Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Што укажува тоа ако некоја си девојка ме прашува постојано дали имам женска а ја и кажувам не постојано и никако да свати.

Дали тоа значи дека ќе биде нешто од неа со мене или?

А извини, што да сфати ?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Што укажува тоа ако некоја си девојка ме прашува постојано дали имам женска а ја и кажувам не постојано и никако да свати.

Дали тоа значи дека ќе биде нешто од неа со мене или?
Не мора да значи дека сака нешто со тебе. Колку сте блиски? Другари сте или само онака се знаете?
Поканија на кафе и разговарајте. Ќе видиш дали флертува со тебе или не, и од муабетот и нејзините движења ќе можеш да дознаеш дали сака нешто повеќе со тебе.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Фала на советот, но тоа последното не иди во предвид, затоа и напоменав на почетокот дека ова е вистинскиот избор и без никакви помислувања ни од моја ни од нејзина страна за смирување. Само ме интересираше туѓо искуство за фазава во која сум и how to cope совети. Фала уш еднуш. ;)
Sent from my Xperia P using Tapatalk 2
Па кога немаш избор, полесно е зошто едноставно мора да биде добро, нема друга опција.

Што укажува тоа ако некоја си девојка ме прашува постојано дали имам женска а ја и кажувам не постојано и никако да свати.
Дали тоа значи дека ќе биде нешто од неа со мене или?
Да, особено ако прашува а притоа не спомнува никакво местење на нејзини другарки/познанички.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Што укажува тоа ако некоја си девојка ме прашува постојано дали имам женска а ја и кажувам не постојано и никако да свати.

Дали тоа значи дека ќе биде нешто од неа со мене или?

Има шанса, ако ја поканиш да излезете.

Со лесно.
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Не мора да значи дека сака нешто со тебе. Колку сте блиски? Другари сте или само онака се знаете?
Поканија на кафе и разговарајте. Ќе видиш дали флертува со тебе или не, и од муабетот и нејзините движења ќе можеш да дознаеш дали сака нешто повеќе со тебе.
Само онака се знаеме, али со мене различно се однесува за разлика со други.

Ми има и кажано "Доста глупости правеш, фати си женска"
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Само онака се знаеме, али со мене различно се однесува за разлика со други.

Ми има и кажано "Доста глупости правеш, фати си женска"
Покани ја на состанок. Разговарајте. Мислам дека те симпатиша. Најдобро ќе биде во четири очи да се видите и ќе видиш како се однесува тогаш. Едно е однесување во друштво, друго е на само.
А најбитно од се, тебе ти се свиѓа ли она?
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Покани ја на состанок. Разговарајте. Мислам дека те симпатиша. Најдобро ќе биде во четири очи да се видите и ќе видиш како се однесува тогаш. Едно е однесување во друштво, друго е на само.
А најбитно од се, тебе ти се свиѓа ли она?
Ќе ја поканам, но прво ќе ја прашам дали има дечко и дали е женета.

Инаку ни малку не ја знам. Така со неа се гледаме кога е она на работа. И кога доваѓам кај неа на равота по обврски. Но таа премногу блиска е со мене. Повеќе она знае за мене негу јас за неа.

Добро ќе ја поканам да излеземе но што ако има деца или дечко?

Која брука ќе биде тоа?
 
M

MrzaRules

Гостин
Добро ќе ја поканам да излеземе но што ако има деца или дечко?
Која брука ќе биде тоа?
Ако има дечко голема е веројатноста да ја одбие твојата покана, освен ако не и мрда газето. Ако прифати да излезете ќе имаш можност преку разговор да дознаеш нешто повеќе за нејзиниот живот, и ќе дознаеш дали е мажена, дали има деца...се зависи од тебе и твоето однесување.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ќе ја поканам, но прво ќе ја прашам дали има дечко и дали е женета.

Инаку ни малку не ја знам. Така со неа се гледаме кога е она на работа. И кога доваѓам кај неа на равота по обврски. Но таа премногу блиска е со мене. Повеќе она знае за мене негу јас за неа.

Добро ќе ја поканам да излеземе но што ако има деца или дечко?

Која брука ќе биде тоа?

Додека не ја поканиш нема да знаеш дали е зафатена...Оди на ризик..Можеби на крајот ке ти се исплати.Јас мислам дека и се допагаш според нејзиното однесување.А зошто пак ти не ја прашаш дали е зафатена?Кога може таа можеш и ти.Биди маж.
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Фала на советите, само има еден проблем, таа е постара од мене околу 6-8 години.
 
M

MrzaRules

Гостин
Фала на советите, само има еден проблем, таа е постара од мене околу 6-8 години.
Не се оптеретувај со годините, кога веќе она е толку опуштена да разговара со тебе за женски, биди опуштен и ти во разговорот со неа, во никој случај не и давај до знаење дека се плашиш од разликата во години.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ќе ја поканам, но прво ќе ја прашам дали има дечко и дали е женета.

Инаку ни малку не ја знам. Така со неа се гледаме кога е она на работа. И кога доваѓам кај неа на равота по обврски. Но таа премногу блиска е со мене. Повеќе она знае за мене негу јас за неа.

Добро ќе ја поканам да излеземе но што ако има деца или дечко?

Која брука ќе биде тоа?
Прашај ја дали е слободна. Ако е, ја каниш на состанок. Без разлика што е постара од тебе. Ајде биди храбар малку, па пиши што се случило.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Фала на советите, само има еден проблем, таа е постара од мене околу 6-8 години.

„Зошто е добра врската меѓу постара жена и помлад маж?
Бидејќи она што таа го знае, тој го може.“
- Некој многу мудар човек

Со други зборови, можеш само да добиеш од нејзиното искуство.

Само напред и со лесно.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Имаме проблем со партнерката,вчера и денес и тече крв,поготово после однос,не скроз чиста крв,на кафеаво ,дали е можно дека после повеќе од 20тина дена сме немале однос повеќе пати во една вечер и што би можело да биде?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Имаме проблем со партнерката,вчера и денес и тече крв,поготово после однос,не скроз чиста крв,на кафеаво ,дали е можно дека после повеќе од 20тина дена сме немале однос повеќе пати во една вечер и што би можело да биде?
Не е можно.Во случај да не и е дојдено,а продолжи да и тече крв, добро би било да посети гинеколог.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom