Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Da prasam nesto vo ime na devojka mi :D obicno i doagja na 5ti sekoj mesec ili eventualno ako i kasni na 9ti i doagja sekoj mesec.Deneska sme 13ti a uste i nema dojdeno.Momentalno ide po lekari izgleda ima ishijas i posetuva fizikalna terapija.Ne sme imale odnosi i e nevina.
Кај млада девојка знеа да и касни многу па дури и некој месец да и скокне. И не е проблем тоа....или можеби е трудна пази се :D
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Da prasam nesto vo ime na devojka mi :D obicno i doagja na 5ti sekoj mesec ili eventualno ako i kasni na 9ti i doagja sekoj mesec.Deneska sme 13ti a uste i nema dojdeno.Momentalno ide po lekari izgleda ima ishijas i posetuva fizikalna terapija.Ne sme imale odnosi i e nevina.
Уште чекаме да прашаш :D
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Da prasam nesto vo ime na devojka mi :D obicno i doagja na 5ti sekoj mesec ili eventualno ako i kasni na 9ti i doagja sekoj mesec.Deneska sme 13ti a uste i nema dojdeno.Momentalno ide po lekari izgleda ima ishijas i posetuva fizikalna terapija.Ne sme imale odnosi i e nevina.
Штом е невина не знам зошто прашуваш зошто и доцни. Сигурно не е трудна, а штом има болки и терапии... знае да доцни и на нервна база па и еден месец да и доцни, само ќе си имаш ти проблем со продолжен ПМС друго ништо :)
 
D

devojcence

Гостин
Последно уредено од модератор:
Член од
11 октомври 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
nemam hrabrost da i kazam deka ja sakam...kako da go napravam toa ? :S premnogu mi e glupavo toa da i go pisam vo SMS ili na FB ili drugi socijalni mrezi :S...kako da go izvedam toa nesto...?
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Ми треба мислење од останатите не сум со патријархално мислење само не сум сигурен,а ме интересира дали девојката од кога ќе има односи со некого односно кога ќе има прв партнер дали мислите дека би можела со следниот во случајов да го сака како првиот или да и значи исто колку него и едноставно дали би можело да има нешто посериозно помеѓу нив со оглед на тоа дека таа не би можела да го заборави него ако и е прв... ?
 
D

devojcence

Гостин
:([DOUBLEPOST=1397432311][/DOUBLEPOST]znam kako ti e ne e lesno.
 
Последно уредено од модератор:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
nemam hrabrost da i kazam deka ja sakam...kako da go napravam toa ? :S premnogu mi e glupavo toa da i go pisam vo SMS ili na FB ili drugi socijalni mrezi :S...kako da go izvedam toa nesto...?
Речи и те поздравувам со песнава и таа нека зборува место мене. После твоја е.

 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
nemam hrabrost da i kazam deka ja sakam...kako da go napravam toa ? :S premnogu mi e glupavo toa da i go pisam vo SMS ili na FB ili drugi socijalni mrezi :S...kako da go izvedam toa nesto...?
Остај ги тие шо ти велат да и кажиш веднаш директно, немој, нападно е... Викни ја на кафе или излезете каде било, дружете се малце и ќе видиш дали има интерес и од нејзина страна.
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Ми треба мислење од останатите не сум со патријархално мислење само не сум сигурен,а ме интересира дали девојката од кога ќе има односи со некого односно кога ќе има прв партнер дали мислите дека би можела со следниот во случајов да го сака како првиот или да и значи исто колку него и едноставно дали би можело да има нешто посериозно помеѓу нив со оглед на тоа дека таа не би можела да го заборави него ако и е прв... ?
Има еден чуден факт кој вели дека девојките обично се затрескуваат во нивниот „прв“. Не секогаш, ете на пример јас не. Што би се рекло - Каков ебавање такво сеќавање ама тоа е друга тема. Нема врска кој е прв кој последен, мислам кога станува збор за љубов. Вистина е дека ќе го памти како прв ама тоа не значи дека не може да сака и да ужива со друг. Уживај си, ако има љубов има се’ па и добар секс. Значи не барај невина, имај си некоја и направи да се чувсвува како да и’ си прв ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom