет се започнува муабет кој за што е и од каде е. А па кога се патува, посебно во воз, тоа како на пазар да одиш е. И во таква ситуација ако не успеете да отворите муабет со некоја, папаци сте, тешки.
Со добар пристап ќе се изненадите колку се нашиве девојки фини и отворени и за разговор. И ако остане само на тоа, верувајте дека ќе ве паметат и спомнуваат како позитивно искуство. Секоја девојка има некое такво романтизирано сеќавање од некој рандом дечко кој и оставил впечаток некаде и негде со разговорот и криво и е што ете, останало само на тоа. :)

И еве ви еден free tip во таква ситуација ако сте срамежливи и не знаете како да пристапите, секогаш прво започнете разговор со постаро лице ако е меѓу вас. Кај нас стариве едвај чекаат да ви го раскажат животот до трето колено. Во таква ситуација кога ви го слуша разговорот е многу полесно и самата да се приклучи во него, или вие да ја вмешате и нејзе. Најчесто тогаш дури и старото лице ќе ви помогне да ве зближи кога ќе види што сакате.

Само храбро и со позитивна мисла, и девојките не сакаат да го поминат цел живот сами. :D
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дечки имам еден сериозен проблем, морам да го решам и ми треба ваш совет. Имам врска 3 години но пред извесен период ми се случи да направам голема глупост и преку социјална мрежа флертував со друга, до степен да се случи најлошото, изневерување. Длабоко во себе немам муда да ја изневерам но дали дека врската ни е на дистанца и се гледаме на одреден период, ми се случи да сакам да комуницирам со некоја друга и да малку повеќе се опуштам у комуникацијата а не бев свесен дека грешам и влегувам у тешки гомнарии. Девојка ми го има прочитано четот и сега незнам што да направам конкретно, виси врската на конец. А сепак многу ја сакам и длабоко во себе се каам за постапката. Ваљда имаме криза у врската или со психата сум потклекнал. Ми треба ваши совети ама сериозно.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Дечки имам еден сериозен проблем, морам да го решам и ми треба ваш совет. Имам врска 3 години но пред извесен период ми се случи да направам голема глупост и преку социјална мрежа флертував со друга, до степен да се случи најлошото, изневерување. Длабоко во себе немам муда да ја изневерам но дали дека врската ни е на дистанца и се гледаме на одреден период, ми се случи да сакам да комуницирам со некоја друга и да малку повеќе се опуштам у комуникацијата а не бев свесен дека грешам и влегувам у тешки гомнарии. Девојка ми го има прочитано четот и сега незнам што да направам конкретно, виси врската на конец. А сепак многу ја сакам и длабоко во себе се каам за постапката. Ваљда имаме криза у врската или со психата сум потклекнал. Ми треба ваши совети ама сериозно.
Па што не излезеш со таа што си флертувал?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не е чудно да ти се свиѓаат други девојки, туку лошото е кога ќе преземеш акција кон нив. Зависи што точно сте си пишувале и дали сте се виделе. Али генерално, ако баш онака е вистинско флертување, ако си ѝ дал на типката до знаење дека ти се свиѓа, тогаш најдобро не ѝ го губи времето на девојка ти.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Ах тие соц. мрежи само за швалерај се измислени.
Помири се дека ке те клоцне девојката а во нај лош случај да ти опрости со тоа што СЕКОГАШ ке има ас во ракавот да те шутне.
Се ја зае.ал работата и сега ризикувај и чекај или Или .
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.645
Поени од реакции
4.945
Дечки имам еден сериозен проблем, морам да го решам и ми треба ваш совет. Имам врска 3 години но пред извесен период ми се случи да направам голема глупост и преку социјална мрежа флертував со друга, до степен да се случи најлошото, изневерување. Длабоко во себе немам муда да ја изневерам но дали дека врската ни е на дистанца и се гледаме на одреден период, ми се случи да сакам да комуницирам со некоја друга и да малку повеќе се опуштам у комуникацијата а не бев свесен дека грешам и влегувам у тешки гомнарии. Девојка ми го има прочитано четот и сега незнам што да направам конкретно, виси врската на конец. А сепак многу ја сакам и длабоко во себе се каам за постапката. Ваљда имаме криза у врската или со психата сум потклекнал. Ми треба ваши совети ама сериозно.
Девојка ти ти ги чита флертовите на ФБ...или таа е од оние што се мешаат и се проверуваат или ти се многу смотан па јавно го правиш тоа. Како и да е ако биде биде ако не нова и онака ти е лесно да почнеш да комуницираш со други.
 
E

Epsilon

Гостин
Дечки имам еден сериозен проблем, морам да го решам и ми треба ваш совет. Имам врска 3 години но пред извесен период ми се случи да направам голема глупост и преку социјална мрежа флертував со друга, до степен да се случи најлошото, изневерување. Длабоко во себе немам муда да ја изневерам но дали дека врската ни е на дистанца и се гледаме на одреден период, ми се случи да сакам да комуницирам со некоја друга и да малку повеќе се опуштам у комуникацијата а не бев свесен дека грешам и влегувам у тешки гомнарии. Девојка ми го има прочитано четот и сега незнам што да направам конкретно, виси врската на конец. А сепак многу ја сакам и длабоко во себе се каам за постапката. Ваљда имаме криза у врската или со психата сум потклекнал. Ми треба ваши совети ама сериозно.
padni na kolenici i moli ja, drugo chare nema. Ili pak ako imash mnogu pari odnesi ja na nekoj skap odmor vo Indonezija.
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ваљда почнав да комуницирам со другарката бидејќи осетив потреба од девојка, но со самото тоа не бев свесен дека создавам сериозен проблем. Со девојка ми се гледаме на скоро секои 4 месеци, и понекогаш ме фаќа криза додека сме разделени. Не сакам да ја изневерам и еве сега се каам, се надевам дека со ладна глава ќе и обајснам и докажам дека стварно ја сакам. Сфатив дека нема да ја повторам истата грешка повторно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Што ќе ти е девојка што ја гледаш на 4 месеци, тоа му доаѓа 3 пати у годината, почесто забарот го гледаш него неа :)
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Мхм.
Али па и она на пример сигурно не планирала дека ова ќе ѝ го приредиш.
Така да, не се чуди ако у вода ви пропадне секој план.
Свесен сум за големината на грешката, но сепак сум спремен да и докажам на било кој начин дека нема да се повтори и дека стварно ја сакам...
 
P

Patience

Гостин
Свесен сум за големината на грешката, но сепак сум спремен да и докажам на било кој начин дека нема да се повтори и дека стварно ја сакам...
Ти докажувај ѝ колку сакаш, она веќе има разнишана доверба у тебе. Е сега каков карактер има и колку е спремна да ти прогледа низ прсти (ако смета дека тоа треба да го направи), тоа е веќе друго.
Со среќа.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Свесен сум за големината на грешката, но сепак сум спремен да и докажам на било кој начин дека нема да се повтори и дека стварно ја сакам...
А што мислиш ти? Она 4 месеци седи со скрстени нозе и чека ти да дојдеш да и го бапнеш?? Дури те чека она тебе, кој знае колку ги има поминато. Она сега сака само да те мачи и ќе ти се смири пошо и самата подсвесно знае дека не е чиста :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom