Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ептен глупо се чувствувам.
Можеби изгледа како игра за мене, ама сум неодлучен.... епа вака:

-Уште пред неколку месеци уназад ме бендисува едно девојче, не е можно после толку време сеуште да е упорна. Уште на почетокот ме адна една моја комшивка т.е. нејзина другарка, зошто?!-Најверојатно да ме следи на некој начин.

Ми звонеше по кизнај колку пати на ден... затоа и ја откачив. Но, по некоја недела еве ти ја пак, упорна... Јас не ја ни знаев. Преку еден другар мој, ме запозна некако, најверојатно ме видела во живо и после тоа на фејсбук. Ниту сум излегол со неа на кафе, иначе се имаме видено во чаршија.

Некогаш си велам да и дадам шанса, ама па некогаш се прашувам во себе си, зошто е толку упорна кога не ме ни познава мене лично, онака клише муабети на фејсбук? :confused:

Ја мислам да бегаш дур можеш. Слични ли сте многу? Убав ли си ептен? Нема ли основни social skills за приоѓање и социјализација? Други прашања за тебе, реторички: Кои ви се mutual friends? Колку случајно или пак, наместено беше запознавањето? Што правевте муабети на телефон? Нестабилна ли е? Која е базата на вашиот однос? И` имаш ли кажано дека не сакаш толкава честота и дека не прават луѓето така? Има ли другарки? Ти и` ѕвонеше ли и колку често? Колку пати ти си и` покажал иницијатива и фидбек во сооднос со нејзините иницијативи? Те смета ли за ептен срамежлив? Те смета ли за некој што нема друга работа освен занимавање со неа?

Не ми одговарај, само размисли: Има ли некое логично објаснување зошто ти се закачила баш тебе и до толку?

Фала на советите, само има еден проблем, таа е постара од мене околу 6-8 години.
Исто и ти. Типката може од чиста мира и љубипитност те прашувала, ко маалска тетка што сака да знае за сечив љубовен живот. :)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Да бе јас од тие сум искомплексираните па да отворам теми, за да се најдиме сродни душички токму на форум. :P

Иначе фала за останатиот дел од постот. :D

Не реков дека си од искомплексираните,но замисли си дека си во таа позиција.Некој "плачи"да има девојка, па прават разни тактики...Затоа биди срекен што има некоја заинтересирана за тебе,па дури и да не останеш со нејзе на крај.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не реков дека си од искомплексираните,но замисли си дека си во таа позиција.Некој "плачи"да има девојка, па прават разни тактики...Затоа биди срекен што има некоја заинтересирана за тебе,па дури и да не останеш со нејзе на крај.
Мажите ако се заинтересирани за некоја, одма реагираат, а ако некоја е заинтересирана за нив, само помислуваат дали да ја легнат. :)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Мажите ако се заинтересирани за некоја, одма реагираат, а ако некоја е заинтересирана за нив, само помислуваат дали да ја легнат. :)

Не знам,не знам.Можеби си и ти во право но сум налетала и на случаеви на ликови кои не можат да издржат да бидат сингл(и па одат со некои колку ради реда,не дека ја сакаат де.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Не знам,не знам.Можеби си и ти во право но сум налетала и на случаеви на ликови кои не можат да издржат да бидат сингл(и па одат со некои колку ради реда,не дека ја сакаат де.

Ау, колку пак има и девојки што го прават истово ... Мислам дека не постои машко што би можело да трпи некоја ради реда, колку што може женско да трпи некој за да не биде сама. :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ау, колку пак има и девојки што го прават истово ... Мислам дека не постои машко што би можело да трпи некоја ради реда, колку што може женско да трпи некој за да не биде сама. :)

This ^^^

Баш сите вакви појави до сега што сум ги читал (не биле премногу, може и дека не ме интересирало премногу), биле од девојки. Знам дека има и машки случаи, ама се чини кај мажите дали ради егото, подобро ќе останат сами него да бидат со некоја "онака, ради реда" (повеќето барем), но кај женските изгледа поинаку се гради таа ситуација. До степен да направат некои глупости и да го задржат тој дечко ако нема некој подобар на виделина.
 
2

~2A

Гостин
Не реков дека си од искомплексираните,но замисли си дека си во таа позиција.Некој "плачи"да има девојка, па прават разни тактики...Затоа биди срекен што има некоја заинтересирана за тебе,па дури и да не останеш со нејзе на крај.
Не се согласувам со постот и секој е различен така да...
Иначе во врска со постот значи јас треба да и бидам благодарен што таа се интересира за мене, да не треба да и мијам нозе во леѓен вода? :icon_mrgr:
--- надополнето: 15 октомври 2013 во 20:38 ---
Мажите ако се заинтересирани за некоја, одма реагираат, а ако некоја е заинтересирана за нив, само помислуваат дали да ја легнат. :)
Nity za moment ne sum pomislil...
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Не се согласувам со постот и секој е различен така да...
Иначе во врска со постот значи јас треба да и бидам благодарен што таа се интересира за мене, да не треба да и мијам нозе во леѓен вода? :icon_mrgr:
Е ова неможам да го разберам, машко сум, ама неможам да го разберам.

А што, демек сите ние сме ебачишта големи, па можеме да заведеме и да ја имаме секоја ?

По некоја логика и треба да бидеш благодарен, зошто со многу малку ќе постигнеш голема цел, можеш да имаш девојка, а да бидеме искрени, денес сите се прават недостапни.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Иначе во врска со постот значи јас треба да и бидам благодарен што таа се интересира за мене, да не треба да и мијам нозе во леѓен вода? :icon_mrgr:

Таман работа. :D
Ако ти се допаѓа девојката, излези на едно кафе, ништо нема да изгубиш.
Ако пак не ти се допаѓа, мислиш дека е многу напорна, досадна или фрик некој, немој, игнорирај ја.
Ако те интересира зошто е упорна, излези со неа и прашај ја лично и директно.
Многу е просто, кога ќе видиш.
 
2

~2A

Гостин
Е ова неможам да го разберам, машко сум, ама неможам да го разберам.

А што, демек сите ние сме ебачишта големи, па можеме да заведеме и да ја имаме секоја ?

По некоја логика и треба да бидеш благодарен, зошто со многу малку ќе постигнеш голема цел, можеш да имаш девојка, а да бидеме искрени, денес сите се прават недостапни.
Глупо е на форум и јавно да кажувам каков сум, ама што да прам.... можеби звучам грубо, ама сум мек и чувствителен во повеќе случаеви.

По некоја логика ми годи интересот нејзин, а мене ме интересира што ја привлекло неа да се интересира за мене. :)
Ми се допадна постот на @MAJA 345.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ау, колку пак има и девојки што го прават истово ... Мислам дека не постои машко што би можело да трпи некоја ради реда, колку што може женско да трпи некој за да не биде сама. :)


Па да, овде се согласувам.. Дури мислам и ние девојките сме полоши.Ги знаеш и случаевите кај што "здодевните" ги игнорираме,ги сакаме bad boys.И после друг ни е виновен...
Но дечково се уште не ја има запознаено девојката,може да и даде шанса да се запознаат па подоцна негова е одлуката.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
@Шаринган,дружа искрено прави како што си правел досега.Ич нека не ти гајле за другото!Нека зборат што сакаат ама искрено 90% од женските ако не ги „рецкаш„ те гледаат како господ,ако почнеш да им удоволуваш почнуваат да те газат!Не е до машкото его,да бидеме реални малце јас искрено немам видено дечко кој што и удоволувал на девојка да биде со неа.. Прво што стигнува е реметот од типот на папучар,второто е што влага во френдзон! Затоа и ако ти се допаѓа и ако не ти се допаѓа само остро,среќно!! (y):D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да не се лутите после кога не една, ама и друга, и трета и така се со ред девојки ви лепат епитет "сељаци". Добро заслужена етикета е со начинот на кој размислувате.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да не се лутите после кога не една, ама и друга, и трета и така се со ред девојки ви лепат епитет "сељаци". Добро заслужена етикета е со начинот на кој размислувате.
Oва на мене се однесува?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Леле види го оној сељак.И оп утре ја гледаш истата кај кола у него ја пердаши.Умреле времињата коа се добивало женско со поезија и серенади,се знае сега што пaли кај 90% од припадничките на понежниот пол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom