Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ми треба мислење од останатите не сум со патријархално мислење само не сум сигурен,а ме интересира дали девојката од кога ќе има односи со некого односно кога ќе има прв партнер дали мислите дека би можела со следниот во случајов да го сака како првиот или да и значи исто колку него и едноставно дали би можело да има нешто посериозно помеѓу нив со оглед на тоа дека таа не би можела да го заборави него ако и е прв... ?
Не бе. Жената цел живот ќе мисли на првиот :tapp: Мислам сериозно ти е прашањево?
Колку ќе се потрудиш да ја освоиш таа на која шо си и прв/втор/трет/десетти толку ќе те цени и сака. Нема врска кој е прв на една жена, многу е побитно кој ќе биде последен во нејзиниот живот....а тоа зависи од тебе, твојот однос и твоите постапки.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.804
Поени од реакции
24.754
Ми треба мислење од останатите не сум со патријархално мислење само не сум сигурен,а ме интересира дали девојката од кога ќе има односи со некого односно кога ќе има прв партнер дали мислите дека би можела со следниот во случајов да го сака како првиот или да и значи исто колку него и едноставно дали би можело да има нешто посериозно помеѓу нив со оглед на тоа дека таа не би можела да го заборави него ако и е прв... ?
Првиот никогаш не се заборава! Дури и кога имаш легнато со 46 после него.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Првиот никогаш не се заборава! Дури и кога имаш легнато со 46 после него.
А што ако сите 46 ти се први?Автоматски првиот доаѓа 46ти а овие измеѓу си ги редиш по големината, чисто ради подобро паметење.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.804
Поени од реакции
24.754
А што ако сите 46 ти се први?Автоматски првиот доаѓа 46ти а овие измеѓу си ги редиш по големината, чисто ради подобро паметење.
Не, сите 46 се втори.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Da prasam nesto vo ime na devojka mi :D obicno i doagja na 5ti sekoj mesec ili eventualno ako i kasni na 9ti i doagja sekoj mesec.Deneska sme 13ti a uste i nema dojdeno.Momentalno ide po lekari izgleda ima ishijas i posetuva fizikalna terapija.Ne sme imale odnosi i e nevina.
И?
Не е трудна. Си ја згрешил темата. Времето надвор го гледаш какво е променливо? И тоа може да и влијае. Кажи и нека не се секира, ќе добие кај и да е.


Ми треба мислење од останатите не сум со патријархално мислење само не сум сигурен,а ме интересира дали девојката од кога ќе има односи со некого односно кога ќе има прв партнер дали мислите дека би можела со следниот во случајов да го сака како првиот или да и значи исто колку него и едноставно дали би можело да има нешто посериозно помеѓу нив со оглед на тоа дека таа не би можела да го заборави него ако и е прв... ?
Не, она првиот иако раскинала со него, баш ради тој мнннооогу битен факт дека бил по некоја несреќа прв, цел живот ќе си го сака и на пиедестал ќе го става.
Машкиве сериозно ја претерувате со оваа глупост. Не верувам дека некое женско му дава такво значење на првиот, колку вие што замарате.
Да, може да и значиш не само колку него, туку и многу повеќе, зашто ти си сега во нејзината сегашност, а тој е во минатото.
Е, толку е едноставно.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Со дечко ми сме заедно 3 год нашата врска е средена на еднаш неделно изл и тоа 2 сати максимум од кои пиеме по едно кафе и на брзина имаме секс и си бегаме...итн.

Пробај од негов агол да се видиш себеси како изгледаш. Мислиш ли ти дека со твојот очаен пристап, и кршење кичма (со кој памет бре, се спушташ себеси) би ја добила почитта која очајно ја бараш од него? Не си јака ако му лупниш врата пред нос, јачината е во истрајноста позади зборот.
Ти не си истрајна, ти го бараш, му пишуваш, го молиш. Ти бараш тој да те почитува, повеќе од ти што се почитуваш. Многу нормално е дека секој заслужува безусловна љубов, ама на право место. Ти си на погрешно. Гледај малку подалеку, што иднина би имала со дотичниот доколку ви се среди ситуацијата?
Јас ќе ти кажам никаква, себичен е. Си игра со тебе. Си го храни егото со твојата болка. Батали го и посвети се малку себе си, не мора секогаш да имаш некого покрај себе. Ти си газда на твојот живот, ти одлучуваш кој ќе примиш во него, а кој ќе исфрлиш.3 години со таков копук не вредат, не ги жали и фрли ги у вода. Кога ќе осетиш потреба, барај зрел партнер што ќе стои позади тебе, што ќе ти пружи љубов, заштита, поддршка, сосема спротивно од уцена, немир и непотребните нервози што ги имаш со овој. Ај чао.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
nemam hrabrost da i kazam deka ja sakam...kako da go napravam toa ? :S premnogu mi e glupavo toa da i go pisam vo SMS ili na FB ili drugi socijalni mrezi :S...kako da go izvedam toa nesto...?
Зашо би и кажал дека ја сакаш ако не си ја освоил?
Прво нека биде твоја, па ќе и кажеш дека ја сакаш.
Вака, што кур? Потег дијаметрално спротивен на пичка.
Само ја ставаш у незгодно. Треба да те френдзонира а ќе знае дека ја сакаш. Или корпа да ти дае.
Плус, немаш муда. Така да, не ја заслужвуаш. Не само неа, ниедна. Така да, не и кажувај. Пати и дркај.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
25
nemam hrabrost da i kazam deka ja sakam...kako da go napravam toa ? :S premnogu mi e glupavo toa da i go pisam vo SMS ili na FB ili drugi socijalni mrezi :S...kako da go izvedam toa nesto...?
Мислам дека е подобро директно, очи во очи да и кажеш што чувствуваш кон неа, колку и да ти е патетично и глупаво, не се мисли, собери храброст и кажи и, пред некој друг да го направи тоа. Не чекај туку дејствувај !! Со среќа :)
 
Член од
11 април 2014
Мислења
92
Поени од реакции
179
nemam hrabrost da i kazam deka ja sakam...kako da go napravam toa ? :S premnogu mi e glupavo toa da i go pisam vo SMS ili na FB ili drugi socijalni mrezi :S...kako da go izvedam toa nesto...?
Ако сакаш да бидеш исмеан тогаш go for it кажи и испадни патетика невидена.
Треба да ЗАСЛУЖИ за да и кажеш те сакам, ако така лесно се расфрлаш со тој збор ниедна никогаш нема сериозно да те свати.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
ne deka ne mi e fino no sakam da planiram seriozna vrska
Ne planiraj nisto uzivaj vo momentot...samo si pravis pritisok sam na sebe i na nea. Samo kje si dojde bidi fin i ne se zamaraj so toa.[DOUBLEPOST=1397506938][/DOUBLEPOST]
ne sakat da se prajt muabet za nego da ne se spomvit ic
Super ne ja ni teraj da pravi muabet posebno ako ne saka. Ova vo osnova e dobar znak...ostaj go samo kje si pomine. Mi zvuci deka OK e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom