Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Мене ми летат пеперутки у стомак со самото тоа што ве читам, посебно сега вака двете заедно што се најдовте со ист проблем и си делите мислења. А замислете си у живо да ве видам ке свршам у гаќи толку многу пати што на крај крв ке ми потече а убаво ке ми биде.
Мене ми изгледате како совршено створени од чудната природа. Имате потреба и свршувате на тоа што некој ве посакува а нема ни физички контакт со вас. Со самото тоа што знаете дека сте физички атрактивни и тамо во вашиот град или во школо, факултет или што год да е, сте посакувани, вас тоа ве пали. Вие нема да се сексате со ниеден, ке ги одбиете сите, и ке се пофалите за тоа... ама во иста состојба ке бидете како јас да сексам цел клас матурантки. Не дека другиве сме поарни, ама загадено е се. Загадена е водата, воздухот, храната, и сите други состојки што не формираат нас физички и психички. Притоа неприметно се дешаваат аномалии кои на нас ни се небитни, зашто тоа се дешава секаде околу нас и не мислиме, него сме убедени и знаеме дека тоа така треба да биде. Повеќе ме пали некоја убава девојка која што многумина ја маваат да ја легнам и да и скршам срце, отколку да ја запознам убаво и да ме запознае убаво, за понатака се што ке направиме да ни биде се поубаво и поубаво. Зашто така незнам, можда треба сите да посетуваме психијатар. И не ми судите, ама воздухот што го дишам, и водата што ја пијам ме направи таков. Немој да мислите дека сум фин, тоа што Блонди го направила е гола вода, јас правев и поголеми глупости од неа ама не зборувам со никој и не пишувам на форуми за тоа, зашто ми е срам. Само сакав да се утешам себеси дека со мене се е во ред.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Јас се сеќавам на едно време кога на оваа тема можеа корисни работи да се научат, сеа нешо слабо ојт работата.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Проблем, мислам не ми е проблем само сакам мислење да прочитам

Два пати се обидовме да сме заедно и не успеа бидејќи не го сакам. Покушав на сила да го сакам, а тој ме сака. После тие раскини дојде вчера и ми вели си се променила ајде да пробаме трет пат но ќе дадеме се од себе да ни успее. Ќе ме засакаш. Ти имаш проблем шо нејќеш да имаш дечко. Сеедно ти е дали си сама или не.
А ми рече да размислам па ако не успеало тогаш ќе сме биле другари. Не му го сфаќам филмот. Вели за да сме сега другари неможел оти ме осеќал на друг начин. Лелеееее

Што викате вие на ова?
Јас не го сакам на тој љубовен начин.
Јас ти предлагам да се преселиш во град....село како село,мало е и нема разбирачка за такви работи.
 
Член од
4 јануари 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ми треба помош. Пред неколку години бев многу влјубен во една девојка. Сега сум со друга скоро 2 години. Проблемот е во тоа што повторно се зближив со првата :D . Не знам, таа знае дека сум во врска но сепак почнувам да се заљубувам во таа. Ми е жал за неа не знам како да раскинам, или не треба тоа да го правам.......:unsure:
--- надополнето: 13 јануари 2012 во 06:59 ---
Ми треба помош. Пред неколку години бев многу влјубен во една девојка. Сега сум со друга скоро 2 години. Проблемот е во тоа што повторно се зближив со првата :D . Не знам, таа знае дека сум во врска но сепак почнувам да се заљубувам во таа. Ми е жал за неа не знам како да раскинам, или не треба тоа да го правам.......:unsure:
 
S

Sattva

Гостин
Ми треба помош. Пред неколку години бев многу влјубен во една девојка. Сега сум со друга скоро 2 години. Проблемот е во тоа што повторно се зближив со првата :D . Не знам, таа знае дека сум во врска но сепак почнувам да се заљубувам во таа. Ми е жал за неа не знам како да раскинам, или не треба тоа да го правам.......:unsure:
Ако не ја сакаш девојката со која си во врска, раскини и. Едноставно разговарај со неа, објаснувајки и пополека, внимателно... како стојат работите. И да боли, ќе помине еден ден. Повеќе би ја повредил доколку останеш со неа, сакајки некоја друга, а верувам дека не би сакал такво нешто и тебе да ти се случи.
Не би требало да се плашиш ако си сигурен за твоите чувства кон другата личност. Оди до крај! Според мене тоа е единствениот избор :)
Среќно!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Ми треба помош. Пред неколку години бев многу влјубен во една девојка. Сега сум со друга скоро 2 години. Проблемот е во тоа што повторно се зближив со првата :D . Не знам, таа знае дека сум во врска но сепак почнувам да се заљубувам во таа. Ми е жал за неа не знам како да раскинам, или не треба тоа да го правам.......:unsure:



Одма да раскинеш нема што да си тапиш ум, чим не ти е чиста душата и не ја сакаш оваа, коа замижуваш мечтаеш за другата тоа е лошо, расчисти со девојчето кое си сега и она да може среќата да си најде, а ти се надевам дека ќе го добиеш тоа по што копнееш.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ми треба помош. Пред неколку години бев многу влјубен во една девојка. Сега сум со друга скоро 2 години. Проблемот е во тоа што повторно се зближив со првата :D . Не знам, таа знае дека сум во врска но сепак почнувам да се заљубувам во таа. Ми е жал за неа не знам како да раскинам, или не треба тоа да го правам.......:unsure:
Нормален проблем. Решението е многу едноставно. Најди трета девојка. Ако и тоа не ти дава мир во глава, најди четврта. Ако и тогаш не ти е океј, до тебе е, мораш на јога да почнеш да одиш.
 
Член од
27 март 2011
Мислења
357
Поени од реакции
154
da mi kazete sto da pravam:edna tipka mi se pusta na facebook,ama i gleam vo toa slikite se se od maski,mnogu malku zenski i niedna ne odgovara na opisot na nea,site sredeni doterani(a ovaa so koja zboram e cela lingurka,klosarka,po nacinot na zborenje) i sea se stavam na misla,sto li saka da pokaze so toa,mi teknuva gore dolu,ama po nacinot na zborenje,zargon i se toa mene mi se cini deka praam muabet so masko.i sea sto da praam,kako da mu go spustam da mu ja kazam vistinata sto mislam,ama da ne go navredam zasto toj/taa navistina e faca onaka vo zborenjeto i ne mi e bas licnost na koja mozes da i vrakas da i protivrecis,bez razlika dali e masko ili zensko.pa,sto da napraam otprilika/?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
da mi kazete sto da pravam:edna tipka mi se pusta na facebook,ama i gleam vo toa slikite se se od maski,mnogu malku zenski i niedna ne odgovara na opisot na nea,site sredeni doterani(a ovaa so koja zboram e cela lingurka,klosarka,po nacinot na zborenje) i sea se stavam na misla,sto li saka da pokaze so toa,mi teknuva gore dolu,ama po nacinot na zborenje,zargon i se toa mene mi se cini deka praam muabet so masko.i sea sto da praam,kako da mu go spustam da mu ja kazam vistinata sto mislam,ama da ne go navredam zasto toj/taa navistina e faca onaka vo zborenjeto i ne mi e bas licnost na koja mozes da i vrakas da i protivrecis,bez razlika dali e masko ili zensko.pa,sto da napraam otprilika/?
Да не се замараш и ограничуваш толку многу со виритуелни личности :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.153
Поени од реакции
10.938
Проблем, мислам не ми е проблем само сакам мислење да прочитам

Два пати се обидовме да сме заедно и не успеа бидејќи не го сакам. Покушав на сила да го сакам, а тој ме сака. После тие раскини дојде вчера и ми вели си се променила ајде да пробаме трет пат но ќе дадеме се од себе да ни успее. Ќе ме засакаш. Ти имаш проблем шо нејќеш да имаш дечко. Сеедно ти е дали си сама или не.
А ми рече да размислам па ако не успеало тогаш ќе сме биле другари. Не му го сфаќам филмот. Вели за да сме сега другари неможел оти ме осеќал на друг начин. Лелеееее

Што викате вие на ова?
Јас не го сакам на тој љубовен начин.
рецепт за како да го засакаш него неам! кај него е :)
а и у право е кога ти вика дека неможе да бидете другари. зашто ако сте никогаш нема да те преболи само лажна надеж ке си има и ке се измачува.
затоа ако го поштуваш ко особа отргни се од него дај му време да те преболи, да засака друга па потоа има шанси за другарчиња да бидете.
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
Има една типка шо се имам видено само 4 во рок од недела и пол ма да и не е тоа мн битно..девојчето стварно ми иде топ со неа , имам спокој, разбирање и доверба ..вчера ми приреди и многу убаво изненадување за мојот роденден бидејќи сум и бил посебен ..но мене не ми е само до мување со неа би сакал до врска ама незнам дали е рано или да терам уште на ова ниво.. нонстоп муабетиме на скајп и на моб. па утре треба да се видам со неа па кажете ми дали е време да праам муабет за такво нешто или... :) .
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Има една типка шо се имам видено само 4 во рок од недела и пол ма да и не е тоа мн битно..девојчето стварно ми иде топ со неа , имам спокој, разбирање и доверба ..вчера ми приреди и многу убаво изненадување за мојот роденден бидејќи сум и бил посебен ..но мене не ми е само до мување со неа би сакал до врска ама незнам дали е рано или да терам уште на ова ниво.. нонстоп муабетиме на скајп и на моб. па утре треба да се видам со неа па кажете ми дали е време да праам муабет за такво нешто или... :) .
Никогаш нема да знаеш ако не пробаш :) а за проба пари не зимаат :P
плус гледаш дека девојката ти посветува внимание.. ваљда има нешто..
ако премногу чекаш може да помисли дека не си заинтересиран за неа и да олади.. така да поарно еда тргнеш во акција..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Има една типка шо се имам видено само 4 во рок од недела и пол ма да и не е тоа мн битно..девојчето стварно ми иде топ со неа , имам спокој, разбирање и доверба ..вчера ми приреди и многу убаво изненадување за мојот роденден бидејќи сум и бил посебен ..но мене не ми е само до мување со неа би сакал до врска ама незнам дали е рано или да терам уште на ова ниво.. нонстоп муабетиме на скајп и на моб. па утре треба да се видам со неа па кажете ми дали е време да праам муабет за такво нешто или... :) .
Глупо е да прогласуваш као рецимо : „од денес па натака сме во врска“. Значи оди вака како што е. Ако вреди, делувај повеќе. Значи поише докажувај и` дека убаво ти е и дека ти значи, а нене ја напињај со прашањата „ А дали ние идеме или само онака“. Ако она прашуе, прашај ја и ти „а што мислиш?“. Ако ја сфати пораката у реду. Ако не, пак у реду. Само да не се сведе на 5минутно напињање - тоа е клиничка смрт за врската.
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
Никогаш нема да знаеш ако не пробаш :) а за проба пари не зимаат :P
плус гледаш дека девојката ти посветува внимание.. ваљда има нешто..
ако премногу чекаш може да помисли дека не си заинтересиран за неа и да олади.. така да поарно еда тргнеш во акција..

јас и она сме моментално во фаза на мување ... па се мислам утре да и спомнам нешто поради тоа што ја се осеќам како да сум во врска со неа па дали да и спомнам како нешо ау врска јас и ти или да продужам вака во оваа фаза....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom