Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

T

Trakon

Гостин
Handsome напиша:
пеер бе...24 години си(ако ти е точно напишаното) и уште преку маил бркаш девојки????:nenene:
абе грабни ја таму...
и ако знаеш дека ќе те корпоса уатс д поинт да и праќаш маил не ми е јасно ама ти си знаеш...голем си:helou:
Ne brkam jas po net devojki nego barav sovet kako da i daam na znaenje na tipkata po email posho vo zhivo bev nemokjen...t.e. osekjav slabost da i priznaam se shto osekjam ... do sea ne mi se slucilo ova iako iam 24god pa ete prashuvam nekoj sho veke znae i umee da mi pomogne okolu ova...inaku curata go prochita mailot se beshe ok ama sea izleze ona od sho najmnogu se plashev toa e shto ona vika deka ne sum ja znael dovolno da mi se dopadnela ili takvi raboti...kako malku vreme ja znaam pa da ja zasakam...samo sea mi ostanuva da cekam da oseti neshto pa ako ne se desi do skoro vreme da batalam rabotata.Poz
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Trakon напиша:
Ne brkam jas po net devojki nego barav sovet kako da i daam na znaenje na tipkata po email posho vo zhivo bev nemokjen...t.e. osekjav slabost da i priznaam se shto osekjam ... do sea ne mi se slucilo ova iako iam 24god pa ete prashuvam nekoj sho veke znae i umee da mi pomogne okolu ova...inaku curata go prochita mailot se beshe ok ama sea izleze ona od sho najmnogu se plashev toa e shto ona vika deka ne sum ja znael dovolno da mi se dopadnela ili takvi raboti...kako malku vreme ja znaam pa da ja zasakam...samo sea mi ostanuva da cekam da oseti neshto pa ako ne se desi do skoro vreme da batalam rabotata.Poz
ти немаш слабост ТУКУ си се довел во ситуација слабоста во тебе да надвладее со твојот разум да осетиш страв и да си немокен пред неа
Точно е сите иаме денови кога едноставно од уста не и не излагаат зборовите па не и не иде....
дај таму среди се..пушти малку водичка фрли ја јадицата...
ти треба да бидеш полн со доверба и сигурност во твојте постапки...
уште преку маилот и искажувањето на некој работи...ги откриваш својте слабости а тоа е голема грешка
за прв впечаток нема втора шанса
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
strav ti e da ne te korposa?
zs da i prakas mail,mislam ziveeme vo 21vek ama daj malku romantikata uste ne e umrena...slusaj zensko samo vo zivo brat ke go dobies toa so sakas..po mail..poraki..tel..ne e to to..ke ti glumi ko sekoja zena..
i m sorry ladys
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
a sto ako ima 24 godini dali toa go pravi da bide dominanten vrz zenskite i deka ke moze polesno da se iskazuva vo seto toa ne spaga iskustvoto tuku custvata
 
Член од
18 април 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
fati se so drug pa zabelzi dali te posmatra pojke dali se vrti naokolu dali te bara pa napraj se malce kako da ne zabelezvas pa ke vidis deka samiot ke dojdi muabet da ti vrzva probaj so ova nema da se zaebis SREKNO
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
prasanje do zenskite:
koga davate odgovor MOZEBI sto mislite so toa?
- da bi mozelo ama da razmislam poubavo
- nema sansi ama nejkam da te navredam

???????????????????????????
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
gale_vlae напиша:
prasanje do zenskite:
koga davate odgovor MOZEBI sto mislite so toa?
- da bi mozelo ama da razmislam poubavo
- nema sansi ama nejkam da te navredam

???????????????????????????
Најчесто кога не сме сигурни дали го сакаме тоа. Па ни треба малку време да размислиме. Можеби поубаво ќе ти помогнеме ако кажеш кое е прашањето :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
gale_vlae напиша:
prasanje do zenskite:
koga davate odgovor MOZEBI sto mislite so toa?
- da bi mozelo ama da razmislam poubavo
- nema sansi ama nejkam da te navredam

???????????????????????????
Mozebi, ne znam, toa ti e ednakvo na da
Ali ipak polesno bi bilo da ni go kazes prasanjeto.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
gale_vlae напиша:
prasanje do zenskite:
koga davate odgovor MOZEBI sto mislite so toa?
- da bi mozelo ama da razmislam poubavo
- nema sansi ama nejkam da te navredam

???????????????????????????
Ima samo dva odgovori:
1* DA
2* Se ostanato!
taka da - Mozebi=:drk:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
gale_vlae напиша:
prasanje do zenskite:
koga davate odgovor MOZEBI sto mislite so toa?
- da bi mozelo ama da razmislam poubavo
- nema sansi ama nejkam da te navredam

???????????????????????????
Можеби , е најчесто НЕ во блага форма , можи и се свиѓаш па те чува како резерва , можи и да не е одлучна , ама попрво би рекла деќа нејки да те изгуби и те држи на мала дистанса .Пошто ако стварно сака да е со тебе , нема што да мисли ...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
gale_vlae напиша:
prasanje do zenskite:
koga davate odgovor MOZEBI sto mislite so toa?
- da bi mozelo ama da razmislam poubavo
- nema sansi ama nejkam da te navredam
definitivno prvoto zosto ako ne sakam da go napravam toa sto go predlaga ke mu se nasmevnam i vikam ne:zlo:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
1001 ноќ и ден да пишеме сите ќе дават различни одговори и се си зависи од девојката.така да....џабе на коментарите
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
gale_vlae напиша:
prasanje do zenskite:
koga davate odgovor MOZEBI sto mislite so toa?
- da bi mozelo ama da razmislam poubavo
- nema sansi ama nejkam da te navredam

???????????????????????????
кај мене на пример зависи од ситуација....ако некој ми се пушта,ама некако не ми е баш доволно по кејф,во случај да ме праша дали ке се видиме пример утре-му викам можеби со крајно нељубезен тон...а тоа значи НЕ!!!
е сега,ако некој посебен ми предложи нешто што никогаш не би го одбила,ама би испаднала лесна ако веднаш се залетам и му речам ДА-ке оставам малце простор со помош на тоа МОЖЕБИ кое ке биде кажано ептен слатко и нежно-што во случајот би значело ДА ( знаш.нисам ја таква цура,али...)...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom