Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Е добро де, тоа е причината што постои и омраза кон нив, не само кај тебе, кај сите.

Зошто и како можеш да прашаш некоја од девојките за кои си слушал муабети, па од прва рака да добиеш информации.
Мада, тоа си е нивен живот и нивен проблем, дали со пари или без, тие си живеат со тоа, со самото тоа можат што сакаат да прават со нив.
Се разбираме, претпоставувам дека огромен процент од девојките прифаќаат и би прифатиле да одат со нив за пари, реално тие се во тој поглед попаметни и повеќе се ценат бидејќи од нивните девојки само мал дел прифаќаат да бидат со нас. Така да за арно за убо нека е само, посакувам да се врати 2001година повторно, но за разлика од тогаш сега од моја фамилија нема ниеден да згази таму, па нека му пратат дома на истите тие девојки вест како кај мене што стигна тогаш и после уште толку нека се онадат со нив. жалосна е работава али многу модерни станавме....
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Луѓе бркајте си свое гајле бре, глејте си у дворот... Шо ќе седиш на форум ќе се замараш некоја дали се рокала со албанец или не.. Шо ти мења тоа у животот?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
нема што да се вадат муабети, пред неколку дена имам комшии браќа и едвај заспав оти можеше порнич да се снима во собата кај нив. Една мома наша од североисточна мкд по нецел саат излезе од таму, па уште и со трчање. Од една страна и е слатко од друга страна се крие :facepalm:.
Ако и е за пари, а да сака на тој начин да ги вади верувај дека има и наши момци кои плаќаат и тоа дебело за таква работа.
Од кој град е таа бато, од Кочани да не е? Североисточна Македонија :pos:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Луѓе бркајте си свое гајле бре, глејте си у дворот... Шо ќе седиш на форум ќе се замараш некоја дали се рокала со албанец или не.. Шо ти мења тоа у животот?
па не ми мења, али искрено се надевам дека нема да нагазам утре на некоја таква и да треба да го живеам животот, а денес некако ризично стана веќе неможе да се верува на никоја.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Се разбираме, претпоставувам дека огромен процент од девојките прифаќаат и би прифатиле да одат со нив за пари, реално тие се во тој поглед попаметни и повеќе се ценат бидејќи од нивните девојки само мал дел прифаќаат да бидат со нас.

И мене ова ми е феномен, како секаде нашиве девојки се влечкаат со Албанци, а скоро никоја од нивните да искаже јавно дека оди со наш?
Ова само докажува дека колку и да плукаме по нив, тие си се паметни, а нашиве девојки се ... наивни и глупави. (n)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Од кој град е таа бато, од Кочани да не е? Североисточна Македонија :pos:
посеверно малку кон границата ;) небитно сега не е работа да пишуваме да форуми кој од каде како што, немам потреба да се мешам на никого во животот зборував генерално бидејќи ги има многу, а стварно не разбирам кој му е филмот.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.850
Поени од реакции
11.075
Мајмун си отишол оф-топик па си пишал што ти тежи на душа со ситуацијава.
Него да пренасочам во љубовен проблем.
Па како сакаш да се работи со наши кога си земал кардио тренинг во ниедно време да правиш, место да фатиш ти на нејзе да работиш (алтернативно кардио), некој од браќата засукал ракави.
Нареден пат чувај го кардиото за прибраните моми, што знаат да изненадат со јаки звуци од соседните соби.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Мајмун си отишол оф-топик па си пишал што ти тежи на душа со ситуацијава.
Него да пренасочам во љубовен проблем.
Па како сакаш да се работи со наши кога си земал кардио тренинг во ниедно време да правиш, место да фатиш ти на нејзе да работиш (алтернативно кардио), некој од браќата засукал ракави.
Нареден пат чувај го кардиото за прибраните моми, што знаат да изненадат со јаки звуци од соседните соби.
Брате последна да е не планирам со таква да имам било што, трудот кој го вложувам лично јас не го вложувам за некоја таква. Ете прибраните моми не сакаат алтернативно кардио колку и да се молиме со нив па мораме да правиме вакво....така да ништо од бизнисот.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Брате последна да е не планирам со таква да имам било што, трудот кој го вложувам лично јас не го вложувам за некоја таква. Ете прибраните моми не сакаат алтернативно кардио колку и да се молиме со нив па мораме да правиме вакво....така да ништо од бизнисот.

Абе оди натопори им го без да ти трепне, баш на таквите е најубаво. Ќе ги штедам... Пушти им водичка и за 20 минути се твои. :icon_lol:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.708
Поени од реакции
27.670
Шо ти мења тоа у животот?
Умира нешто мало во нас кога ќе слушнеме за македонка со албанец. Често правен муабет во 3 различни друштва (и карактерни и возрасни разлики) што ги имам.
Се моли @Sussaro да не ме смета за хипокрит :D
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
...
Ако те интересира подетално: Најновите истражувања на љубовта во невробиологијата јасно и недвосмислено укажуваат дека love е уствари lust. На brain scaner се глеа дека кај заљубените парови при наредба да мислат на својот партнер, се палат центрите за зависност од дрога (кокаин, амфетамини, ексери..). При Криза од овие супстанци, мозокот реагира исто како при кризата од раскинување. Ти си фактички навлечен, зависен од парнерката (што ги објаснува сите силни емоции кон истата). Љубов е само силна Потреба. Desire. Значи, колку ќе трае кризата у која си моментално зависи од 3 ствари. Дали ќе најдеш замена за потребата, дали ќе ја подмириш потребата, или дали ќе ја елиминираш потребата преку исцрпна самоконтрола.
За да можеш органски да си ја скротиш потребата, треба да ти биде среден допаминот (што ти ствара потреба од физичка привлечност) и окситоцинот (ти ствара потреба од емоционална поврзаност). Најди алтернативни извори, мувачици, другари, блиски, големи потфати. Ако сеуште ти недостига по неколку месеци со смирени потреби од невротрансмитери, тогаш, барај ја и не ја пуштај.





 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281

За да можеш органски да си ја скротиш потребата, треба да ти биде среден допаминот (што ти ствара потреба од физичка привлечност) и окситоцинот (ти ствара потреба од емоционална поврзаност). Најди алтернативни извори, мувачици, другари, блиски, големи потфати. Ако сеуште ти недостига по неколку месеци со смирени потреби од невротрансмитери, тогаш, барај ја и не ја пуштај.





Фала на советот, но тоа последното не иди во предвид, затоа и напоменав на почетокот дека ова е вистинскиот избор и без никакви помислувања ни од моја ни од нејзина страна за смирување. Само ме интересираше туѓо искуство за фазава во која сум и how to cope совети. Фала уш еднуш. ;)

Sent from my Xperia P using Tapatalk 2
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Што укажува тоа ако некоја си девојка ме прашува постојано дали имам женска а ја и кажувам не постојано и никако да свати.

Дали тоа значи дека ќе биде нешто од неа со мене или?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.822
Што укажува тоа ако некоја си девојка ме прашува постојано дали имам женска а ја и кажувам не постојано и никако да свати.

Дали тоа значи дека ќе биде нешто од неа со мене или?
Веројатно ваква поента треба да долови реченицата- Што укажува тоа ако некоја девојка ме прашува постојано дали имам женска, а јас и кажувам постојано не и таа никако да сФати :)

Е сега чим прашува би требало да те симпатиша. А дали ќе биде нешто со тебе и со неа, зависи од тебе. Ако и дајш знак дека и ти можеби ја симпатишаш тогаш таа ќе види зелено светло и ооооооооп, малку труд, и ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom